• Czytanie jest przygodą


            Przekonała się o tym uczennica klasy I a Julia Malinowska, która uczestniczyła w konkursie pod takim właśnie tytułem i zdobyła II nagrodę.
            Był to VII Ogólnopolski Konkurs Literacki o Twórczości Kornela Makuszyńskiego.
            Julia pracowała pod opieką swojej wychowawczyni pani Anny Chruściel.
            Temat pracy konkursowej brzmiał: „Każda książka jest żywym stworzeniem, każda ma serce i duszę”. Julia napisała list do Kornela Makuszyńskiego o przeczytanych przygodach Koziołka Matołka.
            Na konkurs wpłynęło aż 91 prac z 13 województw.
            21 kwietnia 2023 roku podczas uroczystego podsumowania konkursu w Szkole Podstawowej nr 34 im. Kornela Makuszyńskiego w Lublinie Julia odebrała nagrodę i zaprezentowała swoją pracę.
            Była to naprawdę ciekawa przygoda.
            Dziewczynce towarzyszyli w tej dalekiej wyprawie pan Dyrektor Grzegorz Nowacki, pani Anna Chruściel oraz Dziadkowie.

          • Dzień Ziemi

            Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi nazywany również Międzynarodowym Dniem Ziemi. Celem tego wydarzenia jest szerzenie wiedzy na temat promowania ochrony przyrody, rozwijanie świadomości ekologicznej i życie w zgodzie z naturą. Jak zawsze w Dzień Ziemi nasza szkoła włączyła się czynnie w akcję w tym roku pt: ,,Zainwestuj w naszą planetę" i świadomie z pełnym zaangażowaniem podjęła działania, które miały na celu promować proekologiczne postawy w naszym życiu.

          • Z wizytą na Olimpie

            Uczniowie klasy 5b zakończyli omawianie mitów greckich lekcją, podczas której zaprezentowali wylosowanych bogów. Przygotowali na ich temat informacje oraz przebrali się nich. Największą atrakcją okazał się jednak żywy Cerber, co prawda miał tylko jedną głowę, ale był wyjątkowo milusiński:)

            Agnieszka Pociask

          • Sukces Gustawa

            Uczeń klasy szóstej, Gustaw Giza, podczas XVII Konkursu Modelarskiego OGNIWKO 2023 zachwycił jury i zebraną publiczność dioramą Katyń 1940.

            Jego praca to modelarski zapis ostatnich chwil mordowanych w bestialski sposób przez NKWD polskich oficerów w Katyniu, Miednoje, Charkowie i Bykowni.

            Diorama Katyń 1940 została nagrodzona GRAND PRIX STAROSTY DĘBICKIEGO oraz Pucharem Wójta Gminy Żyraków.

          • Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

            W dniu dzisiejszym klasa 5b reprezentowała z pocztem sztandarowym naszą szkołę na obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości odbyły się na Placu Mikołajkowów w Dębicy, gdzie znajdują się dęby katyńskie posadzone w ramach akcji ,,Katyń-ocalić od zapomnienia".

            W upamiętnieniu pomordowanych 83 lata temu rodaków wzięli udział kombatanci, samorządowcy, młodzież i mieszkańcy Dębicy.

          • Zapraszamy do udziału

            Stowarzyszenie „Teraz Dębica” oraz Nadleśnictwo Dębica we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 12 zapraszają do udziału w Dębickiej Grze Leśnej . Zostanie ona zorganizowana w sobotę 22 kwietnia br. w Lesie na Wolicy w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi. Scenariusz wydarzenia będzie oparty na problematyce ochrony przyrody, walorów lasu, ekologii, itp., każdy zespół otrzyma pakiet startowy , a na zakończenie wszystkich uczestników zapraszamy na wspólne ognisko.

          • Wielkanoc w zerówce

            Są takie Święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas…

            Wszystko rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas!

            Radosnych Świąt Wielkanocnych życzą Wszystkim

            uczniowie klasy ,,0” wraz z wychowawczynią

          • Święta tuż, tuż...

            Malowane, skrobane, wyklejane... Technik ozdabiania pisanek jest wiele. Szóstoklasiści swoje ozdabiali wzorami z wosku, a następnie barwili. Niewątpliwie tak zdobione, będą piękną ozdobą koszyczków wielkanocnych!

            Agnieszka Pociask

          • Co słychać w 1b?

            Fotorelacja z ostatnich aktywności: kwiaty z okazji Dnia Kobiet metodą origami, pejzaż górski- wydzieranka, chmurko-tęcza z rolki po papierze, szukanie wiosny w lesie i kolejna lekcja prowadzona przez uczniów.

            Pisanki, kartki świąteczne, baranki z popcornu i kurczaczki to przygotowanie do świąt.

            Dyktando biegane- dzieci w grupach układały z sylab wyrazy a następnie miały je zapamiętać i zapisać na planszy umieszczonej w korytarzu.

          • Kto lubi węże?

            W dniu 28.03 ponownie naszą szkołę odwiedziła Agencja Impresaryjno -Artystyczna z Krakowa przywożąc przedstawicieli gadów.Nauka przez bezpośrednią obserwację i możliwość dotyku różnych gatunków egzotycznych węży wzbudziła bardzo dużo pozytywnych emocji i zainteresowania. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem słuchali interesującego wykładu, który rozbudził ciekawość do świata zwierząt i był również okazją do poszerzenia wiedzy.

          • Wiosno! Witaj!

            Marzanno , Marzanno!
            Ty ze słomy panno,
            koleżanko Zimy, dzisiaj Cię spalimy.
            Dzisiaj Cię żegnamy, a Wiosnę witamy!

            Tradycyjnie w pierwszy dzień Wiosny, spaleniem Marzanny pożegnano Zimę, a powitano upragnioną Wiosnę. Zwyczaj ten podtrzymali najmłodsi uczniowie klas 0 oraz I. Barwny korowód na czele z Marzanną przemaszerował do ogrodu szkolnego, następnie zebrane wokół słomianej panny dzieci, donośnymi okrzykami - ,,Marzanno, Marzanno Ty zimowa Panno, Ciebie żegnamy, Wiosnę witamy!” pożegnały Zimę.

          • Powitanie wiosny.

            Uczniowie klasy szóstej planowali spędzić pierwszy dzień wiosny w plenerze, szukając jej zwiastunów – niestety pogoda spłatała im psikusa. Nie popsuło to jednak nikomu humoru – był to mile spędzony czas.

            Agnieszka Pociask

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.04.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych
  • Galeria zdjęć

      brak danych