• Podsumowanie Kiermaszu

• Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy włączyli się w tegoroczny Kiermasz Wielkanocny. Zebrano kwotę 1085, 53 zł. Środki zostaną przekazane na leczenie bezdomnych zwierząt oraz na potrzeby podopiecznych Domu Dziecka w Dębicy.

Wszystkim życzymy spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych

• Otrzęsiny klasy czwartej

• Tradycją naszej szkoły stało się „otrząsanie” uczniów klasy czwartej, którzy muszą udowodnić, że zasługują na przyjęcie do starszej braci uczniowskiej.

Pierwszego dnia wiosny  czwartoklasiści  byli egzaminowani przez starsze koleżanki. Zmagali się

z trudnymi pytaniami i zadaniami grupowymi, prezentowali swoje talenty, uczestniczyli w konkursach.

I należy przyznać, że  poszło im znakomicie! Zwycięsko przeszli przez wszystkie próby.

Zaprezentowali pełen humoru  program artystyczny i rozbawili widzów scenkami z życia  szkolnego. Wykazali się wiedzą, pomysłowością, zaradnością – cechami godnymi uczniów klas starszych.Dyrektor szkoły dokonał uroczystego „oczesania”  kandydatów. Rodzice przygotowali

smakowity poczęstunek, a Rada Rodziców ufundowała upominki.

Oj działo się, działo, emocji nie brakowało.Pozostaną miłe wspomnienia.

Drodzy Czwartoklasiści !

Życzymy Wam dużo  radości  w szkolnej rzeczywistości.

Wychowawczyni Anna Olechowska

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• Dnia 21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki. Zespół Downa to choroba, która jest wynikiem obecności trzeciego chromosomu w 21 parze. Stąd, nieprzypadkowo, data 21.03. Dodatkowo, trzeci chromosom ma kształt skarpetki. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu założyli dzisiaj po dwie rożne skarpetki aby pokazać naszą solidarność z osobami z zespołem Downa.

• Sukces Hani

• Hanna Kuroś z klasy 6b została laureatką zajmując

I MIEJSCE w X Edycji Konkursu o Żołnierzach Wyklętych ,,WILCZYMI ŚLADAMI" zorganizowanym przez Katolickie Centrum Edukacji KANA.

GRATULACJE!

Jolanta Wójcik

• Podaruj książkę bibliotece

• Zalegają na Twoich półkach książki, które przeczytane kurzą się? Warto dać im drugie życie i podarować naszej szkolnej bibliotece.

Joanna Stelmach

• Alojzjada 2024

• Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową nr 10 do wspólnego świętowania Dnia Patrona ich placówki. W imieniny ksiedza profesora Alojzego Nosala drużyna uczniów z klasy siódmej wzięła udział w Alojzjadzie, czyli Dniu Nauki. Zmagania z pytaniami z języka polskiego, angielskiego i matematyki były okazja do wykazania się wiedzą i kreatywnością. Dziękujemy za zaproszenie

• Jak to jest być rycerzem?

• Przekonali się o tym piątoklasiści, którzy na lekcję historii przygotowali zbroje rycerskie. Szybko przekonali się jak ważna była rola giermka, który nie tylko pomagał się ubierać, ale też służył pomocą w każdej sytuacji.

• Serce z Internetu - czyli, czy można znaleźć przyjaźń w sieci?

Uczniowie klas VIa, VIb i VII wzięli udział w spektaklu pt. ”Serce z Internetu”, który odbył się w Domu Kultury Mors w Dębicy. Sztuka nawiązywała do wirtualnych znajomości zawieranych w Internecie. Uczniowie mogli się dowiedzieć jak łatwo jest pogrążyć się w wirtualnym świecie, jakie czyhają w nim zagrożenia, jakie są konsekwencje przemocy w sieci i z jakimi emocjami borykają się ofiary.

• Zajęcia kreatywne w klasie II b

• Makieta do lektury ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

• Kreatywnie na historii

• Uczniowie klasy siódmej mogli się wykazać kreatywnością w trakcie tworzenia makiet frontu z czasu pierwszej wojny światowej Trzeba przyznać, że wykonali fantastyczne prace. Jak widać, klockami można się nie tylko bawić, są doskonałym materiałem edukacyjnym.

• Klasy szóste w kinie

• W poniedziałkowy poranek klasy 6a i 6b wybrały się do kina Radość na film ,,Cudowny chłopak. Biały ptak''. Powieść graficzna którą zobaczyła młodzież pokazuje i uczy czym jest prawdziwe człowieczeństwo. Po kinie był czas na wspólną integrację i spędzenie czasu w wesołej atmosferze w pizzerii Pappas .

Monika Pociask