Gabriel Stanok reprezentował dzisiaj nas w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym, który odbywał się w Przedszkolu nr 9. Gratulujemy!
Agnieszka Szerszeń
Gabriel Stanok reprezentował dzisiaj nas w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym, który odbywał się w Przedszkolu nr 9. Gratulujemy!
Agnieszka Szerszeń
W dniu 22 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły z klasy 7 aktywnie uczestniczyli w akcji,, Sprzątania Świata".
W naszej świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty ekologiczne i konkurs plastyczno -ekologiczny. Dzieci wykonały prace plastyczne ,które zostały ocenione przez jury w składzie p.dyrektor Grzegorz Nowacki, p.Jolanta Wóĵcik i p.Monika Pociask.
Akcje przeprowadzone w szkole miały na celu rozbudzenie świadomości ekologicznej i odpowiedziałności za środowisko naturalne.Nagrodzonym uczniom gratulujemy.
W piątek 19 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy VIII w składzie: Viktoria Gonet, Karol Jaźwiński i Klaudiusz Nykiel reprezentowali szkołę w III Konkursie Pocztów Sztandarowych im.kpt. Edmunda Książka dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu dębickiego.
Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, szacunek do symboli narodowych, promowanie zasad zawartych w ceremoniałach pocztów sztandarowych, poznawanie historii placówek oświatowych i ich symboli.
Zadaniem uczestników było wykazanie się znajomością zasad musztry pocztu sztandarowego podczas uroczystości szkolnych i patriotyczno-religijnych oraz wiedzą na temat godła, barw, hymnu RP, historii własnego sztandaru szkolnego oraz życiorysu patrona konkursu.
Marzena Mitek
Tegoroczna XXII Biesiada Literacka przebiegała pod hasłem: „Łapy, łapy, cztery łapy… bracia mniejsi w wierszach”. W konkursie wzięło udział 44 młodych recytatorów, uczniów klas I-III z powiatu dębickiego.
Występy młodych artystów oceniało jury w składzie: Pani Małgorzata Siemiek – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej, Pani Anna Wróbel – pracownik Centum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica, Pan Bartosz Piechota - animator kultury, recytator, laureat ogólnopolskich konkursów recytatorskich i teatralnych.
Zgodnie z hasłem konkursu, podczas części artystycznej, zebrani obejrzeli wyjątkowych czworonożnych aktorów, których do występu przygotowała Pani Kinga Janowska – psi trener i behawiorysta, na co dzień nauczycielka w SP nr 8. Zebrani nie tylko mogli podziwiać i głaskać wyjątkowych gości, ale też dowiedzieli się w jaki, bezpieczny sposób, obchodzić się z psem.
W imieniu organizatorów, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy pan Grzegorz Nowacki, podziękował uczniom, ich nauczycielom, jury oraz wszystkim osobom, dzięki którym konkurs mógł się odbyć.
Po długich naradach jury przyznało nagrody:
Kategoria I, klasy pierwsze
Wyróżnienia:
Kategoria II, klasy drugie
Wyróżnienia
Kategoria III, klasy trzecie
Wyróżnienia
Nagroda specjalna w konkursie - za najciekawszą interpretację utworu Stanisława Jachowicza „Chory kotek”
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!
12 kwietnia w piątkowe południe na Placu Mikołajkowów odbyły się uroczystości z okazji Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz 14. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Przedstawiciele klasy 6a godnie reprezentowali szkołę w szeregu pocztów sztandarowych.
Filip Stefańczyk z kl.4 i Lena Stefańczyk z kl. 6b zostali laureatami w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Zaprzyjaźnij się ze zdrowiem" organizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Dębicy.
GRATULUJEMY I życzymy dalszych sukcesów!
Jolanta Wójcik
,,Bądź dobry dla zwierząt” to hasło przewodnie II modułu międzynarodowego projektu ,,Lekturki spod chmurki . Na tropach dobroczynności” , który realizuje klasa II b. Uczniowie z pomocą rodziców oraz wychowawcy gorliwie działają, włączając się w zbiórki oraz akcje charytatywne dla potrzebujących milusińskich. Tym razem mali wolontariusze sami zebrali karmę dla piesków i pod opieką rodziców zawieźli ją do Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt w Podgrodziu.
Na tropach dobroczynności pozostajemy! Warto pomagać!
Aleksandra Smagacz
,,Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła” ( Wisława Szymborska)
Niezwykle cenne zajęcia czytelnicze w klasie II b, przeprowadzone przez Panią Annę Łaczek, bibliotekarkę z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, przekazaną wiedzę oraz mnóstwo pozytywnej energii.
Uczniowie klasy II b wraz z wychowawcą Aleksandrą Smagacz
Szkolne Koło Wolontariatu w SP12 w Dębicy zawsze pamięta o potrzebach braci mniejszych, zwłaszcza tych doświadczonych przez los. W związku z tym przekazało środki na leczenie podopiecznych Fundacji Psi Azylek w kwocie 700 złotych, zebrane podczas Kiermaszu Świątecznego. Odwiedzili schronisko i przekazali karmę zebraną w szkole, a przede wszystkim odbyli spacery z psiakami.
Agnieszka Pociask
Szkolne Koło Wolontariatu dziękuje wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom, którzy włączyli się w tegoroczny Kiermasz Wielkanocny. Zebrano kwotę 1085, 53 zł. Środki zostaną przekazane na leczenie bezdomnych zwierząt oraz na potrzeby podopiecznych Domu Dziecka w Dębicy.
Wszystkim życzymy spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych
Agnieszka Pociask
Z wierzbowych gałązek,
z suszonych kwiatów i wstążek...
Aleksandra Smagacz
Pierwszy dzień wiosny klasa 5 przywitała uczestnicząc w „Teatralnym Korowodzie” ulicami Dębicy, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.
https://debica.pl/teatralny-korowod-ulicami-debicy/
Barbara Ligęska
Tradycją naszej szkoły stało się „otrząsanie” uczniów klasy czwartej, którzy muszą udowodnić, że zasługują na przyjęcie do starszej braci uczniowskiej.
Pierwszego dnia wiosny czwartoklasiści byli egzaminowani przez starsze koleżanki. Zmagali się
z trudnymi pytaniami i zadaniami grupowymi, prezentowali swoje talenty, uczestniczyli w konkursach.
I należy przyznać, że poszło im znakomicie! Zwycięsko przeszli przez wszystkie próby.
Zaprezentowali pełen humoru program artystyczny i rozbawili widzów scenkami z życia szkolnego. Wykazali się wiedzą, pomysłowością, zaradnością – cechami godnymi uczniów klas starszych.Dyrektor szkoły dokonał uroczystego „oczesania” kandydatów. Rodzice przygotowali
smakowity poczęstunek, a Rada Rodziców ufundowała upominki.
Oj działo się, działo, emocji nie brakowało.Pozostaną miłe wspomnienia.
Drodzy Czwartoklasiści !
Życzymy Wam dużo radości w szkolnej rzeczywistości.
Wychowawczyni Anna Olechowska
Uczniowie klasy II b oraz zerówki na wiosennym spacerze
Dnia 21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. To także Światowy Dzień Zespołu Downa, nazywany inaczej Dniem Kolorowej Skarpetki. Zespół Downa to choroba, która jest wynikiem obecności trzeciego chromosomu w 21 parze. Stąd, nieprzypadkowo, data 21.03. Dodatkowo, trzeci chromosom ma kształt skarpetki. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu założyli dzisiaj po dwie rożne skarpetki aby pokazać naszą solidarność z osobami z zespołem Downa.
Agnieszka Pociask
Hanna Kuroś z klasy 6b została laureatką zajmując
I MIEJSCE w X Edycji Konkursu o Żołnierzach Wyklętych ,,WILCZYMI ŚLADAMI" zorganizowanym przez Katolickie Centrum Edukacji KANA.
GRATULACJE!
Jolanta Wójcik
Zalegają na Twoich półkach książki, które przeczytane kurzą się? Warto dać im drugie życie i podarować naszej szkolnej bibliotece.
Joanna Stelmach
Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową nr 10 do wspólnego świętowania Dnia Patrona ich placówki. W imieniny ksiedza profesora Alojzego Nosala drużyna uczniów z klasy siódmej wzięła udział w Alojzjadzie, czyli Dniu Nauki. Zmagania z pytaniami z języka polskiego, angielskiego i matematyki były okazja do wykazania się wiedzą i kreatywnością. Dziękujemy za zaproszenie
Agnieszka Pociask
Powered by aSc EduPage