• Zabawa w teatr na lekcjach języka polskiego

Praca w grupach, prezentowanie krótkich scenek teatralnych, wchodzenie w rolę to jedne z aktywizujących metod pracy na lekcjach języka polskiego w kl. VII.

Zabawa w teatr ma wiele zalet, ale przede wszystkim trzeba wymienić kreatywność uczniów i ich nieograniczoną wyobraźnię.

Siódmoklasiści potrafią z kartek papieru i rzeczy znajdujących się w klasie wyczarować rekwizyty, które pomagają widzom przenieść się w świat opracowywanych lektur.

Również po omówieniu II części „Dziadów”, udało im się stworzyć tajemniczy nastrój i poprzez grę aktorską utrwalić treść książki.

Anna Olechowska

• Mikołajki w klasie szóstej.

• Mikołajki to szczególny dzień, dzień w którym obdarowujemy i sami jesteśmy obdarowywani. Uczniowie klasy 6 zadbali, by każdy otrzymał to, o czym marzy To był wyjątkowy czas, pełen radości :)

• Wolontariusz Ziemi Dębickiej 2022

• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, obchodzony co roku 5 grudnia, już po raz siódmy stał się okazją do zorganizowania gali finałowej plebiscytu prowadzonego przez Stowarzyszenie „Uwierz w siebie” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Dębickiego i Burmistrza Miasta Dębicy.

Wydarzenie stanowiło ukoronowanie bezinteresownej pracy lokalnych wolontariuszy oraz osób, które w sposób szczególny angażują się w działania charytatywne. Wśród wyróżnionych wolontariuszy znalazła się opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu – pani Agnieszka Pociask, nauczycielka języka polskiego i historii.

Gratulujemy i życzymy dalszej, owocnej pracy!

• Pociągiem do Rzeszowa

• 2 grudnia 2022 uczniowie klasy 4 wraz z wychowawcą, wybrali się pociągiem do kina Helios w Galerii Rzeszów na film o pięknej i wzruszającej przyjaźni psa i dziecka „Bella i Sebastian. Nowe pokolenie”. Zwiedzając galerię przed seansem, mogliśmy podziwiać piękne świąteczne ozdoby.

Barbara Ligęska

• XXVI Konkurs Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi"

• Wyróżnienie dla Hani Pieczonki.

1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 8 odbyły się Rejonowe Eliminacje XXVI Konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień Św. Kingi". W kategorii klas 1-3 naszą szkołę reprezentowali: Julia Malinowska i Marcel Czernik z kl.Ia oraz Hanna Pieczonka z kl.Ib. W kategorii uczniów klas starszych naszą szkołę godnie reprezentowali recytatorzy z kl.VII: Karol Jaźwiński i Szymon Kucmierz. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych występów.

Agnieszka Szerszeń