• Historia szkoły

https://view.genial.ly/6037d83d3e89721140f773ee/presentation-opowiadania-borowskiego-suh Z każdym rokiem szkoła się zmieniała i rozwijała. W 2004 roku zagospodarowano teren wokół szkoły. Wybudowano parkingi, chodniki, podjazdy. 9 listopada 2005 roku odsłonięto tablicę pamiątkową i poświęcono krzyż Armii Krajowej. W 2006 roku oddano do użytku 2 sale lekcyjne na piętrze budynku. w 2007 roku pozyskaliśmy z Europejskiego Funduszu Społecznego pracownię komputerową. 1 września 2008 roku odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2008/2009, a Burmistrz Paweł Wolicki dokonał uroczystego otwarcia i przekazania do użytkowania piętro budynku. W czerwcu 2009 roku otwarto plac zabaw dla dzieci. Od tej chwili możemy się uczyć i pracować w bardzo dobrych warunkach.
          W ciągu 10 lat wypracowaliśmy tradycje, które wpisują się w historię naszej szkoły.
          Są to liczne imprezy szkolne i środowiskowe, takie jak: "Biesiada Literacka", czy cykliczne "Spotkania z Seniorami" organizowane w ramach współpracy z Parafią.
          Placówka posiada m.in. Certyfikat "Szkoły z Klasą", "Szkoły Promującej Zdrowie". Na rzecz uczniów szkoły i środowiska lokalnego działa Stowarzyszenie "Dom Europejski", UKS "Wolica", Drużyna Harcerska, grupy teatralne "Piegusy", koło redakcyjne wydające szkolną gazetę "Dwunastka". Systematycznie pozyskujemy środki pozabudżetowe, realizując programy rządowe i z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki priorytet III i IX.
          Staraniem nas wszystkich szkoła nasza staje się coraz lepsza.
          Uczniowie naszej szkoły osiągają bardzo dobre wyniki dydaktyczne. Wygrywają konkursy wiedzy, konkursy artystyczne o randze powiatowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Począwszy od 2006 roku, w każdym roku szkolnym mamy po kilku laureatów i finalistów konkursów interdyscyplinarnych.
          O poziomie nauczania świadczą również wyniki uczniów klas VI ze sprawdzianu. W ciągu ostatnich 10 lat nasi szóstoklasiści zajmowali 5 razy pierwsze miejsce w mieście, a 3 razy w powiecie pod względem średniej ze sprawdzianu, uzyskując wynik najwyższy - stanin 9 i wynik bardzo wysoki - stanin 8 - w skali standardowej dziewiątki.
          Popularność szkoły i zaufanie do niej nie przyszło jednak samo z siebie. Cieszymy się opinią szkoły o dobrym poziomie wychowawczym. W naszej szkole panuje twórcza i przyjazna atmosfera. Jest to szkoła otwartości, demokracji, tolerancji, wolności w wyrażaniu własnych opinii, ale także wymagająca. Daje to wszystkim poczucie sprawiedliwości i bezpieczeństwa.