W XV Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla wychowanków świetlic z klas I-III "Misiolandia" I miejsce i nagrodę otrzymała Hanna Kuroś z klasy 2B.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W XV Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla wychowanków świetlic z klas I-III "Misiolandia" I miejsce i nagrodę otrzymała Hanna Kuroś z klasy 2B.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
,, Kochany Panie Mikołaju, my tak czekamy każdej zimy…” – tak śpiewały dzieci długo wyczekiwanemu Gościowi.
Uczniowie klasy 0 ,,A” to grzeczne i bardzo wesołe dzieci, dlatego też w piątek 6 grudnia przybył do nich Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem – Śnieżynką. Zanim jednak nastąpiło obdarowywanie prezentami, dzieci wraz z niezwykłymi Gośćmi wesoło bawiły się przy muzyce, tańcach i śpiewie. Największą atrakcją okazało się skręcanie baloników oraz zabawa bańkami mydlanymi. Wszystkie dzieci w tym dniu były niezwykle podekscytowane i radosne. Ten dzień na zawsze pozostanie dla nich niezapomniany…
Miło nam poinformować, iż uczniowie klasy 0 ,,A”, oraz Juliusz Nykiel z klasy I, zostali laureatami Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno – Literackiego pod hasłem -,,Spacer ze Św. Jadwigą Śląską po ziemi dębickiej”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Mikołajki w szkole to ważne wydarzenie dla wszystkich. Uczniowie w tym dniu obdarowywali się prezentami. Ubrani byli w mikołajkowe czapki oraz inne pomysłowe przebrania związane z tym dniem. Na korytarzach szkolnych królował kolor czerwony. Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły wiele radości.
W piątek 29 listopada uczniowie klasy 0 ,,A” przenieśli się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową wniósł dużo radości oraz jeszcze mocniej zintegrował grupę.
28 listopada zorganizowana została zabawa andrzejkowa. Dzieci przypomniały sobie historię i tradycję wróżb andrzejkowych. Wszyscy wzięli udział we wspólnym wróżeniu: komnata wróżb. przekłuwanie serc z imionami, to tylko niektóre wróżby, które wykorzystaliśmy. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Dzieci chętnie się bawiły przy znanych utworach muzycznych.
W dniu 29.11.2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Nienadówce odbyło się uroczyste podsumowanie XIV edycji konkursu wojewódzkiego „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie.
W zmaganiach konkursowych brało udział kilkuset uczniów ze wszystkich zakątków Podkarpacia.
Cele przedsięwzięcia wiązały się z propagowaniem twórczości Henryka Sienkiewicza. Uczniowie zostali zachęceni do inwencji twórczej.
Aby przekonać rówieśników do czytania nowel Henryka Sienkiewicza, Maja Pawełek z klasy VIII napisała przemówienie.
Praca Mai zyskała uznanie jurorów, którzy przyznali jej zaszczytny tytuł laureatki.
Gratulujemy sukcesu!
28 października w Miejskim Domu Kultury Śnieżka, odbył się powiatowy konkurs poezji religijnej "Sacrum w Literaturze". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach: klas IV - VI oraz VII - VIII.
Wyróżnienie w swojej grupie wiekowej zdobył uczeń klasy IV Karol Jaźwiński.
Gratulujemy!!!
W poniedziałek 25 listopada uczniowie klasy 0 ,,A” obchodzili uroczyście ,,Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe . A każdy był piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, „Misie dwa”.
Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, , misiowe tańce, degustację słodkości z miodkiem.
Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.
23 listopada 2019r. (sobota) wzięliśmy udział w eliminacjach regionalnych VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych zdobywając drugie miejsce. Turniej Maszyn Wiatrowych polegał na zbudowaniu (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną. Na eliminacjach maszyna brała udział w trzech konkurencjach: Największa moc, Obroty przy obciążonym wale maszyny i Moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny. Suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach decydowała o miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej. Każdą maszynę mógł wykonać zespół składający się z max. trzech uczniów. Autorami naszej turbiny wiatrowej byli Jacek Zdziebło, Kacper Czarnecki i Maciej Czarnecki – uczniowie klasy VII. Na eliminacjach regionalnych, które odbyły się Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu drużynę reprezentował jej kapitan Jacek Zdziebło wraz z opiekunem panią Barbara Ligęska, nauczycielem fizyki. Gratuluję uczniom i rodzicom.
W listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Bicia Rekordów. Z tej okazji w zerówce odbył się Wielki Konkurs!
Bicie rekordów dotyczyło kilku konkurencji, m. in.:
- najdłuższe imię i nazwisko w klasie;
- najdłuższe włosy;
- najdłuższy skok w dal.
Zwycięzcami okazali się: Weronika Wiśniowska. Maja Malinowska, Zuzia Micek, Julia Zacharek, Oliwier Ciesielski, Tomek Guziec.
Serdecznie gratulujemy!
20 listopada, uczniowie klas 0 ,,A” i III wybrali się z wizytą do pobliskiej Piekarni NR 2 PSS ,,Społem” w Dębicy. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy piekarza, poznały proces powstawania pieczywa, oraz drogę jaką pokonuje chleb zanim trafi na ich talerzyki. Wielkim zainteresowaniem cieszył się piec, w którym można jednocześnie upiec aż 200 bochenków chleba. Na koniec wizyty wszyscy zostali poczęstowani świeżym pieczywem.
Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie nas w piekarni i praktyczną lekcję ,,Od ziarenka do bochenka”.
Podczas jednej z listopadowych lekcji uczniowie klasy I samodzielnie wykonali surówkę. W tym dniu w sali 19 unosiły się zapachy przyniesionych przez dzieci warzyw i owoców. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków, uczniowie zamienili się w prawdziwych kucharzy. Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Samodzielnie zrobiona surówka smakowała wyśmienicie.
To taki cmentarz, gdzie zamiast krzyży rosną drzewa, wyciągają ku niebu ramiona w modlitwie błagalnej...
Uczniowie klas 0 ,,A” oraz II ,,B” w dniu 13 listopada odbyli lekcje patriotyzmu w pobliskim lesie, gdzie znajduje się mogiła 500 Żydów dębickich i pilzneńskich zamordowanych przez hitlerowców w masowej egzekucji w lipcu 1942 r. To wyjątkowe wydarzenie - zapalenie zniczy, minuta ciszy, przywołują pamięć niewinnie pomordowanych. Jesteśmy zobowiązani wspominać te tragiczne wydarzenia, by przetrwała wiedza o tych straszliwych czasach.
Hołd pomordowanym…
11 listopada poczet sztandarowy pod opieką p. Sylwii Węgrzyn wziął udział w obchodach 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się na Placu Gryfitów. Po złożeniu wiązanek odbyła się msza święta w kościele św. Jadwigi. Po mszy poczet udał się na Rynek, gdzie odbył się ceremoniał wojskowy i koncert pieśni patriotycznych.
Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.
8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z tej okazji, jej przygotowaniem zajęli się uczniowie klas szóstych. W tym dniu przyłączyliśmy się również do akcji "Cała Polska śpiewa hymn".
Dnia 7 listopada 2019 r. w DK ,,Śnieżka” odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego Bohaterowie narodowi dla dzieci i młodzieży z Powiatu Dębickiego.
Z naszej szkoły wyróżnienia otrzymali: Hanna Kuroś kl.IIb, Oskar Parkitny kl.III,
Viktoria Gonet kl.IV, Dominika Bugaj kl.V i Oliwia Paździor kl.V.
24 października br. laureaci konkursu "Trolejbus oczami najmłodszych " odwiedzili zajezdnię trolejbusową w Lublinie. Wszystkich zwiedzających przywitał autobus elektryczny z napisem DĘBICA. Po zapoznaniu się z pracą osób obsługujących przewozy trolejbusowe cała grupa udała się na zwiedzanie Starego Miasta. Piękna pogoda sprzyjała poznawaniu i podziwianiu zabytków.
BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysyłanie im listów lub kartek z życzeniami. W tym roku przypada 75 rocznica wybuchu powstania,które było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie. Po 63 dniach walk zakończyło się kapitulacją. Zginęło w nim około 18 tys. powstańców i od 150 tys. do 200 tys. cywilów.
Nasza szkoła również dołączyła do tej szczególnej akcji. W klasach zostały przeprowadzone lekcje na temat Powstania Warszawskiego i roli żołnierzy Armii Krajowej, uczniowie napisali listy do wybranych powstańców; natomiast uczniowie klasy III, po lekcji na temat żołnierzy Armii Krajowej, wykonali dla nich piękne laurki.
24 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się XIX Biesiada Literacka - Powiatowy Konkurs Recytatorski dla wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych z klas 0-III oraz Konkurs Literacki dla uczniów z klas IV-VIII pod hasłem „Za oknem już jesień…”. Patronat nad XIX Biesiadą Literacką objął Burmistrz Miasta Dębicy – Pan Mariusz Szewczyk oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy – Pan Ireneusz Kozak.
W konkursie wzięło udział 84 uczniów z dziewięciu szkół i dziesięciu przedszkoli powiatu dębickiego. Recytacje konkursowe i nadesłane prace literackie oceniało jury w składzie: Pani Małgorzata Siemek – dyrektor Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej w Dębicy, Pani Alicja Skrętkowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy oraz Pani Anna Szela – Giza – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Jury oceniając poszczególne prezentacje uczestników brało pod uwagę: dobór repertuaru, zgodność przedstawionych treści z hasłem przewodnim, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
W kategorii I, wychowanków przedszkoli oraz uczniów klas ,,0” ze szkół podstawowych, I miejsce przyznano Amelii Soleckiej ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębicy, II miejsce Maksymilianowi Rothbaud z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Dębicy oraz Alanowi Chmiel ze Szkoły Podstawowej w Stasiówce, III miejsce Izabeli Sieradzkiej z Niepublicznego Przedszkola ,,Weldon Kids” w Dębicy, Biance Bizon z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Dębicy oraz Helenie Potyrała z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Dębicy, wyróżniono także Stanisław Orkisza ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy.
W kategorii II , wśród uczniów klas I – III ze szkół podstawowych, jury przyznało I miejsce Bartoszowi Król ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy, II miejsce Tymoteuszowi Dąbrowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy, zaś miejsce III otrzymała Natalia Baran ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy. Trzy wyróżnienia powędrowały do rąk Aleksandra Mądro ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębicy, Małgorzaty Zając ze Szkoły Podstawowej w Stasiówce oraz Lilianny Pokrywka ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy.
Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Radną Rady Miejskiej w Dębicy - Panią Katarzynę Rostowską – Machnik, za ogólny wyraz artystyczny, otrzymała Oliwia Łępa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Weldon School” w Dębicy.
Konkurs Literacki skierowany był do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych. Wśród młodych twórców poezji nagrodzono autorów ośmiu najciekawszych wierszy. W tej kategorii zwyciężyły dwie uczennice – Eliza Reguła ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy oraz Martyna Matłok ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy. Drugie miejsce przyznano Stanisławowi Cynk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Weldon School”. Trzecią lokatę zdobyli chłopcy – Paweł Frodyma ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy oraz Marcel Bobulski ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębicy. Ponadto wyróżniono prace Julii Szczepanik ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Dębicy, Amelii Mądro ze Szkoły Podstawowej w Stasiówce oraz Joanny Grześkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Zasowie.
Laureaci odebrali nagrody z rąk Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusza Kozaka, Radnej Rady Miejskiej w Dębicy Katarzyny Rostowskiej – Machnik oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy Grzegorza Nowackiego.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody ufundowane przez Firmę „Arkus & Romet Group’’ z Podgrodzia oraz Dział Promocji UM Dębica. Do organizacji Biesiady przyczyniły się - Pani Katarzyna Hosaja Jużkiewicz - Firma Geyer & Hosaja oraz Pani Katarzyna Bielawska – Michalik.
Powered by aSc EduPage