ogłoszenie
,, Kochanej Mamusi ❤ Kochanemu Tatusiowi ❤ - Dzieci z klasy ,, 0" i I B
Sobotni poranek w przytulisku dla psów
Kolejny już raz wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili schronisko w Podgrodziu. Przekazali karmę zebraną podczas akcji "Zamiast energetyka, kup psu smakołyka", a przede wszystkim pospacerowali z psiakami.
Agnieszka Pociask
8
Drodzy Ósmoklasiści!
Przed Wami pierwszy ważny egzamin,który sprawdzi zdobytą wiedzę i umiejętności.
Jesteśmy przekonani, że doskonale sobie poradzicie z zadaniami.
Życzymy Wam, abyście dobrze wykorzystali swój potencjał i możliwości.
Powodzenia!
Dyrektor, Nauczyciele i cała społeczność szkolna
Ognisko integracyjne w klasie szóstej
Korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią, udali się do lasu Wolickiego na ognisko. Nie brakło zabaw i tańców. Gra w mafię i chowanego wśród drzew, to okazja do zabawy i integracji. Oczywiście punktem kulminacyjnym było pieczenie kiełbasek.
Agnieszka Pociask
2
Bóbrka -kolebka przemysłu naftowego w świecie.
Bóbrka to miejscowość położona około 80 km od Dębicy. To tam mieści się nadal działająca najstarsza w świecie kopalnia ropy naftowej. Założycielami kopalni byli:Ignacy Łukasiewicz – skromny farmaceuta;Tytus Trzecieski– ziemianin iinicjator założenia kopalni orazKarol Klobassa-Zrencki– właściciel wsi Bóbrka. Dzięki zgodnej współpracy, zaangażowaniu oraz dużej operatywności twórców powstało pierwsze na świecie wielowymiarowe przedsiębiorstwo naftowe.
W dniu 18 maja uczniowie klasy pierwszej i drugiej udali się do Muzeum im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Podczas zwiedzania,dzięki multimediom przenieśli się w czasy Ignacego Łukasiewicza, który przedstawił im sposoby destylacji ropy. Zobaczyli ropę naftową w naturalnym środowisku. Następnie uczestniczyli w warsztatach podczas których wykonali swoje lampy naftowe i zapoznali się z historią oświetlenia.
Dla pierwszoklasistów wycieczka była podsumowaniem projektu ”Być jak Ignacy”, którego celem jest popularyzacja polskiej nauki.
Pomimo deszczowej pogody wyjazd był bardzo udany.Anna Chruściel, Alina Kudra
2
Zapraszamy do udziału!
Ogrodnicy z pierwszej klasy
Zakładamy ogródek przy szkole. Siejemy, sadzimy, obserwujemy wzrost i uczymy się dbać o dobro wspólne naszej klasy.
Agnieszka Szerszeń
13
Lekcja na zewnątrz.
Świeże powietrze to świeży umysł, a uczniowie zaangażowani i szczęśliwi.
Agnieszka Szerszeń
XXI Biesiada Literacka
Tegoroczna XXI Biesiada Literacka przebiegała pod hasłem: „Muzyka w wierszach ukryta”. Wydarzenie swoim patronatem objął Burmistrz Miasta Dębica – Pan Mariusz Szewczyk oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty – Pan Ireneusz Kozak.
W konkursie wzięło udział blisko 60 młodych recytatorów, uczniów klas I-III z powiatu dębickiego.
Występy młodych artystów oceniało jury w składzie: Jan Borek – animator kultury, Ewa Trojan – dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy oraz Małgorzata Siemiek – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli władz miasta i powiatu. Zaszczycili nas swoją obecnością również: Pani Katarzyna Radzik – Prezes Sądu Rejonowego w Dębicy, Starszy Aspirant Sztabowy – Pan Tomasz Totko, Pani Katarzyna Rostowska-Machnik – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, proboszcz miejscowej parafii – ksiądz kanonik Piotr Grzanka, Starszy Brygadier – Krzysztof Marek oraz Marek Moskal – Kapitan Straży Pożarnej w Dębicy.
Zgodnie z hasłem konkursu, podczas części artystycznej, zebrani usłyszeli koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy. W tym ucznia naszej szkoły Kamila Kity, który zagrał na trąbce.
Po długich naradach jury przyznało nagrody:
Kategoria I:
I miejsce – Nikodem Drobicki, Szkoła Podstawowa nr 8 w Dębicy
II miejsce – Julia Klasło, Szkoła Podstawowa nr 12 w Dębicy
III miejsce – Karol Stachowicz, Szkoła Podstawowa nr 12 w DębicyWyróżnienia:
Milena Matłok, Szkoła Podstawowa w Pustyni
Hanna Pieczonka, Szkoła Podstawowa nr 12 w Dębicy
Nikole Kowal, Zespół Szkół w PodgrodziuKategoria II:
I miejsce – Bartosz Jezuit, Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy
II miejsce – Zofia Sidor, Szkoła Podstawowa nr 6 w Dębicy
III miejsce – Iga Boczkowska, Szkoła Podstawowa nr 12 w DębicyWyróżnienia:
Urszula Łazarz, Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy
Nina Saletnik, Szkoła Podstawowa nr 2 w DębicyKategoria III:
I miejsce – Izabela Strzałka, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej
II miejsce – Zofia Mroczka, Szkoła Podstawowa nr 8 w Dębicy
III miejsce – Milena Szymaszek, Szkoła Podstawowa w NagawczynieWyróżnienia:
Antoni Pitak, Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy
Laura Wójcik, Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy
Weronika Szerszeń, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej
Amelia Krzystyniak, Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy
Zuzanna Moskal, Szkoła Podstawowa w Woli WielkiejGratulujemy !
19
Miejskie obchody Święta 3 Maja
„Trzeci Maja radością wiosenną
wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
Sztandarami biało-czerwonymi
umaiła się Rzeczpospolita.”
S. Aleksandrzak „Rocznica”
Dyrektor, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W skład pocztu sztandarowego wchodzili: Michał Orechwo, Bartosz Leja, Igor Sosnowski, Emilia Kłósek i Wiktoria Chodór. Uroczystość rozpoczęła się na dębicki Rynku zbiórką pocztów sztandarowych, ceremoniałem patriotycznym i złożeniem wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Następnie zgromadzeni przeszli na Plac Solidarności, gdzie odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny.
Anna Olechowska
Sukces ósmoklasistów
Uczniowie klasy ósmej Amelia Bartnik, Wojciech Kiebała i Jan Ziobro wzięli udział w Warsztatach z Języka Angielskiego, zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, pod hasłem ‘British Music- Now and Then’- „Brytyjska muzyka- kiedyś i dziś”.
Z dumą ogłaszamy, że godnie reprezentowali naszą szkołę, zajmując pierwsze miejsce w konkursie na temat wiedzy dotyczącej muzyki brytyjskiej!
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Beata Szukała
Święto Biało – Czerwonej z najmłodszymi
Jesteśmy Polką i Polakiem,
dziewczynką fajną i chłopakiem.
Kochamy Polskę z całych sił!
Chcemy byś również kochał ją i Ty i Ty!Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej na dębickim Rynku, dumnie celebrowali również najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy ,,O”.
Aleksandra Smagacz
5
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej obchodzimy 2 maja. Pamiętajmy, by tego dnia w każdym domu dumnie zaprezentować nasz symbol narodowy.
"Polskości dumo Biało-Czerwona
Walk, trudu, zwyciestw świadectwo
Na skrzydłach Orła niesiona
Polski szlachetne dziedzictwo"
Agnieszka Pociask
3
Wiosenne porządki
Czas na wiosenne porządki! Z okazji Światowego Dnia Ziemi, uczniowie klasy ,,0” założyli rękawiczki, chwycili za worki, zakasali rękawy i ruszyli, by zrobić coś dobrego dla Ziemi. Miłą niespodzianką okazała się wizyta Burmistrza Miasta Dębica Pana Mariusza Szewczyka, który pogratulował najmłodszym wychowankom naszej szkoły tak wielkiego zaangażowania w akcję i podarował wiosenne kwiaty do szkolnego ogródka.
DZIĘKUJEMY!
Aleksandra Smagacz
21
II KONKURS POCZTÓW SZTANDAROWYCH im. kpt. Edmunda Książka
27 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy VII reprezentowali nasza szkołę w konkursie pocztów sztandarowych w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Dębicy.
Celem konkursu było: kształtowanie postaw patriotycznych, szacunek do symboli narodowych, promowanie zasad zawartych w ceremoniałach pocztów sztandarowych, poznawanie historii placówek oświatowych i ich symboli.
Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością zasad musztry pocztu sztandarowego podczas uroczystości szkolnych i patriotyczno-religijnych oraz wiedzą na temat godła, barw i hymnu RP.
1
Czytanie jest przygodą
Przekonała się o tym uczennica klasy I a Julia Malinowska, która uczestniczyła w konkursie pod takim właśnie tytułem i zdobyła II nagrodę.
Był to VII Ogólnopolski Konkurs Literacki o Twórczości Kornela Makuszyńskiego.
Julia pracowała pod opieką swojej wychowawczyni pani Anny Chruściel.
Temat pracy konkursowej brzmiał: „Każda książka jest żywym stworzeniem, każda ma serce i duszę”. Julia napisała list do Kornela Makuszyńskiego o przeczytanych przygodach Koziołka Matołka.
Na konkurs wpłynęło aż 91 prac z 13 województw.
21 kwietnia 2023 roku podczas uroczystego podsumowania konkursu w Szkole Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie Julia odebrała nagrodę i zaprezentowała swoją pracę.
Była to naprawdę ciekawa przygoda.
Dziewczynce towarzyszyli w tej dalekiej wyprawie pan Dyrektor Grzegorz Nowacki, pani Anna Chruściel oraz Dziadkowie.Anna Chruściel
Dzień Ziemi
Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi nazywany również Międzynarodowym Dniem Ziemi. Celem tego wydarzenia jest szerzenie wiedzy na temat promowania ochrony przyrody, rozwijanie świadomości ekologicznej i życie w zgodzie z naturą. Jak zawsze w Dzień Ziemi nasza szkoła włączyła się czynnie w akcję w tym roku pt: ,,Zainwestuj w naszą planetę" i świadomie z pełnym zaangażowaniem podjęła działania, które miały na celu promować proekologiczne postawy w naszym życiu.
Monika Pociask, Renata Kukułka
Świętujemy Dzień Ziemi
Każdy powinien dbać o planetę, nezależnie od wieku.
Agnieszka Szerszeń
3
Z wizytą na Olimpie
Uczniowie klasy 5b zakończyli omawianie mitów greckich lekcją, podczas której zaprezentowali wylosowanych bogów. Przygotowali na ich temat informacje oraz przebrali się nich. Największą atrakcją okazał się jednak żywy Cerber, co prawda miał tylko jedną głowę, ale był wyjątkowo milusiński:)
Agnieszka Pociask
11
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie