28 listopada zorganizowana została zabawa andrzejkowa. Dzieci przypomniały sobie historię i tradycję wróżb andrzejkowych. Wszyscy wzięli udział we wspólnym wróżeniu: komnata wróżb. przekłuwanie serc z imionami, to tylko niektóre wróżby, które wykorzystaliśmy. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Dzieci chętnie się bawiły przy znanych utworach muzycznych.
Andrzejki
Maja Pawełek laureatką wojewódzkiego konkursu literackiego
W dniu 29.11.2019 r. w Zespole Szkół nr 1 w Nienadówce odbyło się uroczyste podsumowanie XIV edycji konkursu wojewódzkiego „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie.
W zmaganiach konkursowych brało udział kilkuset uczniów ze wszystkich zakątków Podkarpacia.
Cele przedsięwzięcia wiązały się z propagowaniem twórczości Henryka Sienkiewicza. Uczniowie zostali zachęceni do inwencji twórczej.
Aby przekonać rówieśników do czytania nowel Henryka Sienkiewicza, Maja Pawełek z klasy VIII napisała przemówienie.
Praca Mai zyskała uznanie jurorów, którzy przyznali jej zaszczytny tytuł laureatki.
Gratulujemy sukcesu!
Karol wyróżniony w powiatowym konkursie recytatorskim
28 października w Miejskim Domu Kultury Śnieżka, odbył się powiatowy konkurs poezji religijnej "Sacrum w Literaturze". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w dwóch kategoriach: klas IV - VI oraz VII - VIII.
Wyróżnienie w swojej grupie wiekowej zdobył uczeń klasy IV Karol Jaźwiński.
Gratulujemy!!!
Obchody ,,Dnia Pluszowego Misia” w zerówce
W poniedziałek 25 listopada uczniowie klasy 0 ,,A” obchodzili uroczyście ,,Dzień Pluszowego Misia”. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, żółte i różowe . A każdy był piękny i wyjątkowy.
Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”, „Misie dwa”.
Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach, , misiowe tańce, degustację słodkości z miodkiem.
Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.
Drugie miejsce w eliminacjach regionalnych VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych
23 listopada 2019r. (sobota) wzięliśmy udział w eliminacjach regionalnych VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych zdobywając drugie miejsce. Turniej Maszyn Wiatrowych polegał na zbudowaniu (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną. Na eliminacjach maszyna brała udział w trzech konkurencjach: Największa moc, Obroty przy obciążonym wale maszyny i Moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny. Suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach decydowała o miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej. Każdą maszynę mógł wykonać zespół składający się z max. trzech uczniów. Autorami naszej turbiny wiatrowej byli Jacek Zdziebło, Kacper Czarnecki i Maciej Czarnecki – uczniowie klasy VII. Na eliminacjach regionalnych, które odbyły się Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu drużynę reprezentował jej kapitan Jacek Zdziebło wraz z opiekunem panią Barbara Ligęska, nauczycielem fizyki. Gratuluję uczniom i rodzicom.
Światowy Dzień Bicia Rekordów w zerówce
W listopadzie obchodzimy Światowy Dzień Bicia Rekordów. Z tej okazji w zerówce odbył się Wielki Konkurs!
Bicie rekordów dotyczyło kilku konkurencji, m. in.:
- najdłuższe imię i nazwisko w klasie;
- najdłuższe włosy;
- najdłuższy skok w dal.
Zwycięzcami okazali się: Weronika Wiśniowska. Maja Malinowska, Zuzia Micek, Julia Zacharek, Oliwier Ciesielski, Tomek Guziec.
Serdecznie gratulujemy!
,, Od ziarenka do bochenka” – klasa 0 ,,A” i III z wizytą w piekarni
20 listopada, uczniowie klas 0 ,,A” i III wybrali się z wizytą do pobliskiej Piekarni NR 2 PSS ,,Społem” w Dębicy. Dzieci zapoznały się ze specyfiką pracy piekarza, poznały proces powstawania pieczywa, oraz drogę jaką pokonuje chleb zanim trafi na ich talerzyki. Wielkim zainteresowaniem cieszył się piec, w którym można jednocześnie upiec aż 200 bochenków chleba. Na koniec wizyty wszyscy zostali poczęstowani świeżym pieczywem.
Bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie nas w piekarni i praktyczną lekcję ,,Od ziarenka do bochenka”.
Zdrowo się odżywiamy.
Podczas jednej z listopadowych lekcji uczniowie klasy I samodzielnie wykonali surówkę. W tym dniu w sali 19 unosiły się zapachy przyniesionych przez dzieci warzyw i owoców. Po umyciu rąk i założeniu fartuszków, uczniowie zamienili się w prawdziwych kucharzy. Wszyscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy. Samodzielnie zrobiona surówka smakowała wyśmienicie.
1
Lekcja patriotyzmu w lesie. Uczniowie klas 0 ,,A” oraz II ,,B” uczcili pamięć pomordowanych Żydów.
To taki cmentarz, gdzie zamiast krzyży rosną drzewa, wyciągają ku niebu ramiona w modlitwie błagalnej...
Uczniowie klas 0 ,,A” oraz II ,,B” w dniu 13 listopada odbyli lekcje patriotyzmu w pobliskim lesie, gdzie znajduje się mogiła 500 Żydów dębickich i pilzneńskich zamordowanych przez hitlerowców w masowej egzekucji w lipcu 1942 r. To wyjątkowe wydarzenie - zapalenie zniczy, minuta ciszy, przywołują pamięć niewinnie pomordowanych. Jesteśmy zobowiązani wspominać te tragiczne wydarzenia, by przetrwała wiedza o tych straszliwych czasach.
Hołd pomordowanym…
Obchody 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości
11 listopada poczet sztandarowy pod opieką p. Sylwii Węgrzyn wziął udział w obchodach 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się na Placu Gryfitów. Po złożeniu wiązanek odbyła się msza święta w kościele św. Jadwigi. Po mszy poczet udał się na Rynek, gdzie odbył się ceremoniał wojskowy i koncert pieśni patriotycznych.
Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.
8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z tej okazji, jej przygotowaniem zajęli się uczniowie klas szóstych. W tym dniu przyłączyliśmy się również do akcji "Cała Polska śpiewa hymn".
1
"Bohaterowie narodowi" - konkurs plastyczny
Dnia 7 listopada 2019 r. w DK ,,Śnieżka” odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego Bohaterowie narodowi dla dzieci i młodzieży z Powiatu Dębickiego.
Z naszej szkoły wyróżnienia otrzymali: Hanna Kuroś kl.IIb, Oskar Parkitny kl.III,
Viktoria Gonet kl.IV, Dominika Bugaj kl.V i Oliwia Paździor kl.V.
Wycieczka do Lublina laureatów konkursu "Trolejbus oczami najmłodszych"
24 października br. laureaci konkursu "Trolejbus oczami najmłodszych " odwiedzili zajezdnię trolejbusową w Lublinie. Wszystkich zwiedzających przywitał autobus elektryczny z napisem DĘBICA. Po zapoznaniu się z pracą osób obsługujących przewozy trolejbusowe cała grupa udała się na zwiedzanie Starego Miasta. Piękna pogoda sprzyjała poznawaniu i podziwianiu zabytków.
BohaterON
BohaterON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez wysyłanie im listów lub kartek z życzeniami. W tym roku przypada 75 rocznica wybuchu powstania,które było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie. Po 63 dniach walk zakończyło się kapitulacją. Zginęło w nim około 18 tys. powstańców i od 150 tys. do 200 tys. cywilów.
Nasza szkoła również dołączyła do tej szczególnej akcji. W klasach zostały przeprowadzone lekcje na temat Powstania Warszawskiego i roli żołnierzy Armii Krajowej, uczniowie napisali listy do wybranych powstańców; natomiast uczniowie klasy III, po lekcji na temat żołnierzy Armii Krajowej, wykonali dla nich piękne laurki.
3
XIX Biesiada Literacka
24 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się XIX Biesiada Literacka - Powiatowy Konkurs Recytatorski dla wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych z klas 0-III oraz Konkurs Literacki dla uczniów z klas IV-VIII pod hasłem „Za oknem już jesień…”. Patronat nad XIX Biesiadą Literacką objął Burmistrz Miasta Dębicy – Pan Mariusz Szewczyk oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy – Pan Ireneusz Kozak.
W konkursie wzięło udział 84 uczniów z dziewięciu szkół i dziesięciu przedszkoli powiatu dębickiego. Recytacje konkursowe i nadesłane prace literackie oceniało jury w składzie: Pani Małgorzata Siemek – dyrektor Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej w Dębicy, Pani Alicja Skrętkowska – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy oraz Pani Anna Szela – Giza – nauczyciel Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Jury oceniając poszczególne prezentacje uczestników brało pod uwagę: dobór repertuaru, zgodność przedstawionych treści z hasłem przewodnim, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
W kategorii I, wychowanków przedszkoli oraz uczniów klas ,,0” ze szkół podstawowych, I miejsce przyznano Amelii Soleckiej ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębicy, II miejsce Maksymilianowi Rothbaud z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Dębicy oraz Alanowi Chmiel ze Szkoły Podstawowej w Stasiówce, III miejsce Izabeli Sieradzkiej z Niepublicznego Przedszkola ,,Weldon Kids” w Dębicy, Biance Bizon z Przedszkola Miejskiego nr 11 w Dębicy oraz Helenie Potyrała z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Dębicy, wyróżniono także Stanisław Orkisza ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy.
W kategorii II , wśród uczniów klas I – III ze szkół podstawowych, jury przyznało I miejsce Bartoszowi Król ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy, II miejsce Tymoteuszowi Dąbrowskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy, zaś miejsce III otrzymała Natalia Baran ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy. Trzy wyróżnienia powędrowały do rąk Aleksandra Mądro ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębicy, Małgorzaty Zając ze Szkoły Podstawowej w Stasiówce oraz Lilianny Pokrywka ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy.
Nagrodę specjalną, ufundowaną przez Radną Rady Miejskiej w Dębicy - Panią Katarzynę Rostowską – Machnik, za ogólny wyraz artystyczny, otrzymała Oliwia Łępa z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Weldon School” w Dębicy.
Konkurs Literacki skierowany był do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych. Wśród młodych twórców poezji nagrodzono autorów ośmiu najciekawszych wierszy. W tej kategorii zwyciężyły dwie uczennice – Eliza Reguła ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy oraz Martyna Matłok ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy. Drugie miejsce przyznano Stanisławowi Cynk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej ,,Weldon School”. Trzecią lokatę zdobyli chłopcy – Paweł Frodyma ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy oraz Marcel Bobulski ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Dębicy. Ponadto wyróżniono prace Julii Szczepanik ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Dębicy, Amelii Mądro ze Szkoły Podstawowej w Stasiówce oraz Joanny Grześkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Zasowie.
Laureaci odebrali nagrody z rąk Dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty Ireneusza Kozaka, Radnej Rady Miejskiej w Dębicy Katarzyny Rostowskiej – Machnik oraz Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy Grzegorza Nowackiego.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody ufundowane przez Firmę „Arkus & Romet Group’’ z Podgrodzia oraz Dział Promocji UM Dębica. Do organizacji Biesiady przyczyniły się - Pani Katarzyna Hosaja Jużkiewicz - Firma Geyer & Hosaja oraz Pani Katarzyna Bielawska – Michalik.
11
Uczniowie klasy pierwszej są już pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej
Któż z nas nie pamięta tego dnia? Pasowanie na ucznia pierwszej klasy szkoły podstawowej to ważny moment edukacji.
22 października 2019 r. doświadczyli tego uczniowie naszej szkoły. To był wyjątkowy dzień. Pierwszoklasiści rozpoczęli uroczystość ciekawym występem podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności. Następnie dzieci złożyły uroczyste ślubowanie oraz zostały pasowane na uczniów.
Na zakończenie uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków oraz rożków obfitości od rodziców.
Międzynarodowy sukces Oliwki
Uczennica klasy ósmej, Oliwia Szela, od lat pasjonuje się tańcem. Jej talent i pracowitość zaowocowały międzynarodowym sukcesem.
Gratulujemy i życzymy dalszych wygranych!
Mistrzostwa świata 10-13 października 2019
WADF WORLD CHAMPIONSHIPS
Mistrzostwo świata duos juniors w stylu Artistic Dance Show - Oliwia Szela i Nadia Śliwa
Mistrzostwo świata duos juniors w stylu Contemporary Ballet - Oliwia Szela i Nadia Śliwa
2 wicemistrzostwo świata solo Female juniors w stylu ArtisticDance Show (na 39 startujących)
Mistrzostwa Europy 18-20 października 2019
IDO EUROPEAN SHOW DANCE CHAMPIONSHIPS &WORLD BALLET, JAZZ,MODERN &CONTEMPORARY
CUPS w Sankt Petersburg
1. miejsce Oliwia Szela i Nadia Śliwa Puchar świata Duos Modern &Contemporary juniors
1. miejsce Oliwia Szela i Nadia Śliwa Mistrzostwo Europy Duos Show Dance Juniors
Dębicka Spartakiada Młodzieży 2019/2020
W dniu 17 października w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się miejskie zawody w unihokeja w ramach Dębickiej Spartakiady Młodzieży 2019/2020. Drużyna z naszej szkoły w składzie: (od lewej ostatni rząd) Ksawery Orkisz, Szymon Pokrywka, Dawid Olech, Maksymilian Pytel, (środkowy rząd) Gabriel Orkisz, Filip Socha, Kamil Misa, Artur Król, Wojciech Kiebała, (z przodu) Przemysław Pietrucha, Bartosz Hochołowski, Nikodem Dziurgot.Zajęła po równorzędnej walce III miejsce. To bardzo dobry wynik na 7 szkół dębickich, gratulujemy! Życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!!!
,, Bezpieczna droga do szkoły” - policjanci z wizytą w szkole
Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię? Jak bezpiecznie spędzać czas w szkole, domu, podczas zabawy? Jak zachować się, gdy dzieci zostaną zaczepione przez nieznajomego?
Na te wszystkie pytania odpowiadali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, podczas spotkania z uczniami klas 0- III, w dniu 17 października. W trakcie pogadanki uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze. Dowiedzieli się również jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych i poruszać się poboczami dróg. Policjanci podkreślali, jak istotne jest używanie elementów odblaskowych po zmroku, dzięki którym pieszy i rowerzysta są widoczni na drodze. Poruszone zostały również tematy dotyczące zagrożeń ze strony osób nieznajomych. Najmłodsi dowiedzieli się jak powinni zachować się w sytuacji, gdy zostaną zaczepieni przez osoby obce. W trakcie spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się doskonałą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.
Miejskie Obchody Dnia Patronki Miasta Dębicy
16 października uroczystą mszą świętą o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Jadwigi rozpoczęły się tegoroczne obchody Dnia Patronki Miasta Dębicy Świętej Jadwigi Śląskiej. Po nabożeństwie władze miasta oraz powiatu złożyły kwiaty na Placu Solidarności pod pomnikiem papieża Jana Pawła II, by uczcić rocznicę wyboru Karola Wojtyły na głowę Stolicy Apostolskiej. Następnie barwny korowód szkół, mieszkańców miasta, przedstawicieli samorządowych, parlamentarzystów i pocztów sztandarowych na czele z Miejską Orkiestrą Dętą przemaszerował pod figurkę Świętej Jadwigi, znajdującą się obok dębickiego ratusza.
Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas szóstych, którzy wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystości.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie