• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

Uroczyste rozpoczecie roku szkolnego 2023/2024 odbędzie się w poniedziałek, 4 września 2023 r., według poniższego harmonogramu:

Godzina 08.00 – Msza św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa dla całej społeczności szknej

Godzina 09.00 – Inauguracja roku szkolnego w budynku lub na podwórku szkolnym ( w zależnościod pogody), a następnie spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych

• Aktywny początek wakacji.

Od 26 do 30 czerwca odbywały się w naszej szkole zajęcia sportowe zorganizowane przez UKS Wolica. W ramach zajęć uczniowie brali udział w wycieczkach, grach i zabawach. Bawili się w podchody, grali w unihokeja,zwiedzili Muzeum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, spotkali się z leśnikiem i zwiedzali zamek w Przecławiu. Ostatniego dnia pojechali do kina na film "Biuro detektywistyczne". Zajęcia sportowo- wychowawcze oraz plastyczne były świetną okazją do integracji uczniów z różnych klas.

• Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Rodzice

Dobiegł końca kolejny rok wytężonej pracy. Nareszcie długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i nauczycieli. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Spotkajmy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym. Życzę wszystkim by nadchodzące wakacje były spokojne, pełne niezapomnianych i bezpiecznych wrażeń

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

23 czerwca zabrzmiał ostatatni dzwonek w roku szkolnym 2022/23.

Zakończenie roku szkolnego to czas na podsumowanie pracy, ale też radość z faktu nadchodzących wakacji.

Pan dyrektor w swoim przemówieniu podziękował nauczycielom, uczniom oraz rodzicom za pracę i zaangażowanie. Podczas uroczystości wręczył wolontariuszom Szkolnego Koła Wolontariatu dyplomy i podkreślił szczególny wkład tych uczniów w kształtowanie pozytywnych postaw społecznych. Na zakończenie życzył zebranym bezpiecznych wakacji.

• Żegnaj szkoło!

22 czerwca uroczyście pożegnaliśmy Ósmoklasistów.

Uczniom towarzyszyli: dyrektor, wychowawcy, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, koleżanki i koledzy z klas młodszych.

Ósmoklasiści zaprezentowali program artystyczny, który wraz z podziękowaniami zadedykowali zebranym. Poruszające słowa, dobre rady i nastrojowe piosenki sprawiły, że w niejednym oku zakręciły się łzy wzruszenia. Rodzice przygotowali dla wszystkich wspaniały poczęstunek.

• Klasa 4 w Krakowie

19 czerwca 2023 uczniowie klasy czwartej do Krakowa się wybrali.

Na początku do Ogrodu Zoologicznego się udali,

I różnorodne gatunki zwierząt podziwiali.

Po obiedzie na Kopiec Kościuszki pojechaliśmy,

Piękne widoki z Kopca na Kraków i okolice podziwialiśmy,

A dzięki super pani przewodnik wielu nowych informacji o T. Kościuszce się dowiedzieliśmy.

• Sukces plutonu "Sprytne Żmije"

20 czerwca odbył się XVI Rajd Gwiaździsty "Kałużówka 2023".

Trzynastu uczniów z klasy szóstej, jako patrol "Sprytne Żmije ", zajął zaszczytne 2. miejsce. Nasi uczniowie wykazali się sprytem, spostrzegawczością oraz świetnie pracowali zespołowo. Nie obca była im też wiedza na temat Akcji "Burza".

• Wizyta strażaków

Wakacje już wkrótce. W związku z tym w naszej szkole gościliśmy niecodziennych gości, którzy przypomnieli nam o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacyjny czas. Panowie Strażacy, dziękujemy za wspólnie spędzony chwile.

• W teatrze

15 czerwca klasa czwarta po raz drugi miała okazję pojechać na wycieczkę klasową pociągiem, tym razem do teatru w Tarnowie na spektakl „Tajemniczy ogród”. Sceniczna adaptacja klasyki literatury dziecięcej. Magiczna opowieść o potrzebie miłości, poszukiwaniu przyjaźni i uzdrowicielskiej mocy kontaktu z naturą.

• Sukces Magdaleny Czudeckiej

13 czerwca ogłoszono wyniki XX edycji konkursu ekologicznego pod hasłem „Ja i moje środowisko - nasz wpływ na powstawanie i gospodarkę odpadami”, w którym uczennica Magdalena Czudecka zajęła lll miejsce. Gratulujemy sukcesu !!!Konkurs organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Dębicy i Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie Osiedlu.

• Dzień w piżamie

Dzień, w którym wszyscy mogli chodzić w piżamie czy szlafroku był dla nas powodem do radości i integracji, jednocześnie był to drobny gest solidarności z dziećmi chorymi, które przebywają w szpitalach a piżama jest niestety ich ubiorem codziennym.

Agnieszka Szerszeń

• Sukces Zuzi

Zuzanna Tarczoń uczennica kl.6 zajęła III miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Fantazyjne plamki,,. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o chorobie za pomocą prowadzonej działalności Stowarzyszenia "Vasculitis" oraz aktywizacja społeczna chorych na układowe zapalenie naczyń.

GRATULUJEMY!

• Nocleg w szkole klasy 4

Noc z 2 na 3 czerwca uczniowie klasy 4 pod opieką wychowawcy w szkole spędzili.

Podczas przeróżnych gier na boisku i w szkole świetnie się bawili,

Szkolne zakamarki przy latarkach poznali,

Gdy bawiąc w chowanego w ciemności się ukrywali.

O 1.00 w nocy jeszcze herbatkę parzyli,

I smaczne kanapki sobie robili.

Niedziela 05.05.2024