• Obchody Dnia Pluszowego Misia w zerówce

          • Pokochaj pluszowego misia

            On przyjacielem dzieci jest…

            Miękki, puchaty i taki z łatką … W piątek 25 listopada swoje święto obchodził  pluszowy miś,  najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka  przy zasypianiu .

             O tym jakże wyjątkowym święcie nie zapomnieli najmłodsi uczniowie z klasy ,,0”. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ze swoimi ulubieńcami, przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe, a każdy był piękny i wyjątkowy. Wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dzieci bardzo chętnie  opowiadały o swoich maskotkach, poznały historię święta, obejrzały prezentację multimedialną, dzięki której poznały wszystkie gatunki niedźwiedzi żyjących  na różnych kontynentach. Nie mogło również zabraknąć przeglądu bajkowych misiowych bohaterów oraz słuchowiska wybranego wspólnie przez najmłodszych. Ulubieńcem dzieci okazał się być Kubuś Puchatek, który królował podczas tańców, śpiewu piosenek, konkursów oraz sesji zdjęciowej w fotobudce. Na misiowych urodzinach nie mogło rzecz jasna,  obejść się bez ,,małego co nieco”. Degustacja miodu i pyłku pszczelego była wisienką na torcie urodzinowym Misia.

             

            Moda na misie nie przemija, gdyż  …czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś!

             Aleksandra Smagacz

          • Dzień Pluszowego Misia w Ib

          • Misie dziś pomogły nam w nabywaniu umiejętności zabawy w zespole,

            kształtowaniu umiejętności uważnego słuchania i tworzeniu  pozytywnej atmosfery podczas zajęć.

            Dzieci poznały historię Dnia Pluszowego Misia,  poznały informacje dotyczące niedźwiedzi, w zespołach ukryły misie na terenie szkoły i wykonały mapy do nich prowadzące. Wykonały misie techniką origami, dodawały ciasteczka dla swoich ukochanych misiów i pokazały misiom swoją szkołę.

            Agnieszka Szerszeń

          • Z kulturą mi do twarzy

          • Klasa I b bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym: Z kulturą mi do twarzy.  Projekt składa się z czterech modułów: W krainie muz, Tu jest moje miejsce, Kocham, lubię, szanuję i Kultury świata. Łączna liczba zadań do wykonania to 20, po 5 z każdego modułu. Uczniowie wykonali  do tej pory z modułu pierwszego zad.15  "Tysiące barw wokół nas" poznali nowe techniki malarskie i wykonali piękne prace. zad.17 "Z wizytą w teatrze" ze szczególnym zwróceniem uwagi na strój, który powinien  być na tę okazję odświętny. Zad.20 " Teatr lalek" wykonanie pacynek. Z modułu drugiego zad.9 "Nasz patron" zad. 12 " Dzień wspomnień i zadumy" zad.16. " Do hymnu"  Dzieci wykonały także kokardy narodowe i nauczyły się pieśni patriotycznych. Z modułu III wykonano zad.14 " Z kulturą przy stole". Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z niektórych zadań.

            Agnieszka Szerszeń

          • Mali naukowcy z Ia


          • Na kolejnych zajęciach z projektu pt „Być jak Ignacy” uczniowie klasy Ia zapoznali się z ciekawymi wiadomościami na temat polskiego wynalazcy Stefana Drzewieckiego (urodził się w 1844, a zmarł w 1938).  
            Jego wynalazki wyprzedziły czasy w których żył.
            Był pierwszym naukowcem, który  stwierdził, że lot maszyny cięższej  od powietrza, czyli samolotu jest możliwy. Wynalazł pierwszy okręt podwodny o napędzie elektrycznym-akumulatorowym. Opracował kilometromierz dla pojazdów konnych pełniących rolę taksówek. To dzięki niemu istnieje dromograf, czyli urządzenie które samoczynnie rysuje kurs płynącego statku. Jako pierwszy zastosował peryskop w łodzi podwodnej. Miał także osiągnięcia w dziedzinie lotnictwa. Zmarł  w Paryżu. W testamencie zapisał  Polsce swoje prace, pracownię oraz bibliotekę.
            Bardzo interesujące okazały się zajęcia praktyczne podczas których uczniowie wykonali samodzielnie papierowe okręty, następnie sprawdzili jak pływają. Sprawdzili także od czego zależy, jak przedmioty zachowują się w wodzie. Dlaczego niektóre z nich pływają, a inne toną?


            Anna Chruściel
              

          • Rodzinny Piknik Naukowy

          • Szanowni Państwo!

            W imieniu organizatorów II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy oraz Stowarzyszenia „Uwierz w siebie” zapraszamy na IV Rodzinny Piknik Naukowy „POTĘGA UMYSŁU – RADOŚĆ I ZABAWA”, który odbędzie się w dniu 19 listopada br. (sobota) w budynku II L.O im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy przy ul. Sportowej 24 od godz. 9.00.

            Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolnych. Zapraszamy

          • Miejskie obchody Święta Niepodległości

          • W dniu 11 listopada uczniowie naszej szkoły z klasy 7 wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski.Uczestniczyli w Mszy Świętej Za Ojczyznę w kościele pw. Św.Jadwigi oraz w uroczystościach na Rynku naszego miasta gdzie odśpiewali hymn i wzięli udział w Apelu Pamięci.

            Monika Pociask

          • Sukces Marysi Gryboś

          • Marysia Gryboś uczennica klasy ,,0” została nagrodzona w Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych pod hasłem: ,,W hołdzie Niepodległej”, zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 10 w Dębicy. Patronat nad przeglądem objął Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk. Marysia zaprezentowała się w piosence ,,Jest takie miejsce - Polska”.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

            Aleksandra Smagacz

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • 11 listopada

            W historii Polski, tak się składa,

            był kiedyś ponad wiek niewoli.

            Jedenastego listopada

            nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

            I wtedy myśl powstała taka,

            by przez szacunek dla przeszłości

            ten dzień na zawsze dla Polaka

            pozostał Dniem Niepodległości.

             

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          •  Ulubione święto najmłodszych, które swoje miejsce w kalendarzu zajmuje dnia piątego listopada. Niesie ono  za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobry moment, by zachęcić dzieci do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

            Ten dzień dla najmłodszych uczniów naszej szkoły był  doskonałą okazją aby w niecodzienny sposób  odwiedzić szkolną bibliotekę i wziąć udział w bajkowym spotkaniu przygotowanym przez Panią bibliotekarkę Joannę Stelmach. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, czy też po przeczytanym fragmencie. Muzyczne zgadywanki, ,,łowienie rybek” za pomocą słomki  oraz prezentacja przebrań i maskotek sprawiły wszystkim wiele radości.

            To jednak nie był koniec atrakcji… Po powrocie do swojej sali dzieci  wesoło bawiły się przy muzyce. Ten dzień był wspaniałą podróżą najmłodszych w świat fantazji z mnóstwem niecodziennych przeżyć…


              Aleksandra Smagacz


          • Pierwszaki na Kałużówce

          • Dzisiaj klasy pierwsze oddały cześć żołnierzom poległym podczas akcji "Burza" w dniach 23-25 sierpnia 1944r. na Kałużówce. Armia Krajowa jest patronem naszej szkoły dlatego jest to miejsce bliskie naszej społeczności. Poza lekcją historii i wychowania w duchu patriotyzmu mieliśmy lekcję przyrody, dzieci rozpoznawały drzewa oraz inne rośliny i grzyby. Widziały mrowisko, paśnik, piękne owady i dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy od swoich wychowawczyń. To był piękny dzień.

            Agnieszka Szerszeń

          • Mali naukowcy z Ia



          • Klasa Ia bierze udział w projekcie: Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki”.             

            Jest to VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
            W tym roku uczniowie z pomocą Ignacego, jego współpracowników i ciekawych gości zostaną promotorami nauki wśród swoich rówieśników! Zdobędą wiedzę  z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców  - nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych.
            Tematem pierwszych zajęć były cząstki elementarne i chemia w życiu codziennym. Pierwszoklasiści zapoznali się z pierwiastkami i budową atomu, poznali także  postać Marii Skłodowskiej-Curie.
            Zbudowali  modele 3 pierwiastków i dobrze się bawili.

             


              

    • Galeria zdjęć

        brak danych