• 2014/2015

• KIERMASZ WIELKANOCNY

W dniach 25, 26 i 27 marca zorganizowaliśmy Świąteczny Kiermasz Wielkanocny. Uczniowie naszej szkoły sprzedawali wykonane przez siebie ozdoby świąteczne. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a zebrane pieniądze przekazano Radzie Rodziców.

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

29 stycznia odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i uczniów klasy VI.

Maraton tańca, śmiechu i radości dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji. Było gwarno i kolorowo. Niektórzy uczniowie  przybyli w ciekawych przebraniach, a  każdy przygotował element karnawałowy zdobiący strój. Imprezę prowadzili uczniowie klasy VI.  Muzyka, oświetlenie i atmosfera przyczyniły się do tego,  że wszyscy bawili się wyśmienicie.

KIERMASZ ŚWIATECZNY

W dniach od 15 do 19 grudnia w naszej szkole na dolnym korytarzu było gwarniej i tłoczniej niż zwykle. A to z powodu Kiermaszu Świątecznego zorganizowanego z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i uczniów klasy szóstej wraz z wychowawcą.

Każdy, kto odwiedził nasz kiermasz  mógł nie tylko poczuć magię zbliżających się świąt, ale też miał okazję w niepowtarzalnej atmosferze zaopatrzyć się w oryginalne podarunki dla najbliższych. Na stołach królowały pierniki,  różnorodne świąteczne dekoracje:  stroiki, świece, wieńce, choineczki, łańcuchy, kartki, ozdoby większe i mniejsze, takie do zawieszenia i do ustawienia pod choinką jako oryginalny prezent. Na szczególną uwagę zasługiwały ręcznie wykonanych cudeńka autorstwa uczniów.

Wszystkie środki, które udało  się zebrać, przekazane zostały Radzie Rodziców. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy zaangażowali się w pomoc dzieciom w wykonaniu prac lub pieczeniu pierników.

Jeden grosz znaczy niewiele,

ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego społeczność naszej szkoły włączyła się do XV ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” 2015, organizowanej przez Towarzystwo NASZ DOM. Akcja ta polega na zbiórce drobnych monet w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski w dniach od 24 listopada do 5 grudnia br. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.

W naszej szkole w sumie zebrano 3777 monet na sumę 135 złotych, 37groszy. Następnie zostały one zapakowane do bezpiecznej paczki i razem z protokołem zbiórki wysłane do Towarzystwa Nasz Dom.

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo i poparcie tej akcji. Podsumowanie wyników „Góry Grosza” 2015 będzie zamieszczone na stronie internetowej www.towarzystwonaszdom.pl.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

W listopadową ciemną noc,

swój los wywróżę sobie,

bo wróżby dziwną mają moc,

mówiły mi o Tobie.

Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 27 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i uczniów klasy VI. Ulubiona muzyka i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i świetnie się bawili. Nie zabrakło również komnaty wróżb,  która była miłym przerywnikiem w  zabawie i cieszyła się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.

WYBORY RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Miesiąc wrzesień to w naszej szkole czas wyborów. W pierwszych dniach nauki uczniowie poszczególnych oddziałów dokonali wyboru samorządów klasowych. Od 19 do 25 września trwała kampania wyborcza kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci z klas V – VI prezentowali swoje plakaty i ulotki wyborcze, składali obietnice i zachęcali do głosowania.

26 września dokonano wyboru przewodniczącego.  Głosowanie odbyło się poprzez postawienie znaku „x” przy nazwisku kandydata na karcie do głosowania. Oddano 150 głosów. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas II – VI, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Przewodniczącą została osoba, która otrzymała największą liczbę głosów, zastępcą i przewodniczącymi sekcji - kolejne osoby. Oto wyniki głosowania:

Amelia Czernik Vb – przewodnicząca

Kamil Hosaja  VI – zastępca

Jakub Nowacki Va – przewodniczący sekcji kulturalno-informacyjnej,

Katarzyna Świstak VI – przewodnicząca sekcji organizacyjnej,

Zuzanna Rzeszutko V – przewodnicząca sekcji porządkowej.

Skład sekcji działających w  ramach Samorządu Uczniowskiego:

1. kulturalno-informacyjna :

-Zwierzyk Łukasz

-Adrian Reguła

-Sabina Król

2. organizacyjna:

-Szymon Balasa

-Kamil Hosaja

-Zuzanna Mitek

3. porządkowa:

-Łukasz Pijar

-Piotrek Pazdan

-Amelia Czernik

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy ciekawych pomysłów w rozwijaniu szkolnej samorządności!