• Rok szkolny 2018/2019

        • Wakacje w szkole- zajęcia sportowo wychowawcze.

           

          W dniach od 1 do 5 lipca odbywały się w szkole zajęcia sportowo rekreacyjne. Różnorodne gry i zabawy sprzyjały lepszemu poznaniu się i dobremu wypoczynkowi. Uczniowie  zwiedzili zamek w Dębnie, byli w kinie Helios w Rzeszowie. Najbardziej atrakcyjna okazała się gra terenowa w podchody.

          Więcej zdjęć

           

          Zakończenie roku szkolnego

           

          19 czerwca uczniowie naszej szkoły, odświętnie ubrani i uśmiechnięci, zakończyli rok szkolny 2018/2019.

          Po części oficjalnej i artystycznej, przygotowanej przez uczniów klasy siódmej pod kierownictwem pani Wójcik, przyszedł czas na życzenia i wyczekiwane przez wszystkich, słowa pana dyrektora "Rok szkolny 2018/2019 uważam za zakończony!"

          Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanych wakacji!

          Do zobaczenia we wrześniu!!!

          Wiecej zdjęć

          Zakończenie nauki przez klasy ósme

           

          Podczas akademi uczniowie klas ósmych przekazali uczniom klasy siódmej sztandar, natomiast uczniowie klasy siódmej wręczyli swoim starszym kolegom i koleżankom, symboliczny bilet do szkoły średniej. Podczas uroczystości pan dyrektor wręczył nagrody uczniom, którzy osiągneli wysokie wyniki nauczania jak i z egzaminu.

          Do tego ważnego wydarzenia uczniowie przygotowywali się od wielu tygodni, ćwicząc przedstawienie i szykując dekoracje. Zaproszeni na uroczystość rodzice i nauczyciele obejrzeli w ich wykonaniu autorską sztukę, do której scenariusz, na podstawie opowiadania Adriana, napisała Martyna.

          Oficjalna część uroczystości zakończyła się symbolicznym wyrzuceniem w górę czapek absolwenta.

          Naszym ósmoklasistom życzymy wszystkiego najlepszego!

          Więcej zdjęć

          Konkurs plastyczny "Zamki, palace i dwory"

           

          Dnia 17 czerwca w Sali Balowej Łańcuckiego Zamku odbył się finał XX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pt. ,,Zamki, pałace, dwory”

          Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o zabytkach województwa podkarpackiego jak również popularyzowanie wiedzy o nich, ich znaczeniu dla historii regionu  i kraju.

          Nagrodzone prace są prezentowane w Podkarpackim Centrum Dziedzictwa MANEŻ.

           

           

          Wyróżnienie w konkursie otrzymała:

           

          Aleksandra Kądzielawa z klasy VII.

           

          Gratulujemy!!!

           

          "Młodzi Strzelcy" na partyzanckim szlaku

          Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XIV Rajdzie Gwiaździstym o Proporzec Przechodni 5. Pułku Strzelców Konnych „Kałużówka 2019”. Patrol „Młodzi Strzelcy” z SP 12 wykazał się dużą wiedzą historyczną oraz umiejętnościami praktycznymi. Uczniowie mieli okazję nie tylko przejść szlakiem żołnierzy AK, ale również spróbować swoich sił w strzelaniu oraz rzucaniu granatami. Podziękowanie należy się wszystkim, którzy podjęli trud kilkugodzinnej wędrówki i wzięli udział w zadaniach przygotowanych przez organizatorów. Grupa „Młodzi Strzelcy” wystąpiła w składzie - Wiktor Tarnopolski, Jakub Kądzielawa, Przemysław Pietrucha (wszyscy z klasy V), Michał Karczmarczyk, Matusz Urbański, Jacek Ździebło (klasa VI), Aleksandra Bielawa, Julia Zielińska (klasa VII), Adrian Totoń, Martyna Nitkowska, Anna Frodyma, Michał Pietrucha (kl. VIII).

          Więcej zdjęć

          Spotkanie KLAS 0 - III z ratownikami medycznymi Szpitala Powiatowego w Dębicy

          W dniu 13 czerwca klasy ,,0” - ,,III” uczestniczyły w lekcji  z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził pan Łukasz Leja oraz Pani Marta Pyskaty – ratownicy medyczni dębickiego szpitala. Uczniowie  poznali sposoby  udzielania  pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały wskazówek  ratowników medycznych dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np.: oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Podczas spotkania utrwaliły podstawowe  numery  alarmowe  oraz nauczyły się jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie na najmłodszych  zrobił „fantom”, na którym dzieci uczyły się podstaw reanimacji oraz możliwość ,,zwiedzenia” w pełni wyposażonej karetki pogotowia ratunkowego. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie uczniów z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.

          Panu Łukaszowi Leja oraz Pani Marcie Pyskaty za przeprowadzenie niezwykle ważnych zajęć, składamy serdeczne podziękowania!!!

          Więcej zdjęć

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Konkurs plastyczny

          13 czerwca 2019 roku na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego z zakresu profilaktyki uzależnień, który przeprowadzony został z inicjatywy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jego celem była popularyzacja wiedzy na temat uzależnień oraz promocja zdrowych zachowań na co dzień i bezpiecznych form spędzania wolnego czasu.

          Z naszej szkoły wyróżnienie otrzymał Jakub Serafin z klasy 5 B

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Klasa czwarta w Inwałdzie

          13 czerwca klasa 4 wyruszyła na wycieczkę do Inwałdu - Parku Miniatur.   W ciągu kilku godzin dzieci podróżowały po całym świecie, zwiedzając zabytki od Chin aż po Stany Zjednoczone: Wieżę Eiffla, Mur chiński, Bramę branderburską, Staatuę wolnosci i piramidy. Czekając na przewodnika oglądnęliśmy film w kinie 5d.   Największą atrakcją był smok, który się obudził po naszym wejściu do Warowni.  
           
           
          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          I miejsce w „Bajkowisku” po raz drugi.

           

           

          Uczniowie klasy III tworzący szkolny zespół "PIEGUSY" zdobyli I miejsce w XXIV Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych „BAJKOWISKO 2019”  w  kategorii teatr szkolny.

          Konkurs zorganizowała  Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie pod patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Przewodniczącego Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa,  Podkarpackiego Kuratora Oświaty   i  Szkoły Języków Obcych Promar.

           

          Finał konkursu  odbył się  w Teatrze "Maska" w Rzeszowie w dniu 10. 06. 2019 roku.

          Wśród  członków jury byli między innymi Krzysztof Dzikowski – autor największych przebojów muzyki rozrywkowej lat 60 i 70 oraz pisarka dla dzieci Joanna Krzyżanek.   

          Teatrzyk”Piegusy” przedstawił inscenizację pt " Czarno na  białym". 

          Wyjazd do   Rzeszowa był  możliwy dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu z Urzędu Miasta w Dębicy. 

          Uczniów do występu przygotowali pani Anna Chruściel i pan Grzegorz Tomaszewski.

          Więcej zdjęć

           %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          Wycieczka klasy siódmej do Warszawy

          Nawet pustynne upały nie są w stanie zniechęcić siódmoklasistów od podróżowania. W dniach 10 - 12 czerwca wraz z wychowawczynią p. Agnieszką Pociask i p. Marzeną Mitek zwiedzaliśmy stolicę.  Po przyjeździe wzięliśmy udział w zajęciach w Centrum Nauki Kopernika  gdzie  nauka łączy się z wyobraźnią.  Kolejnego dnia  zwiedziliśmy Wojskowe Powązki, Zamek Królewski, Traktat Królewski i Stare Miasto, zwieńczeniem wieczoru miało być podziwianie panoramy miasta z punktu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, niestety spóźniliśmy się dwie minuty! Trzeciego dnia zwiedziliśmy dwa muzea: Muzeum Narodowe i Muzeum Powstania Warszawskiego – zwłaszcza to ostatnie zrobiło na nas wyjątkowe wrażenie. Film "Ruiny miasta" wyświetlany w 5D, ukazuje ruiny Warszawy po Powstaniu, tym wiekszy podziw wzbudziła w nas praca, jaką włożyli w odbudowę miasta Polacy.

          Więcej zdjęć

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Piknik Rodzinny klasy ,,0” na Ranczo w  Pstrągowej

           

          7 czerwca dzieci klasy ,,0” wraz ze swymi rodzicami i rodzeństwem spędziły niezapomniane chwile na Ranczo w Pstrągowej. Relaks na łonie natury oderwał wszystkich od problemów i trosk życia codziennego. Dzieci zaprezentowały rodzicom krótką część artystyczną i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. W zacisznej altance pośród drzew odbyło się rodzinne grillowanie i słodki poczęstunek przy kawie i chłodnych napojach. Niecodzienną atrakcją okazało się  karmienie i głaskanie oswojonych zwierząt . Niezwykłą frajdą była przejażdżka po jakże malowniczej okolicy wozem turystycznym oraz podziwianie jej z wieży widokowej. Dla najmłodszych uczestników ,,Małpi Gaj” był uwieńczeniem  tego pełnego przemiłych wrażeń dnia.

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
           

          III Powiatowy Konkurs Językowo – Plastyczny

           

          5 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu językowo- plastycznego. Zadniem uczestników konkursu było przygotowanie komiksu w języku angielskim promującego zdrowy styl życia.

          Z naszej szkoły II miejsce otrzymała Oliwia Szela  z klasy VII

          Rozdanie nagród poprzedziły krótkie warsztaty języka angielskiego. Uczestnicy wyrwalizowali w nich o dodatkowe nagrody. Najlepsze w tej konkurencji okazały się uczennice naszej szkoły Maja Pawełek i Oliwia Szela (uczennice klasy VII).

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Byliśmy na musicalu

          W dniu 5 czerwca 2019 r. uczniowie z  klas  III, IV, V a, V b i VI pojechali do  kina Kosmos w Dębicy  na spektakl muzyczny pt.  „MIKOŁAJEK – ZDERZENIE DWÓCH ŚWIATÓW” przygotowany przez Teatr Forte z Wrocławia.

          Widzowie razem z bohaterami  przenieśli  się w dwa kontrastujące ze sobą  światy: realny i wirtualny.

          Ten realny to świat, w którym żył główny bohater – Mikołajek. Chłopiec kochał grę w piłkę i zabawy z kolegami, wspólnie z nimi  przeżywał niesamowite historie. Jak sam twierdził:  „ma fajne życie i nie chce, żeby się ono zmieniło”. Mikołajek i jego rówieśnicy bawili się w poszukiwanie skarbów i… odnaleźli ten   najcenniejszy -przyjaźń.

                      Drugi świat prezentował smutne życie  młodego człowieka, który poprzez uzależnienie od internetu stracił aktywność społeczną i zrezygnował z bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami.

          Musical akcentuje jak ważne są  te prawdziwe relacje z rówieśnikami i skłania   młodych odbiorców do przemyśleń nad tym jak wiele można stracić przez uzależnienie się od   cyberprzestrzeni.

          Widowisko o Mikołajku było ciekawe i pouczające, nie zabrakło w nim pięknej muzyki, wspaniałych piosenek, układów tanecznych i  dużej dawki humoru.

           

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

            Piknik z okazji dnia dziecka

          3 czerwca, bezpośrednio po konkursie "Mam talent", odbył się piknik dla uczniów szkoły. Zabawy z hustą, gry drużynowe, łapania baniek mydlanych czy zabawa w pianie; to część atrakcji czekajaca dzieci na boisku szkolnym. Zarówno pogoda jak i humory dopisały.

          Galeria zdjęć

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          "MAM TALENT"

          3 czerwca 2019r. w naszej szkole odbył się kolejny konkurs "MAM TALENT" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Młodzi artyści reprezentowali swój talent w różnorodnych prezentacjach takich jak: taniec, śpiew, gra na instrumencie, recytacja, czy układanie kostki Rubika. Szkolne Jury "surowo",  oceniało każdy występ uczestników. Zwracało uwagę na zaangażowanie, przygotowanie, a przede wszystkim na dobrą zabawę.

          W konkursie talentów zwycięzcami zostali:

          miejsce I:

          - Marta Kucmierz (kl.VII) - śpiew

          miejsce II:

          - Filip Lorenc (kl.VIII A) - hulajnoga

          - Wojciech Kiebała (kl. IV) - hulajnoga

          miejsce III:

          - Dominika Bugaj (kl.IV) - taniec

          - Oliwia Paździor (kl.IV) - taniec

          Wyróżnienie:

          - Lilianna Pokrywka (kl. IA) - taniec

          - Maria Żybura (kl. IA)

          - Vanessa Jędrzejczyk (kl. 0)

          - Nikodem Leja (kl. 0)

          Gratulujemy!!!

          Galeria zdjęć

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Kolorowy Korowód Szkół 1 czerwca 2019 roku. 

          Uczniowie klas pierwszych i drugich zaprezentowali naszą szkołę w Kolorowym Korowodzie Szkół. Na scenie na dębickim rynku zatańczyli układ taneczny "Taniec Mai".

          Mundialito

          31 maja odbyły się Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Mundialito 2019. To już XVIII edycja. którego pierwszym organizatorem i pomysłodawcą był śp. Jerzy Świątek
          – nauczyciel wychowania fizycznego z dębickiej Szkoły Podstawowej Nr 2. Nasza szkoła reprezentowała Holandię. 

          Więcej zdjęć

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

          30 maja. uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego “Primary School Tournament”. Organizatorem konkursu byli nauczyciele prowadzący zajęcia z języka angielskiego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9

          w Dębicy we współpracy z wydawnictwem Macmillan. Głównym celem konkursu było promowanie uczniów zdolnych wśród klas IV-VII szkoły podstawowej, a także rozwijanie ich zainteresowań językiem obcym, wdrażanie i motywowanie do nauki, pobudzanie twórczego myślenia oraz kształtowanie estetyki wypowiedzi pisemnych.

          W konkursie brało udział dwoje  uczniów naszej szkoły: Mikołaj Maniawski z klasy Va i Aleksandra Bielawa  z klasy VII. Mikołaj Maniawski zajął I miejsce  w kategorii uczniów klas IV – V. Naszemu  zwycięzcy  i wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.
           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Kolejny sukces Nikosia

           

          30 maja 2019r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Dębicy, Nikodem Leja, uczeń klasy 0 ,,A”, reprezentował naszą szkołę na Festiwalu Piosenki Angielskiej  ,,You can sing!” pod honorowym patronatem Burmistrza miasta Dębica. Nikodem zaprezentował swoje umiejętności językowe i wokalne w piosence ,, If You’re Happy”,  zdobywając wyróżnienie. To kolejny wielki sukces 6 – letniego ucznia naszej szkoły.

           

          Gratulujemy sukcesu!!!

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Ochrona przyrody na Podkarpaciu

          21 maja uczennice naszej szkoły: Marcelina Kwolek i Joanna Pławecka brały udział  w Powiatowym Konkursie Ekologicznym „Ochrona przyrody na Podkarpaciu”, który został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Dębicy, a przeprowadzony na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Najważniejszą częścią wyjazdu była oczywiście część konkursowa, w czasie której dziewczyny zmierzyły się z testem o ochronie przyrody  w naszym województwie. Dziękujemy uczennicom za reprezentowanie naszej szkoły i życzymy sukcesu na przyszłość. Opiekę nad uczennicami sprawowała p. Renata Kukułka.

          Galeria zdjęć

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Klasy ósme nad morzem

          W dniach 12 -  17 maja 2019 r. klasy ósme wyruszyły na ostatnią już wycieczkę w tej szkole nad polskie morze. Celem wycieczki było pokazanie młodzieży, że Polska to kraj bardzo atrakcyjny i nie trzeba wyjeżdżać za granicę aby zwiedzić miejsca pełne niezwykle cennych zabytków, przeróżnych osobliwości i przepięknych krajobrazów. Trójmiasto okazało się strzałem w dziesiątkę. Według młodzieży najlepsza i niezapomniana wycieczka!

          Galeria zdjęć

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego  „Eureka”

          W dniu 11.03.2019r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „ Eureka” w którym tradycyjnie biorą udział uczniowie naszej szkoły. W tym roku w konkursie uczestniczyło 14  uczniów z klas VIII i VII. Najlepszy wynik w szkole uzyskała  Anna Frodyma  – z klasy VIII b  otrzymując 26/33 punkty . Warto również zaznaczyć, że 4 uczniów otrzymało wyróżnienie uzyskując co najmniej 21  punktów są to uczniowie:

          Jakub Proch,  Marcelina Kwolek, Adrian Totoń, Joanna Pławecka

          Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Grodzisku Mazowieckim.
          Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z warszawskimi uczelniami wyższymi tj. Uniwersytet Warszawski czy Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
          Ideą konkursu jest:
                - szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu fizyki;
                - propagowanie nauk ścisłych;
                - aktywizacja miłośników nauk ścisłych poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań;
          Tematyka Konkursu nie wykracza poza program nauczania, a skala trudności pytań pozwala na wzięcie udziału w Konkursie jak największej ilości młodzieży.

          żródło: http://www.eureka.suwikr.pl/eureka/konkurs.html

          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział  w konkursie. 

          Szkolnym organizatorem  konkursu był nauczyciel fizyki : Wojciech Cebula

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Nasza szkoła wśród założycieli Rodziny Szkół Armii Krajowej i Bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego w Powiecie Dębickim


          29 maja 2019 roku, w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej, odbyła się uroczystość jubileuszowa

          w 30. rocznicę powstania w Dębicy Związku Żołnierzy Armii Krajowej.


          Podczas uroczystości zostały wręczone zostały pamiątkowe medale "Dębiczanie Bohaterom" oraz podziękowania dla weteranów AK i działaczy Polski Podziemnej. Głównym punktem uroczystości było podpisanie "Aktu Założycielskiego Rodziny Szkół Armii Krajowej i Bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego w Powiecie Dębickim".

          Grono szkół pragnących kultywować pamięć o Bohaterach Polskiego Państwa Podziemnego tworzą:


          Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza "Bora" Komorowskiego w Dębicy;
          Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy;
          Szkoła Podstawowa nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy;
          Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwierniku im. Rotmistrza Witolda Pileckiego;
          Publiczna Szkoła Podstawowa im. III Zgrupowania Armii Krajowej "Pocisk" w Dobrkowie;
          Publiczna Szkoła Podstawowa im. Adama Lazarowicza w Gumniskach;
          Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mroczki "Miecza" w Górze Ropczyckiej.

          Oddział Związku Żołnierzy AK w Dębicy powstał 28 maja 1989 r.

          Hymn Polski Podziemnej


          Zorza wolności się pali

          Nad Polską idących lat.

          Moc nasza przemoc powali

          Nowy dziś rodzi się świat.


          Godzina pomsty wybija

          Za zbrodnie, mękę i krew,

          Do broni Jezus Maryja,

          Żołnierski wzywa nas zew!


          Za Naszą Wolność i Waszą

          Bracia, chwytamy za miecz

          Śmierć, ani trud nas nie straszą

          Zwycięski Orle nasz leć.


          Godzina pomsty wybija

          Za zbrodnie, mękę i krew,

          Do broni Jezus Maryja,

          Żołnierski wzywa nas zew!


          Więcej informacji:https://www.debica24.eu/aktualnosci/3803,akt-zalozycielski-podpisany

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Konkurs "W służbie Najjaśniejszej"

          W piątek, 17 maja 2019 r., w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się podsumowanie konkursu „W służbie Najjaśniejszej...” organizowanego przez Hufiec ZHP Dębica.

          Konkurs zorganizowano dla upamiętnienia bohaterów ziemi dębickiej, służy też popularyzowaniu lokalnej historii oraz budowaniu świadomości patriotycznej i historycznej młodego pokolenia.

          Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy konkursowej składającej się z trzech elementów, inspirowanej życiem wybranej przez siebie postaci – mieszkańca Dębicy albo regionu, względnie osoby wyraźnie związanej z ziemią dębicką, żyjącej w XX w., która swoją postawą/czynami/życiem może stanowić wzór dla młodego pokolenia.

          W kategorii I klas  IV-VI szkół podstawowych wyróżnienie otrzymał:

          Jakub Kądzielawa klasa 5a

          W kategorii II  klas VII-VIII szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych

          Laureatką została Aleksandra Kądzielawa z klasy 7

          Gratulacje!

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Wojewódzki Konkurs  pt. ,,Na skrzydłach wyobraźni”roztrzygnięty.

           

          W Wojewódzkim Konkursie Plastycznym pt. ,,Na skrzydłach wyobraźni” pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie i Wójta Gminy Żyraków Marka Rączki uczniowie naszej szkoły osiągnęli sukces.

           

          W kategorii  klas I-III

           

          Grand Prix  zdobył  Antoni Radzik uczeń klasy pierwszej 

          III miejsce zajęła  Milena Baszczuk uczennica klasy  trzeciej

          Wyróżnienie zdobyła Viktoria Gonet uczennica klasy  trzeciej

           

          W kategorii   klas VII, VIII SP i III Gimnazjum

           

          II miejsce zajęła Maja Pawełek uczennica klasy siódmej

          Wyróżnienie zdobyła Oliwia Szela uczennica klasy siódmej

           

           Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

           

           

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Wycieczka klas piątych

          W dniach 11 i 12 kwietnia uczniowie klas piątych pod opieką wychowawców i pani pedagog wyjechali na wycieczkę. W drodze zwiedzili rezydencję, która uchodzi za  perłę polskiej architektury z czasów późnego gotyku - Zamek w Dębnie.  Następnie dotarli do Kopalni Soli w Bochni, w której był zaplanowany nocleg oraz wiele innych atrakcji. Podczas pobytu uczniowie zwiedzali kopalnię zgodnie z programem edukacyjnym „Dar Księżnej Kingi”, następnie w czasie wolnym odbywały się gry, zabawy na boisku sportowym i placu zabaw oraz dyskoteka. Wszyscy odczuli wyjątkowy mikroklimat kopalni, który korzystnie wpływa na układ oddechowy, łagodzi objawy alergii oraz wzmacnia odporność organizmu. Kolejnego dnia udali się do Nowego Wiśnicza. W okolicy zamku  podziwiali  i zwiedzili drewniany dworek „Koryznówka”, w którym mieści się Muzeum Pamiątek po Janie Matejce,  następnie udali się na zwiedzanie „Trasy dworskiej” w Zamku. Na zakończenie zostali przeniesieni w wirtualny świat, w którym zabawnie zwiedzali komnaty i zakamarki zamku poprzez aplikacje multimedialną „Bastion VR”. W drodze powrotnej podczas posiłku w McDonald wszyscy dzielili się wrażeniami z mile spędzonego wspólnie czasu.

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

          Zbiórką pocztów sztandarowych na dębickim Rynku oraz odegraniem hymnu narodowego rozpoczęły się obchody Święta Narodowego 3 Maja w Dębicy.

          Po mszy świętej w intencji Ojczyzny,  przedstawiciele władz miejskich, powiatowych, organizacji kombatanckich, służb mundurowych, parlamentarzyści i mieszkańcy Dębicy   przemaszerowali na Plac Gryfitów, gdzie delegacje poszczególnych samorządów i organizacji społecznych złożyły wiązanki kwiatów pod figurą Matki Bożej. 

          Społeczność naszej szkoły reprezentowali uczniowie klasy VII - Kamil, Dariusz i Karol.

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          XV Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny” Niech bije zielone serce Ziemi” - rozstrzygnięty.

           

           

          Uczniowie klasy II i III reprezentowali naszą szkołę w XV Międzyszkolny Konkursie Ekologicznym” Niech bije zielone serce Ziemi”. Konkurs obejmował dwie kategorie: test wiedzy z zakresu przyrody i ekologii, oraz pracę plastyczną promującą zdrowy styl życia.

          W kategorii test wiedzy Viktoria Gonet i Szymon Kucmierz zdobyli drugą nagrodę, a Milena Baszczuk trzecią. Uczniów przygotowywała pani Anna Chruściel.

          W konkursie plastycznym pierwszą nagrodę zdobyła Milena Baszczuk z klasy trzeciej, drugą nagrodę zdobyli uczniowie: Bartosz Maciejowski z klasy drugiej i Viktoria Gonet z klasy trzeciej. Wyróżnienie zdobył uczeń klasy drugiej Oskar Parkitny. Uczniów klasy drugiej przygotowywała pani Agata Gąsior.

           

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          79. Rocznica Zbrodni Katyńskiej

          5 kwietnia 2019 r. na Placu Mikołajkowów odbyła się uroczystość upamiętniająca 79. ROCZNICĘ ZBRODNI KATYŃSKIEJ oraz 9. ROCZNICĘ KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ. Wszyscy obecni oddali hołd ofiarom katyńskiego mordu dokonanego na Polakach w 1940 roku oraz uczcili pamięć tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku. W uroczystościach udział wzięli mieszkańcy Dębicy, uczniowie dębickich szkół, przedstawiciele związków kombatanckich, stowarzyszeń, władz miejskich, gminnych i powiatowych. Naszą szkołę godnie reprezentowali z pocztem sztandarowym uczniowie kl. VIIIa wraz z wych. Renatą Kukułką i dyrektorem Grzegorzem Nowackim.

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Kiedy taniec jest pasją

          Oliwka Szela to uczennica klasy VII. Taniec nowoczesny jest jej pasją, na którą poświęca wiele godzin, każdego popołudnia. Jej pracowitość i zaangażowanie  już niejednokrotnie były nagradzane przez znawców tej sztuki, nie tylko w kraju ale i za granicą.

          Miło nam poinformować, że podczas odbywających się w dnaich 29-31 marca, Mistrzostw Polski Federacji WADF, Oliwia zdobyła:

          Mistrzostwo Polski Federacji WADF Polska,

          Mistrzostwo Polski Duety 14-15 lat Contemporary,

          Mistrzostwo Polski Duety 14-15 lat Artistic Dance,

          4. miejsce solo, 12-13 lat Artistic Dance Show.

          Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Sukces Julii

           

          Julia Kruszyńska- uczennica  klasa „0” została laureatką konkursu plastycznego „100 LAT POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA” zorganizowanego przez Oddział Rejonowy PCK w Dębicy. Julka była jednym z najmłodszych uczestników konkursu, na który wpłynęło ponad 300 prac ze szkół z całego powiatu. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 27 marca 2019 r. W Domu Kultury Kosmos w Dębicy.

          Serdecznie gratulujemy!

           

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Konkurs "WIOSENNY KAPELUSZ"

          "Wiosenny Kapelusz" - pod tym hasłem odbył się w naszej szkole konkurs na powitanie wiosny, którego organizatorem był Samorząd Uczniowski. W tym dniu uczniowie kl.0-VIII mogli zaprezentować swoje arcydzieła na wybiegu szkolnym. Kapelusze były wykonane m.in. z kwiatów i ozdób wiosennych. Piękne nakrycia głowy oceniali jurorzy, którzy brali pod uwagę przede wszystkim  estetykę, oryginalność  i samodzielność wykonania prac. Wybór był bardzo trudny ponieważ wszystkie kapelusze prezentowały się wyśmienicie. Jury przedstawiło następujące wyniki:

          I miejsce: klasa VI

          II miejsce: klasa VII

          III miejsce: klasa IB

          Wyróżnienie: klasa 0 i VIIIB

           

          Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Mamy  cztery finalistki wojewódzkiego  konkursu z języka polskiego

          Miło nam poinformować, że w gronie finalistów wojewódzkiego  konkursu z języka polskiego organizowanego  przez Kuratorium Oświaty  w Rzeszowie znalazły się cztery uczennice naszej szkoły:

          Dominika Grobelny z klasy VIII a, która pracowała pod kierunkiem pani Agnieszki Pociask,

          Aleksandra Bielawa, Lena Czachara, Dagmara Petryk (wszystkie z klasy VII), ich nauczycielem – opiekunem była pani Anna Olechowska.

          Droga do sukcesów na etapie wojewódzkim nie była łatwa. Czytanie lektur konkursowych, pisanie wielu wypracowań, opanowanie wiadomości i umiejętności ponadprogramowych  - to ciężka, wielomiesięczna praca.

          Przedmiotowe konkursy wojewódzkie składały się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Konkurencja  była naprawdę duża. Do etapu rejonowego zakwalifikowano około 220 uczestników z całego województwa, którzy uzyskali najwyższe wyniki na etapie szkolnym. Drugi etap- rejonowy odbył się  w Rzeszowie i wtedy spośród tej dużej grupy  wyłoniono już tylko około 120 najlepszych uczniów, którzy w styczniu (również w Rzeszowie) przystąpili do trzeciego- wojewódzkiego etapu konkursu .

          Dziewczyny bardzo dobrze zaprezentowały naszą szkołę, znalazły się w grupie najlepszych uczniów z języka polskiego w całym województwie.

          Serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych!

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Sukces Karoliny

           

          12 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Dębicy odbył się III Recytatorski Konkurs Logopedyczny pt. ,,Łamańce językowe – W Strasznym Zamczysku”. Naszą szkołę reprezentowała Karolinka Szela, uczennica klasy 0 ..A”, która recytowała  wiersz  Małgorzaty Strzałkowskiej ,,Straszydło”. Karolinka pięknie zinterpretowała wiersz i świetnie poradziła sobie z wyrazami trudnymi do wymówienia, zdobywając tym samym  III miejsce.

           

          GRATULUJEMY SUKCESU

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Szkolny konkurs logopedyczny pod hasłem

          ,,Łamańce Językowe – W Starym Zamczysku”

           

           

          04. 03. 2019 r. w klasie 0 ,,A” odbył się logopedyczny konkurs recytatorski pod hasłem - ,,Łamańce Językowe – W Starym Zamczysku”. Uczniowie przygotowali się do tego wystąpienia bardzo starannie. Wiersze przez nich recytowane pochodziły z tomiku  Małgorzaty Strzałkowskiej  ,,Wiersze, że aż strach”. Na szczególne wyróżnienie zasługują ;  Karolina Szela – I miejsce, Jagoda Maniawska – II miejsce oraz Vanessa Jędrzejczyk –III miejsce. Karolinka Szela będzie reprezentować naszą  szkołę w międzyszkolnym konkursie logopedycznym, który odbędzie się 12.03.2019r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Dębicy.

           

          Gratulujemy sukcesu!

           

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          DZIEŃ KOBIET

          Miłym wydarzeniem w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Z okazji tego święta wszystkim paniom Samorząd Uczniowski przygotował życzenia i drobne upominki. Chłopcy postarali się i dołożyli wszelkich starań, aby płeć piękna zapamiętała tegoroczne obchody. Wszystkim wspaniałym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia samych dobrych chwil na każdy dzień w roku!

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          "Młodzież Zapobiega Pożarom"

          7 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje miejskie turnieju wiedzy pożarniczej.

          1. miejsce zajęła uczennica klasy 8a Dominika Grobelny, która została zakwalifikowana do dalszego, powiatowego, etapu eliminacji.

          Gratulacje!

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

          5 marca uroczyste obchody rozpoczęły się od złożenia wiązanki kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym Żołnierzy Polskiego Podziemia Niepodległościowego . Następnie w kościele pw. Św. Jadwigi odprawiono Mszę Świętą, po której uczestnicy przeszli na Cmentarz Wojskowy. Uroczystość zakończyła się ceremonią składania kwiatów na symbolicznym grobie ppłk Adama Lazarowicza – zastępcy prezesa IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Społeczność naszej szkoły reprezentowali uczniowie klasy 7.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Zimowisko 2019

          Więcej zdjęć

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Poczet sztandarowy 23 lutego pożegnał Izabelę Podhalańską. 

          Była żołnierzem Związku Walki Zbrojnej - Armii Krajowej Obwodu Dębica, założycielem oddziału Związku Żołnierzy AK w Dębicy i wieloletnim prezesem Światowego Związku Żołnierzy AK - Środowiska 5. PSK AK w Dębicy. Funkcję prezesa dębickiego koła Światowego Związku Żołnierzy AK-Środowiska 5 PSK AK pełniła od jesieni 2010 roku. Była porucznikiem rezerwy Wojska Polskiego. Należała do placówki AK w Sędziszowie Małopolskim (ps. Plater). Walczyła w akcji Burza, w ramach II zgrupowania 5 Pułku Strzelców Konnych.

          Cześć Jej Pamięci!

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Walentynki 2019

          14 lutego to wyjątkowy dzień dla wielu osób, który przypomina, że warto okazywać sobie miłe uczucia. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował "pocztę walentynkową", która jest doskonałą okazją, aby przekazać miłe słowa drugiej osobie. Każdy z uczniów mógł wrzucić do pięknie ozdobionej skrzynki swoją walentynkę. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów przez uczniów SU.

          ”Dzień Świętego Walentego

          To dzień dobry dla każdego!

          W tym dniu wszyscy to wyznają,

          że chcą kochać i kochają!”

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Upamiętnienie 75. rocznicy rozstrzelania 54 zakładników przez okupanta niemieckiego obok cegielni w Dębicy.

           

          2 lutego w naszym mieście odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę rozstrzelania 54 zakładników przez okupanta niemieckiego obok cegielni w Dębicy. Przedstawiciele władz samorządowych, wojska polskiego, organizacji pozarządowych i politycznych, związków kombatanckich oraz szkół wzięli udział w mszy świętej, która odbyła się w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy, a następnie udali się na uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem przy cegielni w Dębicy.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          XIII Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

           

           

          31 stycznia w Starostwie Powiatowym w Dębicy nastąpiło podsumowanie artystycznej rywalizacji w XIII Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. 1. miejsce, w kategorii uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum, zajęła Milena Ozga. Natomiast 2. miejsce, w kategorii szopka rodzinna, zajęli Antoni, Katarzyna i Marcin Radzikowie.

          Gratulujemy!

           

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          "Dziady II"

          29 stycznia klasy: siódma i ósme miały okazję obejrzeć klasyczne wykonanie dramatu romantycznego "Dziady II" Adama Mickiewicza. Spektakl zaprezentowany został przez aktorów wrocławskiego Teatru Artenes.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Dzień Babci i Dziadka

          „Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…”. Te słowa można było usłyszeć podczas uroczystości z okazji ,,Dnia Babci i Dziadka”,  która odbyła się  dnia 24 stycznia 2019r. w klasie ,,0”.

          Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w serduszku małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu, dlatego ,,Dzień Babci i Dziadka” obchodzimy  bardzo uroczyście. Dzieci przygotowały program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W ten sposób  wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność  ukochanym Babciom i Dziadkom. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Wnuczęta wręczyły  Babciom i Dziadkom  laurki z pięknymi życzeniami oraz czerwone róże – symbol miłości . W dalszej części uroczystości dostojni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. 
          Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile na długo pozostaną w pamięci wszystkich, biorących udział w tej wyjątkowej uroczystości.

          Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu!

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          TEATR EDUKACYJNY 2018/19

          W ramach profilaktyki szkoły, w dniu 23.01.19r., naszą szkołę odwiedził  Teatr Edukacyjny, który przedstawił występ pt. "Jasne i ciemne strony internetu". Występ został przygotowany w trzech formach -odpowiednio dla klas 0-III, IV-VI i VII-VIII. Artystyczne spotkanie z najmłodszymi rozpoczęło się piosenką oraz zabawą ruchową, przybliżając w ten sposób poruszany temat oraz angażując dzieci do wspólnej zabawy. Skecze odgrywane przez aktorów ukazywały dzieciom współczesną rzeczywistość oraz czasy, w których dzieci nie posiadały telefonów komórkowych czy komputerów. Ważną częścią spotkania były również scenki, które miały na celu zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą nieodpowiednie korzystanie z Internetu. Starszym klasom aktorzy odgrywali skecze mające na celu ukazanie granicy pomiędzy realną, a wirtualną rzeczywistością. Podczas spotkania poruszany był temat bardzo niepokojących zjawisk jakimi są królujące w sieci patovlogerzy i hejterzy.

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć.

          Bal Karnawałowy

           

          Ten dzień od rana zapowiadał się niezwykle. Korytarzami szkoły przemykali Batman i Spiderman, widziano też kotka, pieska oraz najprawdziwszą księżniczkę! We wtorek 15 stycznia , dla dzieci z klas 0 – III zorganizowano doroczny bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i baśni. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci bawiły się przednio. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże i tańce w parach, a także liczne konkursy. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Po zabawie wszystkie dzieci udały się na słodki poczęstunek.

           

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

           Odsłonięcie Pomnika Niepodległości

           

          Podsumowaniem dębickich obchodów 100 rocznicy odzyskania Niepodległości Polski było odsłonięcie Pomnika Niepodległości w dniu 20 stycznia 2019r. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter.  Społeczność naszej szkoły reprezentowali uczniowie klasy  siódmej. 

           

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Spotkanie pokoleniowe w klasie trzeciej

           

          Kolędowanie to szczególny czas radości z Narodzenia Bożego, bliskości międzyludzkiej, a przede wszystkim nasza rodzima, pokoleniowa tradycja. Takie właśnie kolędowe  spotkanie miało miejsce w naszej szkole w dniu 9 stycznia. Uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali  „Jasełka“ dla swoich Babć, Dziadków i Rodziców.  Był  to miło spędzony czas, lekcja wzajemnego szacunku, a także okazja  do  złożenia życzeń noworocznych.

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Sukces Mai

           

          Swój talent plastyczny, już po raz kolejny, potwierdziła uczennica klasy VII Maja Pawełek. Tym razem zdobyła wyróżnienie w VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym pt. WOLNOŚĆ JEST W NAS! Dumni ze swojej Niepodległej! Organizowanego pod Patronatem Honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Niepodległość".

          Gratulacje!

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Sukces Julki

           

          Julia Kruszyńska 6 – letnia uczennica klasy 0,,A” została laureatką  Powiatowego Konkursu Plastycznego, przeznaczonego dla klas 0 – VI szkół podstawowych o tematyce ,,Współczesne zagrożenia XXI – go wieku”. Mimo, iż była jednym z najmłodszych uczestników konkursu, to nie stanowiło dla niej przeszkody do osiągnięcia sukcesu.

           

          GRATULUJEMY SUKCESU!

           

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Nocka gier i zabaw

           

          Długo nie zapomną tej nocki uczniowie IV klasy. Dzieci przybyły wraz z wychowawcą p. S. Węgrzyn do szkoły wieczorem 4.01. o godz 19, gdzie wspólnie bawiły się  bez udziału nauczycieli. Oprócz śpiworów i nocy dzieci przyniosły gry "Monopoly"."5 Sekund","Chinczyk" czy też z ciekawością układały wieżę z klocków. O godz 20. 00 tradycyjnie już zjedliśmy pizzę. Były tańce na korytarzu. O 8 rano przywitali nas utęsknieni rodzice.

           

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          Boże Narodzenie jest zawsze wtedy, gdy w sercu człowieka rodzi się miłość.

           

          Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel.

          W naszej szkole 21 grudnia 2018 roku  uczniowie klasy trzeciej zaprezentowali przedstawienie pt.”Panu Jezusowi wszyscy kolędujmy”.

          Społeczność szkoły, goście i rodzice  kolędowali wspólnie z małymi aktorami. Zaproszenie na   uroczystość przyjął Pan Ireneusz Kozak- dyrektor MZO w Dębicy.

          Uczniów do występu przygotowali pani Anna Chruściel i pan Grzegorz Tomaszewski.

           

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%% 

          ,,Cicha noc, święta noc…”   WIGILIA  w klasie 0 ,,A”

          Święta Bożego Narodzenia to  rodzinne, a zarazem najbardziej ukochane przez dzieci dni w roku. Rozpoczyna je Wigilia, szczególnie uroczysty i wzruszający dzień,  pełen miłości, rodzinnego ciepła, radości, a także zadumy i refleksji. Uczniowie klasy 0 ,,A” w świątecznym dla nich dniu obejrzały ,,Jasełka”  przygotowane przez koleżanki i kolegów z  klasy trzeciej. Po części artystycznej była okazja, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować przy pięknie przystrojonej choince.

          Życzymy Wszystkim  ,, Spokojnych, Rodzinnych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia”!

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          Harce na śniegu trzeciokalistów

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

          KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2018

           

          W  dniach 14,17,18  grudnia w naszej szkole odbył się po raz kolejny kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Kiermasz połączony był z akcją charytatywną na rzecz Dębickiego Hospicjum imienia Jana Pawła II , które pomaga ludziom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom.

          Na specjalnie przygotowanym stoisku znalazły się własnoręcznie wykonane bożonarodzeniowe dekoracje m.in. lampiony, stroiki, bombki, aniołki itp.   Kiermasz wprowadził wszystkich w przedświąteczną, miłą atmosferę i cieszył się dużym powodzeniem. Samorząd Uczniowski bardzo zaangażował się w organizację tego przedsięwzięcia. Do akcji aktywnie włączyli się uczniowie z klas młodszych i starszych , nauczyciele i rodzice.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom biorącym udział w naszej akcji!!!

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

          Wszystkim życzymy

          NAJPIĘKNIEJSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

          I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

          Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Bombkomania

          Kleje, brokaty, cekiny, wstążeczki i wiele innych ozdób znalazło się na bombkach, tworzonych na godzinie wychowawczej, . Czwartoklasiści udowodnili, że ich wyobraźnia nie zna granic.

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Czas pieczenia pierniczków

          Zaledwie kilkanaście dni dzieli nas od Świąt Bożego Narodzenia. Wśród wielu tradycyjnych potraw tego okresu znajdują się też pachnące cynamonem i korzennymi przyprawami, pięknie zdobione pierniczki. Uczniowie klasy VII, wierni tradycji, tworzyli na godzinie wychowawczej małe dzieła sztuki cukierniczej. Ciasteczka będą pięknie dekorować stół, podczas wigilii klasowej.

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Klasa pierwsza na warsztatach pieczenia pizzy

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Podsumowanie konkursu o świętej Jadwidze

          Trzyosobowy zespół złożony z uczniów klasy VI reprezentował naszą szkołę na podsumowaniu Miejskich Obchodów Dnia Patronki Miasta Dębicy Świętej Jadwigi Śląskiej. Uroczystość odbyła się w Domu Kultury „Kosmos”. Michał Karczmarczyk, Bartosz Wiśniowski i Mateusz Urbański odebrali nagrody i dyplomy za zajęcie drugiego miejsce w interdyscyplinarnym konkursie wiedzy. Ponadto na wystawie przygotowanej przez organizatorów można było zobaczyć prace plastyczne wykonane przez uczniów SP 12.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Mikołajki

          6 grudnia - jak dobrze wiecie,
          Święty Mikołaj chodzi po świecie.
          Dźwiga swój worek niezmordowanie
          I każde dziecko prezent dostanie.

          Wyjatkowy gość zawitał 6 grudnia w progi naszej szkoły. Świętemu Mikołajowi pomagali pomocnicy z klas ósmych.

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          Mikołajki w I b

          Pierwszaki 6 grudnia z niecierpliwością oczekiwały najważniejszego gościa jakim w tym dniu jest Święty Mikołaj.Odświętnie ubrani z radością rysowali jego portety, by tylko zaslużyć na prezenty. Radość była ogromna, gdy pod choinką zobaczyli podarunki.Niestety Święty Mikołaj powędrowal w dalszą drogę i dzieci nie spotkaly sie z nim osobiscie....

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Turniej nauczycieli w siatkówce

          1 grudnia odbył się już XIX TURNIEJ nauczycieli w siatkówce . Nasza szkoła pod przewodnictwem pana dyrektora Grzegorza Nowackiego zajęła 3 miejsce - stając na podium.  Do drużyny dostali powołanie także Marzena Mitek, Sylwia Węgrzyn, Grzegorz Tomaszewski, Andrzej Bandura oraz Piotr Baszczuk. Nie zabrakło fanek naszej drużyny. które głośno dopingowały w zaciętej walce. 

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Otrzęsiny klasy IV

          Długo wyczekiwana była to impreza, a otrzęsiny starym zwyczajem muszą być!  Otrzęsiny odbyły się 29 listopada. Wraz z imprezą odbyły się andrzejki.  Podczas niej czwartoklasiści przechodzili rozmaite próby sprawdzające ich zręczność i różnorodną wiedzę. Swoich uczniów wspierała wychowawczyni Pani Sylwia Węgrzyn. Starszaki wypili łyk soku z cytryny oraz rysowali karykaturę swoich nauczycieli. 

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           Andrzejki 2018

          W dniu 29 listopada 2018roku Samorząd Uczniowski zorganizował i zaprosił uczniów klas IV-VIII na dyskotekę i wspólną zabawę andrzejkową. Zgodnie z tradycją, wieczór upłynął na wróżbach i tańcach przy dobrej muzyce. "Komnata Wróżb", w której przez parę godzin królowała magia była często odwiedzana przez uczestników andrzejkowych szaleństw. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również "Foto Budka" przygotowana przez uczniów klasy VII. Wszyscy chętni mogli się przebrać, przenieść w świat mody i uwiecznić swój wizerunek na zdjęciach.

          Wszystkim życzymy spełnienia marzeń!

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Andrzejki w zerówce

          W Dzień Świętego Andrzeja, dzieci z klasy 0 ,,A”  przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych, mogły „poznać swoją przyszłość” –  „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabaw znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, sprawił wszystkim wiele radości i jeszcze mocniej zintegrował grupę.

           

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Andrzejki w klasie Ib

          29 listopada w imieniny św. Andrzeja uczniowie kl.IB świetowali ,, ANDRZEJKI". Tańce,wróżby,ciagniecie losow oraz przepowiadanie przyszłości bardzo podobalo się pierwszoklasistom. Zabawa przebiegala w miłej,trochę tajemniczej atmosferze, a słodki poczęstunek z wróżbami smakowal podwójnie. 

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          ,,Dzień Pluszowego Misia”

           

          W dniu 23 listopada dzieci z klasy 0 ,,A” uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Przybyły misie małe, duże, białe, brązowe, zielone… A każdy był piękny i wyjątkowy. Zabawę rozpoczęliśmy od przywitania dzieci z ich przyjaciółmi – misiami. Dzieci poznały historię święta, zapoznały się z wyglądem i trybem życia niedźwiedzi, słuchały wierszy i opowiadań o misiach; przypomnieliśmy sobie ulubionych bohaterów literackich takich jak: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Coralgol. Przedszkolaki, uczestniczyły w zabawach dydaktyczno-ruchowych, tanecznych, z radością opowiadały o swoich ukochanych przytulankach. Nie zabrakło również misiowego ,,małego co nieco”.

          Dzień Pluszowego Misia dostarczył naszym milusińskim mnóstwa pozytywnych wrażeń, radości i wspólnej zabawy.

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Dzień piżamowy

          22 listopada 2018roku upłynął w naszej szkole wyjątkowo humorystycznie. Uczniowie w naszej szkole prezentowali interesujące i różnorodne piżamowe stroje. Były to: piżamy, szlafroki oraz bambosze. Można było również przynieść ulubioną poduszkę, koc lub maskotkę. Osoby , które się przebrały w nagrodę nie były odpytywane i nie pisały niezapowiedzianych kartkówek.

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Narodowe Święto Niepodległości

          11 listopada odbyły się w naszym mieście wyjątkowo uroczyste obchody 100-lecia odzyskania niepodległości.

          Uroczystości rozpoczęły się ceremoniałem wojskowym, następnie przedstawiciele władz samorządowych złożyli wiązanki kwiatów w dębickich miejscach pamięci. Ważnym momentem było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, przez licznie zgromadzonych na Rynku mieszkańców Dębicy. Społeczność naszej szkoły reprezentowali uczniowie klas ósmych, wraz z pocztem sztandarowym. Opiekę sprawowały panie S. Węgrzyn i A. Smagacz.

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej

           

          15 listopada odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Naszą szkołę reprezentowali uczestnicy w dwóch kategoriach. Wiktoria Chodór, Dominik Wójcik oraz Natalia Kozek w kategorii klas IV – VI, Kamila Petryk, Lena Cieśla oraz Joanna Pławecka w kategorii klas VII – VIII.

          Jury, przyznając nagrody, nie miało łatwego zadania, bowiem poziom prezentowanych recytacji  był bardzo wysoki i wyrównany, tym bardziej cieszy wyróżnienie, zdobyte przez uczennice z klasy VIII – Lenę Cieślę i Joannę Pławecką.

          Gratulacje!

           
           
          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%
           

          Nasza szkoła świętowała 100-lecie odzyskania niepodległości

          11 listopada 1918 r. to szczególna data w historii Polski. Tego dnia nasz kraj odzyskał niepodległość. Sto lat później w Szkole Podstawowej nr 12 to niezwykłe wydarzenie świętowano wspólnie. Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez ósmoklasistów oraz chór złożony z uczniów klasy piątej i szóstej obserwowała nie tylko cała społeczność szkolna z dyrektorem p. Grzegorzem Nowackim na czele, ale również burmistrz p. Mariusz Szewczyk i dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy p. Ireneusz Kozak.

          Zebrani mogli bliżej poznać historię Polski i włączyć się w śpiew pieśni patriotycznych. Wspólne wykonanie m.in. „Roty” i „Legionów” było wyjątkowym przeżyciem. Duży entuzjazm wywołał również występ najmłodszego z wykonawców, który na scenie pojawił się w stroju ułana. W ramach wydarzenia przygotowano także jedyny w swoim rodzaju „alfabet niepodległości” (każda litera odpowiadała jednemu z patriotycznych haseł). Na koniec gremialnie odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”.

          Opiekunami uczniów biorących udział w akademii byli p. Aneta Kwolek, p. Grzegorz Tomaszewski i p. Bartosz Bieś.

           

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Pierwszaki świetują 11 listopada

          Już od najmłodszych lat  uczniowie poznają historię naszej Ojczyzny. Pierwszoklasisci z wielkim zaangazowaniem przygotowywali się do obchodów 100 lecia Polski.Samodzielnie wykonali kokardy narodowe,plakaty oraz uczestniczyli w akademii.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Konkursowe prace o patronce Dębicy gotowe

          Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 dziesiątą rocznicę ustanowienia św. Jadwigi patronką Dębicy upamiętnili także biorąc udział w konkursie plastycznym. Zadanie polegało na przedstawieniu dowolnej sceny z życia księżnej ze Śląska. Chociaż podsumowanie konkursu i nagrodzenie zwycięzców odbędzie się na początku grudnia już teraz należą się wyrazy uznania dla wszystkich uczestników „artystycznej rywalizacji”. Po raz kolejny okazało się, że pomysłowość młodych twórców nie zna granic.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie o św. Jadwidze Śląskiej

          14 listopada uczniowie szóstej klasy - Mateusz Urbański, Bartosz Wiśniowski i Michał Karczmarczyk wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Interdyscyplinarnym poświęconym dziesiątej rocznicy ustanowienia św. Jadwigi Śląskiej patronką miasta Dębica. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy.

          Chłopcy opowiadali na pytania dotyczące działalności św. Jadwigi, historii Dębicy i postaci, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości. Ich zadaniem było również stworzenie krzyżówki nawiązującej do zadanego tematu.

          Po podsumowaniu wyników okazało się, że reprezentanci SP 12 zdobyli drugie miejsce. Gratulujemy!

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Szkolny Klub Wolontariatu „Azorkowo” w Zawadzie

          13 listopada wolontariusze z klasy VII udali się do Zawady, by po raz kolejny zawieźć karmę dla psiaków z azylu. Dzięki temu, że była piękna, słoneczna pogoda, udało się wyjść z pieskami na długi spacer,  którego zamknięte w boksach zwierzęta bardzo potrzebują.

          Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało się zebrać ponad 60 kilogramów karmy suchej, 20 puszek karmy mokrej, 35 sztuk psich przysmaków, dodatkowo poduszki, ręczniki, miseczki i szczotki do czesania psiaków. Na szczególne uznanie zasługuje postawa dzieci z zerówki, które pokazały jak wielkie mają serca i zebrały najwięcej karmy ze wszystkich klas.

          Wolontariusze przypominają – NIE KUPUJ, ADOPTUJ!

          Za okazane serce wszystkim darczyńcom – Dziękujemy!

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          ,,Międzyprzedszkolny Przegląd Pieśni Patriotycznych” – pierwszy szkolny sukces Nikodema z klasy 0 ,,A”

           

          Nikodem Leja, uczeń klasy O ,,A” reprezentował szkołę w dniu 8 listopada 2018 roku na ,,Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznych”, organizowanym przez Przedszkole Miejskie Nr 10,  pod patronatem Burmistrza Miasta Dębicy. Nikoś za wykonanie jednej z najbardziej trafiających do serc Polaków pieśni patriotycznej ,,Hej, hej ułani”, zdobył wyróżnienie.

           

          GRATULUJEMY SUKCESU!

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Sukces trzecioklasistów

           

          Trzecioklasiści wchodzący w skład Zespołu Muzycznego „Piegusy” reprezentowali szkołę  w dniu 8 listopada 2018 roku na III Powiatowym   Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Polski my naród...", organizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie, który odbył się w DK w Pustkowie Osiedlu . Uczniowie wyśpiewali pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. Uczniów przygotowali do występu pani Anna Chruściel i pan Grzegorz Tomaszewski. Gratulujemy sukcesu opiekunom i uczniom.

           

            

           

          Tutaj znajdziesz więcej zdjęć.

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          Pasowanie na pierwszaka

           

          "Szkoło , szkoło jak się masz

          Jesteśmy już uczniami....
          Oto książka, zeszyt nasz
          i szkolny rok przed nami"
           
          Tymi optymistycznymi słowami piosenki zakończyła się uroczystość Pasowania na ucznia, która odbyła się 24 października 2018. W części artystycznej przygotowanej przez wychowawczynie p.J.Stelmach oraz p.A.Kudrę uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Udowodnili, że znają przepisy ruchu drogowego i są prawdziwymi Polakami.  W humorystyczny sposób przedstawili też siebie i swoich kolegów. Na znak przyjęcia do "braci uczniowskiej" wszyscy otrzymali legitymacje, pamiątkowe dyplomy i medale. Rodzice przygotowali również dla dzieci upominki, poczęstunek i zabawę z wodzirejem. Niezapomniane wrażenia pozostaną na długo w pamięci uczniów i rodziców. 
           

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć.

          BohaterON

          BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, która ma na celu upamietnienie i uhonorowanie uczestnikow Powstania Warszawskiego, poprzez wysyłanie im symbolicznych kartek z życzeniami.

          Nasza szkoła również dołączyla do tej szczególnej akcji. W klasach III-VIII zostały przeprowadzone lekcje na temat Powstania Warszawskiego i roli żołnierzy Armii Krajowej, uczniowie napisali życzenia dla wybranych powstańców; natomiast uczniowie klasy II, po lekcji na temat żołnierzy Armii Krajowej, wykonali dla nich piękne laurki. Koordynatorem akcji w szkole była p. Agnieszka Pociask.

          Tutaj znajdziesz zdjecia.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          II miejsce dla Zespółu Wokalnego „Piegusy”

           

          23 października w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. Józefa Sebastiana Pelczara odbyły się przesłuchania  do III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. 

          Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem od 1768 do 1989 roku.

          Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach wymienionego wyżej konkursu. Zaprezentowali wiązankę pieśni z czasów II wojny światowej. Zdobyli II miejsce i zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się w Krakowie. Uczniów do konkursu przygotował pan Grzegorz Tomaszewski. Inicjatorem wyjazdu była pani Anna Chruściel.

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          Akcja: Smog

           

          Klasa 5a reprezentowała naszą szkołę w happeningu antysmogowym „Czyste powietrze dla wszystkich!”, który został zorganizowany na rynku dębickim w dniu 17.10.2018r. Uczniowie przygotowali transparenty z proekologicznymi hasłami oraz wznosili okrzyki „Dębica kocha dzieci! Dębica nie pali śmieci!”.

           

          Tu znajdziesz więcej zdjęć.

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Sukces Mai

          15 października w Urzędzie Miejskim w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego na plakat związany z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę.

          Z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk zaprosił dzieci i młodzież z dębickich szkół do wzięcia udziału w konkursie na plakat związany z tą znakomitą rocznicą.

          W kategorii  klas IV-VIII  II miejsce zajęła Maja Pawełek

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          Dzień Podziemnego Państwa Polskiego

           

          Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, zorganizowanych przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy.

           Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Kościele św. Jadwigi oraz odsłonięciem i poświęceniem tablicy upamiętniającej Kobiety Ziemi Dębickiej.

           

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          Dzień Edukacji Narodowej

           

          Dzień Edukacji narodowej to szczególne święto nauczycieli i pracowników szkoły. W naszej szkole uczciliśmy święto nauczycieli w dniu 12.10.2018r. podczas uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów pod kierunkiem P. Jadwigi Grabowskiej oraz P. Grzegorza Tomaszewskiego. W przygotowanej części artystycznej uczniowie wierszami oraz piosenkami dziękowali nauczycielom za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom częstując słodkościami.

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Ostatnie pożegnaie majora Jerzego Krupy

          11 października poczet sztandarowy wział udział w uroczystościach pogrzebowych majora Jerzego Krupy.

          Jerzy Krupa, ps. Burza był działaczem  NSZZ „Solidarność" i wieloletnim członkiem Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Dębicy oraz prezesem Związku Inwalidów Wojennych. Cześć Jego pamieci!

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Miejskie Obchody Patronki Miasta św. Jadwigi

          16 października 2018r. odbyły się uroczystości z okazji Miejskich Obchodów Patronki Miasta Św. Jadwigi. Udział wzięły władze miejskie, szkoły i instytucje oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele pw. św. Jadwigi w Dębicy o godz. 10:00. Następnie zgromadzeni udali się w uroczystym przemarszu pod Figurkę św. Jadwigi przy Ratuszu, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Potem odbyła się w Urzędzie Miasta nadzwyczajna sesja połączona z wykładem Ks.prof.dr hab. Andrzeja Hanichy. Naszą szkołę reprezentowali wraz z Pocztem Sztandarowym uczniowie kl. VB, którymi opiekowała się pani Marzena Mitek.

          Tu znajdziesz wiecej więcej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Noc z dreszczykiem

          W sobotę 5 października o godz 20.00 uczniowie klas VIII wraz z p. Sylwią Węgrzyn postanowili przyjść do szkoły, aby wspólnie spędzić noc w naszej szkole. Głównym  celem imprezy była integracja obu klas.  Wszyscy stawili się z karimatami , śpiworami i poduszkami. Uczniowie grali w "Ziemniaka". Podczas nocnego pobytu, uczniowie sprawdzali, co takiego dzieje się w szkole, gdy nie ma w niej lekcji. . Po północy zatańczyliśmy słynną Belgijkę.

          Tu znajdziesz więcej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Wycieczka klas piątych

          W dniach 4 i 5 października 2018r. uczniowie klas piątych pod opieką swoich wychowawców  przebywali na wycieczce w Głobikowej.

          Słoneczna pogoda pomogła nam dostrzec piękny jesienny krajobraz, który podziwialiśmy między innymi z wieży widokowej i podczas długiego spaceru na Słotwinówkę.

          Wszyscy chętnie brali udział w   grach  zespołowych na boisku i  placu zabaw. Wspólnie przygotowywaliśmy  posiłki, sprzątaliśmy, bawiliśmy się w schronisku, co sprzyjało nauce samodzielności i integracji klas.

          Noc była… krótka, ale to zrozumiałe. Czas poza domem trzeba było przeznaczyć na żarty, długie wieczorne rozmowy, słuchanie muzyki, a nawet maseczki upiększające. W końcu niektórzy zasnęli. Było super! Na pewno lepiej się poznaliśmy i odpoczęliśmy od obowiązków szkolnych.

          Tutaj znajdziesz wiecej zdjęć.

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          CRE DO - Jak mogę współtworzyć naukę

          Od 3-10-2018 nasza szkoła bierze udział w  projekcie CREDO. Projekt CREDO jest międzynarodowym projektem badawczym wymyślonym i przygotowanym przez Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie (IFJ PAN).

          CREDO Cosmic-Ray Extremely Distributed Observatory

          czyli Ekstremalnie Rozproszone Obserwatorium Promieniowania Kosmicznego.

          Cosmic Ray  czyli promień kosmiczny oznacza, że ​​mamy dane za darmo i wszędzie, nie potrzeba żadnych inwestycji w infrastrukturę akceleracyjną.

                      Extremely Distributed czyli ekstremalnie rozproszone oznacza, że ​​tylko globus (i otoczenie) może nas ograniczyć - gdziekolwiek ludzka technologia może się udać, tam możemy również zmierzyć promieniowanie kosmiczne, przyczyniając się do naszej strategii badania Ciemnej Materii.

                      Observatory czyli obserwatorium oznacza, że ​​nie robimy eksperymentu: po prostu bierzemy to, co daje nam Wszechświat i próbujemy go zrozumieć.

                      CREDO po łacinie oznacza „wierzę” - musimy wierzyć, że robienie nauki czyli zadawanie podstawowych pytań i poszukiwanie odpowiedzi, jest obowiązkiem ludzkości i dotyczy nas wszystkich, nie tylko naukowców.

           Projekt polega na rejestrowaniu cząstek promieniowania kosmicznego za pomocą smartfonów i tabletów przez jak największą liczbę uczestników na całym świecie. Zebrane dane posłużą uczonym do odpowiedzi na podstawowe pytania dzisiejszej  astrofizyki kosmologii np. czym jest ciemna materia lub czy Wszechświat ma strukturę piany i czy możliwe są podróże w czasie i przestrzeni. Być może znajdzie również odpowiedzi na pytania o związek między promieniowaniem kosmicznym a medycyną np. czy występowanie niektórych chorób o nieznanej przyczynie ma związek z promieniowaniem kosmicznym.  Do projektu może dołączyć każdy posiadający smartfon stając się w ten sposób pomocnikiem naukowców i przyczyniając się do rozwoju nauki.

             Jak przystąpić do projektu?

          Aby przystąpić do projektu wystarczy pobrać ze sklepu Play aplikację Credo Dedector JFJ PAN ( aplikacja obecnie działa tylko na smartfonach z Androidem 4.0 lub wyżej), następnie zainstalować aplikację i zarejestrować użytkownika. Podczas rejestracji prosimy o wpisanie w polu drużyna  : SP12Debica . Po rejestracji można wykonywać pomiary.  Aby rejestracja cząstek promieniowania kosmicznego przebiegała prawidłowo  należy koniecznie zasłonić obiektyw główny aparatu nieprzeźroczystym materiałem. Ponieważ aplikacja zużywa dużo energii zaleca się wykonywanie rejestracji podczas ładowania telefonu np. w nocy.  Dane są automatycznie przesyłane do superkomputera Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie i tam poddawane analizie. Aplikacja nie pobiera i nie przetwarza żadnych danych osobowych. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie  www.credo.science 

          Filmy i inne materiały znajdują się na You Tube

          https://www.youtube.com/channel/UCJ0YBweH_slFRQYqGz_XZ_A

          Szczegółowych  informacji udziela również szkolny koordynator projektu pan Wojciech Cebula.

          Konkurs  „Łowcy Cząstek”

          Z projektem związany jest konkurs drużynowy  „Łowcy cząstek” rozgrywany w kategoriach:

          Liga. Rywalizacja w kategorii Liga polega na chwytaniu cząstek w czasie jednej, wybranej nocy w miesiącu. W czasie trwania konkursu, każdego miesiąca, w nocy z 12 na 13 dnia miesiąca, uczestnicy konkursu uruchamiają aplikację CREDO Detektor między 21.00 a 7.00. O kolejności drużyn w danym miesiącu decyduje ilość schwytanych podczas tej jednej nocy cząstek. W przypadku równej ilości przyznaje się miejsca ex aequo. Drużyny otrzymują punkty za uzyskane miejsce w danym miesiącu według zasady: jeżeli aktualnie zarejestrowanych jest drużyn, to drużyna, która schwyta najwięcej cząstek, otrzymuje punktów, kolejna  i tak dalej. Ligę wygrywa drużyna, która w dniu zakończenia konkursu ma najwięcej punktów. Nagrodzone zostaną również drużyny, które osiągną najlepszy wynik w poszczególnych miesiącach.

          Maraton. Członkowie drużyny biorącej udział w kategorii Maraton uruchamiają aplikację CREDO Detektor w dowolnym czasie w trakcie trwania konkursu. Na koniec konkursu zliczana jest łączna ilość detekcji dokonanych przez wszystkich członków drużyny przez cały czas trwania konkursu, wliczając w to także detekcje dokonane na potrzeby kategorii Liga.

          Średni czas na uczestnika. Po zakończeniu konkursu każdej uczestniczącej drużynie zostanie policzony średni czas użytkowania aplikacji w czasie trwania konkursu na członka drużyny. Niezależnie od nagród w kategoriach Liga i Maraton przyznana zostanie nagroda za największy średni czas na uczestnika. Prawo otrzymania tej nagrody mają jedynie drużyny liczące 10 lub więcej uczestników.

          szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie: https://credo.science/lowcyczastek/

          Nasza szkolna drużyna o nazwie Kwiatek bierze udział we wszystkich kategoriach konkursowych dlatego zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich chętnych do pobrania aplikacji CREDO detector i udziału w konkursie w naszej drużynie ( nazwę drużyny podajemy w czasie rejestracji).

          Aktualne wyniki rywalizacji można śledzić na stronie: https://credo.science/ranking-druzyny/

           

          Powiedz wszystkim o CREDO

           

          Ranking konkursu Łowcy Cząstek

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Wybory do Samorzadu Uczniowskiego

           

          W dniach od 17.09.2018r. do 28.09.2018r. w naszej szkole odbyła się KAMPANIA WYBORCZA do SU. Kandydaci z klas IV-VIII przygotowali plakaty, w których przedstawili swój program wyborczy. Wszystkie pomysły reprezentowaliśmy na tablicy ogłoszeń.

          Wybory do SU odbyły się w dniu 3.10.2018r. Każdy uczeń i nauczyciel miał możliwość oddania głosu przy pomocy Karty Wyborczej. W wyniku głosowania wybrano nowy SU.

          Wyniki:

          Przewodnicząca: Aleksandra Czuchra

          Zastępca: Antonina Cioch

          Członkowie:

          1.Sabina Kozek

          2.Michał Pietrucha

          3.Karol Sibiga

          4. Adrian Augustyn

          5. Wiktor Rogowski

           

          Gratukujemy!!!

          Tu znajdziesz wiecej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Październik Miesiącem Dobroci dla Zwierząt

          4 października wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu "Azorkowo" przeprowadziły w szkole akcję, majacą na celu zachęcenie społeczności szkolnej do włączenia się w akcję zbierania karmy dla bezdomnych psów ze schroniska w Zawadzie.

          Światowy Dzień Zwierząt to święto obchodzone 4 października. Zostało ustanowione w 1931 roku na konferencji ekologicznej we Florencji. Dzień ten rozpoczyna również Światowy Tydzień Zwierząt, a październik jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Dzień jest ustanowiony w celu zmiany zachowania i stosunku ludzi do zwierząt i uświadomienia człowiekowi, że zwierzę to istota żywa, czująca, która także ma swoje prawa.

           Uczniowie naszej szkoły już udowodnili, ze los zwierząt nie jest im obojętny. W ubiegłym roku pomagaliśmy psiakom ze schroniska w zawadzie. Wielu podopiecznych Azylu znalazło dom, jednak wielu z nich czeka na naszą pomoc. W zwiazku z tym Szkolne Kolo Wolontariatu” Azorkowo” ogłasza zbiórkę darów dla schroniska dla bezdomnych psów w Zawadzie. Akcja prowadzona jest pod hasłem „Pamiętaj, dobra karma wraca!”.

                          Prosimy o karmę suchą i mokrą, ryż, kasze,  makarony oraz akcesoria dla zwierząt.

          Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

          Tu znajdziesz więcej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Dzień Patrona 2018

           

           27 września 2018 roku społeczność naszej szkoły po raz kolejny uroczyście obchodziła Dzień Patrona Szkoły, którym jest Armia Krajowa.

          Na akademię przybyło wielu gości. Swoją obecnością zaszczycili nas  pan Mariusz Szewczyk- Burmistrz Miasta Dębicy, ks. Piotr Grzanka-Proboszcz Parafii pw. NSPJ w Dębicy –Latoszynie, pani Katarzyna Rostowska –Machnik- Radna Rady Miejskiej, pani Katarzyna Radzik- Przewodnicząca Rady Rodziców, dyrektorzy placówek oświatowych, przyjaciele szkoły, rodzice uczniów.

          Wzruszający montaż słowno-muzyczny pt. „Armio Krajowa… Pamiętamy” przygotowali uczniowie z kl. V a, V b, VI i VII pod kierunkiem nauczycieli p. Anny  Olechowskiej i p. Grzegorza Tomaszewskiego. Autorką dekoracji była p. Jolanta Wójcik.

          Już pierwsze takty sentymentalnej piosenki pt. „Pytasz mnie , co właściwie Cię tu trzyma…” wprowadziły publiczność  w atmosferę zadumy.

          Następnie na scenie pojawili się aktorzy: dziadek z wnuczętami. Przynieśli znicze i kwiaty, aby w   miejscu pamięci narodowej uczcić pamięć poległych w obronie Ojczyzny. W czasie rozmowy, w ciekawy sposób, przybliżyli zgromadzonym historię Armii Krajowej i przypomnieli, że dzień 27 września został ustanowiony Dniem Państwa Podziemnego.

          Potem oczom widzów ukazali się młodzi żołnierze ,którzy pełni zapału złożyli przysięgę. Pożegnała ich zrozpaczona matka, a swój ból wyraziła przejmującymi słowami wiersza K.K. Baczyńskiego.

          Dynamiczna scena odbicia Rudego (oparta na fragmencie lektury „Kamienie na szaniec”) i przekonująca gra młodych aktorów, cierpienie przyjaciół, najbliższych, tęsknota, wzruszające listy pisane do najbliższych – to  wszystko  miało uświadomić oglądającym okrucieństwo wojennego czasu i cenę za jaką została zdobyta wolność.

          Ważnym elementem akademii był układ choreograficzny z symbolem biało- czerwonej flagi.

          Uczniowie nawiązali też do nadchodzącej  rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości.

          Nie zabrakło wymownych recytacji, nastrojowych pieśni i pytań o współczesny patriotyzm.

          Uroczystość była hołdem złożonym naszym Bohaterom- Żołnierzom Armii Krajowej, bo przecież to co przeżyło jedno pokolenie drugie pielęgnuje w sercu i pamięci. Naszą wdzięczność symbolizował też bukiet z biało- czerwonych goździków w kształcie serca.

          Armia Krajowa- Patron SP nr 12 w Dębicy zobowiązuje do pracy, wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności z Ojczyznę i pamięci o tych, którzy walczyli w obronie Polski.

          Jeżeli tym występem udało nam się poruszyć serca widzów i  jednocześnie zachęcić  do refleksji nad takimi wartościami jak wolność, patriotyzm to znaczy, że osiągnęliśmy swój cel.

           

          Tu znajdziesz wiecej zdjęć.

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          "Zielona Szkoła" w Rymanowie Zdroju

           

          W dniach 24-28.09.2018 roku  uczniowie  klasy trzeciej  naszej szkoły wypoczywali i uczyli się  w  Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju. Najważniejszym celem wyjazdu była wspólna zabawa z rówieśnikami, nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni tym bardziej, że w tym samym czasie wypoczywali z nami uczniowie ze szkoły z Pustyni  i  z Zasowa.

          Każdy dzień pobytu przynosił wiele wrażeń i nowych umiejętności. W pobliżu nie było rodziców więc każde dziecko samodzielnie wykonywało czynności porządkowe i samoobsługowe. Uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych zabawach i konkursach. Miedzy innymi: balu przebierańców, dyskotekach, konkursie ciekawych fryzur. Codzienne spacery i zabawy na świeżym powietrzu zapełniały  dzieciom czas bez telewizora  i komputera. 

          We środę uczniowie wyjechali na wycieczkę do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce. W Krośnie  dzieci podziwiały piękno szklanej sztuki i  poznały tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych, w których brały czynny udział.    W skansenie w  Bóbrce, która była pierwszą na świecie kopalnią ropy naftowej  obejrzały  szyby naftowe, urządzenia wiertnicze, oraz dwa oryginalne szyby naftowe z XIX wieku o imionach „Franek” i „Janina”. Ciekawym przeżyciem było spotkanie  z multimedialnym  Ignacym Łukasiewiczem  dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. 

           Jednak wszystko co dobre szybko się kończy, więc w piątkowe popołudnie był czas powrotu. Zdrowi, wypoczęci i szczęśliwi uczestnicy wyjazdu  wrócili do stęsknionych rodziców.

          Tu znajdziesz więcej zdjęć.

           

           %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Gwiaździsta noc pod namiotami

           

          18 września 2018 r. klasy ósme wraz z wychowawcami – Ryszardem Barszczem i Renatą Kukułką- wyruszyły do Głobikowej na noc pod gwiazdami. Początki były trudne… Dla niektórych rozbicie namiotu było nie lada wyczynem, ale z pomocą doświadczonych nauczycieli wszyscy zdołali rozłożyć namioty. Potem już było tylko przyjemnie. Najpierw powędrowaliśmy na Słotwinówkę. Wieczorem obowiązkowo zapaliliśmy grill, a potem graliśmy w gry planszowe  i karciane. Noc była ciepła, gwiaździsta i… nieprzespana! I oto chodziło! Gorzej było na drugi dzień. Po żurku z jajkiem i kiełbaską, który ugotował pan Barszcz, wędrówka do Małej pod pomnik Chrystusa Króla była jak pielgrzymka do Częstochowy. Daliśmy jednak radę! Zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Polecamy Głobikową jako miejsce na wędrówki, wypoczynek i wspólną integrację.

          Tu znajdziesz wiecej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Akcja sprzatania świata

          Społeczność uczniowska naszej szkoły czynnie włączyła się w ogólnopolską akcję "Sprzątania Świata".

          Tu znajdziesz więcej zdjęć.

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Ognisko integracyjne klasy VII

          Korzystając z pięknej, słonecznej pogody, klasa VII wraz z wychowawczynią 18 września wybrała się na ognisko do urokliwego lasu na Wolicy.

          Kiełbaski i ziemniaki pieczone w ognisku smakowały wszystkim wyjątkowo dobrze, a dodatkową atrakcją były wspólne zabawy.

          Wiecej zdjęć w galerii:http://sp12debica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=403

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Trzecioklasiści poznają ciekawe miejsca w powiecie dębickim.

           

          Uczniowie klasy trzeciej realizują projekt edukacyjny”Dębica i okolice- moja mała Ojczyzna”.  W dniu 12 września na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich wybrali się z wizytą do pobliskiego Zasowa. Panie opowiedziały o ciekawych zajęciach, które wspólnie wykonują. Następnie zaproponowały wykonanie  kompozycji  z róż. Wszystkie dzieci z entuzjazmem zabrały się do pracy. Wykonane bukiety były prezentem dla mam. Po pracy był czas na zabawę. Uczniowie stwierdzili, że takie zajęcia są bardzo atrakcyjne i chętnie przyjadą jeszcze raz do Zasowa.

          Wycieczka okazała się także ciekawą lekcją historii. Wiadomości o Zasowie podane poniżej zostały zaczerpnięte z tygodnika regionalnego pt”Nowe Podkarpacie”.

          Miejscowość ma długą i ciekawą historię.Powstała w XIII wieku, a na początku XIV wieku Władysław Łokietek nadał wieś Klemensowi Gryficie. Klemens ufundował parafię, wzmiankowaną w 1344 roku. W XVI wieku Zasów posiadał już prawa miejskie. Jego centrum stanowił obszerny rynek, otoczony parterową zabudową. Odbywały się tu, słynne na cała okolicę, jarmarki. Małomiasteczkowy charakter Zasowa przetrwał do wieku XIX. 

          W 1879 roku Zassów przeszedł w ręce Witolda Łubieńskiego, wywodzącego się z głęboko patriotycznej rodziny.  Będąc człowiekiem światłym, pełnym inicjatywy, nie poprzestał na tradycyjnych metodach uprawy roli.  To on założył w Zasowie słynną w całej okolicy pierwszą szkółkę drzew owocowych, dając w ten sposób zatrudnienie chłopom. Stał się również promotorem tej działalności wśród sąsiadów. Dostarczając materiału i służąc pomocą, rozpowszechnił uprawę wśród miejscowej ludności. I tak uprawa drzew stała się podstawowym źródłem wzrostu zamożności mieszkańców Zasowa.

           Dzieło ojca kontynuował syn – Tadeusz Łubieński. Szkółka przekształciła się w duże, nowoczesne gospodarstwo ogrodnicze, a w konsekwencji Zasów stał się ośrodkiem postępu rolniczego, promieniującym na znaczne obszary Galicji.Po ojcu gospodarstwo zasowskie przejął Alfred Łubieński, absolwent Wydziału Rolnego UJ. Rozwinął, oprócz hodowli drzew i krzewów uprawę róż. Na nowo urządził i uporządkował park. W okresie międzywojennym gospodarstwo ogrodnicze w Zasowie było największym w Małopolsce i w niczym nie ustępowało najlepszym w Europie.

          W czasie okupacji Alfred Łubieński był żołnierzem AK, ps. Iwo. Podczas akcji „Burza" pełnił funkcję zastępcy dowódcy III Zgrupowania AK w rejonie Pilzna

          Dwór w Zasowie, wielokrotnie rozbudowywany i przekształcany, był świadkiem dramatycznych wydarzeń. Częściowo zniszczony w 1944 roku, pozbawiony w rezultacie reformy rolnej dawnych właścicieli, opuszczony, systematycznie popadał w ruinę. Posiadłość Łubieńskich rozparcelowano. W sąsiedztwie dworu, w późniejszych latach zbudowano szkołę. Wzorowe gospodarstwo ogrodnicze przestało istnieć. 

          Obecnie w miejscowości działa Podkarpackie Stowarzyszenie Producentów Materiału Szkółkarskiego, a dla wielu mieszkańców szkółkarstwo to nadal podstawowe źródło dochodu.

          Więcej zdjęć w galerii:http://sp12debica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=402

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Kalendarz roku szkolnego 2018/2019

           

          1.

          Rozpoczęcie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych

          3 września 2018

          2.

          Zimowa przerwa świąteczna

          23 – 31 grudnia 2018

          3.

          Ferie zimowe

          11 – 24 lutego 2019

          4.

          Egzamin ósmoklasisty

          15 – 17 kwietnia 2019

          5.

          Wiosenna przerwa  świąteczna

          18 – 23 kwietnia 2019

          6.

          Dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach z 5-cio dniowym tygodniem pracy

          2 listopada 2019

          Kwiecień 2019 – Biesiada Literacka

          31 kwietnia 2019 ?

          2 maja 2019

          7.

          Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

          21 czerwca 2019

          8.

          Ferie letnie

          22 czerwca – 31 sierpnia 2019

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

          Gąsienicę i ślimaka spotkaliśmy na polu

           

          10 września uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w pieszej wędrówce.

          Celem wycieczki była obserwacja prac na polu, maszyn rolniczych i wygląd pól uprawnych w okresie jesiennym. Uczniowie uczestniczyli w wykopkach  ziemniaków. Niektóre zbiory  były  bardzo ciekawe. Okazało się też, że w ziemi można spotkać wiele okazów większych i mniejszych żyjątek. Po skończonej pracy   wszystkim smakowały upieczone w ognisku ziemniaki. Był także czas na zabawę.

          Na zakończenie uczniowie pięknie podziękowali gospodarzom za zaproszenie. Stwierdzili także,że praca na  polu jest bardzo ciężka.

           

          Więcej zdjęć w galerii:http://sp12debica.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=401

           

          %%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

           

          I znowu ta szkoła.

           

           

          3 września rozpoczął się Nowy Rok Szkolny. Nie wszyscy byli tym faktem zachwyceni, ale uczniowie, którzy pod kierunkiem pani Anny Chruściel i pana Grzegorza Tomaszewskiego przygotowali program artystyczny pokazali, że nie ma się co martwić bo czas szybko leci i wakcje będą już za 10 miesięcy.  Wspomnieli także o smutnych wydarzeniach kojarzących się z wrześniem, o wybuchu II Wojny Światowej.

           

          Przypomnieli słowa Janusza Korczaka, wielkiego przyjaciela dzieci.

           

          Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział,

          ale żeby dobrze wiedział,

          nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał

          nie żeby go wszystko trochę obchodziło,

          a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało.

           

          Dyrektor szkoły Pan Grzegorz Nowacki  życzył wszystkim uśmiechu , wytrwałości i chęci do pracy.

           

           

           

  • Galeria zdjęć

      brak danych