• Kto lubi węże?

• W dniu 28.03 ponownie naszą szkołę odwiedziła Agencja Impresaryjno -Artystyczna z Krakowa przywożąc przedstawicieli gadów.Nauka przez bezpośrednią obserwację i możliwość dotyku różnych gatunków egzotycznych węży wzbudziła bardzo dużo pozytywnych emocji i zainteresowania. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem słuchali interesującego wykładu, który rozbudził ciekawość do świata zwierząt i był również okazją do poszerzenia wiedzy.

Renata Kukułka,Monika Pociask.

• Wiosno! Witaj!

• Marzanno , Marzanno!
            Ty ze słomy panno,
            koleżanko Zimy, dzisiaj Cię spalimy.
            Dzisiaj Cię żegnamy, a Wiosnę witamy!

Tradycyjnie w pierwszy dzień Wiosny, spaleniem Marzanny pożegnano Zimę, a powitano upragnioną Wiosnę. Zwyczaj ten podtrzymali najmłodsi uczniowie klas 0 oraz I. Barwny korowód na czele z Marzanną przemaszerował do ogrodu szkolnego, następnie zebrane wokół słomianej panny dzieci, donośnymi okrzykami -  ,,Marzanno, Marzanno Ty zimowa Panno, Ciebie żegnamy, Wiosnę witamy!”  pożegnały Zimę.

Wszyscy niezwykle podekscytowani, wracali do szkoły śpiewając radośnie -

,,Maszeruje Wiosna, w ręku trzyma kwiat,

gdy go w górę wznosi zielenieje świat!”

Mamy nadzieję, że Wiosna doceni starania naszych wspaniałych uczniów i zagości u nas na dobre!

• Powitanie wiosny.

• Uczniowie klasy szóstej planowali spędzić pierwszy dzień wiosny w plenerze, szukając jej zwiastunów – niestety pogoda spłatała im psikusa. Nie popsuło to jednak nikomu humoru – był to mile spędzony czas.

• 21 marca Dzień Kolorowej Skarpetki

• Uczniowie klasy szóstej przyłączyli się do akcji upowszechniania wiedzy na temat osób z Zespołem Downa. Pamiętajmy, każdy z nas jest wyjatkowy!

• Wkrótce zawita do nas wiosna!

• Wkrótce zawita do nas Pani Wiosna Radosna

Szaro – bure zniknie, ani się obejrzysz jak wszystko zakwitnie!

My najmłodsi uczniowie doskonale to wiemy i nie próżnujemy!

Zwiastunów Wiosenki poszukujemy…

Sadzimy, siejemy, obserwujemy, z promieni słoneczka radość czerpiemy

• Dzień otwarty

• 10 marca odbył się w naszej szkole dzień otwarty.

Gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów wraz z opiekunami, którzy przybyli, by poznać nas i naszą szkołę. Był to czas na zabawę, eksperymenty oraz poznanie przyszłych koleżanek i kolegów. Dla naszych gości wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali kreatywne zajęcia  z masą solną, podczas których chętni wykonywali baranki wielkanocne. Nasi mali goście mogli również skorzystać z malowania twarzy czy fotobudki, co czynili bardzo chętnie. Na przyszłych uczniów czekały również zagadki matematyczne, gry i doświadczenia chemiczne, przygotowane przez nauczycieli przedmiotowców.

Drodzy przyszli pierwszoklasiści! Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i do zobaczenia już we wrześniu!

• Żywa lekcja biologii

• Dnia 3 marca uczniowie klas 4-6 brali udział w żywej lekcji przyrody i biologii pt. ,,Płazy obalamy mity, edukujemy i bawimy" przeprowadzonej przez Klaps - Art z Krakowa. Podczas zajęć uczniowie oglądali ciekawe okazy płazów nie tylko występujących w Polsce, zdobyli wiedzę na temat budowy, sposobu odżywiania i miejsca występowania tych zmiennocieplnych kręgowców.

Renata Kukułka,Monika Pociask

• Mental H(w)ealth Project Zwolnieni z Teorii

• 1 marca klasy 7 i 8 uczestniczyły w projekcie Mental H(w)ealth Project Zwolnieni z Teorii przedstawionym w naszej szkole przez uczennice II Liceum Ogólnokształcącego:Julię Jaźwińską (naszą absolwentkę) i Hannę Bielę oraz I Liceum Ogólnokształcącego Natalię Kozek (naszą absolwentkę). Dzięki ciekawej prelekcji uczniowie dowiedzieli się wiele przydatnych informacji na temat zdrowia psychicznego.

Monika Pociask