Rok szkolny 2016/2017
DZIEŃ RODZINY W KLASIE 0A
20 czerwca 2017 r uczniowie klasy 0a, zorganizowali dla swoich rodziców Dzień Rodziny. Był to dzień wesoły, pełen wrażeń i sportowej rywalizacji. Nie obyło się również bez tradycyjnego grillowania i degustowania przepysznych słodkości przygotowanych przez mamusie.
%%%%%%%%%%%%%%%
BICYKLOMANIA 2017
W XII edycji pikniku rowerowego „Bicyklomania” zorganizowanej przez Urząd Miejski w Dębicy i Arkus & Romet Group, która odbyła się w dniu 17 czerwca br. wzięły udział 1272 osoby. Na trasę tegorocznego rajdu spod pomnika Jana Pawła II na Placu Solidarności, wyruszyły około godziny 9.30 bardzo licznie całe rodziny i wiele grup zorganizowanych. Z naszej szkoły również wyruszyła grupa dzieci, rodziców i nauczycieli z dyrektorem szkoły na czele.
Uczestnicy Bicyklomanii pokonali ponad 30 – kilometrową trasę do Zasowa i z powrotem w ponad trzy godziny. Wspólnie spędziliśmy aktywnie i zdrowo swój wolny czas.
%%%%%%%%%%%%%%%
UROCZYSTOŚĆ W KLASIE 0B
Kochani Rodzice!
Do Dnia Mamy i Taty godziny odliczamy
i na UROCZYSTOŚĆ
13 czerwca na godzinę 16.00
do naszej szkoły zapraszamy!
Rodzice uczniów z grupy 0B z radością odpowiedzieli na zaproszenie swoich pociech i w podanym terminie licznie zgromadzili się w sali, w której na co dzień bawią się i uczą ich dzieci.
Uczniowie bardzo długo przygotowywali się do tego święta. Wykonali zaproszenia, narysowali portrety swoich Rodziców, które oprawili w piękne ramki.
Przed zgromadzonymi Rodzicami dzieci zaprezentowały swe talenty śpiewając piosenki i recytując wiersze, nawet w języku angielskimJPo skończonym występie zostały nagrodzone brawami.
Pan Dyrektor Grzegorz Nowacki, obecny na uroczystości, również nie szczędził pochwał w kierunku małych artystów. Wyraził też podziękowanie Rodzicom za ich trud, jaki włożyli w wychowanie swych pociech.
Następnie rodzice zostali postawieni przed bardzo trudnym zadaniem. Musieli rozpoznać siebie na przygotowanych wcześniej portretach. Zadanie zostało wykonane bezbłędnie!
Po skończonej części oficjalnej na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy.
Uroczystość przebiegała w ciepłej i rodzinnej atmosferze.
%%%%%%%%%%%%%%%
RAJD GWIAŹDZISTY
12 czerwca odbył się XII Rajd Gwiaździsty. W rywalizacji wzięło udział 12 drużyn. Zadania tegorocznego rajdu nawiązywały do kobiet walczących w szeregach AK w czasie II wojny światowej. Na trasie zawodnicy poszukiwali łącznika, znajdywali i transportowali rannego oraz wykonywali kilka konkurencji sprawnościowych. Po dotarciu na miejsce i posileniu się drużyny i zaproszeni goście wzięli udział we Mszy Św. pod przewodnictwem ks. Ryszarda Piaseckiego, który wygłosił też okolicznościową homilię skierowaną do młodych ludzi.
%%%%%%%%%%%%%%%
SUKCES GABRYSI
W VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi to podstawa - środki chemiczne to nie zabawa', uczennica naszej szkoły GABRIELA JUŻKIEWICZ, zdobyła tytuł LAUREATA.
Konkurs organizowany jest przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy i pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na konkurs zgłoszono aż(!) 34 332 prace plastyczne z 2 642 szkół podstawowych.
%%%%%%%%%%%%%%%
BARWNY KOROWÓD SZKÓŁ
W upalny, sobotni dzień - 10 czerwca, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Barwnym Korowodzie Szkół Podstawowych na Rynku w Dębicy. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy było hasło: "Św. Jadwiga Śląska – patronka Europy, Polski i Dębicy". Nasza szkoła zaprezentowała sen o św. Jadwidze, która zorganizowała szpital dla ubogich chorych na trąd. Zaangażowanie z jakim uczniowie odegrali swe role spotkało się z dużą aprobatą oglądających. Przedstawiony przez nich spektakl był wzruszający i uświadomił widzom, że pomoc chorym, biednym, skromność, pokora – to wyzwania również dla współczesnego człowieka.
Uczniów przygotowały pani Anna Olechowska, pani Renata Kukułka i pan Ryszard Barszcz.
Szkołę reprezentowali: Adrian Augustyn, Lena Cieśla, Dominika Grobelny, Konstancja Grobelny, Sabina Kozek, Marcelina Kwolek, Aleksandra Lorenc, Filip Lorenc, Klaudia Maciejowski, Joanna Pławecka, Wiktor Rogowski, Anna Frodyma, Milena Gancarz, Julia Pękala, Michał Pietrucha, Jakub Proch, Kamil Stusowicz, Amelia Szewczyk, Adrian Totoń, Gabriela Żmuda.
%%%%%%%%%%%%%%%
WYCIECZKA KLAS I i II
8 czerwca uczniowie z klas I i II wyjechali na wycieczkę do ZOO w Krakowie. Była to lekcja przyrody na żywo. Pogoda była piękna, miło było więc spacerować alejkami ogrodu i podglądać życie zwierząt tym bardziej, że wszyscy mieszkańcy zoo byli na wybiegach. Największe zainteresowanie uczniów wzbudziły żyrafy i pingwiny oraz mieszkańcy mini – zoo. Kilka godzin spędzonych w ogrodzie minęło bardzo szybko.
Zdjęcia wykonała uczennica klasy I Emilia Kudroń.
Galeria zdjęć
%%%%%%%%%%%%%%%
PIKNIK PARAFIALNY
Drugi raz na terenie naszej parafii zorganizowany został piknik parafialny. Od godziny 15 .00 na zaproszenie Ks. Proboszcza i organizatorów, do wspólnego świętowania pod patronatem wójta Gminy Dębica pana Stanisława Rokosza oraz burmistrza Miasta Dębica pana Mariusza Szewczyka, oprócz parafian przyłączyli się też mieszkańcy sąsiednich miejscowości.
Również uczniowie naszej szkoły swoimi występami uświetnili to miłe spotkanie.
%%%%%%%%%%%%%%%
"MAM TALENT"
1 czerwca 2017r. z okazji Dnia Dziecka, w naszej szkole odbył się konkurs młodych talentów "MAM TALENT" zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Młodzi artyści reprezentowali swój talent " na deskach" szkolnej sceny. Do udziału zgłosiło się 30 uczniów w różnorodnych prezentacjach takich jak: gra na instrumencie muzycznym, popisy wokalne, taneczne, gimnastyczne i recytatorskie. W tym roku uświetnili nasz konkurs uczniowie ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance, którzy zaprezentowali układ taneczny.
W konkursie talentów zwycięzcami zostali:
klasy I-III
miejsce I:
- Bugaj Dominika, Paździor Oliwia (kl.II)
- Reguła Eliza (kl.IIIA)
miejsce II:
- Jaźwiński Karol (kl.I)
- Kądziołka Gabriel (kl.I)
- Baszczuk Milenan(kl.I)
miejsce III:
- Jaźwiński Karol (kl.I)
Wyróżnienie:
- Kudroń Liwia
- Parkitna Maja
klasy IV-VI
miejsce I:
- Bielawa Aleksandra (kl.5)
- Petryk Kamila (kl.5)
- Petryk Dagmara (kl.5)
- Pawełek Maja (kl.5)
miejsce II:
- Maciejowski Klaudia (kl.VIa)
- Kozek Sabina (kl.VIa)
miejsce III:
- Szewczyk Amelia (kl.VIb)
- Cieśla Wiktoria (kl.VIb)
- Nitkowska Martyna (kl. VIb)
-Szpara Dorian (kl. VIa)
Wyróżnienie:
- Głogowska Weronika (kl.IV)
- Kucmierz Marta (kl.V)
Gratulujemy!!!
%%%%%%%%%%%%%%%
WYCIECZKA KLAS 0
Trasa zwiedzania skansenu w Kolbuszowej obejmowała godzinny spacer po wsi lasowiackiej. Obejmujował on wizytę w chałupie, spotkanie ze zwierzętami na wiejskim podwórzu, zwiedzanie ekspozycji dawnych zabawek oraz pasieki.
Skorzystaliśmy także z oferty lekcji muzealnej - Malowany konik – świat drewnianych zabawek. Koniki na biegunach, klepaki, terkotki, kurki, kołyski, taczki… bez wątpienia oczarowały każdego malucha.
%%%%%%%%%%%%%%%
WYCIECZKA KLAS VI
W dniach od 23 do 25 maja 2017 r. szóstoklasiści pod opieką wychowawców p. Renaty Kukułki, p. Ryszarda Barszcza i p. Sylwii Węgrzyn uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego.
Uczniowie m.in. przetarli szlak na Rusinową Polanę, byli w Dolinie Kościeliskiej i Jaskini Mroźnej, wyjechali kolejką na Gubałówkę i spacerowali po słynnych Krupówkach.
Trzy dni spędzone w tak pięknej okolicy z pewnością będą miłym wspomnieniem chociaż pogoda nas nie rozpieszczała. Radosny śmiech w czasie górskich wędrówek pomimo nieustannego deszczu świadczył, że nawet niepogoda nie jest w stanie zepsuć dobrych humorów. Grom sportowym i planszowym nie było końca. Być może powtórzymy taki wyjazd ponieważ po reformie klasy szóste zostają w szkole, a wspólnie spędzony czas świadczył o dobrej zabawie i integracji klas.
%%%%%%%%%%%%%%%
MISTRZOSTWA POLSKI W SIATKÓWCE
W maju na dębickich kibiców siatkówki czekała nie lada gratka. Polski Związek Piłki Siatkowej przyznał Dębicy prawo organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek. Turniejowe mecze odbywały się w hali dębickiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Ambasadorem Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej 2017 jest pochodzący z Dębicy Rafał Buszek.
Klasa VIa wraz z wychowawczynią Renatą Kukułką została zaproszona przez burmistrza miasta Mariusza Szewczyka na uroczyste rozpoczęcie mistrzostw i obejrzenie pierwszego meczu. Kibicowanie młodym sportowcom było niesamowitą okazją, by na żywo zobaczyć rozgrywki oraz doświadczyć wspaniałych sportowych emocji i wrażeń.
%%%%%%%%%%%%%%%
KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO
22 maja w naszej szkole, odbył sie konkurs języka niemieckiego pod hasłem" Spaß am Lernen". Konkurs przygotowała pani Sylwia Węgrzyn.
Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się znajomością języka niemieckiego w zakresie gramatyki. Na rozwiązanie testu przeznaczony był czas - 45 minut.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Mateusz Urbański z kl. IV
II miejsce - Emilia Gałda z kl. III a
III miejsce - Julia Augustyn z kl. III b
%%%%%%%%%%%%%%%
SUKCES JULII PĘKALI
Julia Pękala z klasy VI b otrzymała wyróżnienie w Konkursie Powiatowym na plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo,
Do konkursu przygotowana została przez p. Jolantę Wójcik
%%%%%%%%%%%%%%%
FINALIŚCI SĄ WŚRÓD NAS, CZYLI O SUKCESACH DOMINIKI I KLAUDII
Znamy już wyniki wszystkich wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświat w Rzeszowie. W gronie finalistów znalazły się uczennice naszej szkoły:
Dominika Grobelny z klasy VI a - finalistka konkursu z języka polskiego, która pracowała pod opieką p. Anny Olechowskiej,
Klaudia Maciejowski z klasy VI a - finalistka konkursu z języka angielskiego, która przygotowywała się pod kierunkiem p. Grzegorza Nowackiego i p. Beaty Szukały.
Jednak droga do sukcesu wojewódzkiego nie była łatwa. Czytanie lektur konkursowych, pisanie wielu wypracowań, opanowanie wiadomości i umiejętności ponadprogramowych - to ciężka, wielomiesięczna praca.
Konkurs składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Konkurencja była naprawdę duża. Do etapu rejonowego zakwalifikowano ponad 220 uczestników z całego województwa, którzy uzyskali najwyższe wyniki na etapie szkolnym. Drugi etap- rejonowy odbył się w Rzeszowie i wtedy spośród tej dużej grupy wyłoniono już tylko około 120 najlepszych uczniów, którzy w marcu - również w Rzeszowie przystąpili do trzeciego - wojewódzkiego etapu konkursu.
Dziewczyny bardzo dobrze zaprezentowały naszą szkołę, znalazły się w grupie najlepszych uczniów z danego przedmiotu w całym województwie.
Dominice i Klaudii serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych.
%%%%%%%%%%%%%%%
KONKURS PLASTYCZNY "W SŁUŻBIE NAJJAŚNIEJSZEJ..."
Aleksandra Kądzielawa z klasy 5 otrzymała wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie plastycznym "W służbie Najjaśniejszej…"
Konkurs został zorganizowany przez Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów, dla upamiętnienia bohaterów ziemi dębickiej.
%%%%%%%%%%%%%%%
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO
W dniu 27 kwietnia 2017 roku, w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy, odbył się Miejski Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
W konkursie wzięły udział wszystkie dębickie szkoły na szczeblu podstawowym. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
Filip Bała, Damian Ożóg, Kamil Andreasik i Michał Jaje z klasy V oraz rezerwowy Szymon Przybysławski z klasy VI.
Turniej składał się z czterech etapów: testu pisemnego, pierwszej pomocy, jazdy po miasteczku i niezmiernie trudnego toru przeszkód. Po zaciętej rywalizacji drużyna naszej szkoły zajęła II MIEJSCE, a indywidualnie KAMIL ANDREASIK w tym konkursie zajął 7 miejsce.
Gratulujemy!
%%%%%%%%%%%%%%%
XIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY
„Niech bije zielone serce Ziemi”
Dnia 25 kwietnia 2017 roku, w SP nr 10 w Dębicy, odbył się Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny.
W konkursie plastycznym III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - MAJA PARKITNA z klasy IIIa, a wyróżnienia otrzymały - Julia Augustyn i Natalia Goncerz z klasy IIIb.
W konkursie wiedzy ekologicznej naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów - JULIA JAŹWIŃSKA, która zajęła II miejsce oraz JAKUB KĄDZIELAWA, który zajął III miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
%%%%%%%%%%%%%%%
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
3 maja 2017 r. odbyły się miejskie obchody Święta Konstytucji 3 Maja, w których wzięły udział władze miejskie, powiatowe i gminne, reprezentanci kombatantów, organizacji społecznych, szkół i instytucji. Uroczystość rozpoczęła się na Rynku Dębickim, gdzie odbył się ceremoniał patriotyczny z udziałem 16. Tczewskiego Batalionu Saperów w Nisku, wystąpienie Starosty Powiatu Dębickiego oraz widowisko artystyczne w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ”Igloopolanie”. Następnie zgromadzeni udali się w uroczystym przemarszu na plac Solidarności, gdzie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny, po której na placu Gryfitów odbył się apel pamięci i złożenie wiązanek kwiatów pod figurą Matki Bożej.
Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Joanna Pławecka, Marcelina Kwolek, Amelia Szewczyk, Michał Pietrucha, Wiktor Rogowski, którymi opiekowały się panie K. Dąbrowska i B. Pleban.
%%%%%%%%%%%%%%%
DZIEŃ FLAGI I TAŃCÓW NARODOWYCH
28 kwietnia, już kolejny raz uczniowie klas 0A i 0B uczestniczyli na dębickim Rynku, w happeningu związanym z obchodami ustanowionego w 2004 roku przez Sejm - Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W happeningu wzięły udział dzieci z miejskich przedszkoli i klasy zerowych dębickich szkół podstawowych. W świętowaniu Dnia Flagi wzięło udział blisko 1000 dzieci.
%%%%%%%%%%%%%%%
XVII BIESIADA LITERACKA - Powiatowy Konkurs Teatralny i Literacki
pod hasłem „Utwory, które zawsze nas bawią”
20 kwietnia w naszej szkole odbyła się XVII Biesiada Literacka, którą patronatem objęli Burmistrz Miasta Dębicy - pan Mariusz Szewczyk oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy - pan Ireneusz Kozak. Biesiada Literacka obejmuje konkurs teatralny dla wychowanków przedszkoli i uczniów klas I – III oraz konkurs literacki dla uczniów z klas IV – VI.
W konkursie teatralnym obejrzano 47 małych form teatralnych, które oceniało jury w składzie:
pani Beata Pocica - nauczyciel języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy,
pani Alicja Skrętkowska - pedagog i logopeda w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy,
pani Ludmiła Szewczyk - nauczyciel i pedagog w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy.
Wyłoniono zwycięzców w dwóch grupach wiekowych.
W kategorii wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych z klas 0
I miejsce zdobył duet:
Martyna Ziara i Miłosz Siarkowski za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. „Kokoszka” - ZS nr1 Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Dębicy
II miejsca przyznano następującym duetom:
Oliwia Łępa i Ksawery Kurowski za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. „Żuraw i czapla” - Niepubliczne Przedszkole Weldon Kids w Dębicy
Aleksandra Knot i Weronika Witkowska za recytację wiersza Juliana Tuwima pt. „Dżońcio” - Przedszkole Miejskie Nr 12 w Dębicy
III miejsca zdobyły duety:
Bartosz Król i Milena Rogowska za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. „Hipopotam” - Przedszkole Miejskie Nr 4 w Dębicy
Julia Zborowska i Jakub Werbowy za recytację wiersza pt. „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci” - Niepubliczne Przedszkole Weldon Kids w Dębicy
Martyna Stasiowska i Joanna Lipior za recytację wiersza Katarzyny Szyngiery pt. „Krowa” - Przedszkole Miejskie Nr 5 w Dębicy
Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali:
Jan Drąg i Filip Wierzbicki za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. „Żaba” - Przedszkole Miejskie Nr 10 w Dębicy
Gabriela Guzik i Szymon Jużecki za recytację wiersza Juliana Tuwima pt. „Zosia Samosia” - Przedszkole Miejskie Nr 4 w Dębicy
Jury przyznało również nagrodę specjalną za osobowość sceniczną dla Oliwii Łępy z Niepublicznego Przedszkola Weldon Kids
Laureaci starszej grupy wiekowej – uczniowie klas I – III to:
I miejsce zdobył duet:
Maciej Bobulski, Zuzanna Bobulska „Jak babka z dziadkiem piekli kołacz” - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Dębicy
II miejsce:
Klara Barszcz i Michał Ostafin „O przebiegłym zielonym kapturku i biednym wilku” - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Dębicy
III miejsca zdobyły duety:
Gabriel Kądziołka, Karol Jaźwiński za recytację wiersza Joanny Papuzińskiej „Wesołe jest życie staruszka” - Szkoła Podstawowa Nr 12 w Dębicy,
Dominika Wiśniowska, Aleksy Możdzierz za recytację wiersza Konrada Dziennika „Bajka z morałem” - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy
Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali:
Emilia Śliwa i Nikola Gąsior za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. „Tulipan i róża” - Szkoła Podstawowa Nr 10 w Dębicy
Gabriela Rudnicka i Julia Wójcik za recytację wiersza Juliana Tuwima pt. „Ptasie radio” - Szkoła Podstawowa Nr 8 w Dębicy
Olivia Solecka i Marta Czauderna za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. „Rozmawiała gęś z prosięciem” - Zespół Szkół w Stobiernej
Iga Szczerbińska i Nikodem Rusek za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. „Kos” - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Dębicy
Oprócz recytacji Jury oceniło także ponad dwadzieścia wierszy autorstwa uczniów klas IV – VI z całego powiatu na temat: „ Wiersze, które zawsze nas bawią”.
Przyznano 4 nagrody główne i 2 wyróżnienia.
Wyróżnienie zdobyli:
Emilia Ochab – uczennica SP nr 8 w Dębicy za wiersz pt. „Marzenie”
Michał Jaje – uczeń SP nr 12 w Dębicy za wiersz pt. „Sobota”
Jury przyznało jedno III miejsce w konkursie poetyckim. Zdobył je: Wiktor Bocheński ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy za utwór pt. „Szczęście”
Zdecydowano o przyznaniu dwóch równorzędnych II miejsc, a zdobyli je: Kacper Bielatowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Dębicy za utwór pt. „Pobudka” oraz Michał Wawrzonek SP nr 8 w Dębicy za wiersz „Kanapki”
Jury jednogłośnie przyznało I miejsce. Zdobył je:
Wiktor Rogowski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy za utwór pt. „Uczeń XXI wieku”
Przygotowana wystawa prezentująca nagrodzone prace umożliwiła zaproszonym gościom zapoznanie się z twórczością zwycięzców konkursu.
W imieniu organizatorów Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy pan Grzegorz Nowacki podziękował uczniom – recytatorom i poetom, ich nauczycielom, jury oraz sponsorom, dzięki którym to spotkanie mogło się odbyć.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!!!
%%%%%%%%%%%%%%%
ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ
10 kwietnia na Skwerze Mikołajkowów, odbyła się uroczystość upamiętniająca 77 rocznicę zbrodni katyńskiej i 7 rocznicę katastrofy smoleńskiej, w której uczestniczyli mieszkańcy Dębicy, uczniowie dębickich szkół, przedstawiciele związków kombatanckich, stowarzyszeń, władze miejskie, gminne i powiatowe.
Zgromadzeni oddali hołd pomordowanym 77 lat temu w Katyniu i uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej sprzed 7 lat. Klasa VI a wraz z wychowawczynią Renatą Kukułką i dyrektorem szkoły Grzegorzem Nowackim, również uczestniczyła w tych uroczystościach. Poczet sztandarowy szkoły, godnie reprezentował naszą społeczność szkolną przy Dębach Pamięci i Memoriale Smoleńskim.
%%%%%%%%%%%%%%%
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT
Klasa I robi palmy wielkanocne.
%%%%%%%%%%%%%%%
I MIEJSCE DLA "PIEGUSKÓW"!!!
W XXI Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Pajace”, który odbył się 29.03.2017 roku w DK Śnieżka w Dębicy, grupa „Pieguski” zdobyła I miejsce!!!
Do grupy należą uczniowie klasy pierwszej. Przedstawili bajkę Wandy Chotomskiej, pt.: „ Tadek Niejadek”
Indywidualną nagrodę otrzymał Karol Jaźwiński za rolę Tadka. Mali aktorzy wcielili się w następujące role:
Tadek Niejadek - Karol Jaźwiński,
Babcia - Milena Baszczuk,
Dziadek - Gabriel Kądziołka,
Sąsiadki - Emilia Michalik, Magdalena Stusowicz, Viktoria Gonet,
Pani z balonikami - Emilia Kudroń,
Strażacy - Szymon Kucmierz, Patryk Pełka, Mateusz Pełka, Jakub Kowal, Mateusz Basta,
Komicy - Szymon Guziec, Klaudiusz Nykiel,
Dziennikarz - Grzegorz Wolańczyk.
Uczniów przygotowali Anna Chruściel i Grzegorz Tomaszewski.
%%%%%%%%%%%%%%%
Konkurs Matematyczny AS MATEMATYCZNY
Dnia 14 marca 2017r. w Miejskim Gimnazjum nr 1 w Dębicy odbył się kolejny już Finał Powiatowego Konkursu Matematycznego „As Matematyczny 2016/2017”, organizowany przez MG nr 1 w Dębicy i przeznaczony dla uczniów klas IV i V szkoły podstawowej.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap tzw „szkolny”, odbył się 21 lutego 2017r w budynku naszej szkoły i wyłonił najlepszych uczniów spośród klas IV i V SP nr 12 w Dębicy, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu. Z naszej szkoły byli to uczniowie z klasy czwartej Mateusz Urbański i Piotr Frej, którzy uzyskali odpowiednio 17 pkt i 15 pkt na 20 pkt możliwych do zdobycia, czyli co najmniej 75%, jak zakładał regulamin konkursu.
Drugi etap odbył się na terenie MG nr 1 w Dębicy, w którym uczestniczyli najlepsi uczniowie dębickich szkół podstawowych i okolicznych gmin.
Spośród uczestników uhonorowano pięciu najlepszych uczniów, nagradzając ich tytułem Laureata Konkursu, a pięciu kolejnych, tytułem Finalisty Konkursu.
Wśród finalistów znalazł się uczeń SP nr 12 w Dębicy – Mateusz Urbański. Tutaj na uwagę zasługuje fakt, że Mateusz, ale także i Piotr (który otarł się o tytuł finalisty), to uczniowie klasy IV, a Mateusz spośród laureatów i finalistów jest jedynym czwartakiem, pozostali nagrodzeni to piątoklasiści.
Gratulujemy naszym uczniom i ich rodzicom i mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach „Asa Matematycznego” uzyskają jeszcze lepsze wyniki.
%%%%%%%%%%%%%%%
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Akcja Samorządu Uczniowskiego: PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY i KONKURS „MISTRZ ŻYCZLIWOŚCI”
W dniu 21 marca 2017 r. powitaliśmy WIOSNĘ uroczyście i radośnie.
Nasz Samorząd Uczniowski przygotował dla całej społeczności szkolnej apel pod hasłem „WITAJ WIOSNO”.
Wiersze i piosenki o wiośnie wprowadziły wszystkich w dobry nastrój, nawet słońce coraz śmielej wyglądało zza chmur, aż zaświeciło najpiękniej jak potrafi.
Radość z nadejścia wiosny wyrażono nie tylko słowami, tańcem, ale i kolorowymi strojami, fantazyjnymi, kwiatowymi dekoracjami fryzur. Uczniów, którzy przygotowali najbardziej oryginalne wiosenne kreacje, wyróżniono i symbolicznie nagrodzono.
W czasie apelu ogłoszono też wyniki Szkolnego Konkursu „Mistrz Życzliwości”, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.
Plebiscyt miał na celu wyróżnić najbardziej sympatycznych, życzliwych, godnych zaufania uczniów. Dyrektor szkoły wręczył zwycięzcom medale i dyplomy.
Oto wyniki konkursu:
I miejsce i tytuł MISTRZA ŻYCZLIWOŚCI zdobyli:
Hania Kuroś - kl. OA
Zuzia Tarczoń - kl. OB
Gabriel Kądziołka - kl. I
Oliwia Paździor - kl. II
Eliza Reguła - kl. IIIA
Julia Augustyn - kl. IIIB
Kacper Czarnecki - kl. IV
Dagmara Petryk - kl. V
Marcelina Kwolek - kl. VIA
Julia Pękala - kl. VIB
Przyznano także WYRÓŻNIENIA, a otrzymali je:
Klaudiusz Nykiel i Szymon Guziec z kl. I
Dominika Bugaj i Dominik Wójcik z kl. II
Maja Parkitna i Antonina Cioch z kl. IIIA
Natalia Goncerz i Natalia Kozek z kl. IIIB
Milena Ozga i Piotr Frej z kl. IV
Kamila Petryk i Maja Pawełek z kl. V
Konstancja Grobelny i Filip Lorenc z kl. VIA
Milena Gancarz i Gabriela Żmuda z kl. VIB
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym, jesteście wspaniali, nadal bądźcie osobami, które warto naśladować!
Pierwszy Dzień Wiosny był ciekawy, pełen wartości i radości. Mamy nadzieję, że po takim powitaniu wiosna będzie naprawdę piękna!
%%%%%%%%%%%%%%%
ŻEGNAMY ZIMĘ - KLASY 0
Topienie Marzanny to wywodzący się z pogańskich obrządków zwyczaj przepędzania zimy, który związany jest z nadejściem pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca.
Marzanna – słomiana kukła symbolizująca Zimę – jest palona, a następnie w miarę możliwości, topiona w pobliskiej rzece. Obecnie tradycja topienia Marzanny ma charakter zabawy.
Uciekaj mrożna zimo, mamy już ciebie dość,
Swoimi śnieżycami, dałaś nam dobrze w kość!
A teraz panno Marzanno, do rzeki cię wrzucimy,
Lecz, że nie mamy rzeki, w ognisku cię spalimy.
Płoń zimowa panno, niechaj z ciebie dym leci,
A my będziemy skakać i cieszyć się jak dzieci,
Że z ciebie dym poleci, aż za bory, lasy,
A dla nas wiosna nastanie i dużo lepsze czasy…
%%%%%%%%%%%%%%%
ŁAMAŃCE JĘZYKOWE
W dniu 20 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Dębicy, odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski "Łamańce językowe" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Dębica. Naszą szkołę godnie reprezentowała, wyłoniona podczas eliminacji wewnątrzszkolnych, uczennica oddziału 0b Izabela Klasło, zdobywczyni III miejsca.
Serdecznie gratulujemy!!!
%%%%%%%%%%%%%%%
ZAWODY SZACHOWE
Dnia 16.03.2017 odbyły się indywidualne zawody szachowe w których M. Pietrucha, oraz J. Kądzielawa zajęli w swoich kategoriach wiekowych III m.
%%%%%%%%%%%%%%%
WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY
Zwyciężczynią Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Wiosna, widziana Twoimi oczami..." organizowanego przez Zespół Szkół Publicznych w Żyrakowie, została uczennica naszej szkoły Maja Pawełek!
Serdecznie gratulujemy!!!
%%%%%%%%%%%%%%%
WYCIECZKA NA LOTNISKO W RZESZOWIE
W dniach 14 i 15 marca uczniowie klas I, II, IIIa i IIIb zwiedzali Port Lotniczy "Rzeszów - Jasionka". Podczas zwiedzania zapoznali się z historią lotniska, z warunkami podróżowania, obserwowali z Tarasu Widokowego start samolotu.
Weszli również na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo - Gaśniczej, gdzie zapoznali się z obowiązkami Strażaków jak również obejrzeli sprzęt i pojazdy gaśnicze.
Ciekawym doświadczeniem dla uczestników wycieczki była kontrola bezpieczeństwa.
%%%%%%%%%%%%%%%
DZIEŃ KOBIET
DZIEŃ KOBIET – kwiaty, uśmiechy, komplementy…
A Samorząd Uczniowski przygotował audycję, w której szczególnie ciepło powitał drogie PANIE i KOLEŻANKI z klas 0-6.
Chłopcy życzyli wszystkim KOBIETOM i KOBIETKOM, aby każdy dzień był piękniejszy od poprzedniego.
„Dla każdej PANI, dla DZIEWCZYNEK
dużo uśmiechu i radości!
Każdego dnia dobry uczynek
- niech to będzie od chłopców upominek…”
Do życzeń dołączono muzyczne dedykacje.
%%%%%%%%%%%%%%%
PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH...
5 marca 2017 roku na dębickim Rynku odbyła się uroczystość Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęły się złożeniem kwiatów pod pomnikiem "Wyklętych". Następnie zebrani udali się na Mszę Świętą do koscioła p.w. św Jadwigi, gdzie odprawiono nabożeństwo w intencji bohaterów. Po zakończeniu Mszy delegacje udały się na Cmentarz Wojskowy, gdzie odbył się apel pamięci, oddano salwę honorową i złożono wiązanki kwiatów.
Opiekunami delegacji z naszej szkoły były panie Danuta Partyka i Sylwia Węgrzyn.
%%%%%%%%%%%%%%%
WALENTYNKI 2017
W dniu 14 lutego obchodzimy WALENTYNKI.
Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową oraz koncert życzeń dla całej społeczności szkolnej. Karteczki, serduszka z wyrazami sympatii, muzyczne dedykacje, okulary, balony w kształcie serc i dużo, dużo radości – oto obrazek walentynkowego dnia.
Zabiegani w codzienności często zapominamy o takich wartościach jak przyjaźń, życzliwość, sympatia i miłość. Walentynki przypominają nam, że warto okazywać sobie miłe uczucia.
A co jeśli zapomnieliśmy lub nie zdążyliśmy wysłać pozdrowień w walentynki ? Nie martwcie się – nic się nie stało. Każdego dnia możesz się uśmiechnąć, powiedzieć coś miłego, pomóc drugiej osobie i to będzie WSPANIAŁA WALENTYNKA!
%%%%%%%%%%%%%%%
„SŁOWA WYCHODZĄCE Z SERCA, TRAFIAJĄ DO SERCA”
Takie motto było hasłem przewodnim spotkań z Babciami, Dziadkami, które odbyły się w naszej szkole.
Pierwsze z nich, przygotowane przez uczniów kl. I, odbyło się dnia 14 lutego 2017 r.
Uczniowie na spotkaniu, przedstawili bajkę pt.: "Tadek Niejadek”. Życzyli wszystkim szczęścia, które nie jest w tym co posiadamy, lecz w tym czym potrafimy się cieszyć.Wnuczęta wręczyły Babciom własnoręcznie wykonane korale, a Dziadkom - Aniołki Szczęścia.
Przedstawienie przygotowane zostało pod kierunkim p. A. Chruściel.Kolejne spotkania z seniorami odbyły się dnia 15 lutego 2017 r., a przygotowane zostały przez uczniów klas 0a i 0b oraz uczniów klasy II, pod kierunkiem wychowawczyń p. A. Smolak, p. K. Dąbrowskiej i p. J. Stelmach.
Recytacje wierszy i prezentacje tematycznych scenek, przeplatane były radosnymi piosenkami oraz pełnymi ekspresji układami tanecznymi w wykonaniu młodych artystów, a także gromkimi brawami Babć i Dziadków.
Obecny na przedstawieniach Dyrektor Szkoły Pan Grzegorz Nowacki, życzył przybyłym przede wszystkim zdrowia i wielu lat życia.
Oprawę muzyczną do wszystkich wystąpień przygotował p. G. Tomaszewski.
Galeria zdjęć kl. I Galeria zdjęć kl.0
%%%%%%%%%%%%%%%
DZIEŃ OTWARTY
Dnia 10.02.2017 w Szkole podstawowej nr 12 w Dębicy odbył Dzień Otwarty. Z tej okazji pan dyrektor Grzegorz Nowacki zaprosił dzieci z Przedszkoli nr 5 i 6 wraz z dyrektorami oraz wychowawcami.
Dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, gdzie z wielkim zapałem pokonywały tor przeszkód. Przedszkolaki zostały zaproszone do „Bajkowego świata”, w którym spotkały się postaciami z bajek i wykonywały różne zadania przygotowane przez Alladyna i Królową Śniegu. Podczas zajęć plastycznych „wyczarowały cuda” z papieru, a w trakcie zajęć muzycznych grały na instrumentach, śpiewały i tańczyły. Miały także możliwość zwiedzenia całej szkoły.
Przed opuszczeniem naszej placówki, przedszkolaki zostały obdarowane drobnymi upominkami. Dla maluchów było to nie lada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły. Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą, jako przyszłych uczniów klas I.
%%%%%%%%%%%%%%%
NIECH ŻYJE BAL...!!!
"W karnawale - same bale!!!
Wszyscy gonią jak najęci, a aptekarz szuka rtęci
Wróżka biega ze swą różdżką, by dołożyć mu poduszką.
Pan Hilary przypomina - Lecytynę w szafce trzymaj!
Wiedźma lata na swej miotle, czekoladę topi w kotle.
Król z Królową tańczą sambę przegryzając gumę Mambę.
Cyganeczka tańczy w koło, aż się jej spociło czoło.
Małe dziecko w swym pampersie gryzie sobie po krakersie.
A policjant swym lizakiem, pokazuje figę z makiem (...)"
A dzieciaki w naszej szkole podrygują raźno w kole.
Na imprezie SID DJ-a, nikt do ścian się nie przykleja!
Co? Nie wierzysz? Zerknij oto, na poniższy album foto!
%%%%%%%%%%%%%%%
73 ROCZNICA ROZSTRZELANIA 54 ZAKŁADNIKÓW PRZEZ OKUPANTA
Dnia 2.02.2017r. uczennice w składzie: Julia Pękala, Anna Frodyma i Wiktoria Cieśla, reprezentowały naszą szkołę ze Sztandarem na uroczystości z okazji obchodów upamiętniających 73 rocznicę rozstrzelania 54 zakładników przez okupanta niemieckiego obok cegielni w Dębicy. Uczennice uczestniczyły we mszy św. w Kościele pod wezwaniem Ducha Świętego, godnie reprezentowały szkołę na Apelu Poległych i składaniu wiązanek.
Opiekunem grupy sztandarowej była p.Marzena Mitek.
%%%%%%%%%%%%%%%
SZOPKI BOŻONARODZENIOWE
W XI Powiatowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanym przez Wydział Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego oraz Galerię MOK w Dębicy, nasza uczennica MAJA PAWEŁEK zdobyła III miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
%%%%%%%%%%%%%%%
"JEST TAKI DZIEŃ... BARDZO CIEPŁY, CHOĆ GRUDNIOWY..."
...właśnie w taki dzień - 22 grudnia, uczniowie klas III wprowadzili społeczność szkolną w radosny, świąteczny nastrój, prezentując "JASEŁKA".
Dobroć i troska Świętej Rodziny, dostojność Mędrców ze wschodu oraz radosny śpiew aniołów i kolędników, poruszyły serca wszystkich zebranych. Bożonarodzeniową tradycję dopełniły serdeczne życzenia i wspólne kolędowanie.
%%%%%%%%%%%%%%%
NIE LICZY SIĘ TO, ILE POSIADASZ, ALE ILE DAJESZ INNYM I JAK SIĘ Z NIMI DZIELISZ...
Uczniowie klas IV - VI ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy, jak co roku podczas Adwentu, zorganizowali zbiórkę słodyczy, którymi obdarowali swoich rówieśników z Domu Dziecka "Hanka" w Dębicy.
Taka zbiórka organizowana jest w naszej szkole już od 7 lat i ma na celu rozbudzić w uczniach potrzebę pomagania sobie wzajemnie, nawet wtedy, gdy sami nie mamy zbyt wiele.
Warto w tym miejscu podkreślić, że słodycze, które uczniowie gromadzili, w większości były przeznaczone dla nich samych, czy to jako przekąska, czy dodatek do drugiego śniadania przygotowanego przez rodziców, czy w końcu słodycze otrzymane od szkolnego św. Mikołaja.
Finał zbiórki, to nasza wizyta w dniu 21 grudnia 2016 r. w Domu Dziecka, wspólne kolędowanie i przekazanie zgromadzonych darów na ręce mieszkańców, wychowanków i dyrekcji placówki, którzy podzielili się z nami wyrazami wdzięczności.
W wizycie towarzyszył nam Dyrektor szkoły p. Grzegorz Nowacki.
%%%%%%%%%%%%%%%
WIZYTA W DĘBICKIM HOSPICJUM
W dniu 20 grudnia 2016 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami i dyrektorem szkoły spotkali się z pracownikami Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II. Celem wizyty było przekazanie na ręce wolontariuszy ozdób świątecznych oraz informacji o zbiórce pieniędzy na rzecz hospicjum.
Przypomnijmy, że zebrana kwota na rzecz chorych i ich rodzin to owoc kiermaszu świątecznego, który został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Wiemy, jak ważną sprawą jest niesienie bezinteresownej pomocy osobom chorym. Mamy nadzieję, że dochód z naszej akcji choć trochę pomoże w opiece nad cierpiącymi.
Pracownicy hospicjum przyjęli nas bardzo ciepło. Opowiedzieli o swojej działalności i podziękowali za współpracę. My również wszystkim wolontariuszom pracującym w hospicjum składamy podziękowania za trud i uwrażliwianie nas na potrzeby innych ludzi.
%%%%%%%%%%%%%%%
KONKURS PLASTYCZNY
W listopadzie odbył się w Straszęcinie Wojewódzki Plenerowy Konkurs Plastyczny ,,Jesienne Inspiracje” pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Wójta Gminy Żyraków.
Uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wykonywali prace inspirowane Straszęcińskim dworkiem i otaczającym go parkiem.
Jury pod przewodnictwem Ryszarda Kucaba przyznało w kategorii klas I-III wyróżnienie Milenie Baszczuk – op.p. Anna Chruściel.
W kategorii klas IV-VI – I miejsce Mai Pawełek oraz wyróżnienie Aleksandrze Kądzielawa - opiekun P. Jolanta Wójcik.
Serdecznie Gratulujemy!!!
%%%%%%%%%%%%%%%
KONCERT CHARYTATYWNY „Mikołaj dociera wszędzie…”
W dniu 15 grudnia nasi szóstoklasiści uczestniczyli w koncercie „Mikołaj dociera wszędzie …do Kordiana również”.
W ten sposób wsparli akcję charytatywną, z której dochód przekazano na zakup wózka inwalidzkiego dla Kordiana oraz dalsze leczenie chłopca.
Uczniowie bawili się świetnie podczas występów różnorodnych artystów. Na scenie zaprezentowali się m.in. akrobaci z Rzeszowa - mistrzowie Europy, uczestnicy programu „Mam talent”, Dziecięca Akademia Piłkarska, Dębicka Akademia Karate Tradycyjnego, Szkoła Tańca i Ruchu Soul Dance. Gościem specjalnym był Mateusz Borek - komentator sportowy.
W przerwie koncertu widzowie prosili prezentera o autografy i wspólne zdjęcia. Każda ze szkół otrzymała na pamiątkę piłkę z podpisem pana Borka.
Jednak najważniejsze jest to, że dzięki takiemu przedsięwzięciu Kordian ma wózek, a my wszyscy uczymy się wrażliwości na drugiego człowieka.
%%%%%%%%%%%%%%%
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY 2016
W dniach 15, 16 i 19 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Kiermasz połączony był z akcją charytatywną na rzecz Dębickiego Hospicjum imienia Jana Pawła II , które pomaga ludziom bardzo chorym i ich rodzinom.
Na stoiskach można było kupić wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne, stroiki, kartki oraz pachnące cynamonem i imbirem, samodzielnie upieczone ciasteczka.
Kiermasz wprowadził wszystkich w przedświąteczną, miłą atmosferę i cieszył się dużym powodzeniem. Czyżby kupujących przekonała reklama o treści: „ Kup nasze ozdoby choinkowe, a święta będą wyjątkowe”? Z pewnością u większości zadziałało coś innego- magia ludzkiego serca- otwartego na cierpienie drugiego człowieka.
Samorząd Uczniowski bardzo zaangażował się w organizację tego przedsięwzięcia. Do akcji aktywnie włączyli się uczniowie z klas młodszych i starszych , nauczyciele i rodzice. Trudno wymienić wszystkich z imienia i nazwiska, ale WSZYSTKIM serdecznie dziękujemy za pracę, za radość z możliwości niesienia pomocy innym i za okazaną hojność.
Dochód z kiermaszu został przekazany przede wszystkim na Dębickie Hospicjum imienia Jana Pawła II .
Taka akcja to bardzo wychowawcza inicjatywa. Uczy zaangażowania, pracy, dobrej organizacji i uwrażliwia na potrzeby innych.
Każdy, kto włączył się w te działania, jest pomocnikiem św. Mikołaja, który jak wiemy, pomagał szczególnie potrzebującym.
Wszystkim życzymy
NAJPIĘKNIEJSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami
%%%%%%%%%%%%%%%
SPRAWOZDANIE SU Z XVII EDYCJI „Góry Grosza” W ROKU 2016
W tym roku szkolnym, podobnie jak w poprzednim, nasza szkoła wzięła udział w XVII ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Akcja trwała od 28 listopada do 9 grudnia 2016r. Celem akcji organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.
Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci oraz swoich rówieśników, przynosili drobne monety groszowe. Akcja była bardzo dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano podliczenia wszystkich zebranych monet w obecności komitetu organizacyjnego. Uczniowie naszej szkoły zebrali sumę 197 złotych i 51 groszy.
Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy!
Organizatorzy: p.Marzena Mitek i p.Anna Olechowska.
%%%%%%%%%%%%%%%
MIKOŁAJ
My to mamy szczęście !
Tak jak poprzedniego roku, w naszej szkole gościło DWÓCH MIKOŁAJÓW!
Ten pierwszy - prawdziwy - obdarował uczniów klas młodszych zabawkami i biletami do kina, a ten drugi - też prawdziwy! - dzięki hojności firmy BAN-KOR-BET, miał w prezencie dla wszystkich uczniów słodycze i soczki.
Wszyscy byli bardzo szczęśliwi, a podziękowaniom i radosnym uśmiechom nie było końca!
ZA WSZYSTKIE PODARUNKI - SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!
%%%%%%%%%%%%%%%
MIKOŁAJKI W KLASACH IV - VI
W naszej szkole nastrój świąteczny zagościł już od mikołajek, czyli od szóstego grudnia.
W tym dniu kolorem dominującym był oczywiście czerwony. Mikołajowe czapki przyozdabiały głowy prawie całej społeczności szkolnej. Na korytarzach można było spotkać także renifery i Śnieżynki.
Zgodnie z obietnicą Samorządu Uczniowskiego, ten kto pomyślał o przebraniu, był zwolniony z odpowiedzi i sprawdzania pracy domowej. Wiadomo, chętnych nie brakowało…
Było pięknie i radośnie. Teraz wszyscy czekamy na upragnione święta Bożego Narodzenia.
%%%%%%%%%%%%%%%
ANDRZEJKI W GRUPIE 0A
Troska o zapewnienie sobie powodzenia i szczęścia, towarzyszyła wszystkim ludom przez wieki, stąd liczne wróżby, magiczne zabiegi i zaklęcia. Stopniowo, przez lata, traciły one swe dawne znaczenie, a do naszych czasów przetrwały w bardzo zmienionej postaci - najczęściej jako zabawy i barwne widowiska.
Późną jesienia, gdy wieczory były coraz dłuższe, rozpoczynała się pora kojarzenia małżeństw, a dniem szczególnym był 29 listopada - wigilia św. Andrzeja.
Większość wróżb pochodzi prawdopodobnie ze starożytnej Grecji. Grecka nazwa męża (mężczyzny) brzmi "aner", "andres", więc być może dlatego Andrzeja zaczęto uznawać za "rozdawcę mężów".
Dla zabawy, i nasi mali uczniowie postanowili lekko "uchylić" wrota przyszłości i podczas wesołej zabawy "dowiedzieć" się, kto z nich jako pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni
%%%%%%%%%%%%%%%
ANDRZEJKI DLA KLAS IV - VI
Czary mary , wosku lanie,
co ma stać się , niech się stanie!
W dniu 24 listopada 2016 r. Samorząd Uczniowski zaprosił uczniów klas IV-VI na dyskotekę andrzejkową. Wieczór, zgodnie z tradycją ludową, upłynął na wróżbach przeplatanych tańcem i dobrą zabawą.
Było magicznie… Specjalnie przygotowana komnata wróżb, tajemniczość, półmrok przełamany kolorowym światłem kręcącej się kuli, piękne stroje i oczywiście różnorodne wróżby andrzejkowe.
Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i pomysłowy, więc chętnych do zabawy nie brakowało .
Wszystkim życzymy spełnienia marzeń i częstych pobytów w Krainie Fantazji.
%%%%%%%%%%%%%%%
OTRZĘSINY 2016
Tradycją naszej szkoły jest „otrząsanie” uczniów klasy czwartej, którzy rozpoczynają drugi etap kształcenia.
W dniu 24 listopada 2016 r. można było usłyszeć z ust przewodniczącej szkoły zaczepnie wypowiedziane słowa: „Otrzęsiny czas zacząć”. Właśnie w ten listopadowy wieczór, uczniowie kl. czwartej musieli udowodnić, że w pełni zasługują na to, aby zaliczyć ich do starszej braci uczniowskiej.
I należy przyznać – poszło im znakomicie! Zwycięsko przeszli przez wszystkie próby. Zaprezentowali pełen humoru program artystyczny pt. „ Pokaz pomocy szkolnych”. Wykazali się wiedzą, pomysłowością, zaradnością, poczuciem humoru – cechami godnymi uczniów klas starszych!
We wspólnej zabawie towarzyszyli im zaproszeni goście: dyrektor szkoły, grono pedagogiczne, rodzice, uczniowie klas szóstych.
W drugiej części imprezy odbyło się wesołe ślubowanie. Czwartoklasiści zobowiązali się m.in. „Mózgów swych używać śmiało, choćby nawet to bolało,(…) Uczyć się od rana do wieczora. I nie robić z siebie potwora”.
Wszystkie obietnice przekonały dyrektora szkoły, który dokonał uroczystego „oczesania” uczniów.
Po występie przyszedł czas na zasłużony relaks - andrzejkowe wróżby i dyskotekowe tańce… Pozostały także miłe wspomnienia.%%%%%%%%%%%%%%%
SUKCESY OLIWII SZELI
W dniach 21-26 listopada 2016 r. Oliwia Szela reprezentując nasz kraj na Mistrzostwach świata IDO w Niemczech została Finalistką Mistrzostw świata w kategorii show dance duos children do lat 11 - zdobywając 5 miejsce.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Galeria zdjęć
%%%%%%%%%%%%%%%
ANDRZEJKI W KLASIE I
Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze.
Pierwszoklasiści przygotowali samodzielnie ciasteczka na zabawę andrzejkową, a ciekawe wróżby i zabawy przygotowały dla nich uczennice z klasy czwartej.
%%%%%%%%%%%%%%%
ANDRZEJKI W GRUPIE 0B
W czwartek, 24 listopada, w grupie 0B odbyła się zabawa andrzejkowa. Piękne stroje, maski, balony, pyszne jedzenie, wesoła muzyka – sprawiły, że zabawa była udana. Nie zabrakło też tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Dzieci dowiedziały się czy w przyszłym roku będą szczęśliwe, czy wybiorą się w daleką podróż, czy będą miały dużo pieniędzy, czy może czeka ich kariera naukowa lub aktorska albo słodka niespodzianka... Czas jednak pokaże, czy spełnią się andrzejkowe wróżby.
%%%%%%%%%%%%%%%
KONKURS RECYTATORSKI "MISIOLANDIA"
22 listopada Zuzanna Mazur (uczennica p.A. Smolak), Izabela Klasło i Izabela Ziobro (uczennice p.Karoliny Dąbrowskiej) – z oddziałów zerowych, reprezentowały naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie recytatorskim „Misiolandia”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Dębicy. W konkursie tym wzięło udział ponad 40 uczestników. Dziewczynki, przed zgromadzoną publicznością, zaprezentowały wiersze o misiach - Zuzia wiersz pt. „Kłopoty mieszkaniowe”, Iza Klasło – „Naprawimy misia”, a Iza Ziobro „Kołysanka”. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki.
%%%%%%%%%%%%%%%
NAM HENRYK SIENKIEWICZ PATRONUJE
W dniu 18 listopada 2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Nienadówce odbyło się uroczyste podsumowanie XI Wojewódzkiego Konkursu „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”, nad którym patronat objął Podkarpacki Kurator Oświaty
Tytuł laureatki z naszej szkoły zdobyła Maja Pawełek z klasy V, która przygotowała ciekawą prezentację multimedialną, pod czujnym okiem pani Renaty Kukułki.
Konkurs w niezwykle przyjaznej i nieszablonowej formie propaguje twórczość wybitnego polskiego pisarza Henryka Sienkiewicza, uhonorowanego Literacką Nagrodą Nobla w 1905 roku. Sprzyja integracji, zachęca do inwencji twórczej, a także kształtuje postawy patriotyczne wśród młodzieży.
Wielkie brawa dla Majki!
%%%%%%%%%%%%%%%
TEATR - MIEJSCE, W KTÓRYM MOCNIEJ BIJE SERCE…
Zdobywać wiedzę i kształtować swoją wrażliwość można na wiele sposobów. Ciekawą lekcją może być wizyta w teatrze. Przekraczając próg tego miejsca, wkraczamy w magiczny świat, który pozwala nam lepiej zrozumieć siebie i innych.
W dniu 16.11.2016 r. taką przygodę z teatrem przeżyli uczniowie z klas IV- VI. Uczniowie, pod opieką nauczycieli, udali się do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie obejrzeli sztukę pt. „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. Adaptacja jednej z najsłynniejszych powieści Kornela Makuszyńskiego przeniosła widzów w bajkowy świat, w którym dobro i matczyna miłość zawsze zwyciężają. Aktorzy świetnie odegrali swoje role. Na uwagę zasługują także pomysłowe rekwizyty, układy taneczne, piękna muzyka i scenografia. Tę wspaniałą baśń muzyczną polecamy wszystkim – zarówno dorosłym jak i młodym widzom.
Po spektaklu była jeszcze niespodzianka - wycieczka po teatrze. W rolę przewodnika wcielił się aktor - pan Robert Chodur, którego grę mogliśmy podziwiać także na scenie. Dzięki niemu usłyszeliśmy historię teatru, zobaczyliśmy kulisy sceny, rozmaite pracownie artystyczne, magazyny kostiumów, garderoby artystów. Mogliśmy także stanąć na prawdziwej scenie i zobaczyć jej techniczne możliwości.
Za to wszystko jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Robertowi Chodurowi!
%%%%%%%%%%%%%%%
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Rocznica odzyskania niepodległości przypadająca 11 listopada, to dzień bardzo ważny dla każdego Polaka.
To patriotyczne święto, skłania nas do refleksji nad wartością wolności i odrębności narodowej stanowiącymi istotny składnik narodowej tożsamości. Pamiętając o tej ważnej rocznicy, uczniowie naszej szkoły na wiele różnych sposobów deklarowali swój patriotyzm - uczestnicząc w zajęciach tematycznych, szkolnej akademii oraz miejskich obchodach tego święta.
Uroczystość szkolna została przygotowana przez uczniów klasy VIa i p.D. Majkę. Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918. Chór szkolny pod przewodnictwem p.G. Tomaszewskiego odśpiewał hymn państwowy i pieśni patriotyczne śpiewane dawniej przez żołnierzy „ku pokrzepieniu serc”.
%%%%%%%%%%%%%%%
I MIEJSCE DLA LENY GRYBOŚ
18 października miało miejsce rozstrzygnięcie etapu powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2016”, organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Dębicy. Głównym celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na właściwe zachowanie w codziennych sytuacjach życiowych.
Do Komendy Powiatowej w Dębicy wpłynęło 206 prac uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych.
I miejsce w kategorii wiekowej 6-9 lat zajęła LENA GRYBOŚ, uczennica oddziału 0B, która pracowała pod kierunkiem p. Karoliny Dąbrowskiej.
Praca Leny weźmie udział w finale wojewódzkim.
Lenie serdecznie gratulujemy i mocno trzymamy kciuki!!!
%%%%%%%%%%%%%%%
JAK POŁĄCZYĆ NAUKĘ Z ZABAWĄ - CZYLI DZIEŃ PIŻAMOWY
W dniu 28. 10 2016 r. SU zorganizował w szkole Dzień Piżamowy.
Po pierwsze był to sposób na połączenie nauki z zabawą, a po drugie zabawa przypomniała uczniom o zmianie czasu na zimowy i możliwości dłuższego wylegiwania się w łóżku!
SU ogłosił także konkurs na najlepiej przebrane klasy – oczywiście w piżamki, szlafroczki, bamboszki itp.
W zabawie zwyciężyły klasy :
I miejsce - klasa VIa i IIIb
II miejsce - klasa VIb
Nagrodzeni uczniowie otrzymali słodkie niespodzianki.
Oto fotorelacja z Piżamowego Dnia, który był pomysłem członków Samorządu Uczniowskiego.
... a bawili się wszyscy uczniowie, od klas 0 do VI i nawet... pan dyrektor!
%%%%%%%%%%%%%%%
PIERWSZOKLASIŚCI PASOWANI NA UCZNIÓW
Pasowanie na ucznia to uroczystość, podczas której uczniowie klasy pierwszej składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Podnosi ona rangę faktu rozpoczęcia nauki w szkole i jest powodem do dumy dla niejednego pierwszoklasisty.
W naszej szkole to ważne wydarzenie miało miejsce 20 października 2016 roku. Uczniowie przedstawili przygotowany z tej okazji program artystyczny pt.: „My się szkoły nie boimy, bo w szkole nie tylko się uczymy”. Następnie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.
Pan Dyrektor Grzegorz Nowacki nie miał najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci wielkim ołówkiem, z dumą przyjmował je do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy.Uroczystość przygotowała p.A. Chruściel i p.G. Tomaszewski.
%%%%%%%%%%%%%%%
PODSUMOWANIE KONKURSÓW O PATRONCE MIASTA
Podczas obchodów Dnia Patronki Miasta Dębicy - Św. Jadwigi Śląskiej w dniu 19 października, odbyło się podsumowanie VI edycji konkursu o patronce miasta i rozdanie nagród.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody w następujących kategoriach:
• konkurs plastyczny kl. 1-3
Viktoria Gonet zdobyła 2 nagrodę
Emilia Kudroń, Emilia Michalik i Magdalena Stusowicz otrzymały wyróżnienia
Dziewczynki są uczennicami klasy pierwszej, prace wykonały pod kierunkiem pani Anny Chruściel.
• konkurs plastyczny kl. 4-6
Maja Pawełek z klasy V zdobyła 3 nagrodę
Gabriela Jużkiewicz z klasy IV otrzymała wyróżnienie
Uczennice pracowały pod kierunkiem pani Jolanty Wócik
• konkurs literacki kl. 4-6
Gabriela Żmuda z klasy VI zdobyła wyróżnienie.
Uczennicę przygotowała pani Anna Olechowska
%%%%%%%%%%%%%%%
CO PORABIA KLASA I?
W szkole nie tylko się uczymy.
Tu przyjaciół dobrych mamy i z nimi wesoło brykamy.
%%%%%%%%%%%%%%%
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
"W czas złotej jesieni to święto przypada,
Gdy wśród drzew podcieni grad kasztanów spada,
Kiedy liście z wiatrem tańczą bossa novę,
A świt wiesza mokre mgły październikowe"
DZIEKUJEMY, JAK KAŻDEGO ROKU! Z KAŻDYM ROKIEM BARDZIEJ I GORĘCEJ!
BO TO DZIĘKI WSZYSTKIM WAM - WIEMY I ROZUMIEMY CORAZ WIĘCEJ!
%%%%%%%%%%%%%%%
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
%%%%%%%%%%%%%%%
WYCIECZKA KLASY VIA
W dniu 29 września 2016 r. uczniowie klasy VI a wraz z wychowawczynią panią Renatą Kukułką wybrali się na dwudniową wycieczkę do małej miejscowości Przeczyca. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy o lesie podczas krótkiej wędrówki. Zbieraliśmy grzyby i zrobiliśmy szałas. Pod koniec dnia zapaliliśmy ognisko, na którym wspólnie piekliśmy kiełbaski, chleb i serki. Po obfitej kolacji umilaliśmy sobie czas grając w gry planszowe i popijając ciepłą herbatę. Najpopularniejsza była gra w państwa – miasta. Na drugi dzień rano przyroda przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Korzystaliśmy z ostatnich chwil lata i spędziliśmy czas do odjazdu na podwórku. Wszyscy ciepło wspominają wspólnie spędzone chwile.
%%%%%%%%%%%%%%%
DZIEŃ POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO
28 września Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystości z okazji obchodów upamiętniających Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie klasy VIa wraz z dyrektorem szkoły panem Grzegorzem Nowackim uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Kościele pw Św. Jadwigi w Dębicy, a następnie w części oficjalnej, która odbyła się pod tablicą Polskiego Państwa Podziemnego w Miejskim Gimnazjum nr 1 w Dębicy.
%%%%%%%%%%%%%%%
SPOTKANIE Z SIOSTRĄ MISJONARKĄ
16.09.2016 r. w naszej Szkle Podstawowej nr 12 miało miejsce spotkanie z misjonarką s. M. Teresą Golemu pracującą w Peru, w Ameryce Południowej. Siostra opowiadała uczniom poszczególnych klas o tym jak żyją tamtejsi ludzie, pokazywała na slajdach jak mieszkają i czym się żywią. Uczyliśmy się także śpiewać w języku hiszpańskim proste pieśni i modlitwę „Aniele Boży…”
%%%%%%%%%%%%%%%
PODSUMOWANIE AKCJI "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA"
W ramach podsumowania akcji “Sprzątanie świata”, odbył się konkurs plastyczny w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy. W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich 8 szkół podstawowych. Zadanie uczestników konkursu polegało na pokazaniu "drugiego życia" śmieci. Dzieci z różnych materiałów wykonały prace plastyczne i stworzyły różne przedmioty m.in. wazony, torebki, obrazy, zabawki. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, a główna nagroda, czyli wycieczka do Zakładu Gospodarowania Odpadami w Paszczynie przypadła SP nr 3. Nagrody i gratulacje zwycięzcom konkursu i pozostałym jego uczestnikom złożyli burmistrz Mariusz Szewczyk, zastępca burmistrza Wojciech Iwasieczko, dyrektor MZO Ireneusz Kozak oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Dorota Piękoś. Trzy najpiękniejsze, wyróżnione przez jury prace zostały wystawione w Urzędzie Miejskim przy Biurze Gospodarowania Odpadami.
%%%%%%%%%%%%%%%
Tegoroczna akcja „Sprzątanie Świata – Polska” przebiegała pod hasłem:
„PODAJ DALEJ... DRUGIE ŻYCIE ODPADÓW"
Głównym przesłaniem akcji jest:
- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.
W dniu 16.09.2016 r. młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami panią Renatą Kukułką i panem Grzegorzem Tomaszewskim wzięła udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy naszej szkoły przyłączając się w ten sposób do akcji „Sprzątanie Świata”. W porządkowaniu „świata” wzięły udział klasy: VIa, VIb i V. Uczniowie dobrze przygotowani tzn. zaopatrzeni w kolorowe worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli do porządkowania najbliższej okolicy. Dochodząc do celu naszego „spaceru” mieliśmy pełne worki posegregowanych odpadów, które pozostawiliśmy w oznaczonym miejscu, czyli koło szkolnego kontenera.
Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!
Koordynator akcji naucz. przyrody pani Renata Kukułka
%%%%%%%%%%%%%%%
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Zadaniem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest propagowanie wśród dzieci zasad bezpiecznego zachowania na drodze oraz uświadomienie im, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły.
Na zaproszenie Burmistrza Miasta Dębicy pana Mariusz Szewczyka pierwszoklasiści w dniu 2 września udali się na Rynek w Dębicy, gdzie czekało na nich bardzo wiele atrakcji.
Uczniowie obejrzeli program edukacyjny „Z Zuzią i Bimbkiem bezpieczniej” przygotowany przez Studio Fama. Spotkali się z funkcjonariuszami Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej oraz obejrzeli z bliska samochody wymienionych służb i ich wyposażenie.
Na zakończenie uczniowie otrzymali plecaki z wyposażeniem. Plecaki wręczyli przedstawiciele władz miasta z Burmistrzem Mariuszem Szewczykiem na czele oraz sponsorzy akcji: Aleksandra Małozięć Specjalista ds. Komunikacji Korporacyjnej FFiL Śnieżka SA, Monika Garduła Kierownik Działu Public Relations Firmy Oponiarskiej Dębica S.A., Tomasz Wróbel Prezes MPEC Sp. z o.o., Paweł Bania i Jakub Korga z Firmy Ban-Kor–Bet.
%%%%%%%%%%%%%%%
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
W dniu 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017.
Niestety, skończyły się wakacje. Pamiętajmy jednak o tym, że dobre, miłe i fajne rzeczy przydarzają się nam nie tylko w czasie wakacji, ale także mogą nas spotkać podczas roku szkolnego - tu w naszej szkole.
Pan dyrektor Grzegorz Nowacki powitał serdecznie wszystkich zebranych na uroczystości, życzył uczniom i nauczycielom wielu sukcesów, wytrwałości w dążeniu do celu.
Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, w której nie zabrakło wspomnień związanych z kolejną rocznicą wybuchu II Wojny Światowej.
Uczniów do występu oraz scenografię przygotowali pani Anna Chruściel i pan Grzegorz Tomaszewski.
%%%%%%%%%%%%%%%
KAŁUŻÓWKA
28 sierpnia 2016 r. na polanie Kałużówka, odbyły się coroczne uroczystości upamiętniające kolejną rocznicę akcji „Burza” i stoczonej tutaj w 1944 roku największej bitwy partyzanckiej w południowo-wschodniej Polsce, pomiędzy żołnierzami Armii Krajowej a oddziałami Wehrmachtu.
W uroczystościach na polanie, uczestniczyli mieszkańcy ziemi dębickiej, władze miejskie, powiatowe i gminne, przedstawiciele organizacji kombatanckich i Związku Strzeleckiego "Strzelec", harcerze, delegacje szkół, również naszej oraz organizacji pozarządowych i stowarzyszeń.