• 2010/2011

WYNIKI SPRAWDZIANU PO KLASIE SZÓSTEJ

Zgodnie z danymi OKE w Krakowie, nasi szóstoklasiści osiągnęli ze Sprawdzianu kończącego szkołę podstawową wynik najwyższy – stanin 9.
          Każdy uczeń mógł uzyskać z testu maksymalnie 40 punktów.
          Uczniowie naszej szkoły napisali sprawdzian powyżej średniej gminnej, powiatowej, wojewódzkiej oraz krajowej. Uczniowie uzyskali wyniki adekwatne do swoich możliwości i motywacji
          A oto dane szczegółowe dotyczące szóstoklasistów 2011 :

Uczniowie naszej szkoły uzyskali 30,8 pkt. Jest to 9 – najwyższy stanin.
          * średni wynik krajowy wyniósł 25,5 pkt,- 5 stanin
          * wynik województwa 25,8 pkt,- 6 stanin
          * powiatu 26,4pkt, - 6 stanin
          * miasta Dębicy 28 pkt.- 7 stanin

Zajęliśmy 6 miejsce spośród 67 szkół w powiecie i I miejsce w Dębicy. Tylko 7 szkół w powiecie uzyskało 9 stanin. Nasza szkoła, jako jedyna szkoła w Dębicy, uzyskała 9 - najwyższy stanin.
          Również wyniki poszczególnych uczniów pogrupować można według 9 stopniowej skali staninowej.
          Łącznie wynik zaliczany do grupy wysokich - osiągnęło w Polsce tylko 22,9 % uczniów , a w naszej szkole aż 64% uczniów.
          Wyniki sprawdzianu potwierdziły, że uczniowie klasy szóstej zostali bardzo dobrze przygotowani do testu, a podjęte przez nauczycieli działania przyniosły oczekiwane efekty.

Jesteśmy dumni z sukcesów naszych absolwentów.

Gratulujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom!

KONKURSY INTERDYSCYPLINARNE

W Interdyscyplinarnym Konkursie Humanistycznym organizowanym również przez KO w Rzeszowie wzięło udział 12 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Katarzyna Kwolek. Uczniów przygotowywała pani Anna Olechowska.

W Interdyscyplinarnym Konkursie Matematycznym uczestniczyło 16 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Patrycja Szczepańska. Uczniów przygotowywali: pani Halina Górka i pan Ryszard Barszcz.

W Interdyscyplinarnym Konkursie Historycznym wzięło udział 7 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Katarzyna Kwolek. Uczniów przygotowywała pani Grażyna Tomaszewska.

W Interdyscyplinarnym Konkursie Przyrodniczym organizowanym przez KO w Rzeszowie wzięło udział 16 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się uczennice klasy szóstej: Patrycja Szczepańska i Weronika Bielawa. Uczniów przygotowywała pani Renata Kukułka.

W etapie szkolnym Konkursu Języka Angielskiego organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wzięło udział 23 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Weronika Bielawa, Magdalena Gawlik i Sara Maduzia. Uczennice przygotowywała pani Beata Szukała.

ZAWODY PŁYWACKIE

W dniach 23-24.10.2010 r. Paulina Ożóg, uczennica klasy Va naszej szkoły, zawodniczka MKP „Bobry” Dębica – wzięła udział w zawodach pływackich Ligii Europejskiej. Zawody rozgrywane były w szwajcarskiej miejscowości Neuchatel.
          Pomimo, że Paulina rywalizowała z zawodniczkami o rok od niej starszymi, zdobyła w tych zawodach dwa brązowe medale na dystansach 100 i 200m stylem klasycznym.
          Zajęła również 4 miejsce na dystansie 200m stylem zmiennym i była 6 na 50m stylem dowolnym.
          Osiągnięte przez Paulinę wyniki plasują ją w gronie najlepszych pływaczek w kraju w swojej kategorii wiekowej. Serdecznie gratulujemy Paulinie i życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych medali!

SUKCESY RECYTATORSKIE

W tym roku Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej 2010 org. przez DK „Śnieżka” odbywał się pod hasłem „…być dobrym jak chleb”.

Konkurs składał się z dwóch etapów – szkolnego i powiatowego.

W naszej szkole pierwszy etap tego konkursu odbył się 4 listopada 2010 roku. Uczestniczyło w nim 28 ochotników z klas V i VI.  Do drugiego etapu jury zakwalifikowało (zgodnie z regulaminem) 2 reprezentantów szkoły : Tomasza Olechowskiego i Paulinę Kukułkę z kl. Va.

Etap powiatowy odbył się 18 listopada 2010 r. w DK ‘Śnieżka”. Uczestniczyło w nim 26 uczniów z powiatu dębickiego. Jury nagrodziło 4 recytatorów w tym ucznia naszej szkoły Tomasza Olechowskiego, który zdobył 2 miejsce . Tomkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!