.
Filip Stefańczyk został laureatem Konkursu Plastycznego "NIEPODLEGŁOŚĆ JEST Z NAS"
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 10 listopada 2022r. w D.K.,,MORS" o godz.17:00 podczas Rautu Niepodległości.
Gratulacje!
Jolanta Wójcik
Sukces Marysi Gryboś
Marysia Gryboś uczennica klasy ,,0” została nagrodzona w Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych pod hasłem: ,,W hołdzie Niepodległej”, zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 10 w Dębicy. Patronat nad przeglądem objął Burmistrz Miasta Dębica Mariusz Szewczyk. Marysia zaprezentowała się w piosence ,,Jest takie miejsce - Polska”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Aleksandra Smagacz
Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada
W historii Polski, tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli.
Jedenastego listopada
nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
I wtedy myśl powstała taka,
by przez szacunek dla przeszłości
ten dzień na zawsze dla Polaka
pozostał Dniem Niepodległości.
5
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Ulubione święto najmłodszych, które swoje miejsce w kalendarzu zajmuje dnia piątego listopada. Niesie ono za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobry moment, by zachęcić dzieci do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.
Ten dzień dla najmłodszych uczniów naszej szkoły był doskonałą okazją aby w niecodzienny sposób odwiedzić szkolną bibliotekę i wziąć udział w bajkowym spotkaniu przygotowanym przez Panią bibliotekarkę Joannę Stelmach. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie, czy też po przeczytanym fragmencie. Muzyczne zgadywanki, ,,łowienie rybek” za pomocą słomki oraz prezentacja przebrań i maskotek sprawiły wszystkim wiele radości.
To jednak nie był koniec atrakcji… Po powrocie do swojej sali dzieci wesoło bawiły się przy muzyce. Ten dzień był wspaniałą podróżą najmłodszych w świat fantazji z mnóstwem niecodziennych przeżyć…
Aleksandra Smagacz
20
Pierwszaki na Kałużówce
Dzisiaj klasy pierwsze oddały cześć żołnierzom poległym podczas akcji "Burza" w dniach 23-25 sierpnia 1944r. na Kałużówce. Armia Krajowa jest patronem naszej szkoły dlatego jest to miejsce bliskie naszej społeczności. Poza lekcją historii i wychowania w duchu patriotyzmu mieliśmy lekcję przyrody, dzieci rozpoznawały drzewa oraz inne rośliny i grzyby. Widziały mrowisko, paśnik, piękne owady i dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy od swoich wychowawczyń. To był piękny dzień.
Agnieszka Szerszeń
Działania Szkolnego Koła Wolontariatu
Nasi wolontariusze nie próżnują. Wykorzystali sobotnie przedpołudnie na wykonanie budek dla kotów, które dziko żyją w naturze. Udało sie wykonać 16 ocieplonych bud, które zostaną ustawione w miejscach, gdzie te bardzo pożyteczne zwierzęta bytują.
Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w tę akcję i przekazali nam materiały budowlane.
Agnieszka Pociask
Mali naukowcy z Ia
Klasa Ia bierze udział w projekcie: Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki”.Jest to VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.
W tym roku uczniowie z pomocą Ignacego, jego współpracowników i ciekawych gości zostaną promotorami nauki wśród swoich rówieśników! Zdobędą wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców - nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych.
Tematem pierwszych zajęć były cząstki elementarne i chemia w życiu codziennym. Pierwszoklasiści zapoznali się z pierwiastkami i budową atomu, poznali także postać Marii Skłodowskiej-Curie.
Zbudowali modele 3 pierwiastków i dobrze się bawili.
Poznaj Polskę - wycieczka edukacyjna klas piątych i szóstej
28 października uczniowie klas piątych i szóstej, wraz z opiekunami, wyruszyli na wycieczkę w ramach programu "Poznaj Polskę ". #PoznajPolskę
Zwiedzili Zamek Królewski w Chęcinach oraz rynek tego średniowiecznego miasteczka. Wielu atrakcji dostarczyło zwiedzającym Regionalne Centrum Nauki Leonardo da Vinci, gdzie nauka staje się przyjemnością. Następnym przystankiem były Kielce, gdzie Pan Dominik, nasz przewodnik, w ciekawy sposób opowiedział o zabytkach i historii tego miasta.
To był udany dzień!
Agnieszka Pociask
60
Klasa VIII na wykładzie profilaktycznym
28. 10. 2022 r. ósmoklasiści spotkali się z lekarzem - panem Lesławem Ciepielą, aby wysłuchać informacji na temat zdrowego stylu życia.Uczniowie dostali cenne wskazówki dotyczące tego jak dbać o siebie i chronić się przed nałogami. Aktywny udział w dyskusji pokazał, że temat edukacji zdrowotnej jest dla młodzieży bardzo ważny.Składamy serdeczne podziękowania panu doktorowi Lesławowi Ciepieli za wspaniały wykład profilaktyczny. Dziękujemy za profesjonalizm, życzliwość i poświęcony czas.
Życzymy wszelkiej pomyślności i czekamy na kolejne spotkanie.
Uczniowie klasy VIII z wychowawcą
Pasowanie na ucznia
Być uczniem to niełatwa sprawa.
W życiu są uroczystości większe i mniejsze, ważniejsze i mniej ważne. Towarzyszą im radość, dobre słowa i obecność najbliższych.
26 października 2022 roku pierwszoklasiści przeżyli swoją pierwszą ważną uroczystość: Ślubowania i Pasowania na ucznia.W tym dniu uczniowie klasy IA i IB stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.
Udowodnili, że nie są już maluchami. Najważniejszym momentem było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez pana Dyrektora Grzegorza Nowackiego. Pierwszoklasiści głośno i z przekonaniem przyrzekli, że będą pilnymi uczniami, dobrymi kolegami, że będą dbać o dobre imię szkoły.
Wszystkim życzymy powodzenia i wielu wspaniałych chwil w naszej szkole.
Anna Chruściel
16
Dębica dla Ukrainy - pomoc humanitarna
Tym razem pomoc kierowana jest do przedszkola w Rudkach, w obwodzie lwowskim.
Najbardziej potrzebne:
> świece,
> latarki z bateriami,
> rękawice robocze (do odgruzowywania),
> środki higieniczne.
Dary można przynosić do wychowawców lub do pudła na 1. piętrze
Nie bądźmy obojętni!
"POMÓŻ MI"
"POMÓŻ MI" to międzynarodowy dyskretny znak, który mogą wykonać osoby doświadczające przemocy. Jest zrozumiały na całym świecie.
W dniu dzisiejszym w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Dębicy aspiranta Krzysztofa Tarczonia i młodszą aspirant Agnieszkę Ciurkot, którzy uświadomili uczniom jak ważna jest znajomość tego znaku. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.
🖋️Joanna Stelmach
1
Poranek w schronisku
Sobotni poranek to doskonały czas na spacer, szczególnie jeśli towarzyszy nam wierny pies. Niestety nie wszystkie psiaki mają dom, dlatego nasi wolontariusze udali się do Podgrodzia, by zawieźć dary zebrane podczas październikowej akcji, a przede wszystkim udać się na długie spacerami z pieskami.
Pamiętaj, nie kupuj - adoptuj!
Agnieszka Pociask
23
Klasa 4 na przedstawieniu teatralnym „Pinokio”
Teatr to niezwykły świat, pełen kolorów, świateł, dźwięków, czarów na scenie... Świat, w którym niemożliwe staje się prawdą. W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, pajacyk z drewna staje się chłopcem, a dobra wróżka pomaga w trudnych chwilach… - o czym mogli się przekonać uczniowie klasy 4, którzy 20 października pod opieką wychowawcy wybrali się na spotkanie ze sztuką do MOK w Dębicy na spektakl pt. Pinokio. Baśniową opowieść przeniósł na scenę Teatr Edukacyjny In - Art z Wrocławia. Pinokio to piękna opowieść o dojrzewaniu, popełnianiu błędów, zmaganiu się z własnymi niedoskonałościami. Olbrzymie wrażenie wywarła na widzach, tych małych jak i dorosłych, ekspresja gry aktorskiej, bogactwo rekwizytów, oryginalne pomysły scenograficzne, wspaniała muzyka. Po spektaklu w oczekiwaniu na MKS udaliśmy się do pobliskiego placu zabaw, gdzie uczniowie poczuli się jak ryba w wodzie:) A przejazd MKS, dla tak młodych ludzi w dzisiejszych czasach to też atrakcja:)
Barbara Ligęska
7
Życie od teatru różni się tylko tym, że w życiu nie ma prób generalnych...
Słowa te doskonale korespondują z tematyką sztuki wystawionej przez artystów Wrocławskiego Teatru InN-ART., którą obejrzeli uczniowie klas 5-8 w Domu Kultury „Mors”. „Rozerwane dusze” opowiadają o problemach z jakimi mierzy się współczesna młodzież: narkomania, samotność, odrzucenie… Po spektaklu był czas na rozmowę z aktorami oraz pamiątkowe zdjęcia.
,,Owocowy zawrót głowy”
Na pewno każdy uczeń klasy ,,0” zapamięta to, co działo się na zajęciach w ciągu ostatnich dni, które upłynęły pod hasłem ,,Znawcy owoców”. Podczas zajęć, dzieci miały możliwość zobaczyć, dotknąć, powąchać i posmakować owoców zarówno krajowych jak i egzotycznych. Utrwaliliśmy ich nazwy, dzieliliśmy na rodzaje, rozwiązywaliśmy ,,owocowe zagadki ‘’ oraz sami je wymyślaliśmy. Dużo frajdy sprawiło wszystkim rozpoznawanie owoców za pomocą zmysłu dotyku oraz smaku. Zgromadzone dary wykorzystaliśmy również do zajęć matematycznych. Tworzyliśmy zbiory, określaliśmy i porównywaliśmy ich liczebność, a także rozwiązywaliśmy proste zadania z treścią. Zajęcia plastyczne ,,Moje ulubione owoce” dały wszystkim mnóstwo radości z tworzenia. W celu promowania zdrowego stylu życia wśród najmłodszych, przygotowaliśmy samodzielnie sałatkę owocową z ulubionych owoców. Było kolorowo, smacznie, ciekawie i wesoło, jednym słowem ,,Owocowy zawrót głowy”!
Aleksandra Smagacz
30
Podsumowanie Kiermaszu Słodkości, organizowanego przez Szkolne Koło Wolontariatu przy udziale Samorządu Uczniowskiego
Kiermasz odbył się w dniach 18-20 października, słodkości przygotowali wolontariusze i członkowie SU. 20 października komisyjnie zostały podliczone zebrane pieniądze. Zebraliśmy imponującą kwotę 924,95 złotych Kwota ta została już wpłacona na konto Fundacji Psi Azylek, z przeznaczeniem na leczenie podopiecznych placówki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę inicjatywę: wolontariuszom i członkom SU (oraz mamom, które pomagały młodym cukiernikom:), jak również uczniom, rodzicom, nauczycielom i tym wszystkim którzy wsparli ten szczytny cel.
Dobro wraca!
Agnieszka Pociask
7
Wycieczka do Nadleśnictwa Tuszyma klas 0 i II
- 11
Ponadczasowa lektura pierwszoklasisty pt. ”Plastusiowy pamiętnik”.
„Plastusiowy pamiętnik” to utwór dla dzieci, autorstwa Marii Kownackiej. Po raz pierwszy był zamieszczony w czasopiśmie ”Płomyczek” 2 września 1931, a jako książka ukazał się w 1936 r.
Ludzik z plasteliny, który jest bohaterem książki cieszy kolejne pokolenia dzieci opowiadając z humorem przygody swoje i swoich przyjaciół.
Pierwszoklasiści z wielkim zapałem ulepili swoje plastelinowe ludziki i doskonale się przy tym bawili.Anna Chruściel
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie