• Rok szkolny 2011/2012

        •  

          PÓŁKOLONIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 12 W DĘBICY

          Tradycją naszej szkoły jest organizowanie wypoczynku letniego , dlatego w dniach od 2-7 lipca  2012 roku  odbywały się zajęcia  dla 60 uczniów.

          Nadrzędnym celem organizacji półkolonii  było zapewnienie dzieciom i młodzieży bezpiecznego i aktywnego wypoczynku w mieście w atmosferze zabawy i relaksu ze szczególnym uwzględnieniem zabaw i gier ruchowych.

          Uczestnicy poznali zasady bezpiecznego zachowywania się  podczas wakacji  w trakcie  zajęć terapeutycznych i spotkań z policjantami.

          Mieli możliwość udziału w konkursie plastycznym pt.” Moje wakacje” i w konkursach sportowych. Uczestniczyli w zajęciach na basenie i byli w kinie Śnieżka w Dębicy. 

          Odbywały się także piesze wycieczki  po mieście i okolicy między innymi:  ścieżką dendrologiczno- przyrodniczą w Parku im. Włodzimierza Skarbka Borowskiego  oraz ścieżką przyrodniczo- dydaktyczną w Lesie Wolica. 

          Oprócz wycieczek turystyczno- rekreacyjnych zorganizowano także wycieczkę edukacyjną  do Trzcinicy koło Jasła, gdzie uczniowie zwiedzili Skansen Archeologiczny „ Karpacka Troja” oraz zabytki Biecza – miasta posiadającego niegdyś prawo miecza.

           

          Wypoczynek letni był realizowany przez UKS Wolica dzięki środkom finansowym  pozyskanym z Gminy Miasta Dębicy.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          ZAKOŃCZENIE ROKU 2011/2012

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          ABSOLWENCI 2012

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS VI

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          JESTEŚMY NAJLEPSI W POWIECIE

          W roku szkolnym 2011/2012 w Szkole Podstawowej nr 12 im Armii Krajowej w Dębicy do sprawdzianu szóstoklasisty przystąpiło 41 uczniów klas szóstych.

          Dwóch uczniów nie przystąpiło do sprawdzianu ponieważ są laureatami konkursu przedmiotowego z języka polskiego i dzięki temu byli zwolnieni z pisania sprawdzianu, z góry otrzymując maksymalną ilość punktów, czyli 40.

          Zgodnie z danymi OKE w Krakowie, nasi szóstoklasiści osiągnęli ze sprawdzianu kończącego szkołę podstawową, wynik odpowiadający ósmemu staninowi na dziewięć możliwych, czyli bardzo wysoki.

          A oto dane szczegółowe dotyczące wyników naszej szkoły na tle województwa podkarpackiego:

          - województwo: 23,0 pkt, - 6 stanin

          - powiat: 23,3 pkt, - 6 stanin

          - gmina: 24,1 pkt, - 6 stanin

          - szkoła: 27,1 pkt, - 8 stanin

          Wyniki poszczególnych klas:

          - klasa VIa: 28,4 pkt, - 9 stanin – najwyższy

          - klasa VIb: 25,4 pkt, - 7 stanin – wysoki

          Spośród 67 szkół w powiecie dębickim SP nr 12 zajęła I miejsce, uzyskując najwyższy średni wynik 27,1 pkt.

          Uczniowie uzyskali wyniki adekwatne do swoich możliwości i motywacji. Uczniowie naszej szkoły napisali sprawdzian powyżej średniej gminnej, powiatowej, wojewódzkiej oraz krajowej.

           

           

          MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYCZNY "JESTEM MISJONARZEM PAPIESKIEGO DZIEŁA MISYJNEGO DZIECI"

          W Polsce spośród 326 prac z 32 diecezji wybrano 72 najlepsze prace dzieci, które przedstawiono p. Baptistine Ralamboarison, sekretarzowi generalnemu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci z Watykanu.  

          I miejsce w polskiej edycji Międzynarodowego Konkursu zajęła Aleksandra Grobelny, uczennica kl. 5 Szkoły Podstawowej nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy.

          Jej praca została wybrana przez dr Baptistine Ralamboarison i będzie opublikowana w jubileuszowym albumie z okazji 170 rocznicy Dzieła razem z pracami dzieci z ponad 150 krajów świata.

          „To ważne, aby polskie dzieci kontynuowały tą pracę i angażowały się jeszcze bardziej w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, rozumiejąc ideę solidarności z rówieśnikami całego świata.

          Każde dziecko, bez względu na to gdzie żyje i jaki ma kolor skóry może obdarowywać i otrzymywać w tej wielkiej rodzinie Kościoła jaką jesteśmy” - powiedziała pani Baptistine uzasadniając wybór pracy.

          Podziękowanie za udział w tym konkursie otrzymały także Aleksandra Sadok, Eliza Pijar i Gabriela Radzik, uczennice z kl. 5. Uczennice do konkursu przygotowywała siostra Renata Pytko.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          KLASA 2A W GALERII SZTUKI MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY W DĘBICY

          W dniu 5.06.2012 roku uczniowie klasy 2a  ze swoją wychowawczynią panią Anną Chruściel wybrali się do Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

          W spotkaniu ze sztuką uczniom klasy 2a nie przeszkodził nawet intensywnie padający deszcz.

          Wystawa prac graficznych Agnieszki Włodarczyk-Rułka i malarstwa Andrzeja Rułka  podobała się dzieciom. Z bardzo dużym zainteresowaniem obejrzały również prace młodych twórców eksponowane w sali debiutów.

          Następnie samodzielnie podczas warsztatów plastycznych uczniowie tworzyli prace plastyczne zainspirowane wystawą i własnymi pomysłami.

          Mieli też okazję do  zwerbalizowania swoich przeżyć w bezpośrednim kontakcie ze sztuką.

          Podczas tej wizyty dzieci wzbogaciły swoje wiadomości dotyczące  tworzenia prac plastycznych różnymi technikami. 

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          KLASA V I VIA W SĄDZIE – NA PRAWDZIWEJ ROZPRAWIE!  (na szczęście w charakterze publiczności)

          W dniu 5 czerwca 2012r. uczniowie kl.V i VIA wraz z wychowawcami - p. Anną Olechowską i p. Renatą Kukułką udali się na wycieczkę dydaktyczno-wychowawczą do Sądu Rejonowego w Dębicy.          

          Jako publiczność uczestniczyli w kilku prawdziwych rozprawach sądowych. Na własne oczy zobaczyli do czego prowadzi przemoc fizyczna czy też nielegalna sprzedaż towarów.

          Poznali słownictwo związane z funkcjonowaniem organów sprawiedliwości, obejrzeli cele więzienne i uświadomili  sobie, że przestępstwo nie popłaca.

          Sędzia - p. Katarzyna Radzik w ciekawy sposób opowiedziała o trudnej i odpowiedzialnej pracy prokuratora, obrońcy i oczywiście sędziego.

          Każdy uczeń mógł włożyć  togę i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Godziny spędzone w sądzie okazały się bardzo pouczającą lekcją wychowawczą.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          SUKCES MAGDY W POWIATOWYM  KONKURSIE LITERACKIM ZORGANIZOWANYM W RAMACH AKCJI „POLA NADZIEI”

          W piątek 25 maja 2012r. w Kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy uroczyście zakończono akcję „ V Dębickie Pola Nadziei 2011/2012” organizowane przez Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II.

          Spotkanie rozpoczęło się mszą św. w intencji wszystkich osób zaangażowanych w działalność charytatywną. Potem przedstawiono program artystyczny i wręczono nagrody zwycięzcom  konkursów - literackiego oraz plastycznego.

          Wśród laureatów konkursu literackiego znalazła się uczennica naszej szkoły –Magdalena Wolak z klasy VI a , która zajęła III miejsce w kategorii –proza (nauczyciel przygotowujący- p. Anna Olechowska).

          Konkurs literacki polegał na napisaniu wiersza lub opowiadania na temat : „Bogatym nie jest ten kto posiada, ale ten kto daje”.

          Na konkurs literacki  wpłynęło ok. 150 prac. Cieszymy się, że jury dostrzegło pracę Magdy i uhonorowało ją III miejscem. Madzia dostała dyplom oraz wspaniałe nagrody.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”

          Organizowany przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu M.Kopernika w Toruniu, Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych i Association Kangourou Frontieres.

          Wyróżnienia zdobyli uczniowie z klasy IIA: Julia Pietrucha, Sabina Król, Olga Głąb, Michał Ożóg i Grzegorz Pietraszek.

          Nauczyciel przygotowujący Pani Anna Chruściel .

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          ZIELONA  SZKOŁA – NAUKA Z PRZYGODĄ

          W  dniach od 14 do 19 maja 2012r. uczniowie naszej szkoły z kl. III-VI przebywali w Kotlinie Kłodzkiej na wycieczce w ramach tzw. „zielonej szkoły”. Kierownikiem wyjazdu była p. Anna Chruściel. Uczniami opiekowały się także: p. Renata Kukułka, p. Anna Olechowska, p. Alina Kudra i p. Beata Szukała.

          Zielona szkoła to ciekawy pomysł na zdobywanie i poszerzanie wiedzy również poprzez indywidualną obserwację. Pozwala oderwać się od codzienności, by wśród gór i lasów poznać przyrodę w jej naturalnym środowisku.

          Podczas pobytu w Kotlinie Kłodzkiej zwiedziliśmy wiele pięknych miejsc.

          Zaczęliśmy od Stronia Śląskiego, gdzie byliśmy zakwaterowani. Oprócz panoramy miasta podziwialiśmy w muzeum niezwykłą ekspozycję minerałów i kamieni z całego świata.

          Trzeci dzień pobytu wspominamy m.in. jako podróż do bajkowego miejsca, ponieważ wspólnie z przewodnikiem wybraliśmy się do Ogrodu Bajek. To takie wyjątkowe miejsce w Kotlinie Kłodzkiej. Można tam stanąć obok np. Koziołka Matołka, Rumcajsa, a pod krzaczkiem znaleźć Papę Smerfa.

          Potem udaliśmy się górskim szlakiem w kierunku Iglicznej do Sanktuarium „Maria Śnieżna”.

          Przez cały czas wędrówki podziwialiśmy Śnieżnicki Park Krajobrazowy.

          Wszystkich turystów zachęcamy, aby zobaczyli wodospad „Wilczki”. Chociaż trzeba było pokonać sporo drewnianych schodów, czekał na nas niesamowity widok wodospadu tonącego w szacie roślinnej i spadającego 20 metrów do skał tworzących kocioł.

          W czwartek 17 maja wybraliśmy się z przewodnikiem na całodzienną wycieczkę do Pragi. Tu ogromnym zainteresowaniem cieszyło się m.in. Muzeum Miniatur, gdzie znajdują się wykonane z niezwykłą precyzją w skali mikro takie dzieła jak np. modlitwa „Ojcze Nasz” napisana na ludzkim włosie.

          W piątek 18 maja zdobyliśmy Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt w Górach Stołowych, który uważany jest za największą atrakcję  turystyczną Sudetów. Powierzchnia szczytu jest popękana i tworzy różnorodne formy skalne, przypominające swym wyglądem ludzi oraz zwierzęta. Trasa prowadzi przez głębokie wąwozy i korytarze. Tu przewodnik opowiedział nam ciekawe legendy o Duchu Gór i miłości Liczyrzepy do Emilki.

          Kolejnymi  punktami naszej wyprawy były Błędne Skały, czyli malowniczy labirynt Gór Stołowych oraz Kaplica Czaszek w Czermnej.

          Po pełnej wrażeń, ale dość wyczerpującej wędrówce odpoczęliśmy w Kudowie- Zdroju. Miejscowość ta jest uzdrowiskiem z naturalnym źródłem wód mineralnych i pięknym parkiem.

          To nie koniec atrakcji. W czasie drogi powrotnej zwiedziliśmy Kopalnię Złota  w Złotym Stoku.

          Wspólnie z przewodnikiem przebyliśmy podziemną trasę turystyczną, zobaczyliśmy jedyny w Polsce podziemny wodospad i kolejką wróciliśmy na powierzchnię.

          Warto dodać, że pogoda sprzyjała wszystkim naszym wędrówkom i sprawiła, że nie brakowało nam poczucia humoru.

          W czasie zielonej szkoły oprócz wielu wycieczek był również czas na zabawę, sport, ognisko z pieczeniem kiełbasek oraz dyskotekę.

          Wyprawy, wspólne spędzanie wolnego czasu to doskonała okazja do integracji uczniów, budowania wzajemnego zaufania i rozwijania osobowości młodych ludzi.

          Nauka w takiej formie pozwoliła nam w zdecydowanie ciekawszy sposób przyswoić wiadomości z zakresu wielu dziedzin. Uważamy, że zielona szkoła jest interesującą przygodą

          podczas roku szkolnego.

          Niestety, czas naszego wyjazdu szybko dobiegł końca , jednakże o tych wspaniałych chwilach przypominać nam będą liczne pamiątki oraz zdjęcia.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          WIZYTA W TEATRZE KL. IV-VI

          „Taki nastrój jest w teatrze, że zachwycam się, gdy patrzę…”

          W dniu 19 kwietnia 2012r. uczniowie naszej szkoły z klas IV, V VI a i VI b wyjechali do Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego na musical w reżyserii Cezarego Domagały pt. „Mały Książę”.

          Uczniami opiekowali się nauczyciele: p. Anna Olechowska, p. Renata Kukułka, p. Beata Szukała, p. Anna Chruściel, p. Joanna Hochołowska –Rzeszutko i p. Ryszard Barszcz.

          „Mały Książę” to adaptacja teatralna książki pod tym samym tytułem. Głównym bohaterem spektaklu jest chłopiec, który opuścił swoją planetę B-612, aby znaleźć przyjaciela.

          Na Ziemi spotkał pilota i zaprzyjaźnił się z nim. Wizyty podróżnika na innych planetach: Króla, Pijaka, Geografa, Latarnika potwierdziły, że ich właściciele mają wiele wad, których nie umieją przezwyciężyć.

          Dopiero na Ziemi Mały Książę zrozumiał, co jest w życiu naprawdę ważne. Zapamiętał, że „Dobrze widzi się tylko sercem”, a „Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Odtąd poczuł się odpowiedzialny za swoją różę i pragnął wrócić na planetę B-612.

          Aktorzy bardzo dobrze odegrali role. Dekoracje, gra świateł, efekty dźwiękowe i układy taneczne sprawiły, że  sztukę zaliczyliśmy do tych bardzo udanych. Do dzisiaj nucimy „Piosenkę Małego Księcia” oraz utwory śpiewane przez Latarnika, Różę i Próżnego.

          Musical pt. „Mały Książę” to wzruszająca i bardzo pouczająca opowieść o przyjaźni.

          Warto oderwać się od codzienności, aby w teatralnym świecie przeżyć tak niezapomniane chwile.

           

           

          XII BIESIADA LITERACKA - WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI I LITERACKI - ETAP WOJEWÓDZKI

          18 kwietnia w Domu Kultury Śnieżka w Dębicy odbyła się XII Biesiada Literacka - Wojewódzki Konkurs Recytatorski i Literacki dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem: „Mój przyjaciel ”.

          Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy oraz  Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

          Patronat nad XII Biesiadą Literacką objął  Burmistrz Miasta Dębicy Paweł Wolicki, Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy.

          Biesiada Literacka ma charakter konkursu recytatorskiego dla uczniów z klas     0 – VI i konkursu poetyckiego dla uczniów z klas IV – VI .

          W etapie wojewódzkim XII Biesiady wzięło udział  97 uczniów z 29 szkół i 6 domów kultury z Dębicy i z województwa podkarpackiego. W przygotowania uczniów zaangażowanych było 71 nauczycieli.

          Występy uczniów w konkursie oceniało jury w składzie: Małgorzata Hołowińska - przewodnicząca jury, Agnieszka Augustynowicz, Beata Cebula i Beata Szukała, które wysłuchało recytacji wierszy w wykonaniu 63 uczniów.

          Wyłoniono najlepszych recytatorów w każdej z grup wiekowych.

          Kategoria: klasy 0

          Miejsce I - Filip Preisner  (MDK Jasło),

          Miejsce II - Natalia Młodnicka (SP nr 5 Dębica),

          Miejsce III - Marcelina Cielak(Zespół Szkół Pustynia), 

          Wyróżnienie - Natalia Kraj (SP nr 10 Dębica).

          Kategoria: klasy I

          Miejsce I - Martyna Josypów (SP nr 11 Dębica),

          Miejsce II - Wiktoria Świder (SP Sędziszów Młp.),

          Miejsce III - Beata Szajnecka  (Zespół Szkól Pustynia),

          Wyróżnienie - Emilia Pietrucha (DK Śnieżka w Dębicy).

          Kategoria: klasy II-III

          Miejsce I - Michał Czerwiec (SP nr 8 Dębica),

          Miejsce II - Maja Przybyłowska (DK Mors w Dębicy),

          Miejsce III - Michalina Strzałka (SP nr 12 Dębica),

          Wyróżnienia: Katarzyna Preisner (MDK Jasło) , Wiktoria Glica (SP Nagoszyn),

          Specjalne wyróżnienie za wzorowe przygotowanie warsztatu teatralnego Przyznano Julii Mazur (SP nr 9 Mielec)

          Kategoria: klasy IV-VI

          Miejsce I - Ignacy Kamiński (SP nr 5 Dębica),

          Miejsce II - Michalina Staniec (SP Lipiny ),

          Miejsce III - Franciszek Czaja (SP nr 1 Frysztak),

          Wyróżnienie: Hanna Bek (SP nr 9 Dębica).

           

          Wśród młodych twórców poezji z klas IV–VI nagrodzono autorów najciekawszych wierszy. W tej kategorii:

          Miejsce I - Damian Witkowski  ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy,

          Miejsce II - Magdalena Kozak ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy,

          Miejsce III - Anna Król ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy,

          Wyróżnienie: Gabriela Kamaj z SP w Pustkowie, Agata Pisarczyk z SP nr 11 w Mielcu oraz Katarzyna Wójcik z Zespołu Szkół w Brzeźnicy.

           

          Nagrody laureatom wręczył Burmistrz Miasta Dębicy Paweł Wolicki i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy Elżbieta Kęsik.

          W imieniu organizatorów Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy Grażyna Tomaszewska podziękowała uczniom - recytatorom i poetom, ich nauczycielom, jury oraz wszystkim osobom, dzięki którym to spotkanie mogło się odbyć.

          Podczas  spotkania uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście obejrzeli spektakl pt. „Długa przerwa” przygotowany przez Grupę Teatralno-Muzyczną „Piegusy”  pod kierunkiem Pani Anny Chruściel i Pana Grzegorza Tomaszewskiego.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          WYCIECZKA DO KRAKOWA

          kwietnia 2012 uczniowie klasy IV, V i VIa uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Krakowa.

          Jej pierwszym etapem był Wawel. Uczniowie rozpoczęli go od zwiedzania reprezentacyjnych komnat królewskich, gdzie obejrzeli między innymi Salę Poselską i Senatorską.

          Z  zainteresowaniem obserwowali freski, arrasy i kurdybany zdobiące kolejne komnaty. Mogli na własne oczy zobaczyć dzieła sztuki znane im z podręczników, porównać styl renesansowy  z barokowym oraz poczuć dumę z własnego dziedzictwa kulturowego. Po zwiedzaniu zamku, przeszli do Katedry Wawelskiej. Tam  zobaczyli groby królów i wieszczów. Zwieńczeniem tego etapu wycieczki było wejście na Wieżę Zygmunta. Każdy  miał okazję dotknąć legendarnego serca słynnego dzwonu.

          Drugim punktem programu było zwiedzanie podziemi Rynku Głównego. W dwóch grupach wspólnie z przewodnikami uczniowie odbyli podróż w przeszłość odkrytą przez archeologów. Zobaczyli kamienne drogi z koleinami wytłoczonymi przez stare wozy kupieckie, murowane budowle handlowe Krakowa, ozdoby, monety, biżuterię oraz różne przedmioty należące do ówczesnych krakowian. Muzeum jest miejscem niezwykłym, w którym spotykają się dwa światy: ten odkryty przez archeologów oraz ten obecny z najnowocześniejszą techniką odtwarzania obrazów i dźwięków ( wyświetlacze dotykowe, hologramy, miniatury filmowe, kurtyny parowe). Wykorzystanie nowoczesnej technologii dało możliwość niemal uczestniczenia w życiu średniowiecznego miasta.

          Wycieczka była bardzo  pouczająca. Wiedzę oraz wrażenia zdobyte podczas niej uczniowie będą mogli wykorzystać w dalszej edukacji, bogatsi w wiedzę historyczną i kulturową  mogli spędzić czas ze sobą  poza murami szkoły.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          XII BIESIADA LITERACKA - WOJEWÓDZKI KONKURS RECYTATORSKI I LITERACKI - ETAP SZKOLNY

          3 kwietnia 2012 roku odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego i Literackiego Pod hasłem „ Mój przyjaciel..”

          Zainteresowanie konkursem było bardzo duże zarówno wśród chłopców jak i wśród dziewcząt. Do Konkursu Recytatorskiego po wstępnych eliminacjach klasowych zakwalifikowało się 52 uczniów z klas 0-VI .

          Poziom recytacji był bardzo wysoki. Jury w składzie: pani Anna Chruściel, pani Beata Szukała i pan Grzegorz Tomaszewski po wysłuchaniu wszystkich prezentacji ogłosiło wyniki.    

          Kategoria: klasy I

          Miejsce I - Milena Gancarz

          Miejsce II - Amelia Szewczyk

          Miejsce III - Karolina Skiba

          Wyróżnienia: Joanna Pławecka, Marcelina Kwolek

          Kategoria: klasy II-III

          Miejsce I - Michalina Strzałka

          Miejsce II - Aleksandra Sternik

          Miejsce III - Adrian Reguła

          Wyróżnienia: Karolina Hochołowska, Łukasz Zwierzyk, Zuzanna Rzeszutko, Julia Pietrucha

          Kategoria: klasy IV- VI

          Miejsce I - Klaudia Marć

          Miejsce II - Aleksandra Sadok, Justyna Ożóg

          Miejsce III - Gabriela Radzik, Gabriela Lesiak

          Wyróżnienia: Flip Kania, Julia Koziańska, Eliza Pijar, Tomasz Olechowski, Damian Mazur

          W finale XII Biesiady Literackiej, który odbędzie się 18 kwietnia w Domu Kultury Śnieżka w Dębicy w konkursie recytatorskim szkołę reprezentować będą: Milena Gancarz kl. IB, Michalina Strzałka kl. IIA, Klaudia Marć kl. IV

           

          Równie dużym  zainteresowaniem cieszył się Konkurs Literacki.

          Uczniowie z klas IV- VI napisali 38 wierszy. Do finału Konkursu Literackiego XII Biesiady zgodnie z regulaminem jury mogło zakwalifikować tylko 3 wiersze.

          Jury w składzie: pani Anna Olechowska, pani Beata Szukała,  pani Marzena Śliwa i pani Renata Kukułka  przyznało:

          Miejsce I - Annie Król

          Miejsce II - Aleksandrze Nowackiej

          Miejsce III - Katarzynie Kwolek

          Wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Machnik, Magdalena Wolak,  Paulina Kukułka, Kinga Godawska, Marcelina Żybura, Aleksandra Sadok, Gabriela Radzik, Eliza Pijar, Maciej Lorenc, Bartosz Baran, Marlena Gancarz, Gabriela Lesiak, Klaudia Marć, Justyna Ożóg.

          W finale XII Biesiady Literackiej , który odbędzie się 18 kwietnia w Domu Kultury Śnieżka w Dębicy w konkursie literackim  reprezentować szkołę będą wiersze: Anny Król z kl. VI B, Aleksandry Nowackiej z kl. VIB i Katarzyny Kwolek z kl.VIA

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          PODRÓŻ DO KRAINY BAJKI

          Uczniowie klasy 2a i 2b razem ze swoimi wychowawczyniami: panią Aliną Kudrą i Anną Chruściel powitali wiosnę w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie.

          Zwiedzili wystawę „Bajkowy Świat” utrzymanej w charakterze interaktywnej zabawy.  Podróżowali zaczarowanym pociągiem do wnętrza ziemi, w podwodne głębiny, w kosmos by w końcu znaleźć się w zaczarowanym ogrodzie.  

          Poznali  bohaterów mniej i bardziej znanych polskich bajek.

          W każdej  ze  zwiedzanych sal  czekało na nich wiele niespodzianek np. spotkanie z bajkowymi ptakami, gadającymi kamieniami, Calineczką śpiącą w kwiatowym kielichu, słuchanie opowieści ze szklanych kul. 

          Każdy, kto chce wybrać się w podróż do krainy dzieciństwa i spotkać bohaterów ulubionych baśni, powinien odwiedzić Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          SPORTOWA DWUNASTKA

          Dnia 15.02.2012r. dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Kwolek, Łucja Cieśla, Katarzyna Kiwior, Karolina Kozioł wzięły udział w XX Olimpiadzie Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym i zajęły I miejsce w mieście na 5 drużyn.

          Natomiast 16.02.2012r. chłopcy w składzie: Damian Mazur, Sebastian Ciurkot, Michał Wójcik w tej samej dyscyplinie zajęli II miejsce.

          Dnia 06.03.2012r. dziewczęta reprezentowały szkołę w zawodach powiatowych i zajęły V miejsce, a drużyna chłopców dzień później tj. 07.03.2012r. w etapie powiatowym również zajęła V miejsce.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          NASZE SUKCESY W KONKURSACH WOJEWÓDZKICH

          Katarzyna Kwolek z kl. VIa i Tomasz Grzybowski z kl. VIb zostali  LAUREATAMI Wojewódzkiego  Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w RzeszowieDo konkursu przygotowała ich p. Anna Olechowska.

          Kasia i Tomek na trzecim etapie-wojewódzkim uzyskali jedne z najwyższych wyników i dzięki temu zdobyli tytuł laureata.

          Do etapu rejonowego zakwalifikowano ponad 200 uczestników z całego województwa, którzy uzyskali najwyższe wyniki na etapie szkolnym.

          Drugi etap - rejonowy odbył się w Rzeszowie i wtedy spośród tej dużej grupy  wyłoniono już tylko 80 najlepszych uczniów - finalistów, którzy w styczniu przystąpili do trzeciego - wojewódzkiego etapu konkursu.

          Trzeci etap miał na celu wyłonienie 30 „najlepszych z najlepszych”, czyli laureatów.

          Finalistką Wojewódzkiego  Konkursu z Historii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie została Katarzyna Kwolek.

          W II etapie konkursu wzięło udział 198 uczniów.

          Do III etapu zakwalifikowało się 83 najlepszych uczniów z województwa podkarpackiego, wśród nich Katarzyna, która uzyskała tytuł finalisty. Uczennicę przygotowywała p. dyr. Grażyna Tomaszewska.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ, CZYLI NASZ UDZIAŁ W OBCHODACH DNIA PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

          W niedzielę 4 marca 2012r. w Dębicy  miały miejsce obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych.

          Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: Paulina Kukułka, Magdalena Wolak i Tomasz Olechowski. Uczniami opiekowały się p. Renata Kukułka i p. Anna Olechowska.

          Uroczystość tę poświęcono żołnierzom AK i tym bojownikom, dla których wojna nie skończyła się wraz z podpisaniem kapitulacji przez hitlerowskie Niemcy. Walka zbrojna trwała nadal, ponieważ polscy patrioci zdawali sobie sprawę, że wkroczenie  sowieckiego wojska nie wróży nic dobrego. Postanowiono zostać w lasach i kontynuować  walkę aż do ostatecznego zwycięstwa.

          Uroczystości rozpoczęto mszą św. w kościele św. Jadwigi w intencji zamordowanych  (często bezimiennych) żołnierzy. Następnie wysłuchaliśmy wzruszającego montażu słowno-muzycznego pt. „Pamięci Żołnierzy Wyklętych”.

          Potem udaliśmy się na cmentarz wojskowy. W czasie przemarszu słychać było głośno wypowiadane hasło:

          „ Armio Krajowa Wyklęta, Dębica o Tobie pamięta.”

          To gimnazjaliści i licealiści  z transparentami przekonywali, że nie zapomną o ofiarach terroru. Na cmentarzu wojskowym przy symbolicznym grobie mjr Adama Lazarowicza wysłuchaliśmy wspomnień o żołnierzach z powiatu dębickiego.

          Obchody zakończono złożeniem kwiatów i zapaleniem  „zniczy pamięci”.

          Dla nas udział w uroczystości był ważną i ciekawą lekcją historii. Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w taką inicjatywę i uczcić pamięć o Wyklętych.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY POD HASŁEM „ŚWIAT W ZIMOWEJ SZACIE”.

          2 marca 2012 r. odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Świat w zimowej szacie”.

          Jego organizatorem była świetlica przy Szkole Podstawowej nr 11 w Dębicy.

          Wśród uczestników konkursu byli wychowankowie naszej świetlicy, zarówno z grupy młodszej (kl. 0, I - opiekun p. Barbara Pleban), jak i starszej (kl. II, III - opiekun p. Danuta Partyka).

          Wśród wielu pięknych i ciekawych prac doceniono kolaż Oliwii Szewczyk, przyznając jej 3 miejsce. Wyróżnienie otrzymała Julia Pietrucha. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          POCZTA WALENTYNKOWA

          Jak co roku 14 lutego została uruchomiona poczta walentynkowa.

          Uczniowie, począwszy od klasy zerowej a skończywszy na klasie szóstej, mogli przesłać swoje życzenia do wybranej osoby. Zwyczaj ten cieszy się dużym powodzeniem.

          Kartki zostały rozdane adresatom podczas popołudniowej dyskoteki. Jak widać na zdjęciu atmosfera w tym dniu przebiegała pod znakiem „amora”

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          FERIE ZIMOWE W SZKOLE

          Zajęcia prowadzone były w dniach od 31 stycznia 2012 roku do 4 lutego 2012 roku. Brało w nich udział 60 uczniów z klas I-VI.

          Dzieci chętnie uczestniczyły w zaproponowanych formach zajęć. Aktywnie brały udział w zorganizowanych konkursach profilaktycznych wykazując się dużą wiedzą dotyczącą zagrożeń wynikających z różnego rodzaju uzależnień. Rozstrzygnięto konkurs „ Jestem bezpieczny w szkole i poza nią”, za najciekawsze prace przyznano nagrody.

          Uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat: „ Jak sobie radzić w sytuacjach trudnych i stresowych?” oraz „Stop dopalaczom”.
          Zorganizowano gry sportowe - unihokej, tenis stołowy, gry i zabawy ogólnorozwojowe oraz zajęcia z kung-fu , które prowadził instruktor karate II dan.

          Przeprowadzono turniej tenisa stołowego, zwycięzcom rozdano nagrody. Poza tym odbywały się zabawy na śniegu.

          Dzieci wyjechały na wycieczkę do Bochni, gdzie zwiedziły Kopalnię Soli i wzięły udział w zabawie karnawałowej oraz zajęciach sportowych.

          Na zakończenie zimowiska uczniowie obejrzeli film pt. ”Kot w butach.” w kinie Helios w Rzeszowie.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          KLASA II A PIECZE CIASTECZKA KARNAWAŁOWE

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          ANIOŁKI NA SZCZĘŚCIE WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW KLASY 2A DLA BABĆ I DZIADKÓW.

          Uczniowie z klasy 2 a bardzo długo przygotowywali się do Dnia Babci i Dziadka. Najpierw przygotowali przedstawienie pt. Długa przerwa. Następnie własnoręcznie wykonali prezenty - aniołki z masy solnej.

          W dniu 26 stycznia na zaproszenie swoich wnucząt przybyli do szkoły Szanowni Jubilaci.

          Wnuczęta zaprezentowały przedstawienie, w którym przypomniały swoim  Babciom i Dziadkom zabawy z ich szkolnych lat, złożyły życzenia i wręczyły prezenty.

          Do życzeń dołączyła się również pani Dyrektor Grażyna Tomaszewska i wychowawczyni klasy pani Anna Chruściel

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          Tradycją naszej szkoły są uroczyste spotkania z Babciami i Dziadkami z okazji Ich święta, które przypada na 21 i 22 stycznia.

          Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle wyrozumiałości i ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci. One to czują i wiedzą.

          Zwykle to babcie i dziadkowie opowiadają  wnukom bajki. Tym razem jednak było inaczej. To dzieci zaprosiły  swoje babcie i swoich dziadków do świata  wierszy i piosenek.

          Uczniowie oddziału zerowego, pod kierunkiem swoich wychowawczyń, Joanny Stelmach i Aliny Kudry przygotowali  niezwykle interesujący i wzruszający program artystyczny.
          Zaproszeni goście z zapartym tchem i wielkim wzruszeniem śledzili popisy swoich wnucząt. Wiadomo nie od dzisiaj, że to właśnie wnuczęta są największą dumą i radością życia dziadków.

          Dzieci cieszyły się, że babcie i dziadkowie z takim entuzjazmem przyjęli ich występy. Oklaskom nie było końca.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          BAL KARNAWAŁOWY

          Dnia 18.01.2012 w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0-III. Bal prowadzili wodzireje, którzy do pierwszego tańca zaprosili dzieci, rodziców i nauczycieli.

          Przygotowując przebrania dzieci wykazały się dużą pomysłowością. Rodzice mieli nie lada zadanie, aby z wykonaniem nadążyć za wyobraźnią swoich pociech. Efekt był imponujący.

          Przy pomocy masek, peruk, makijaży i kolorowych ubrań uczniowie przeobrazili się w najróżniejsze postacie. Nie zabrakło księżniczek, Czerwonego Kapturka, Królewicza itd.
          Wszyscy uczestnicy balu chętnie brali udział w różnych zabawach. Największym zainteresowaniem cieszyły się bańki mydlane, które również wirowały w takt muzyki.
          Dla zmęczonych tancerzy nie zabrakło napojów i słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

          Zabawa karnawałowa przebiegała w miłej i tanecznej atmosferze, a czas spędzony tak przyjemnie w gronie dzieci  płynął szybko, bo jak mówi Horacy „Miło poszaleć w porę” .

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          ZAPROSZENIE OD MIKOŁAJA

          8 grudnia 2011 roku uczennice i uczniowie klasy 2a i 2b wyjechali na wycieczkę do Rzeszowa pod opieką Pani Anny Chruściel i Pani Aliny Kudry.

          Wycieczka była prezentem od Świętego Mikołaja, który zaprosił na nią Panie i dzieci z okazji swoich imienin. Wyjazd okazał się bardzo interesujący.

          Najpierw uczniowie obejrzeli film pt.” Artur ratuje gwiazdkę” w kinie Helios. Po wizycie w kinie zwiedzili Wytwórnię Ozdób Choinkowych, gdzie mieli możliwość obejrzenia   procesu  produkcyjnego.

          Na koniec każdy otrzymał w prezencie bombkę z własnym imieniem.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

          6 grudnia w naszej szkole pojawił się niespodziewany gość. Dzieci były bardzo zaintrygowane niecodziennym wyglądem osoby przemierzającej szkolne korytarze. Zza uchylonych drzwi dochodził szmer podekscytowanych dziecięcych głosów.

          - Idzie, idzie! - słychać było, gdy gość w czerwonym stroju i czerwonej czapce zmierzał do klasy.

          Gościem, który wzbudził u dzieci tyle emocji okazał się Mikołaj, który z okazji swoich imienin obdarował uczniów prezentami.

          Dzieci również przygotowały dla Mikołaja prezenty. Były to własnoręcznie wykonane laurki. Pochwaliły się również wspaniałemu gościowi recytacją wierszy i śpiewem piosenek przygotowanych specjalnie na tę okazję.

          - To bardzo fajny dzień, bo każdy lubi dostawać prezenty od Mikołaja - cieszyły się dzieci.
           

           

          MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „MISIOLANDIA”

          W listopadzie 2011 roku wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla wychowanków świetlic z klas 0-III  - „Misiolandia” organizowanym przez SP nr 2 w Dębicy.

          Dnia 8 grudnia 2011 roku odbył się finał tego konkursu.

          W Szkole Podstawowej nr 2 ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Dyplomy oraz upominki za piękne prace otrzymali:

          • Joanna Pławecka z grupy I
          • Adrian Reguła z grupy II
          • Kamil Hosaja z grupy II

          Dzieci wykonały prace pod kierunkiem wychowawców: Danuty Partyki oraz Barbary Pleban.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          ZAPROSZENIE OD MIKOŁAJA

          8 grudnia 2011 roku uczennice i uczniowie klasy 2a i 2b wyjechali na wycieczkę do Rzeszowa pod opieką Pani Anny Chruściel i Pani Aliny Kudry. Wycieczka była prezentem od Świętego Mikołaja, który zaprosił na nią Panie i dzieci z okazji swoich imienin. Wyjazd okazał się bardzo interesujący.

          Najpierw uczniowie obejrzeli film pt.” Artur ratuje gwiazdkę” w kinie Helios. Po wizycie w kinie zwiedzili Wytwórnię Ozdób Choinkowych, gdzie mieli możliwość obejrzenia   procesu  produkcyjnego. Na koniec każdy otrzymał w prezencie bombkę z własnym imieniem.
           

           

           

          TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR PREZESA UKS ”WOLICA”

          W dniu 5.12.2011r. odbył się  finał Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa UKS „Wolica”. W turnieju wzięło udział 16 uczniów z klas IV-VI wyłonionych drogą eliminacji w poszczególnych klasach tj.:

          Kl.IV – Bartosz Baran, Dawid Pragłowski, Antoni Ciosek

          Kl.V – Korneliusz Pijar, Patryk Susz, Michał Wójcik, Wiktor Przybysławski

          Kl.VI – Damian Mazur, Wojciech Rojek, Robert Reguła, Krzysztof Szymaszek, Bartosz Jeniec, Tomasz Olechowski, Tomasz Grzybowski, Karol Świętoń oraz jedyna dziewczynka Łucja Cieśla.

          Ponieważ uczniowie przeszli kwalifikacje klasowe, to znalezienie się w 16-tce najlepszych w szkole można śmiało uznać za duży sukces. Zawody były prowadzone w systemie rosyjskim tzn. że z rozgrywek odpadają zawodnicy po dwóch porażkach. Po losowaniu i zaciętych pojedynkach wyłoniono zwycięzców:

          IV m – Korneliusz Pijar kl.V

          III m – Robert Reguła kl.VIA

          II m – Wojciech Rojek kl.VIA

          I m – Damian Mazur kl.VIA

          Na uwagę zasługuje wynik Łucji Cieśli z klasy VIA – jedynej dziewczynki w turnieju, która zajęła bardzo wysokie V miejsce. Ponadto pierwsi trzej zwycięzcy zawodów będą reprezentowali naszą szkołę w rozgrywkach miejskich na przełomie stycznia i lutego 2012 r. Powodzenia!

          Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa UKS „Wolica” 2011 serdecznie gratulujemy!

          Do zobaczenia za rok!

           

           

          „MAM TALENT” W SP12 W DĘBICY

          Popularne programy telewizyjne cieszą się uznaniem także na gruncie szkolnym.

          1 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs pod nazwą "MAM TALENT", zainicjowany i przygotowany przez grupę uczennic klasy piątej. Konkurs prowadziła Ola Sadok, w jury zasiedli Gabriela Radzik, Aleksandra Grobelny, Eliza Pijar i Damian Mazur (kl.VIa). Nad jego przebiegiem czuwali nauczyciele Beata Szukała i Ryszard Barszcz. Wszyscy uczniowie mieli szansę zaprezentować na forum szkoły swoje  umiejętności: wokalne, taneczne, instrumentalne a nawet recytatorskie. Po brawurowych występach 26 uczestników,  najlepszymi okazali się:

          • zespół taneczny Loka z kl.6a w składzie Katarzyna Kiwior, Karolina Kozioł, Klaudia Krzyś, Paulina Kukułka, Magdalena Wolak i Marcelina Żybura - pierwsze miejsce,  
          • Sabina Król z klasy IIa w kategorii śpiew solowy - drugie miejsce,
          • Julia Różańska w kategorii taniec solowy – trzecie miejsce,                                  
          • i Aleksandra Sternik w kategorii recytacja, prezentacja twórczości własnej -  wyróżnienie.

          Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i dyplomy, pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, przygotowanymi przez organizatorki konkursu.   

          Wszyscy świetnie się bawili, a wielu uczniów zapowiedziało swój udział za rok. Mamy nadzieję, że impreza będzie kontynuowana. Gratulujemy występów, a publiczności dziękujemy za wspaniałą atmosferę.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          OTRZĘSINY KLAS IV

          „Więcej warte jest nabycie mądrości niż złota,
          a cenniejsze jest nabycie rozumu niż srebra”

                                                                                                      Przyp.16,16

          Otrzęsiny są średniowiecznym zwyczajem polegającym na poddawaniu każdego wstępującego na uniwersytet różnym żartobliwym próbom. Jeśli kandydat je zwycięsko przebył, zaliczano go w poczet studentów i nazywano żakiem.

          23 listopada  wychowanków klas czwartych  poddano obrzędowi otrzęsin. Uroczystość ta jest corocznie celebrowaną częścią tradycji szkoły.

          Czwartoklasiści musieli  wszystkim  zgromadzonym udowodnić, że są godni  przyjęcia w poczet uczniów klas starszych. Kandydatów  poddano różnym próbom. Egzamin przeprowadziły muzy sztuki: Talia, Terpsychora, Euterpe i Kaliope. Wszyscy zwycięsko przeszli próby wzbudzając aplauz publiczności i uzyskując jednogłośny aprobujący werdykt egzaminatorek-uczennic  klasy VI a. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie przestrzegania zasad obowiązujących w szkole, zostali uroczyście oczesani przez panią dyrektor i otrzymali pamiątkowe legitymacje ucznia klas starszych oraz upominki ufundowane przez rodziców. Po uroczystości otrzęsin wszyscy uczniowie klas starszych zaproszono na zabawę andrzejkową.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          POEZJA W „DWUNASTCE”

          Dnia 2.11.2011r. uczniowie z klas V, VIa i VIb brali udział w eliminacjach szkolnych powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej. Szkolne jury w składzie: p.Anna Chruściel i p.Anna Olechowska przesłuchało i oceniło 17 chętnych wykonawców.

          Do etapu powiatowego zakwalifikowano zwycięzców: Gabrielę Radzik z kl. V i Roberta Regułę z kl.VIa.

          Ci uczniowie w dniu 17.11.2011r. reprezentowali naszą szkołę w finale powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej, który odbył się w Domu Kultury „Śnieżka”

          MOK w Dębicy. Każdy z recytatorów musiał przygotować interpretację 2 utworów poetyckich o tematyce religijnej. Do najciekawszych prezentacji jury zaliczyło występ naszego ucznia - Roberta Reguły z kl.VIa i przyznało mu wyróżnienie. To  duży sukces bo 27-osobowa  grupa uczestników przedstawiła ciekawe deklamacje.

          Warto dodać, że organizatorzy konkursu – MOK w Dębicy, Dom Kultury „Śnieżka”, Starostwo Powiatowe w Dębicy postarali się o profesjonalne, wymagające jury w składzie: Ilona Stanaszek, Robert Kuźniar i Mirosław Strózik. Zarówno do etapu szkolnego jak i powiatowego uczniów naszej szkoły przygotowała p. Anna Olechowska.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          93 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

          Dnia 10 listopada 2011 roku uczniowie naszej szkoły przygotowali uroczystą akademię z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, która była dla nas wspaniałą lekcją patriotyzmu.

          Dnia 11 listopada 2011 roku Poczet Sztandarowy w składzie: Katarzyna Kwolek, Katarzyna Kiwior, Wiktoria Szewczyk, Krzysztof Szymaszek, Michał Cielec, Kacper Rzeszutko, Marcin Wąsik uczestniczył w miejskich obchodach  Święta Niepodległości.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          GABRYSIA I OLA ZACHWYCAJĄ TALENTEM, POMAGAJĄ INNYM

          W przeddzień Święta Niepodległości 10.11.2011r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej w Dębicy odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego „Droga do Niepodległej Polski”.

          Konkurs ogłoszono w ramach II Charytatywnego Rautu Niepodległościowego, organizowanego przez Wspólnotę Ziemi Dębickiej. Na konkurs nadeszło ponad 100 prac.

          Jury pracujące pod przewodnictwem Magdaleny Kusibab nagrodziło 5 prac uczniów szkół podstawowych i 3 prace gimnazjalistów. Wśród zwycięzców znalazły się uczennice naszej szkoły: Gabriela Radzik z kl. V , która zajęła I miejsce oraz  Aleksandra Grobelny z kl. V otrzymując wyróżnienie.

          Dzieła laureatów wystawiono na aukcję. Z ich licytacji uzyskano 11,5 tys. zł. Pieniądze przeznaczono na budowę Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego i Pielęgnacyjnego.

          To wspaniałe, że prace plastyczne Gabrieli i Oli zachwyciły pomysłami, starannością, barwami. Niezwykłe jest też to, że wykonano je, aby pomóc innym.  

           

           

          KLASA 2A POZNAJE MIEJSCA PAMIĘCI NA TERENIE DĘBICY

          3 listopada  2011 roku uczniowie klasy 2a zapalili znicze na Cmentarzu Wojskowym i pod pomnikiem papieża Jana Pawła II.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          ZABAWY EDUKACYJNE W JESIENNYM PARKU

          Realizacja zajęć matematyczno-przyrodniczych w klasie 2a odbywa się poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą. 3 listopada 2011r. uczniowie podczas zajęć w parku określali charakterystyczne cechy  jesieni, zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla  tej pory roku. W praktyce zastosowali zdobytą wiedzę i umiejętności  matematyczne  tworząc kolekcje darów jesieni.

          Zajęcia  prowadzi pani Anna Chruściel, a odbywają się w ramach projektu unijnego POKL „Każdy z nas jest inny”.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          NEW CHALLENGE 2011

          Kolejny raz przystąpiliśmy do konkursu plastyczno-językowego New Challenge zorganizowanego przez Akademię Open School w Dębicy. Jego ideą jest propagowanie nauki języków obcych wśród dzieci i młodzieży. Obejmuje dwa etapy: pisemny test językowy oraz wykonanie pracy plastycznej.

          Konkurs odbył się 25 października. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów.

          Wyróżnienia zdobyli:

          Adrian Augustyn ( Ia)

          Jakub Wiśniowski  (IIb).

          Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej nauce języka angielskiego.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          KAŻDY Z NAS JEST INNY

          Od 1 września 2011 roku realizowany jest II etap Projektu ,,Każdy z nas jest inny", który jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX "Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach", Poddziałanie 9.1.2 "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych". Wsparciem objęto uczniów i uczennice z klas I-III w postaci zindywidualizowanych zajęć edukacyjnych  i wychowawczych.

          W szkole prowadzone są następujące rodzaje zajęć:

          1. zajęcia dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji,
          2. zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych ,
          3. zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy, 
          4. gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy,
          5. zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych:
          • zajęcia  przyrodniczo- matematyczne
          • zajęcia taneczne
          • zajęcia muzyczne
             

          Indywidualna praca nauczyciela z uczniem została wsparta poprzez doposażenie szkoły w niezbędne pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć. Projekt będzie realizowany do czerwca 2012 roku.

           

           

          WIZYTA W TEATRZE

          Dnia 20 października 2011 roku uczniowie klas 0 – III obejrzeli spektakl teatralny "O dwóch takich co ukradli księżyc”.

          Sztukę tę wystawił Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Przedstawienie było bardzo interesujące. Uwagę dzieci skupiała piękna scenografia i kreacje artystów.

          W jedną z ról wcielił się Pan Robert Chodur – aktor pochodzący z Dębicy. Zorganizował dla nas poglądową wycieczkę po budynku teatru. Mieliśmy możliwość poznać pracę ludzi teatru „od kuchni”. Dzieci były zachwycone.

           

           

          KONKURS PLASTYCZNY ,,EKOLOGICZNY PODRÓŻNIK”

          28.10.20011r.  w Galerii  MOK w Dębicy  odbyło się podsumowanie  konkursu plastycznego i fotograficznego  ,,Ekologiczny podróżnik”, nad którym patronat objął Burmistrz Miasta Dębica. Konkurs miał na celu propagowanie zdrowego trybu życia oraz zachęcanie do wybierania innych niż samochód form podróżowania. Spośród 100 nadesłanych prac wybrano 40 najciekawszych, które wyeksponowano w galerii. Uczniowie  SP nr 12  sięgnęli po  najwyższe nagrody.

          W kategorii wiekowej do 6 lat   I miejsce zajęła praca Oliwii Szela z kl. ,,0”

          W kategorii 7- 9 lat wygrała praca  Julii Strzałki z kl. II b

          Doceniono również prace:  Adriana Augustyna z kl. I a, Jakuba Wiśniowskiego z kl. II b, Karoliny Czarneckiej z kl. II b

          Nagrody i dyplomy zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk: burmistrza, MariuszaTrojana oraz dyrektora MOK - Ryszarda Kucaba.

          Nagrodzone prace można oglądać w Galerii MOK.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          WYCIECZKA DO GŁOBIKOWEJ 25 - 26 PAŹDZIERNIKA 2011 KLASA IV

          Dnia 25 października po zajęciach lekcyjnych, klasa IV pod opieką wychowawcy pani Beaty Szukały i pani Renaty Kukułki, udała się na wycieczkę do Głobikowej. Jest  to rozległa wioska na płaszczowinie podgórskiej, położona na wysokości od 360 do 460 m n.p.m. w południowo-zachodniej części Pogórza Strzyżowskiego należącego do Pogórza Karpackiego (najwyżej położona wieś w Gminie Dębica). Nocleg zaoferowano nam w placówce turystyczno-oświatowo-wychowawczej o nazwie Szkolne Schronisko Młodzieżowe "Rozdzielnia Wiatrów". Uczniowie mieli okazję korzystać z obiektów takich jak: plac zabaw, boisko do piłki nożnej, wieża widokowa z lunetą widokową. Obok budynku znajdują się oryginalnych rozmiarów modele dinozaurów. Atrakcją była wspólna kolacja w formie grilla zorganizowanego przez pracownika schroniska.

          W drugim dniu pobytu uczniowie pokonali trasę turystyczną, podczas której zobaczyli krzyż upamiętniający wydarzenia rabacji galicyjskiej w Głobikowej oraz park podworski zwany „tomaszówką”, który teraz jest parkiem krajobrazowym naturalistycznym z liczącym kilkaset lat jesionem i aleją dębów uznawanych za pomniki przyrody.

          Wycieczka ta pozwoliła na poznanie okolic naszego miasta, wspólne spędzenie czasu, a tym samym sprzyjała integracji zespołu klasowego. 

          Opracowała: Beata Szukała

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          KONKURS PLASTYCZNY "BEZPIECZNE WAKACJE"

          Komenda Powiatowa Policji  w Dębicy ogłosiła  konkurs plastyczny pod hasłem  ,,Bezpieczne wakacje”, w którym wzięli udział  uczniowie z całego powiatu.

          Uczniowie naszej szkoły licznie reprezentowali  ,,12”-  tkę.  Swoje prace na konkurs wykonali uczniowie klasy II b: Rzeszutko Zuzanna, Wiśniowski Jakub, Strzałka Julia  oraz klasy III: Głogowska Wiktoria, Mitek Zuzanna, Kacper Bomba, Gabriela Czapla, Patryk Ciurkot, Karolina Hochołowska, Julia Poloczek.

          Prace nadesłane na konkurs były różnorodne, wykonane wieloma technikami plastycznymi, ciekawe i pomysłowe.

          Najbardziej jednak podobała się praca Julii Strzałki z kl.II b, która zdobyła  I miejsce. Doceniono i wyróżniono również prace:  Jakuba Wiśniowskiego z kl.II b i Natalii Kłusek z kl.III.

          Nagrody i dyplomy zwycięzcom wręczał  starosta powiatu dębickiego Władysław Bielawa oraz komendant Andrzej Świder. Nasi uczniowie udzielili też pierwszego w życiu wywiadu dla  lokalnych mediów, opowiadając o tym, jak zrodził się ich pomysł na pracę. Nagrodzone prace znajdą się w wojewódzkim etapie  konkursu.

          Życzymy powodzenia.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          WYNIKI I MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU  „ŚW. JADWIGA ŚLĄSKA PATRONKĄ MIASTA DĘBICY”

          17.10.2011r. w Urzędzie Miasta w Dębicy w czasie obchodów Święta Patronki miasta odbyło się podsumowanie I Międzyszkolnego konkursu literackiego i plastycznego zorganizowanego pod hasłem „Święta Jadwiga Śląska Patronką miasta Dębicy”.

          W konkursie literackim naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Kwolek z klasy VIa i Aleksandra Machnik z klasy VIb.  Jury (pod przewodnictwem pani Elżbiety Kęsik – dyrektor MOK w Dębicy) doceniło twórczość naszej młodej poetki i przyznało Aleksandrze Machnik z klasy VIb – 1. miejsce za wiersz pt.”Niezwykła i bliska”.

          To duży sukces, ponieważ na konkurs wpłynęło prawie 70 prac literackich. Poza tym tematyka konkursu dotycząca patronki miasta wymagała od twórcy dojrzałości, wrażliwości i wiedzy o św. Jadwidze Śląskiej. Sukcesami mogą także pochwalić się uczniowie reprezentujący naszą szkołę w kategorii prac plastycznych.

          Jury (pod przewodnictwem szefa Galerii Sztuki MOK) wyróżniło pracę Marleny Gancarz z klasy IV, natomiast Gabriela Radzik z klasy V zajęła 1. miejsce.

          Do konkursu literackiego przygotowywała uczennice pani Anna Olechowska natomiast do konkursu plastycznego siostra Renata Pytko.

          Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

           

           

          AUDYCJA RADIOWA Z ŻYCZENIAMI DLA NAUCZYCIELI Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

          W dniu 13 października zaprosiliśmy nauczycieli na koncert życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oto jak brzmiała jego treść:

          Uwaga! Uwaga! Dzień dobry, witamy wszystkich i zapraszamy na specjalne  wydanie naszych szkolnych wiadomości.

          W dzisiejszym dniu pragniemy szczególnie serdecznie i ciepło podziękować nauczycielom za ich codzienny trud, za ich pełną poświecenia pracę, aby nas, młodych ludzi wykształcić i przygotować do dorosłego życia. Ten koncert dedykujemy wszystkim, którzy w szkole czuwają nad naszą edukacją, towarzyszą nam w wysiłku zdobywania wiedzy, wszczepiają wiarę w siebie, korygują błędy. Drogim nauczycielom chcemy dzisiaj ofiarować bukiet melodii z odrobiną wzruszenia. Życzymy samych sukcesów, wielu utalentowanych uczniów i satysfakcji z pracy!!!

          Dla wszystkich nauczycieli dedykujemy piosenkę „Wszystkiego najlepszego”

          Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc, 
          słoneczka wesołego, snów pięknych co noc.
          Śpiewając idź przez życie, rozkwitaj jak ten kwiat 
          przy dobrym apetycie i zdrowiu sto lat.

                                                                                                                  Uczniowie

           

           

          DWUDNIOWA WYCIECZKA DO PIWNICZNEJ I NA SŁOWACJĘ - 6-7 X

          Z niecierpliwością odliczałam dni do wycieczki szkolnej. Wreszcie nadszedł czwartek - 6 października. W tym dniu uczniowie klasy V i VI a z naszej szkoły pojechali na dwudniową wycieczkę do Piwnicznej i na Słowację. Taką wyprawę zorganizowali dla nas nasi wychowawcy – p. Renata Kukułka i p. Anna Olechowska. Opiekowali się nami także p. Beata Szukała i p. Anna Chruściel.

          Bardzo radośni wyruszyliśmy spod szkoły o godz. 8.00. Jechaliśmy wygodnym autobusem. Po drodze odwiedziliśmy ołtarz papieski w Starym Sączu. Do ośrodka wczasowego ,,Filarówka” dotarliśmy ok. godz. 13.00. Rozpakowaliśmy się, następnie zjedliśmy pyszny obiad. Potem mieliśmy okazję wyruszyć na szlak pod czujnym okiem przewodnika i naszych opiekunów. Kiedy dotarliśmy na Niemcową, odpoczywaliśmy na łonie natury podziwialiśmy góry jesienią.  Z zejściem było trochę gorzej, bo trasa nie należała do łatwych. Ale i tak poszło super! Ponieważ pogoda nam sprzyjała, wieczorem panie zorganizowały nam grill z kiełbaskami. Śpiewom i zabawom grupowym nie było końca! A potem to prysznic, pogaduszki i wzajemne wizyty w pokojach… w końcu usnęliśmy.

          Drugi dzień wycieczki to przede wszystkim wyjazd na Słowację. Około 8.00 zjedliśmy śniadanie. Następnie spakowaliśmy się i wyruszyliśmy z przewodnikiem podziwiać słowacką część Pienin. Moim zdaniem sympatyczny przewodnik ciekawie opowiadał o zamku Stara Lubownia – siedzibie książąt polskich Lubomirskich.

          Było wspaniale! Spróbowaliśmy też słowackiej kuchni – „wyprażany syr” – bardzo smaczne danie. Gdy nasi opiekunowie zdecydowali, że czas kończyć wyprawę, było nam smutno.   Do Dębicy wróciliśmy ok. 17.30.

          Na tej wycieczce było wspaniale! Nigdy nie zapomnę tych chwil. Na pewno lepiej się poznaliśmy, odpoczęliśmy od szkoły.

          Będziemy prosić nasze panie organizatorki aby zorganizowały nam jeszcze wiele takich wyjazdów.

          Opracowanie: Paulina Kukułka kl. VIa

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          PASOWANIE NA UCZNIA

          „ŚLUBUJĘ BYĆ PILNYM UCZNIEM” - pod takim hasłem rozpoczęła się dnia 18 października 2011r. uroczystość pasowania na ucznia. Uczniowie klasy IA i klasy IB przedstawili  program artystyczny, który podkreślał najważniejsze, najwartościowsze zalety i umiejętności ucznia: mądrość, pracowitość, sumienność i przyjaźń.

          Po ślubowaniu nastąpił „Akt Pasowania na Ucznia” , którego dokonała pani dyrektor Grażyna Tomaszewska. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną i upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Uroczystość zakończyła się miłym spotkaniem przy słodkim poczęstunku . Uroczystość przygotowali : p. Monika Badowska- wychowawca klasy IA , p. Agata Gąsior - wychowawca klasy I B oraz  p. Grzegorz Tomaszewski- część muzyczna.

          Opracowanie: M. Badowska

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          KLASA 2A POZNAJE HISTORIĘ DĘBICY

          Poznawanie historii  swojego miasta uczniowie klasy 2 a rozpoczęli od zwiedzania Muzeum Regionalnego w Dębicy w dniu 5 października 2011 roku

          Większość drugoklasistów po raz pierwszy zwiedzała  muzeum. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem  obejrzeli eksponaty i wysłuchali komentarza oprowadzającego ich przewodnika. Największe  emocje  wśród nich wzbudziła makieta starego miasta oraz  wystawa  zabytkowych zegarów.

          Wycieczka została zorganizowana w ramach zajęć matematyczno –przyrodniczych zorganizowanych w ramach projektu unijnego POKL „Każdy z nas jest inny”.

                                                                                                 Opracowanie: Anna Chruściel

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          WIZYTA W MUZEUM REGIONALNYM W DĘBICY

          Dnia 30 września 2011 roku klasa IV udała się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Uczniowie mieli okazję zobaczyć stałą ekspozycję (zewnętrzną – sprzętu wojskowego i wewnętrzną związaną z historią naszego regionu) i podziwiać wystawę dawnych zegarów. Można było zobaczyć blisko sto zegarów, pochodzących z dziesięciu  krajów świata: Stanów Zjednoczonych, Francji, Niemiec, Czech, Austrii, Holandii, Rosji. Na ekspozycji prezentowane były zegary: wiszące, zegarki kieszonkowe, zegary podłogowe, kominkowe czy ludowe zrobione z drewna albo ceramiki. Jednym z najciekawszych był zegar podłogowy, który co 15 minut wybijał mijający czas.

          Nasi wychowankowie wzięli także udział w warsztatach traktujących o prasztuce. Uczniowie przyglądnęli się sposobowi malowania praprzodków, wyjaśniono źródła stosowanych barwników, jak również znaczenie wybranych rysunków. Zafascynowani malarstwem naskalnym człowieka pierwotnego i wciąż jeszcze pod wrażeniem zwiastuna fenomenalnego filmu dokumentalnego pt. „Jaskinia zapomnianych snów” Herzoga, uczniowie mieli okazję przenieść się  w czasie i miejscu by uwiecznić wylosowane wizerunki z repertuaru tych, jakie malowano w jaskiniach Francji czy Hiszpanii. Zajęcia zapewniając bliski, żywy kontakt z eksponatami muzealnymi, w ciekawy i kreatywny sposób wprowadziły nasze dzieci w świat trudnych pojęć z najróżniejszych dziedzin humanistyki, w nawiązaniu do współczesnego języka sztuki. Pobudziły wyobraźnię twórczą, uczyły kontaktu z rówieśnikami i samodzielnego myślenia.

          Na pewno nie jest to nasza ostatnia wizyta w muzeum, planujemy systematycznie korzystać z oferty tej instytucji.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          UCZNIOWIE KLASY 2A POZNAJĄ OKOLICE DĘBICY.

          14 września 2011r. uczniowie klasy IIa  podczas zajęć matematyczno-przyrodniczych, które zostały zorganizowane w ramach projektu unijnego POKL „Każdy z nas jest inny” uczestniczyli  w pieszej wycieczce szlakiem turystycznym „Las Wolica”.

          Podczas wycieczki zobaczyli różnorodne ciekawostki przyrodnicze, uczestniczyli w zajęciach plastycznych, lepili z gliny różne przedmioty. Następnie odwiedzili gospodarstwo gdzie  karmili owce, doili kozy i pomagali robić masło. Na zakończenie wycieczki  odbyło się ognisko.

          Podczas edukacyjnej gry terenowej uczniowie poszukiwali skarbów jesieni.

          Zajęcia prowadzi pani Anna Chruściel

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          KAŻDY Z NAS JEST INNY

          Od marca 2011 roku realizowane są w szkole zajęcia w ramach projektu systemowego ,,Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III”.

          Projekt jest współfinansowany ze środków  Unii Europejskiej  i nosi tytuł ,,Każdy z nas jest inny”. Uczniom klas I - III zostały zaproponowane zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, jak również zajęcia rozwijające ich zdolności.

          Uczniowie klasy II a w ramach zajęć matematyczno - przyrodniczych uczestniczyli w całodniowej wycieczce na Kopaliny, gdzie zgodnie z tematyką zajęć uczyli się umiejętności prowadzenia obserwacji przyrodniczych, sporządzania notatek z przeprowadzonych obserwacji oraz odwiedzili gospodarstwo rolne.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          67 ROCZNICA BITWY NA KAŁUŻÓWCE (1944-2011)

          4 września 2011r. uczniowie z naszej szkoły Poczet Sztandarowy w składzie: Katarzyna Kwolek, Marcelina Żybura, Aleksandra Nowacka, Aleksandra Machnik, Krzysztof Szymaszek, Michał Cielec, Wojciech Rojek, Kacper Rzeszutko wraz z nauczycielami Joanną Hochołowska-Rzeszutko, Aliną Kudra, Anną Chruściel wzięli udział w obchodach 67 Rocznicy Bitwy Na Kałużówce 1944-2011, jednej z największych potyczek Armii Krajowej w rzeszowskim Podokręgu AK.

          Wspominaliśmy tych, którzy karty historii dębickiego Obwodu AK zapisali najszlachetniejszym świadectwem życia, miłości, i ofiary dla wolnej ojczyzny.

          W obchodzonym w województwie podkarpackim Roku Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” przywołaliśmy pamięć o bohaterach dębickiego podziemia, uczestnikach boju na Kałużówce, ofiarnie walczących z hitlerowskim okupantem.

          Zobacz: Album fotograficzny

           

           

          ROK SZKOLNY 2011/2012 ROZPOCZĘTY

          Po dwóch miesiącach wakacyjnego odpoczynku uczniowie ubrani w stroje galowe, licznie przybyli ze swoimi rodzicami. Wszyscy wypoczęci, radośni i szczęśliwi, stanęli
          u progu nowego roku szkolnego. Pani dyrektor Grażyna Tomaszewska powitała bardzo serdecznie wszystkich zebranych i życzyła uczniom powodzenia w realizacji własnych zamierzeń. Zapowiedziała, że nauczyciele przygotowali już propozycje nowych zadań i każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

          "Wybiła już godzina. Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna" - brzmiały słowa wiersza podczas humorystycznej inscenizacji przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.

          Pierwszy dzwonek przypomniał  o szkolnych obowiązkach i przyjemnościach, o nauczycielach, koleżankach i kolegach. Lśniące czystością klasy nie mogły się doczekać powrotu z wakacji uczniowskiej gromady. Część słowną i scenografię uroczystości przygotowała pani Monika Badowska, część muzyczną pan Grzegorz Tomaszewski.

          Zobacz: Album fotograficzny

           
  • Galeria zdjęć

      brak danych