Rok szkolny 2014/2015
PÓŁKOLONIA
W odpowiedzi na duże zainteresowanie jakim cieszył się wypoczynek letni w poprzednich latach, w naszej szkole została zorganizowana półkolonia w dniach 06 - 10.07.2015r.
Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Dębica. Z zajęć skorzystało 50 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Na uczestników półkolonii czekało wiele atrakcji, między innymi gry i zabawy sportowe, wyjazd na basen i do kina, oraz różne konkursy.
Aby zachęcić uczestników półkolonii do bardziej intensywnego wypoczynku zorganizowana została wycieczka do Ciężkowic, gdzie główną atrakcją była wędrówka po Skamieniałym Mieście i po bardzo nowoczesnym Muzeum Przyrodniczym im. Krystyny i Włodzimierza Tomków.
Dzieci chętnie brały udział w zorganizowanych zajęciach.
===============================================
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS 0-V
W dniu 26 czerwca 2015r. uczniowie z klas 0-V niezwykle odświętni i uśmiechnięci zakończyli rok szkolny 2014/2015.
Uroczystą akademię przygotowali uczniowie z klas Va i Vb wspólnie z p. Anną Olechowską i p. Grzegorzem Tomaszewskim.
Najpierw odbyła się część oficjalna. Prowadzący powitali zgromadzonych, odśpiewaliśmy hymn państwowy i wysłuchaliśmy przemówienia pana dyrektora Grzegorz Nowackiego, który podsumował mijający rok szkolny oraz wręczył nagrody wyróżniającym się uczniom. Następnie oglądnęliśmy pełen humoru program artystyczny pt.”Czas na wakacje”. Po występie przyszedł czas na życzenia i słowa pana dyrektora, na które wszyscy bardzo czekali: „Rok szkolny 2014/2015 uważam za zakończony!”. Rozległy się brawa i pełne zachwytu okrzyki widowni, bo przecież po ciężkiej pracy trzeba odpocząć…
„ Lasy… pola…piasek…woda!
Słońce…wspaniała pogoda…
Pamiątki…wspomnienia i psoty…
Zielone noce, zwady i przyjaźnie…
Bo po to są właśnie WAKACJE !
Życzymy radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń z wakacji…
===============================================
EKOLOGICZNY TEST ROZSTRZYGNIĘTY!
W dniu 23.06.2015r. w siedzibie Przedsiębiorstwa Gospodarowania Odpadami w Paszczynie odbył się test wiedzy ekologicznej w którym wzięło udział 18 uczniów szkół z terenu Gminy i Miasta Dębica. Nagrodami za pierwsze dwa miejsca w kategoriach gimnazjum i szkoła podstawowa były tablety, pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i albumy. Celem konkursu było zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ekologii i ochrony środowiska, promocja właściwego postępowania z odpadami oraz wzrost świadomości na temat właściwego sposobu segregacji odpadów wśród dzieci i młodzieży.
Najlepszą uczennicą okazała się Kasia Kądzielawa z naszej szkoły, otrzymując 23 na 25 pkt w teście ekologicznym i wygrywając tym samym główną nagrodę!
W konkursie brali również udział: Jakub Wiśniowski, Jakub Nowacki i Karolina Wujko. Uczniów przygotowywała pani Renata Kukułka.
===============================================
OGNISKO GRUPY 0B
Ognisko grupy 0B odbyło się 25 czerwca 2015 w godzinach miedzy 9 - 12 u jednej z dziewczynek z grupy. W ognisku uczestniczyło 13 dzieciaczków z naszej grupy wraz z Panią Alinką, kilkoma rodzicami oraz wspaniałymi gospodarzami. Dzieci miały bardzo dużo atrakcji: malowanie kredą po kostce, rysowanie, skakanie na trampolinie, zjeżdżanie ze zjeżdżalni. Brały udział w zawodach grupowych: bieg z pałeczka, przekładanie szarfy oraz przeciąganie liny. Zjadły smaczną kiełbaskę i pieczony chlebek. Na koniec Pani Alinka nagrodziła dzieci złotymi medalami.
Rodzice klasy 0b
===============================================
SUKCES UCZNIÓW KLASY II
W międzynarodowym konkursie matematycznym "Kangur Matematyczny" MATEUSZ URBAŃSKI uzyskał wynik bardzo dobry, a PIOTR FREJ uzyskał wyróżnienie.
Uczniów do konkursu przygotowała p.Anna Chruściel. Serdecznie gratulujemy!!!
===============================================
DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE II
18 czerwca 2015 r. uczniowie z klasy II świętowali Dzień Mamy i Taty.
Na uroczystość dzieci zaprosiły swoich Rodziców oraz dyrektora szkoły pana Grzegorza Nowackiego. Zaprezentowały, specjalnie na tę okazję przygotowany, program artystyczny, którego głównym punktem była inscenizacja pt.”Pinokio”. Po występie dzieci wręczyły bliskim samodzielnie napisane listy, czym dostarczyły wiele radości i wzruszeń.
Uczniów do występu przygotowała pani Anna Chruściel, a oprawę muzyczną - pan Grzegorz Tomaszewski.
===============================================
WYCIECZKA DO OJCOWA
Dnia 16 czerwca uczniowie klasy IVa i IVb wzięli udział w długo wyczekiwanej wycieczce do Ojcowa.
O godz. 8.00, spod budynku szkoły, wszyscy w doskonałych humorach wyruszyli w drogę. Po przyjeździe na miejsce pierwsze kroki skierowali w stronę malowniczych ruin zamku wzniesionego przez Kazimierza Wielkiego. Z tego miejsca uczniowie zachwycali się przepiękną panoramą Doliny Prądnika. W salce nad bramą wjazdową zapoznali się z historią twierdzy i jej właścicieli oraz obejrzeli makietę budowli z przełomu XIV/XV stulecia.
Kolejnym punktem wycieczki była Jaskinia Łokietka – najdłuższa z jaskiń znajdujących się na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Pan przewodnik ciekawie opowiedział jej historię oraz zapoznał uczniów z elementami jej budowy. Przedstawił również legendę mówiącą o tym, jak na przełomie XIII i XIV wieku ukrywał się w niej Władysław Łokietek.
Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do autokaru i udali się w drogę powrotną do Dębicy.
Wycieczkę zorganizowały panie Renata Kukułka i Karolina Dąbrowska – wychowawczynie klas czwartych. Dodatkowo opiekę nad uczniami sprawowała pani Barbara Pleban.
===============================================
KONKURS PLASTYCZNY „Golgota Wschodu”
Organizatorem konkursu był Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów.
W kategorii prac plastycznych pt. "Krwawe Wzgórza Golgoty" Maja Pawełek z klasy III została laureatem.
Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się dnia 15.06.2015 w DK „Śnieżka”.
===============================================
POWIATOWY KONKURS "Armia Krajowa w Powiecie Dębickim"
Kasia Kądzielawa zajęła II miejsce i w nagrodę pojechała do Muzeum Armii Krajowej w Warszawie.
===============================================
WYCIECZKA KLAS 0
12 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły, odbyli jedną z pierwszych w swoim życiu, lekcji historii.
W słowiańskiej osadzie w Stobiernej mogli zobaczyć, jak żyli, mieszkali i czym się zajmowali pierwsi słowianie. Sami też "spróbowali " takiego życia, gdyż mieli możliwosć samodzielnie lepić gliniane naczynia i strzelać z łuku.
===============================================
KLASA 2 POZNAJE OKOLICE DĘBICY
Uczniowie klasy II w dniach 10-11 czerwca przebywali na wycieczce w Głobikowej.
Głównym celem wyjazdu była jeszcze lepsza integracja zespołu klasowego, czemu sprzyjały wspólne gry i zabawy. Największą atrakcją dla dzieci, okazał się jednak pierwszy poza domem nocleg i samodzielnie robione posiłki. Specjalnym gościem podczas wycieczki był pan Karol Ozga, który opowiedział uczniom legendy o Dębicy i okolicach Głobikowej. Nie zabrakło również wędrówek śladami legend.
Uczniami opiekowały się panie: Anna Chruściel i Danuta Partyka.
===============================================
DZIEŃ MATKI I OJCA W KL. III
Dnia 9 czerwca klasa III świętowała Dzień Matki oraz Dzień Ojca. Na uroczystość zostali zaproszeni Pan Dyrektor Grzegorz Nowacki oraz Rodzice, którzy ze wzruszeniem wysłuchali wierszy i piosenek przygotowanych specjalnie dla nich.
Miniona uroczystość była również okazją do podsumowania trzyletniej pracy uczniów. Wychowawczyni Joanna Stelmach podziękowała wszystkim rodzicom za współpracę, nie kryjąc łez wzruszenia.
Oprawę muzyczną przygotował pan Grzegorz Tomaszewski.
===============================================
MAM TALENT
===============================================
BICYKLOMANIA 2015
6 czerwca reprezentacja naszej szkoły kolejny raz uczestniczyła, w obejmującej swoim zasięgiem całe miasto, imprezie BICYKLOMANIA 2015.
===============================================
I TURNIEJ SZACHOWY
02.06.2015r w naszej szkole odbył się I Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP nr 12 oraz Prezesa Fundacji im.T.Gardziela.
W turnieju uczestniczyło 35 zawodników ze wszystkich dębickich szkół podstawowych, a także jeden uczeń z Niepublicznego Przedszkola Weldon Kids.W grupie najmłodszej zwyciężyli:
I m Prus Damian - Weldon Kids
II m Pietrucha Przemysław - SP 12
III m Jaźwińska Julia - SP 12W grupie starszej:
I m Rzeszuto Karol - SP 11
II m Olszewski Jakub - SP 2 III m Cynar Bartłomiej - SP 9W grupie najstarszej:
I m Sygulski Piotr - SP 5
II m Blicharz Zuzanna - SP 9
III m Bukowski Jakub - SP 9Sędzia pan Paweł Sygulski rozstrzygał wszelkie spory szachowe, a nagrody ufundowane przez Fundację im. T.Gardziela wręczali p.Joanna Dymitrowska - członek Zarządu Fundacji, p.Ireneusz Kozak - dyrektor MZO w Debicy oraz dyrektor SP nr 12 p.Grzegorz Nowacki
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i gratulujemy mistrzom!===============================================
ZIELONA SZKOŁA
Tego roku (25- 30.05.2015) ponownie odwiedziliśmy Augustów.
Miasto to położone jest w zachodniej części Równiny Augustowskiej, wchodzącej w skład Pojezierza Litewskiego, nad rzeką Nettą, pomiędzy 7 jeziorami Necko, Białym, Rospuda Augustowska, Sajenek, Sajenko, Studzieniczne i Sajno. Obok miasta przepływa najkrótsza rzeka świata – Klonownica (wpisana do księgi Guinessa). Augustów od wschodu, południa i północy otoczony jest Puszczą Augustowską, której większość (ponad 114 tys.ha) leży na terenie Polski.
Nasz pobyt w Augustowie:
Dzień I - Przyjazd i spacer nad jezioro Necko.
Dzień II - Rejs statkiem doliną Rospudy, spacer ścieżką edukacyjną, dyskoteka.
Dzień III - Całodzienna wycieczka z przewodnikiem nad jezioro Wigry i Hańcza - zwiedzanie Klasztoru Kamedułów, wizyta w Muzeum Przyrodniczym.
Dzień IV - Wycieczka z przewodnikiem do wsi Studzieniczna - spacer ścieżką edukacyjną i szlakiem Orła Białego, zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego, spacer szlakiem Ojca Św. Jana Pawła II.
Dzień V - Udział w turnieju sportowym w Szkole Społecznej w Augustowie - ZAJĘLIŚMY I MIEJSCE!!!
Dzień VI - W drodze powrotniej do Dębicy zwiedziliśmy z przewodnikiem Tykocin - rozciągnięte na lewym brzegu Narwi, ciche i senne miasteczko – najstarszy i najpiękniejszy zespół urbanistyczny historycznego Podlasia.
===============================================
MUNDIALITO
Sukces!!! IV MIEJSCE!
===============================================
WESOŁY KOROWÓD SZKÓŁ
===============================================
DZIEŃ MAMY I TATY
Dnia 28 maja uczniowie kl.I zorganizowali dla swoich rodziców z okazji ich święta uroczyste spotkanie. Zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne podczas przedstawienia "Zaczarowany świat bajki" i złożyli serdeczne życzenia swoim rodzicom. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem w serdecznej atmosferze.
===============================================
"POLA NADZIEI" -
KONKURS PLASTYCZNY "Żonkilowa kartka dla chorych"
Od ośmiu lat nasza szkoła aktywnie uczestniczy w ogólnokrajowej kampanii pod hasłem „Pola Nadziei”. Celem kampanii jest szerzenie idei hospicyjnej oraz przekazywanie informacji o niesionej przez hospicja opiece dla osób terminalnie chorych i ich rodzin, uwrażliwianie zwłaszcza ludzi młodych na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych, a także pozyskiwanie funduszy do pełnienia opieki hospicyjnej.
W tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Żonkilowa kartka dla chorych”. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0 – VI.
W konkursie uczestniczyli następujący uczniowie :
Julia Jaźwińska - kl. I
Maja Parkitna – kl. I
Aleksandra Czuchra – kl. II
Kacper Czarnecki – kl. II
Maciej Czarnecki – kl. II
Gabriela Jużkiewicz – kl. II
Milena Ozga – kl. II
Weronika Głogowska – kl. II
Maja Pawełek – kl. III
Joanna Pławecka – kl. IV a
Julia Pietrucha – kl. V a
Aleksandra Hochołowska – kl. V a
Julia Różańska – kl. V a
Anna Karczmarczyk – kl. V b
Julia Strzałka – kl. V b
Jakub Wiśniowski – kl. V b
Kacper Rogowski – kl. VI
Patryk Łukaszewski – kl. VI
Kacper Bomba – kl. VI
Wszystkie prace zostały zakwalifikowane do powiatowego etapu konkursu plastycznego i zostały przekazane do siedziby Domowego Hospicjum im. Jana Pawła II w Dębicy.
W dniu 22 maja 2015 roku w domu kultury „Śnieżka” odbyło się uroczyste podsumowanie akcji „Pola Nadziei” oraz ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Żonkilowa kartka dla chorych”.
Jakub Wiśniowski, uczeń klasy Vb zdobył wyróżnienie w kategorii uczniów klas IV – VI. Ucznia przygotowywała pani Jolanta Wójcik.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
===============================================
OGNISKO I LEKCJA HISTORII W STOBIERNEJ
W dniu 21 maja 2015 roku uczniowie z klas VA i VB pod opieką p.A. Olechowskiej, p.G. Tomaszewskiego i p.M. Śliwy wybrali się do Osady Słowiańskiej w Stobiernej.
To była podróż w przeszłość, bo pobyt w tym miejscu pozwolił wszystkim przenieść się w czasie prawie 1000 lat wstecz i w ciekawy sposób poznać okres średniowiecza. Uczniowie zwiedzili każdą chatę, zobaczyli gliniane naczynia, dawne uzbrojenie, ręcznie robioną biżuterię, przymierzali słowiańskie stroje, z zaciekawieniem obejrzeli walkę wojów i taniec z ogniem. Niektórzy poczuli się jak dzielni obrońcy grodu.
Dużo emocji dostarczył uczniom turniej łuczniczy. Po wielu konkursowych zmaganiach kiełbaska z ogniska smakowała wyśmienicie.
Ta wycieczka była nie tylko świetną zabawą, ale też niecodzienną lekcją historii.
===============================================
VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH
„The World of English”
20 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VIII MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH „THE WORLD OF ENGLISH”, zorganizowanym przez nauczycieli języka angielskiego Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy.
Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: ENGLISH SPEAKING COUNTRIES. Konkurs miał na celu rozbudzanie i pogłębianie zainteresowań uczniów tematyką z zakresu kultury, tradycji, historii i geografii krajów anglojęzycznych, przybliżanie różnych aspektów kultury tychże krajów, ułatwienie zrozumienia różnic i przekraczania barier kulturowych oraz kształtowanie tolerancyjnej postawy wobec innych kultur.
Grzegorz Pietraszek z klasy Va zajął II MIEJSCE. Pozostali uczniowie: Jakub Wiśniowski i Emily Zygmunt z klasy Vb zajęli czwarte i piąte miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.
===============================================
IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PAPIESKI
W finale IV edycji Międzyszkolnego Konkursu "JAN PAWEŁ II - IKONA MODLITWY", zorganizowanego 8 maja 2015r. przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzeźnicy, wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
W kategorii klas I-III:
Aleksandra Bielawa i Dagmara Petryk z kl.III - zajęły I MIEJSCE!
W kategorii klas IV-VI:
Katarzyna Kądzielawa i Jakub Wiśniowski z kl.Vb - zajęli również I MIEJSCE!
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 18 maja 2015 na wielkiej gali w ZS w Brzeźnicy.
Gratulujemy serdecznie uczniom oraz ich opiekunowi s.Renacie Pytko!
===============================================
WESOŁA WIZYTA
Uczniowie klasy I wraz z opiekunami p.Agatą Gąsior i p.Grzegorzem Tomaszewskim odwiedzili Przedszkole nr 4 w Dębicy. Nasi artyści przedstawili spektakl "Pociąg bajek". Publiczność składająca się z przedszkolaków i opiekunów entuzjastycznie przyjęła przedstawienie, a nasi artyści otrzymali czekoladowe serca w podziękowaniu. My tez dziękujemy!
===============================================
MALI ARTYŚCI
19 maja najmłodsi uczniowie naszej szkoły, pod opieką p.Aliny Kudry i p.Agnieszki Smolak, udali sie na zajęcia rozwijające ich talent artystyczny, kreatywność i zdolności manualne.
Każde z dzieci mogło na własnej skórze przekonać się, jak żmudna, ale i satysfakcjonująca, jest praca rzeźbiarza. Samodzielnie przygotowywały materiał, z którego miało powstac ich dzieło - "biły", ugniatały i wałkowały glinę, aby stała się plastyczna, wykrawały wg. szablonu odpowiedni kształt i wygładzały wodą jego brzegi. Następnie doklejały do swych prac wypukłe elementy, aby z płaskiego "placka" powstała piękna płaskorzeźba - konik, motyl, rakieta czy samochód.
To jednak nie koniec tej radosnej twórczości! Dzięki uprzejmości pań prowadzacych warsztaty, prace dzieci zostaną "wypalone" w specjalnym piecu, dzięki czemu staną się twarde i trwałe. Będzie je można wtedy pomalować i polakierować.
Zajęcia odbywały się w Pracowni Artystycznej "DHARMA" pod okiem i kierownictwem właścicielki pani Kariny Ozgi i p.Edyty Piłat.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i cenne rady udzielane podczas pracy!
===============================================
3 MAJA
Delegacja Szkoły Podstawowej nr 12 wzięła udział w miejskich obchodach Święta 3 Maja. Patriotyczne uroczystości miały miejsce na Rynku Głównym, Placu Solidarności i Placu Gryfitów.
===============================================
EKO-ROBOTEK - KONKURS
W celu pogłębienia wiedzy uczniów na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska w szkole został przeprowadzony konkurs plastyczno-techniczny pt.: „Wielofunkcyjny Eko-robotek dla mamy”.
Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie zabawki przestrzennej – z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych . Konkurs cieszył się wśród uczniów dużym zainteresowaniem.
Niezależne jury przyznało nagrody, które zostały wręczone uczniom przez dyrektora szkoły pana Grzegorza Nowackiego. Nagrody ufundowała Organizacja Odzysku EKO-Świat w Brzezówce.
Nagroda
Klasa 1
Klasa 2
Klasa 3
I miejsce
Reguła Eliza
Zdziebło Jacek
Pawełek Maja
II miejsce
Maniawski Mikołaj
Ozga Milena
Klasło Rafał
III miejsce
Parkitna Maja
Ferenc Rafał
Stelmach Katarzyna
Wyróżnienie
Augustyn Julia
Sibiga Karol
Czernik Zofia
Wiśniowski Bartosz
Petryk Kamila
Bała Filip
Nagroda
Klasa 4a
Klasa 4b
Klasa 5a
Klasa 5b
Klasa 6
I miejsce
Lorenc Filip
Gancarz Milena
Reguła Adrian
Wiśniowski Jakub
Czapla Gabriela
II miejsce
Pławecka Joanna
Żmuda Gabriela
Hochołowska Aleksandra
Karczmarczyk Anna
Hochołowska Karolina
III miejsce
Grobelny Dominika
Grobelny Konstancja
Pękala Julia
Nowacki Jakub
Czernik Amelia
Balasa Szymon
Wyróżnienie
Godawski Krzysztof
Uriasz Jakub
Świstak Katarzyna
Pozostałym uczestnikom konkursu przyznano nagrody pocieszenia. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy!
===============================================
XXIII DĘBICKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY
8 kwietnia Aleksandra Hochołowska i Zuzanna Rzeszutko, startowały w miejskich eliminacjach turnieju dwójek klas IV w piłce siatkowej w ramach XXIII Dębickiej Olimpiady Młodzieży. Zdobyły tam I MIEJSCE!
20 kwietnia w tym samym turnieju, ale na etapie powiatowym, zajęły... również I MIEJSCE!!!
Serdecznie gratulujemy uczennicom i ich opiekunowi pani Joannie Hochołowskiej-Rzeszutko!
===============================================
XV BIESIADA LITERACKA
16 kwietnia w naszej szkole odbyła się XV Biesiada Literacka – Powiatowy Konkurs Recytatorski dla wychowanków przedszkoli i uczniów szkół podstawowych pod hasłem: „ Barwny świat wokół nas - rodzinnie, zdrowo, sportowo ” oraz Konkurs Literacki im. Jerzego Żuławskiego w setną rocznicę śmierci, temat którego brzmiał „Barwny świat przyszłości”. Współorganizatorem konkursu była Organizacja Odzysku EKO-ŚWIAT, a patronat nad nim objął Burmistrz Miasta Dębicy oraz dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty.
Biesiada Literacka jest organizowana od 2001 roku, a jej motto brzmi „ …i na skrzydłach poezji przez bajkowy świat”.
„Początkowo uczestnikami Biesiady Literackiej byli tylko uczniowie „dwunastki”. Rok później grono uczestników zasilili reprezentanci innych dębickich szkół. Biesiada miała formę konkursu recytatorskiego dla uczniów klas I – III i konkursu literackiego dla uczniów klas IV – VI. W ten sposób konkurs zyskał rangę międzyszkolną, a nieco później powiatową. W każdym roku zmieniała się też tematyka Biesiady, która dotyczyła m.in. zdrowia, zainteresowań, bezpieczeństwa czy przyjaźni” – to słowa pana Grzegorza Nowackiego, dyrektora szkoły.Recytacje konkursowe i nadesłane prace literackie oceniało jury w składzie:
p.Marta Bonarek – Socha, nauczyciel języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy,
p.Barbara Gruba, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 2 w Dębicy,
p.Beata Sroczyńska, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy
i p.Ludmiła Szewczyk, nauczyciel i pedagog w Szkole Podstawowej nr 2 w Dębicy.
W Konkursie Recytatorskim wyłoniono najlepszych recytatorów w każdej z 4 kategorii wiekowych.
Jury oceniając prezentacje 38 uczestników brało pod uwagę: dobór repertuaru, zgodność przedstawionych treści z hasłem przewodnim Biesiady, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.W kategorii dzieci 4 i 5-letnich I miejsce przyznano Gabrielowi Pietruszewskiemu z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Dębicy, II miejsce Agnieszce Piekarz z Publicznego Przedszkola w Podgrodziu, III miejsce Filipowi Nyklowi z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Dębicy, wyróżniono także Klaudię Oszajec z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Dębicy, Wiktorię Zaborowską z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Dębicy i Martynę Jemioło z ZS Publicznego Przedszkola w Pustkowie.
Wśród uczniów klas I, uczniów 6 i 7-letnich jury przyznało I miejsce Antoninie Cioch z SP nr 12 w Dębicy, II miejsce Emilii Cabaj z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Dębicy. III miejsce zdobył Antoni Lenczowski z SP nr 8 w Dębicy. Dwa wyróżnienia powędrowały do rąk Aleksandry Rogowskiej z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Dębicy i Wiktorii Tworek ze SP 11 w Dębicy.
Najlepszym recytatorem wśród uczniów klas II, okazał się Dominik Osika z SP nr 8 w Dębicy, II miejsce zdobyła Katarzyna Derlęga z PSP w Zasowie, III nagrodę przyznano Oliwii Święch ze SP nr 12 w Dębicy, a wyróżniono Zuzannę Lech z ZS w Podgrodziu.
W kategorii klas III i uczniów 9 oraz 10-letnich triumfowała Liliana Ostrowska ze SP nr 9 w Dębicy, II miejsce przypadło Zuzannie Szacik z PSP w Zasowie, III zdobył Krystian Jasek z SP nr 8 w Dębicy.
Konkurs Literacki skierowany był do uczniów z klas IV-VI. Wśród młodych twórców poezji nagrodzono autorów siedmiu najciekawszych wierszy. W tej kategorii zwyciężyła uczennica Szkoły Podstawowej nr 11 w Dębicy Izabela Gierłach. Drugie miejsce przyznano Zuzannie Blicharz ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Dębicy oraz Adrianowi Regule ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy. Trzecią lokatę zdobyli Wiktoria Chudy z Zespołu Szkół w Gumniskach oraz Julia Pyzińska ze Szkoły Podstawowej w Podgrodziu. Ponadto wyróżniono prace Julii Strzałki oraz Jakuba Nowackiego – uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy.
W etapie powiatowym XV Biesiady wzięło udział 12 szkół i 10 przeszkoli.
Laureaci odebrali nagrody z rąk burmistrza miasta Dębicy p.Mariusza Szewczyka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Dębicy p.Szczepana Mroczka, dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty p.Ireneusza Kozaka, radnej Rady Miejskiej p.Katarzyny Rostowskiej-Machnik oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy – p.Grzegorza Nowackiego.
Podczas spotkania uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie „Zaczarowany świat bajki” w wykonaniu uczniów I klasy pod kierunkiem p.Agaty Gąsior i p.Grzegorza Tomaszewskiego.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział!!!
===============================================
PAMIĘCI JERZEGO ŻUŁAWSKIEGO
W tym roku przypada 100 rocznica śmierci poety, dramaturga i prozaika Jerzego Żuławskiego.
Pisarz najbardziej znany z Trylogii Księżycowej (m.in. „Na srebrnym globie”) podczas I wojny światowej walczył w Legionach. W 1915 roku trafił do Dębicy i tutaj zmarł 9 sierpnia w szpitalu wojskowym podczas epidemii tyfusu.
15 kwietnia, aby uczcić pamięć pisarza, Pan Burmistrz Mariusz Szewczyk, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty Pan Ireneusz Kozak i delegacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy wraz z Dyrektorem Grzegorzem Nowackim, złożyli wiązankę kwiatów na grobie pisarza na Cmentarzu Wojskowym w Dębicy.
===============================================
ZBRODNIA KATYŃSKA I KATASTROFA SMOLEŃSKA
W tym roku mija 75 lat od zbrodni katyńskiej i 5 od katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem.
Mieszkańcy naszego miasta, podobnie jak w poprzednich latach, wspominali zmarłych w czasie uroczystości na Placu Mikołajkowów, gdzie znajdują się dęby katyńskie i Memoriał Smoleński.
Hołd poległym oddali przedstawiciele miasta, gminy i powiatu oraz związków kombatanckich. Przybyły również poczty sztandarowe wielu dębickich szkół i przedstawiciele dębickiej młodzieży, której nie trzeba przekonywać jak ważna jest historia.
===============================================
KASIA KĄDZIELAWA
LAUREATKĄ MIEJSKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
Zawiłości polskiej ortografii dają się we znaki wielu uczniom, ale Kasia Kądzielawa z klasy VB udowodniła, że z ortografią można się zaprzyjaźnić.
Kasia znalazła się w gronie laureatów Miejskiego Konkursu Ortograficznego „Dębickie Dyktando 2015”, zajęła III miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych. Podczas podsumowania przedsięwzięcia zorganizowanego przez MZO w Dębicy i SP nr 2 uczennica otrzymała z rąk burmistrza Mariusza Szewczyka dyplom uznania i pamiątkową statuetkę.
W zmaganiach ortograficznych uczestniczyli także Jakub Nowacki i Grzegorz Pietraszek z klasy VA. Wszyscy reprezentanci naszej szkoły to zwycięzcy etapu szkolnego, w którym wzięło udział 30 uczniów z klas IV-VI.
Uczniom gratulujemy i życzymy, aby nadal wytrwale zgłębiali tajniki polskiej ortografii.
===============================================
OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA "OLIMPUSEK" Z J.ANGIELSKIEGO
Dnia 10 kwietnia 2015 roku nasi najmłodsi uczniowie zmierzyli się z zadaniami konkursowymi olimpiady "Olimpusek" z języka angielskiego. Mateusz Urbański z klasy II otrzymał dyplom laureata zajmując 14 miejsce w Polsce. Gratulacje!
===============================================
III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
"Primary School Tournament"
9 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego "Primary School Tournament". Organizatorem konkursu byli nauczyciele prowadzący zajęcia z języka angielskiego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy we współpracy z wydawnictwem Macmillan. Głównym celem konkursu było promowanie uczniów zdolnych wśród klas I-VI szkoły podstawowej, a także rozwijanie ich zainteresowań językiem obcym, wdrażanie i motywowanie do nauki oraz pobudzanie twórczego myślenia.
W konkursie brało udział sześcioro uczniów naszej szkoły. Z klas młodszych byli to: Katarzyna Stelmach z klasy III, Mateusz Urbański z klasy II i Bartosz Wiśniowski z klasy II. Klasy starsze reprezentowali: Jakub Nowacki z klasy Va, Grzegorz Pietraszek z klasy Va, i Jakub Wiśniowski z klasy Vb. Grzegorz Pietraszek zajął II miejsce w kategorii uczniów klas IV – VI. Naszemu zwycięzcy i wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.
===============================================
SUKCESY W KONKURSACH PLASTYCZNYCH
W miejskich eliminacjach VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga" w kategorii klas IV – VI laureatem najlepszej pracy został Adrian Totoń uczeń klasy IV b.
Również pochwalić się może uczennica klasy VI Gabriela Czapla, która otrzymała nagrodę główną w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez Miejskie Gimnazjum Nr 2 W Dębicy.
Tematem konkursu był Mikołaj Kopernik – Człowiek Renesansu.
Prace uczniowie przygotowali po kierunkiem p. Jolanty Wójcik
===============================================
KIERMASZ WIELKANOCNY
W dniach 25, 26 i 27 marca zorganizowaliśmy Świąteczny Kiermasz Wielkanocny.
Uczniowie naszej szkoły sprzedawali wykonane przez siebie ozdoby świąteczne. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a zebrane pieniądze przekazano Radzie Rodziców.
===============================================
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
W dniu 20 marca - w piątek, przywitaliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny. Wszyscy przyszliśmy do szkoły w przebraniu wiosennym i z plecakiem pełnym humoru.
Scena w tym dniu należała do uczniów, którzy z wychowawcami przygotowali wiosenne prezentacje. Były to fragmenty popularnych programów telewizyjnych i pełne humoru kolorowe inscenizacje. Brały w niej udział całe zespoły klasowe. Występy były wspaniałe! Mieliśmy okazję podziwiać umiejętności wokalne, aktorskie i taneczne naszych wychowanków.
Każda klasa przygotowała się solidnie i decyzją jury wszyscy młodzi artyści zostali nagrodzeni.
===============================================
BADAM SIĘ - MAM PEWNOŚĆ
W dniu 9 III 2015 r. w Domu Parafialnym pw .NSPJ w Dębicy-Latoszynie, dzięki uprzejmości Ks. Proboszcza dr Kazimierza Fąfary, odbyło się szkolenie dla kobiet „Badam się - mam pewność”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Panią Katarzynę Rostowską-Machnik - Radną Miejską.
Imprezę uświetnił występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy, którzy wspólnie z nauczycielami - panią Anną Olechowską i panem Grzegorzem Tomaszewskim przygotowali ciekawą część artystyczną z okazji Dnia Kobiet.
===============================================
UROCZYSTOŚCI DNIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Poczet Sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 12 wziął udział w uroczystościach wojewódzkich Dnia Żołnierzy Wyklętych. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkolę na Rynku Głównym, w Kościele Św. Jadwigi i Cmentarzu Wojskowym.
===============================================
KONKURS PLASTYCZNY
W konkursie plastycznym o żołnierzach niezłomnych zorganizowanym w ramach Dnia Żołnierzy Wyklętych, zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Dębicy, nagrody zdobyli uczniowie naszej szkoły - Julia Różańska i Karolina Wujko. Opiekunem była Jolanta Wójcik.
Gatulacje!
===============================================
WIELKI SUKCES W KONKURSACH PRZEDMIOTOWYCH!!!
Z ogromną radością przyjęliśmy informację na temat wyników konkursu przedmiotowego z języka angielskiego, gdyż aż dwóch uczniów naszej szkoły zostało jego LAUREATAMI!
Grzegorz Pietraszek uczeń klasy VA z wynikiem 44 pkt, uplasował się na bardzo wysokim, bo 2 miejscu, natomiast Alexander Ottaway-Kasperek z klasy VI, zdobywając wraz z dwoma innymi uczniami 42 pkt, zajął 6 pozycję w całym województwie!
Serdecznie gratulujemy uczniom oraz p.Beacie Szukale, pod której kierunkiem trwały przygotowania do konkursu.
===============================================
FERIE ZIMOWE
Od 2 do 6 lutego w SP nr 12 odbywały się zajęcia w ramach zimowiska. Dzięki temu przedsięwzięciu wiele dzieci mogło mile spędzić ferie. Atrakcji było co niemiara.
Oczywiście największą popularnością cieszyły się gry i zabawy sportowe. Nie zabrakło również zajęć plastycznych, podczas których dzieci wykonywały kukiełki do scenek teatralnych. Przeprowadzono także konkurs plastyczny pt.: „ Postaw na zdrowie”, oraz rozgrywki sportowe. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.
Młodzi kinomani uczestniczyli w projekcji filmu „ Przygody misia Paddingtona” w DK Kosmos w Dębicy. Dzięki uprzejmości Policji uczestnicy zimowiska dowiedzieli się jak bezpiecznie spędzać wolny czas. Nawet podczas ferii uczniowie znaleźli odrobinę czasu na naukę, dlatego też podczas wycieczki do Krosna uczestniczyli w lekcji muzealnej w Muzeum Dziedzictwa Szkła.
Zrealizowanie tego zadania było możliwe dzięki środkom finansowym pozyskanym z Urzędu Miasta w Dębicy, które pozwoliły uatrakcyjnić zajęcia podczas zimowiska.
===============================================
DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA
29 stycznia odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i uczniów klasy VI.
Maraton tańca, śmiechu i radości dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji. Było gwarno i kolorowo. Niektórzy uczniowie przybyli w ciekawych przebraniach, a każdy przygotował element karnawałowy zdobiący strój. Imprezę prowadzili uczniowie klasy VI. Muzyka, oświetlenie i atmosfera przyczyniły się do tego, że wszyscy bawili się wyśmienicie.
===============================================
WIWAT BABCIA! WIWAT DZIADEK!
W środę 28 stycznia na zaproszenie uczniów klasy II, przybyli do szkoły szanowni Jubilaci z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wnuczęta przedstawiły jasełka pt.”Droga do Betlejem”.
Dzień później "popisy" swych wnuków mogli oglądać Dziadkowie i Babcie uczniów kl. 0A,B i I
Pan dyrektor Grzegorz Nowacki złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia, wspomniał także o wielkiej roli jaką w każdej rodzinie pełnią Babcia i Dziadek.
Po występach dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty, a rodzice przygotowali słodki poczęstunek. Część artystyczną każdej uroczystości przygotowały wychowawczynie klas: p.Anna Chruściel, p.Agata Gąsior, p.Alina Kudra i p.Agnieszka Smolak. Muzycznie wspierał nas p.Grzegorz Tomaszewski.
A tak przygotowywano podarunki...
===============================================
KARNAWAŁ
Dnia 28.01 uczniowie klas 0, zostali zaproszeni na wspaniały bal karnawałowy do Niepublicznego Przedszkola Językowego HAPPY KIDS. Całą imprezę prowadził wodzirej Pan Marcin Pycia. Wszystkie dzieci, w pięknych i pomysłowych przebraniach, radośnie uczestniczyły w licznych zabawach proponowanych przez p.Marcina.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Przedszkola Happy Kids za wspaniałą zabawę i zaproszenie!
===============================================
KONKURS SZOPEK NOWOROCZNYCH
Starostwo Powiatowe, Parafia Świętego Krzyża wraz z Galerią Dębicką i Urzędem Miasta Dębicy zorganizowały doroczny konkurs na najpiękniejszą szopkę noworoczną. Z naszej szkoły wzięli w nim udział Gabriela Czapla, Maja Pawełek, Mateusz Urbański, Łukasz Pijar i Milena Gancarz. Wszyscy uczniowie otrzymali wyróżnienia, a indywidualną nagrodę za III miejsce otrzymała Maja Pawełek z kl. III. Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku!
===============================================
POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK
W dniu 14 stycznia w DK Śnieżka w Dębicy odbył się V Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.
W kategorii solistów III miejsce zdobyła Lena Cieśla z klasy IVa, uczennicę do konkursu przygotował pan Grzegorz Tomaszewski.
W kategorii zespołów III miejsce zdobył zespół „Piegusy” w skład którego weszli uczniowie klasy II- Aleksandra Czuchra, Weronika Głogowska (solistki) oraz Zofia Czernik, Wiktoria Kolano, Karolina Skrzypek, Oliwia Święch, Szymon Belka, Emil Mitek, Michał Karczmarczyk, Mateusz Urbański, Bartosz Wiśniowski (chórek). Uczniów do występu przygotowali: pani Anna Chruściel i pan Grzegorz Tomaszewski.
Gratulujemy!
===============================================
JASEŁKA W KOŚCIELE PARAFIALNYM
===============================================
JASEŁKA
Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Początku jasełek można dopatrywać się w misteriach franciszkańskich, które powstawały w średniowieczu. Pierwsze w historii jasełka miał wystawić sam św. Franciszek z Asyżu już w 1223 roku w skalnej grocie w Greccio. Później zwyczaj ten przejęli jego zakonnicy i rozprzestrzenili po całym świecie.
Sama nazwa „ jasełka” pochodzi o staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. Jasełka zawsze rozpoczynają się sceną zbudzenia pasterzy przez aniołów. Zawsze jest też w nich scena na dworze okrutnego króla Heroda, jest niesforny diabeł namawiający go do zabicia dzieci w Betlejem. Jest oczywiście Święta Rodzina przy żłóbku małego Jezusa, są pasterze i Trzej Królowie przychodzący z darami.
Aby zachować tradycję i jednocześnie poczuć magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia w dniu 21 grudnia uczniowie klasy II przedstawili jasełka dla społeczności szkolnej. Zaproszenie na naszą uroczystość przyjął Pan Ireneusz Kozak- dyrektor MZO w Dębicy, który po przedstawieniu wraz z dyrektorem szkoły - Grzegorzem Nowackim wręczył nagrody w szkolnych konkursach: „Stop przemocy” i „Ozdoba Bożonarodzeniowa”.
WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
„STOP PRZEMOCY W SZKOLE”
W grudniu w naszej szkole został przeprowadzony profilaktyczny konkurs plastyczny na najciekawszy plakat „Stop przemocy w szkole”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VI.
Podsumowanie konkursu odbyło się w dniu 19 grudnia 2014 r. podczas bożonarodzeniowych „Jasełek”.
Laureatami konkursu byli następujący uczniowie:
I miejsce Natalia Kłusek klasa VI
II miejsce Adrian Augustyn klasa IVa
III miejsce Oliwia Szewczyk klasa VI i Gabriela Czapla klasa VI.
Nagrody i dyplomy zostały sfinansowane z funduszu prewencyjnego PZU w ramach projektu prewencyjnego "Edukacyjny projekt przeciwdziałania przemocy w Szkole Podstawowej nr 12 im. Armii Krajowej w Dębicy".
===============================================
"KOLĘDUJE TOBIE MOJE SERCE"
Okres Bożego Narodzenia to magiczny czas bycia razem, to pora, kiedy króluje DOBRO.
W tej przedświątecznej atmosferze – 18 grudnia 2014r. uczniowie naszej szkoły z wychowawcami i dyrektorem p. Grzegorzem Nowackim udali się do dębickiego szpitala na uroczystość przekazania obrazów namalowanych przez dzieci z Domu Dziecka Hanka pacjentom leczonym w Oddziale Dziecięcym. W spotkaniu udział wzięli młodzi artyści- wychowankowie domu dziecka, licznie zgromadzeni pacjenci i personel medyczny, a także przedstawiciele władz miasta na czele z burmistrzem-Mariuszem Szewczykiem, wiceburmistrzem- Jarosławem Śliwą, przewodniczącym Rady Powiatu Mateuszem Smołą oraz dyr. szpitala- Przemysławem Wojtysem.
Uczniowie kl. V a, V b i IV a uatrakcyjnili tę niezwykłą imprezę montażem słowno-muzycznym pt. „ Kolęduje Tobie moje serce”, który przygotowali pod opieką nauczycieli –p. Anny Olechowskiej i p. Grzegorza Tomaszewskiego. Program wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Nagrodą za występ były nie tylko gromkie brawa, ale także prezenty od św. Mikołaja, który jak widać ciągle znajduje czas, aby docenić pracę nastawioną na radość i uśmiech drugiego człowieka.
===============================================
WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU...
W dniu 4 grudnia gościliśmy w naszych progach św. Mikołaja. Uczniowie klas 0 przywitali Mikołaja śpiewając dla niego piosenki i recytując wiersze. Panie, jako pomocnice św. Mikołaja, pomagały mu rozdawać prezenty. Dzieci z radością je rozpakowywały i kosztowały smakołyki. Miła atmosfera towarzyszyła wszystkim dzieciom przez cały ten szczególny dzień...
...i nie tylko! Jak się okazało, moc Mikołaja działała jeszcze przez kilka dni, a to za sprawą firmy BAN*KOR*BET z Dębicy. Jej przedstawiciele - p.Jakub Korga i p.Paweł Bania, ufundowali dla naszych uczniów kolejne mikołajkowe upominki, które sprawiły im niezwykłą radość. Serdecznie za to DZIĘKUJEMY!!!
Natomiast uczniom klasy II i III, Święty Mikołaj w tym roku podarował nietypowy prezent. 5 grudnia zaprosił ich na wycieczkę do Rzeszowa. Najpierw uczestnicy wyjazdu odwiedzili Zakład Ozdób Choinkowych „Romex”, gdzie zapoznali się z poszczególnymi etapami produkcji ozdób. Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało bombkę z napisanym własnym imieniem. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w kinie Helios i obejrzenie filmu „Wielka Szóstka" w 3D. Wszystkim uczestnikom wycieczka bardzo się podobała i za tę miłą niespodziankę serdecznie podziękowali napotkanemu w kinie św. Mikołajowi.
===============================================
TURNIEJ UNIHOKEJA
W dniach 4–5 grudnia 2014r. w naszej szkole odbył się turniej unihokeja o Puchar Prezesa „UKS WOLICA”. Startowały czteroosobowe drużyny (2+2) w kategoriach wiekowych IV, V, VI klasa.
Klasy IV a i b
I miejsce
Milena Gancarz
Sabina Kozek
Bartek Kasperek
Filip Lorenc
II miejsce
Amelia Szewczyk
Wiktoria Cieśla
Szymon Przybysławski
Krzysztof Godawski
Klasy V a i b
I miejsce
Aleksandra Hochołowska
Julia Pietrucha
Oskar Ziobro
Jakub Radwański
II miejsce
Anna Karczmarczyk
Gabriela Matejek
Łukasz Pijar
Radosław Panek
III miejsce
Julia Strzałka
Zuzanna Rzeszutko
Norbert Kasperek
Jakub Wiśniowski
Klasa VI
I miejsce
Karolina Hochołowska
Oliwia Szewczyk
Szymon Balasa
Patryk Łukaszewski
II miejsce
Zuzanna Mitek
Natalia Kłusek
Kamil Hosaja
Norbert Dziurgot
III miejsce
Katarzyna Świstak
Kacper Rogowski
Tomasz Gardziel
Jakub Ożóg
===============================================
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
W listopadową ciemną noc,
swój los wywróżę sobie,
bo wróżby dziwną mają moc,
mówiły mi o Tobie.
Andrzejki to ostatnia chwila do wróżb i zabawy tuż przed nadchodzącym adwentem. Z tej okazji 27 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski i uczniów klasy VI. Ulubiona muzyka i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i świetnie się bawili. Nie zabrakło również komnaty wróżb, która była miłym przerywnikiem w zabawie i cieszyła się ogromnym powodzeniem. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.
===============================================
OTRZĘSINY
Otrzęsiny to stary, sięgający niepamiętnych czasów zwyczaj panujący w szkołach. Tradycją naszej szkoły stało się „otrząsanie” uczniów klas czwartych, rozpoczynających drugi etap kształcenia.
Na uroczystości otrzęsin w dniu 27 listopada 2014r, czwartoklasiści powitali serdecznie: Pana Dyrektora szkoły Grzegorza Nowackiego, nauczycieli, przedstawicieli Komitetu Rodzicielskiego oraz najbliższe dziecięcemu sercu osoby – Rodziców!
W krótkim przedstawieniu pt. „Witajcie w KRAINIE WSPANIAŁYCH!” uczniowie klas czwartych wykazali się kunsztem artystycznym i zostali uroczyście oczesani przez dyrektora szkoły, który wręczył im „Legitymacje wesołego czwartaka”.
===============================================
PASOWANIE NA UCZNIA
26.11.2014 r. pierwszoklasiści przeżyli swój szczególny dzień, zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy. Uczniowie przedstawili program słowno – muzyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności. Pięknie śpiewali i recytowali wiersze. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, po którym pan dyrektor Grzegorz Nowacki dokonał aktu pasowania na ucznia. Każdy otrzymał dyplom i legitymację szkolną. Radość sprawiły upominki przygotowane przez Radę Rodziców.
Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Pierwszoklasistom życzymy sukcesów!
===============================================
KONKURS "MOJE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ"
25 listopada 2014 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom I Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Moje spotkania z przyrodą”.
Uczeń naszej szkoły Alexander Ottaway-Kasperek z klasy 6 został laureatem nagrodzonej pracy, którą wykonał pod kierunkiem pani Jolanty Wójcik.
Serdecznie gratulujemy !
===============================================
LEKCJE WF
W ramach lekcji w-f uczniowie korzystaja z miejskiego lodowiska.
===============================================
MISIOLANDIA
W miesiącu listopadzie 2014 roku wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym dla wychowanków świetlic z klas O–III – „Misiolandia” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 w Dębicy pod hasłem "Kubuś Puchatek i przyjaciele".
Dnia 24 listopada 2014 roku odbył się finał tego konkursu.
Dyplom za zdobycie I miejsca oraz nagrodę otrzymała Marta Kucmierz z grupy II. Dziewczynka wykonała pracę pod opieką wychowawcy mgr Barbary Pleban.
===============================================
NEW CHALLENGE
W dniu 6 października 2014 odbyła się w naszej szkole kolejna edycja konkursu plastyczno-językowego New Challenge. Został on zorganizowany w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Akademii Językowej Open School propagującej naukę języków obcych wśród dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów pod patronatem Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy i wydawnictwa Cambridge University Press. W jego pierwszym etapie uczniowie pisali test językowy. Część druga polegała na wykonaniu pracy plastycznej pt. „Wyobrażenie kosmity – wszechświat w oczach małego kosmonauty”.
Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie to: Julia Augustyn kl.I, Maja Pawełek kl.III, Marcelina Kwolek kl.IVa, Milena Gancarz kl.IVb, Julia Pękala kl.IVb, Julia Różańska kl.Va, Gabriela Matejek kl.Vb, Julia Strzałka kl.Vb, Katarzyna Węgrzyn kl.Vb i Jakub Wiśniowski kl.Vb.
Spośród wymienionych uczestników wyłoniono trzech laureatów: Marcelinę Kwolek, Jakuba Wiśniowskiego i Maję Pawełek. Otrzymali oni nagrodę główną – bezpłatny semestr nauki języka angielskiego.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
===============================================
NASZ SUKCES W OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O ŚW. MAKSYMILIANIE
Maciej Czarnecki z klasy 2 został wyróżniony w IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiadzie Wiedzy o św. Maksymilianie. Uczeń wykonał pracę plastyczną pod kierunkiem pani Anny Chruściel.
===============================================
Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU
Uczniowie klasy II w dniu 20 listopada odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 6 w Dębicy. Zostali zaproszeni na występ przedszkolaków w ramach współpracy pomiędzy naszą szkołą i przedszkolem. Dzieci z przedszkola zaprezentowały inscenizację opartą na wierszach znanych poetów pod hasłem "Śmieszne wierszyki”. Drugoklasistom występ młodszych kolegów bardzo się podobał, wszyscy nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami.
===============================================
MOJE DRZEWO GENEALOGICZNE
10 listopada, podczas uroczystego apelu, odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom szkolnego konkursu „Moje drzewo genealogiczne”. Konkurs zorganizowały panie Karolina Dąbrowska i Dorota Majka. Był on skierowany do uczniów klas czwartych. Przygotowując się do wykonania prac uczniowie mogli poznać historię swojej rodziny, dowiedzieć się skąd przyszli i gdzie mieszkali ich przodkowie. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tym konkursie na trwałe rozbudziło w nich zainteresowanie historią swojej rodziny.
6 listopada jury w składzie: p.Dorota Majka, p.Karolina Dąbrowska, p.Jolanta Wójcik wyłoniło zwycięzców konkursu.
I miejsce zajął Kamil Stusowicz
II miejsce - Adrian Totoń
III miejsce otrzymała Milena Gancarz
Wyróżnieni zostali: Martyna Nitkowska, Adrian Augustyn, Julia Pękala.
Gratulujemy!
===============================================
MIEJSKIE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada odbyły się miejskie obchody 96 rocznicy odzyskania Niepodległości. Rozpoczęto je ceremoniałem wojskowym na Dębickim Rynku. Część artystyczną ubarwił występ Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie”, który zaprezentował Mazura z opery „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki, a Miejska Orkiestra Dęta wykonała pieśni patriotyczne. Zgromadzeni dębiczanie razem udali się na Plac Solidarności, następnie na Mszę Świętą w intencji ojczyzny do parafii św. Jadwigi. Po mszy odbyło się złożenie wieńców pod figurą Bogurodzicy.
W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy naszej szkoły wraz z dyrektorem Grzegorzem Nowackim oraz przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli.
===============================================
11 LISTOPADA
10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość związana ze Świętem Niepodległości. Spotkanie było poświęcone tym, którzy przez cały XIX wiek zachowali wiarę w odrodzenie naszego państwa, za tę wielką sprawę walczyli i ginęli.
Uczniowie klasy IV b przygotowaną inscenizacją przenieśli wszystkich zebranych w odległe czasy zaborów i walk o wolność. Jako drzewa, szumem gałęzi nad mogiłą powstańczą, opowiedzieli losy ojczyzny. Wspominali czasy „smutku i wojen”, a także „radości i święta”, które nastały po odzyskaniu niepodległości. Podkreślili ducha walki i wielką wiarę polskich żołnierzy w zwycięstwo i wolność.
Atmosferę tamtych dni oddały pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego.
Uroczystość przygotowali: p.Karolina Dąbrowska i p.Grzegorz Tomaszewski.
===============================================
JESIEŃ TEŻ JEST PIĘKNA
Bardzo ładna jesienna pogoda sprzyja spacerom i zabawom. Drugoklasiści wykorzystali ten czas na wesołe zabawy w Parku Jordanowskim . Żałowali tylko, że tak szybko trzeba było wracać do szkoły.
===============================================
JAK POKAZAĆ PRZESZŁOŚĆ OŚMIOLATKOM?
To ważne i zarazem trudne pytanie. Warto się nad nim zastanowić szczególnie w miesiącu listopadzie. Jednym ze sposobów jest wędrówka szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej, a takich w naszym mieście nie brakuje.
Dlatego też w dniu 7 listopada 2014 roku drugoklasiści ze swoją wychowawczynią panią Anną Chruściel wybrali się na wycieczkę po Dębicy. Poznając historię Cmentarza Wojskowego, oraz Placu Mikołajkowów minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy i zapalili znicze.
Osobiste spotkanie z miejscami, które były świadkami niezwykłych i istotnych wydarzeń, przyczyni się do wzmocnienia świadomości uczniów o mieszkańcach Dębicy, którzy tworzyli historię.
===============================================
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY - ARMII KRAJOWEJ
W dniu 30 października 2014r. Społeczność naszej szkoły obchodziła Święto Armii Krajowej - Dzień Patrona placówki.
Na akademię przybyło wielu gości, wśród nich Posłowie na Sejm RP – p. Kazimierz Moskal oraz p. Jan Warzecha, Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego - p. Tadeusz Łoś-Kamiński, Burmistrz Miasta Dębicy – p. Paweł Wolicki, Ksiądz Kazimierz Fąfara – Proboszcz Parafii pw. NSPJ w Dębicy-Latoszynie, Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy – p. Ireneusz Kozak, pani Porucznik Izabela Podhalańska – Prezes Środowiska 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy, Kombatanci, Kustosz Muzeum Regionalnego w Dębicy – p. Tomasz Czapla, pomysłodawcy budowy szkoły – p. Andrzej Hochołowski oraz p. Jan Pieniądz, dyrektorzy szkół, rodzice uczniów i przyjaciele szkoły.
Pierwsza część uroczystości odbyła się przed szkołą. Odśpiewano hymn, pomodlono się w intencji Żołnierzy Armii Krajowej i złożono wiązanki pod pomnikiem upamiętniającym tych, którzy walczyli za Ojczyznę. Następnie wszyscy przeszli do budynku, gdzie dyrektor szkoły Pan Grzegorz Nowacki w ciepłych słowach powitał zgromadzonych i przedstawił historię Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy. Niezwykłym przeżyciem okazała się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli - p. Anny Olechowskiej i p. Grzegorza Tomaszewskiego, a o wymowną scenografię zadbała p. Jolanta Wójcik.
W montażu słowno- muzycznym pt. „Żołnierze Armii Krajowej - Nasi Bohaterowie” w piękny sposób przypomniano o historii AK, patriotyzmie, odwadze, braterstwie i poświęceniu. Udane recytacje, przekonujące wypowiedzi młodych aktorów i wspaniale zaśpiewane pieśni żołnierskie sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia…
Po programie artystycznym głos zabrali goście: Burmistrz Miasta Dębicy, Posłowie oraz pani Porucznik, którzy podziękowali za lekcję patriotyzmu i zwrócili uwagę na konieczność rozwijania takich postaw.
Zgromadzeni obejrzeli wystawę poświęconą Żołnierzom Armii Krajowej oraz dokonali wpisów w księdze pamiątkowej.
===============================================
BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE!
27 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Panią Komisarz Bożeną Lisak z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.
Podczas spotkania ze starszymi uczniami Pani B. Lisak przekazała uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa:
w ruchu drogowym
w drodze do i ze szkoły
w Internecie
w kontaktach z obcymi
podczas zabawy
Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Uczniowie zostali poinformowani, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości poprzez Internet, należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów, nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad zostały przypomniane dzieciom. Podczas spotkania uczniowie także mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwość zadawania pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.
===============================================
XXIII DĘBICKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY
Karolina Hochołowska – I miejsce w zawodach międzyszkolnych i powiatowych – rzut piłeczką palantową.
Oskar Ziobro – I miejsce w zawodach międzyszkolnych i II – miejsce w powiatowych – bieg 1000m.
Obydwoje awansowali do zawodów wojewódzkich.
Drużyna unihokeja - dziewczęta - II miejsce w zawodach międzyszkolnych.
===============================================
ŚWIĘTA JADWIGA ŚLĄSKA - PATRONKĄ MIASTA DĘBICY
21 października 2014 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dębicy odbyło się podsumowanie wyników IV Międzyszkolnego Konkursu „Święta Jadwiga Śląska – Patronką Miasta Dębicy”.
W konkursie, oceniane były trzy kategorie: plastyczna, literacka i plastyczno- literacka. Nagrody laureatom konkursu wręczyli: burmistrz Paweł Wolicki, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Leski, dyrektor MOPS Małgorzata Kędzior i dyrektor MOK Elżbieta Kęsik.
Nasi nagrodzeni uczniowie to: Maja Parkitna z kl. I, Maciej Czarnecki z kl. II, Maja Pawełek z kl. III, Adrian Totoń z kl. IVb, Kamil Stusowicz z kl. IVb, Karolina Czarnecka z kl. Vb i Jakub Nowacki z kl. Va. Uczniów przygotowywali p.Agata Gąsior, p.Anna Chruściel, p.Anna Olechowska, p.Jolanta Wójcik, p.Joanna Stelmach. Gratulujemy uczniom i nauczycielom!!!
===============================================
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dzień Nauczyciela obchodzimy co roku -14 października. Nie każdy wie, że Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa święta, które oficjalnie nazywa się Dniem Edukacji Narodowej.
Święto polskiej oświaty zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 roku i określone specjalną ustawą. Samo święto upamiętnia powołanie do życia Komisji Edukacji Narodowej w 1773 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
My również uczciliśmy wysiłek wszystkich pracowników oświaty przygotowując uroczystą akademię.
Wszystkim zaangażowanym w jej przygotowanie uczniom, dziękują: p. B Szukała, p. G. Tomaszewski i p. A. Smolak.
===============================================
VIII DĘBICKIE POLA NADZIEI
10 października 2014 r. zainaugurowane zostały VIII Dębickie Pola Nadziei. Przed pomnikiem Jana Pawła II patrona Dębickiego Hospicjum Domowego zgromadzili się uczniowie wolontariusze akcji, ich nauczyciele, przedstawiciele lokalnych władz, instytucji oraz zaproszeni goście.
Celem kampanii jest szerzenie idei hospicyjnej oraz przekazywanie informacji o niesionej przez hospicja opiece dla osób terminalnie chorych i ich rodzin, uwrażliwianie zwłaszcza ludzi młodych na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych, a także pozyskiwanie funduszy do pełnienia opieki hospicyjnej.
W uroczystości brały udział uczennice naszej szkoły z klasy VI Natalia Kłusek, Oliwia Szewczyk i Wiktoria Głogowska wraz z pedagogiem szkolnym panią Marzena Śliwą oraz dyrektorem szkoły panem Grzegorzem Nowackim.
Spotkanie rozpoczęto chwilą modlitwy i refleksji nad przemijaniem. Słowa wdzięczności za dotychczasowe wspieranie naszych działań skierowała do zgromadzonych Krystyna Wolska Wiceprezes hospicjum, a program artystyczny zaprezentował Zespół Młodzieżowy "Safo", działający przy Miejskim Ośrodku Kultury. Atrakcyjnym momentem uroczystości, szczególnie dla najmłodszych, było wypuszczenie w powietrze kilkudziesięciu żółtych balonów to znak, że rozpoczęliśmy ósme Dębickie Pola Nadziei.
Ostatnim akcentem uroczystości stało się zasadzenie żonkili wokół pomnika Ojca Świętego. Żonkili nie zabraknie też w naszym szkolnym ogródku. Przeczekają w ziemi okres zimy, aby na wiosnę zakwitnąć, niosąc chorym onkologicznie pomoc, wiarę i nadzieję.
===============================================
MUZEUM REGIONALNE
W dniu 5 października 2014 roku uczniowie klasy VI udali się z wizytą do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Naszym celem było zwiedzenie wystawy czasowej poświęconej obchodom 70-tej rocznicy akcji „Burza” i partyzanckiej bitwy na Kałużówce. Bohaterska walka żołnierzy Armii Krajowej II Zgrupowania Obwodu Dębica zapisała się na kartach historii jako największa bitwa partyzancka w Polsce południowo – wschodniej. My jak o uczniowie szkoły imienia Armii Krajowej winniśmy pamiętać o przodkach poległych w walce nie tylko na Kałużówce. To właśnie dzięki ich odwadze i poświęceniu możemy dziś cieszyć się wolnością.
===============================================
WYCIECZKA KLASY Va I Vb DO PIWNICZNEJ-ZDROJU
W dniach 3 i 4 października 2014r. uczniowie klasy Va i Vb integrowali się podczas wycieczki krajoznawczej do Piwnicznej- Zdroju.
Wyjazd zorganizowali wychowawcy klas p.Anna Olechowska i p.Grzegorz Tomaszewski, a dodatkowo piątoklasistami opiekowały się p.Anna Chruściel i p.Joanna Hochołowska-Rzeszutko. W czwartek już z samego rana uczestnicy wycieczki wyruszyli w podróż pociągiem. Dla dziesięciorga uczniów była to pierwsza w życiu wyprawa takim środkiem lokomocji. Trzeba przyznać, że piątoklasiści wśród tłumu podróżujących wykazali się samodzielnością, zaradnością i zdyscyplinowaniem. W Piwnicznej, podczas wycieczki pieszej z przewodnikiem na Niemcową, wszyscy podziwiali ten malowniczy zakątek Beskidu Sądeckiego. Po powrocie do ośrodka i pysznej obiadokolacji uczniowie odzyskali siły na dyskotekę i długie nocne rozmowy.
Do atrakcji w drugim dniu wycieczki należało m.in. zwiedzanie miasteczka, Muzeum Regionalnego i pijalni wód mineralnych. Oczywiście, zakupiono także piękne pamiątki. Po południu wyruszono pociągiem do Dębicy, gdzie na stacji PKP czekali na uczniów stęsknieni rodzice.
===============================================
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA
Na Święto Pieczonego Ziemniaka oraz z okazji Dnia Chłopaka klasa IV a wybrała się na wycieczkę klasową do Chotowej. W dniu 3.10.2014 r. cała klasa wraz z wychowawczynią Renatą Kukułką wyruszyła na jesienną przejażdżkę. Po dotarciu na miejsce uczniowie od razu przystąpili do działania. Zaczęło się od gier sportowych a skończyło na wspinaczce w parku linowym. Gorąca herbatka i poczęstunek przygotowany przez mamy - szybko zniknęły. Wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i w wyśmienitych humorach wrócili bezpiecznie do domu.
===============================================
OGNISKO KL. IVB
Udało się! Dnia 2 października, mimo kaprysów pogody, dla uczniów klasy IV b zapłonęło ognisko. Pieczone kiełbaski, kartofle z ogniska, mnóstwo słodyczy i czekoladki wręczone chłopcom z okazji Dnia Chłopaka dodały wszystkim energii do zabawy. W blasku słońca, które po pochmurnym poranku świeciło wyjątkowo pięknie, odbyły się rozgrywki sportowe, zabawy integracyjne i skoki na trampolinie. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała wychowawczyni, p. Karolina Dąbrowska i rodzice.
===============================================
…PAMIĘCI TWÓRCÓW I BOHATERÓW POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO…
W dniu 28 września 2014 r. odbyły się w Dębicy uroczystości związane z uczczeniem pamięci twórców i bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego na Ziemi Dębickiej. Po Mszy Świętej w kościele p.w. św. Jadwigi w intencji poległych i pomordowanych żołnierzy Związku Walki Zbrojnej-Armii Krajowej na budynku Miejskiego Gimnazjum Nr 1 została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona twórcom i bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej nr 12 im Armii Krajowej wraz z dyrektorem Grzegorzem Nowackim.
===============================================
„SPRZĄTANIE ŚWIATA” PO RAZ 21.
Uczniowie naszej szkoły, tak jak młodzież ze wszystkich dębickich szkół podstawowych i gimnazjów, tradycyjnie przyłączyli się do Międzynarodowej Akcji „Sprzątanie świata”. W dniu 18 września wyruszyli pod opieką nauczycieli aby posprzątać najbliższe otoczenie, podkreślając tym samym znaczenie środowiska naturalnego, jak również potrzebę systematycznej troski o jego stan i wygląd.
Na zakończenie tegorocznej Akcji „Sprzątania świata” zorganizowano w dniu 22 września miejskie podsumowanie sprzątania w Szkole Podstawowej nr 2, połączone z konkursami sportowymi i ekologicznymi dla uczniów. W podsumowaniu wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych, które po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji zostały ugoszczone słodkim poczęstunkiem.
W konkursie ekologicznym nasza drużyna w składzie: Katarzyna Świstak, Karolina Hochołowska i Kacper Bomba zajęli IV miejsce, a w konkursie sportowym- drużyna z klasy III w składzie: Katarzyna Stelmach, Oliwia Szela, Marta Kucmierz, Michał Jaje, Damian Ożóg i Kamil Andreasik – III miejsce. Uczniom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.
Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Dębicy i Firmę Oponiarską Dębica S.A. Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty pan Ireneusz Kozak podziękował wszystkim za włączenie się do działań mających na celu troskę o czystość i stan otaczającego nas środowiska.===============================================
OGNISKA CZAR...
Dnia 16.09.2014 odbyło się ognisko uczniów klasy III.
Podczas ogniska odbyły się rozgrywki sportowe, gry i zabawy integracyjne, pieczenie kiełbasek. Dzieci miały okazję podziwiać uprawę winorośli, różnorodność roślin w ogrodzie rodziców jednego z uczniów. Czas spędzony na łonie natury, umożliwił realizację kilku ważnych celów dydaktycznych i wychowawczych: rozbudzanie zainteresowań przyrodniczych, umiejętność wnikliwej obserwacji elementów przyrody, przestrzeganie zasad i słuchanie poleceń, poszanowanie otaczającej przyrody oraz utrwalenie zasad sprzątania po sobie. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwała wychowawczyni p. Joanna Stelmach oraz rodzice uczniów. Wszyscy w wesołych nastrojach bezpiecznie wrócili do domu.
==================
Dnia 18 września 2014 r odbyło się ognisko z udziałem uczniów oddziału zerowego.
W imprezie integracyjnej wzięło udział 13 uczniów wraz z wychowawczynią panią Aliną Kudrą, rodzice i dziadkowie. Piękna jesienna pogoda i miła atmosfera sprzyjały wspaniałej zabawie. Rozegrano turniej drużyn , w którym mali sportowcy ochoczo ze sobą rywalizowali dopingowani przez rodziców. Atrakcją było również dmuchanie baniek i skoki na trampolinie.
Wspólne pieczenie kiełbasek i słodki poczęstunek zakończyło spotkanie przy ognisku.
===============================================
BYĆ BLIŻEJ NATURY
Taki właśnie był jeden z celów zorganizowanej pieszej wycieczki w dniu 16 września 2014 roku. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy II.
O godzinie 10 drugoklasiści wyruszyli spod szkoły wraz z wychowawczynią panią Anną Chruściel i kilkoma rodzicami.
Trasa wycieczki prowadziła przez las „Wolica" w stronę Gumnisk, gdzie w zaprzyjaźnionym gospodarstwie dzieci karmiły zwierzęta, poznały ciężką pracę rolnika i brały udział w zorganizowanych biegach z przeszkodami. Na koniec pobytu w gospodarstwie odbyła się degustacja serów.
W czasie wędrówki uczniowie dokonywali obserwacji przyrodniczych, podziwiali widoki – szczególnie pięknie prezentowała się panorama Dębicy, ponieważ pogoda była wyśmienita. Był to także doskonały czas na wspólne rozmowy i integrację klasy.
Na zakończenie wycieczki rodzice zorganizowali dla dzieci ognisko. Najbardziej wszystkim smakowały pieczone ziemniaki. Podczas oczekiwania na ziemniaki uczniowie wyśmienicie się bawili na pobliskim boisku sportowym.
===============================================
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
Wszystko co dobre szybko się kończy, tak było też z wakacjami. Jeszcze na dobre z nimi nie zdążyliśmy się zaprzyjaźnić, a już zabrzmiał pierwszy dzwonek wzywający nas do szkoły. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/ 2015 odbyło się 1 września 2014 r.
Akademię prowadziły uczennice klasy 5a – Aleksandra Hochołowska i Sabina Król.
Na początku powitały nowego dyrektora szkoły pana Grzegorza Nowackiego i wszystkich zebranych. Przypomniały o 70 rocznicy Powstania Warszawskiego, które wybuchło 1 sierpnia 1944 roku przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim, a zostało zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza”. Zwróciły się także z apelem do uczniów, aby pamiętali, że nasza szkoła nosi imię Armii Krajowej.
Uczniowie należący do chóru szkolnego zaśpiewali znane pieśni patriotyczne, a Agnieszka Moskal zarecytowała wiersz. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły, pan Grzegorz Nowacki, który przedstawił najważniejsze zadania stojące przed uczniami w nowym roku szkolnym oraz życzył im samych sukcesów w każdym obszarze życia szkolnego.
Pozostała część akademii była pełna humoru. Reportaż z pierwszego dnia nauki w naszej szkole przygotował January Chmurka, w rolę którego wcielił się Łukasz Zwierzyk. Wypowiedzi uczniów sugerowały, że najlepiej byłoby gdyby to rok szkolny trwał 2 miesiące a wakacje 10. Pani woźna narzekała, że po spokojnych wakacjach będzie dużo zamieszania w szkole, a nauczycielka prosiła uczniów, aby wszyscy się uczyli jak to mówią” w dechę” i żeby szkoła miała z nich pociechę. Uczniami byli: Julia Pietrucha i Adrian Reguła, panią woźną Michalina Strzałka, a nauczycielką Julia Różańska.
Na koniec dyrektor ogłosił rok szkolny 2014/2015 za rozpoczęty. Reakcja uczniów była dla wszystkich zaskoczeniem, ponieważ prawie wszyscy uczniowie bardzo się z tego powodu ucieszyli.
Następnie odbyło się spotkanie uczniów z wychowawcami klas.
Uroczystość przygotowali: pani Anna Chruściel i pan Grzegorz Tomaszewski.