• 2009/2010

• Konkurs plastyczno- językowy

NEW CHALLENGE

2009

We wrześniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastyczno-językowym New ChallengeJego organizatorem była Akademia Językowa Open School. Konkurs odbył się pod patronatem merytorycznym Cambridge University Press i patronatem honorowym Burmistrza Miasta Dębicy oraz Miejskiego Zarządu Oświaty. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego miasta. Jego główną ideą było propagowanie nauki języków obcych wśród dzieci. Cieszył się dużym zainteresowaniem. Nadesłano 507 prac dębickich szkół. Uczennica klasy VI a naszej szkoły  - Sara Fus znalazła się wśród ośmiu laureatów konkursu, wygrywając bezpłatny semestr zimowy 2009/2010 nauki języka angielskiego.

Zobacz "Album foto"

******************************************************************************************************

Konkurs profilaktyczny

NAŁOGOM NIE!

W grudniu 2009 roku w naszej szkole odbył się konkurs profilaktyczny pod hasłem „Nałogom – NIE!”zorganizowany przez pedagoga szkolnego Marzenę Śliwę i panią Beatę Szukałę. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV- VI. Konkurs został poprzedzony zajęciami profilaktycznymi przeprowadzonymi wśród uczniów klas IV – VI o następującej tematyce:

„Podróż w krainę uczuć”
          „Alkohol – droga do nikąd”
          „Wybieram mądrze”.

Celem realizowanego konkursu było kształtowanie u uczniów świadomości przyczyn sięgania po środki uzależniające oraz ukazanie negatywnych skutków stosowania i nadużywania tych środków. Wypracowanie umiejętności odmawiania, podejmowania decyzji i dokonywania właściwych wyborów. Doskonalenie umiejętności radzenia sobie z problemami poprzez próbę ich konstruktywnego rozwiązywania. Ukazanie możliwości szukania pomocy w obliczu zagrożenia środkami uzależniającymi.

Po zrealizowanym cyklu zajęć profilaktycznych został ogłoszony konkurs plastyczny pod hasłem „Wybieram mądrze”. W konkursie udział wzięło 30 uczniów z klas IV – VI. Uczestnicy konkursu wykonali plakaty zachęcające do dokonywania mądrych wyborów oraz ukazujące zgubne skutki różnego rodzaju uzależnień. Aktywność twórcza była wyrazem ich zaangażowania w realizowaną tematykę, a zarazem wspierała rozwój uczniów.

Prace wszystkich uczestników konkursu zostały wyeksponowane na terenie szkoły. Realizacja programu zakończyła się uroczystym wręczeniem nagród finansowanych przez Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Dębicy.

I miejsce w konkursie zajęła uczennica klasy IVa – Sara Maduzia
          II miejsce zajął uczennica klasy VIa – Karolina Malinowska
          III miejsce zajął uczeń klasy V – Krystian Maśnica

Zobacz "Album foto"

Konkurs czytelniczy
          NAJLEPSZY ZNAWCA BAŚNI

22.03.2010 roku w naszej szkole odbył się konkurs czytelniczy „Najlepszy znawca baśni”, który został zorganizowany i przeprowadzony przez panią Karolinę Dąbrowską. W konkursie ze znajomości treści baśni wzięło udział 11 uczniów z kl. IV a i IV b.
          Konkurs miał na celu przybliżenie uczniom twórczości H. CH. Andersena, Ch. Perlaulta, i J. i W. Grimm, zmobilizowanie uczniów do czytania wartościowej literatury oraz sprawdzenie stopnia znajomości poznanych baśni.

Zadaniem uczniów było samodzielne przeczytanie 8 baśni:
          - Calineczka
          - Brzydkie kaczątko
          - Księżniczka na ziarnku grochu
          - Dziewczynka z zapałkami
          - Nowe szaty cesarza
          - Śpiąca Królewna
          - Śnieżka
          - O wilku i siedmiu koźlątkach

W dniu konkursu uczniowie otrzymali test składający się z dwóch części. Każdy z uczestników pracował samodzielnie. W razie konieczności – dogrywki, przygotowane zostały dodatkowe pytania. Skorzystały z nich 2 uczennice, które z testu otrzymały jednakową ilość punktów – Katarzyna Kwolek i Sara Maduzia.

NAJLEPSZYM ZNAWCĄ BAŚNI została MAGDALENA WOLAK z kl. IV a,

II miejsce zajęła SARA MADUZIA, a III - KATARZYNA KWOLEK, również uczennice kl. IV a.

Gratulujemy!
          Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.