• Święto Patrona Szkoły

• Armia Krajowa to patron naszej szkoły. W tym roku obchodzimy 81. rocznicę przekształcenia ZWZ w AK. Z tej okazji uczniowie klasy siódmej i ósmej przenieśli zgromadzonych w klimat czasów II wojny światowej.

Przedstawienie przygotowała Pani Anna Kościelniak, a występ chóru Pan Grzegorz Tomaszewski.

W uroczystościach wzięli udział Dyrektorzy Rodziny Szkół Armii Krajowej i Bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego w Powiecie Dębickim oraz Pan Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy, który podziękował uczniom za interesujący program słowno-muzyczny.

• Zabawy z sylabami w 1b

• Uczennice klasy pierwszej wcieliły się w rolę nauczycielek i poprowadziły dzisiejszą lekcję. Były bardzo zaangażowane.

Agnieszka Szerszeń

• Co warto wiedzieć o chomiku?

• 14 lutego, uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią, mieli zaszczyt uczestniczyć w IV Maratonie Biologicznym, którego organizatorem jest I LO im. Władysława Jagiełły. Wysłuchali ciekawego wykładu na temat życia chomików europejskich, wygłoszonego przez dr hab. Inż. Magdalenę Hędrzak. Była to ciekawa lekcja biologii.

Wyjście było też  sposobem na integrację klasową przy wspólnym posiłku.

• Dzuiecięcy Uniwersytet Techniczny zaprasza!

•  Już 20 lutego  o godz. 10:00  rusza rejestracja na nowy, letni semestr Dziecięcego Uniwersytetu Techniczny w Dębicy, którego organizatorem jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

Bezpłatne zajęcia (wykłady i warsztaty) przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat z terenu powiatu dębickiego.

Zapisy prowadzone są online, rozpoczną się 20 lutego o godzinie 10.00 i potrwają do 27 lutego (włącznie).

• Akcja ,,Misie Ratownisie”

• Uczniowie klasy ,,0” z wielkim zaangażowaniem  włączyli  się w akcję charytatywną  ,,Misie Ratownisie”,  pod patronatem  Prezydenta miasta Tarnowa oraz Radia RDN Małopolska, przeprowadzoną przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy.  Głównym jej celem była zbiórka pluszaków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz pożarach. Maskotki zostaną przekazane do jednostek straży pożarnej oraz zespołów ratownictwa medycznego.

Miś Ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie lub odwrócenie uwagi czy nawiązanie kontaktu z dzieckiem, pluszak może okazać się bardzo użyteczny. Uczniowie klasy ,,0” naszej szkoły udowodnili, że los innych dzieci nie jest im obojętny.

Dzieciom oraz Rodzicom serdecznie dziękuję za zaangażowanie się w tę piękną akcję.

• Mali naukowcy z Ia

• Kolejne zajęcia z Ignacym były równie ciekawe jak poprzednie.
            Tym razem uczniowie zamienili się w asów wywiadu, którzy zostali uwięzieni. Misja wymagała pokonania wielu przeszkód, posługiwania się alfabetem Morsa  w celu rozszyfrowania różnych informacji, umiejętności kojarzenia faktów.
            Podczas zajęć poznali nazwiska polskich kryptologów, którym  dzięki swojej wiedzy i wytrwałości w końcu grudnia 1932 roku, udało się rozwiązać szyfr maszyny, którą Niemcy uznawali za cud techniki.
             Do sukcesu przyczyniło się także krótkotrwałe przejęcie jednej z maszyn szyfrujących. Zapoznanie się z mechanizmami działania maszyny, pozwoliło na wybudowanie polskiej "Enigmy", czyli maszyny, która odczytywałaby szyfr generowany przez maszynę niemiecką. Historycy II wojny światowej, którzy usiłują oszacować wpływ złamania szyfru "Enigmy" na losy wojny twierdzą, że wyczyn trójki młodych deszyfrantów skrócił wojnę o około 3 lata.  Byli to matematycy: Marian Rejewski,Jerzy Różycki, Henryk Zygalski.
            Pierwszoklasiści po raz kolejny udowodnili, że nawet trudne zadania można wykonać pracując wspólnie.

Anna Chruściel