• W Nadleśnictwie Pustków

Dnia 10 czerwca uczniowie klasy pierwszej i drugiej odwiedzili Nadleśnictwo Pustków. Spacerujac wśród drzew słuchali odgłosów ptaków i obserwowali przyrodę.Przewodnikiem po ścieżce przyrodniczo- leśnej,,Bluszcze" był oczywiście Pan Leśniczy,który szczegółowo odpowiadał na pytania dzieci i ciekawie przekazywał informacje na temat fauny i flory okolicznych lasów.Uczniowie wrócili do szkoły z postanowieniem,że odwiedzimy to miejsce za rok .

• Piknik Rodzinny klasy ,,0” na ,,Ranczo Stodoła” w Pstrągowej

,,Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie”

We wtorek 7 czerwca, dzieci z klasy ,,0” wraz z rodzicami i rodzeństwem, spędziły niezapomniane chwile na ,,Ranczo Stodoła” w Pstrągowej. Relaks na łonie natury oderwał wszystkich od problemów i trosk życia codziennego. Dzieci zaprezentowały Rodzicom krótką część artystyczną i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. W zacisznej altanie pośród drzew odbyło się rodzinne grillowanie oraz słodki poczęstunek przy kawie i chłodnych napojach. Tego dnia atrakcji nie brakowało nikomu. Warsztaty pieczenia proziaków i wypiekanie ich na tradycyjnym piecu kaflowym, przywołały u wielu rodziców ciepłe wspomnienia z dzieciństwa. Niecodzienną atrakcją okazało się karmienie i głaskanie oswojonych zwierząt. Spacer pośród lam, kóz, sarenek, danieli, sprawił wszystkim wiele radości. Niezwykłą frajdą był również letni kulig po malowniczej okolicy, kt

• Wycieczka klas ósmych do Wrocławia

W dniach 30 - 31 maja 2022 r. uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawców Barbary Ligęska i Anny Olechowskiej uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wrocławia.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najstarszej, zabytkowej części Wrocławia – Ostrowa Tumskiego. Razem z przewodnikiem spacerowaliśmy wśród urokliwych kamieniczek, szukając słynnych wrocławskich krasnali. Po drodze przystanęliśmy przy budynku Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. Jest to polski instytut naukowy i kulturalny we Wrocławiu. Tam powstało nasze pierwsze grupowe zdjęcie.

• Konkurs ekologiczny

W dniu 3.06 2022r odbyło się w naszej szkole wręczenie nagród konkursu ekologicznego pt ,, Ziemia jest tylko jedna”. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom ,a wszystkim pozostałym dziękujemy za udział w konkursie.

• Wycieczka klasy szóstej

Wiosna w szkole pachnie końcem roku. Jest to też czas szkolnych wypraw i wycieczek. Wtedy przyroda nastraja nas i sugeruje, by w klimacie optymistycznej pogody zobaczyć coś więcej. Coś oprócz podręczników, zeszytów i ćwiczeń szkolnych. Idąc tym tropem, uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą R. Barszczem i opiekunem G. Tomaszewskim ruszyli na szlaki wycieczkowe i zwiedzili bliskie nam tereny ale bogate w zabytki .

• Sukces Antoniego

Antoni Radzik z kl.4a zajął I Miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym online pt." Witraż Wielkanocny" pod Honorowym Patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie.

Na konkurs wpłynęło 188 prac z województwa podkarpackiego. Komisja dokonała oceny prac w poszczególnych kategoriach - biorąc pod uwagę pomysłowość i starannošć w wykonaniu pracy.

• Eko piknik

W imieniu Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz Urzędu Miasta Dębica, zapraszamy mieszkańców Dębica do włączenia się w akcję: Wielka zbiórka elektrycznych śmieci.

4 czerwca w godzinach od 11.0 do 17.00 podczas Dębickiego Eko Pikniku w parku „Sokoła” przy Miejskim domu Kultury „Śnieżka” będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W zamian za każdy przyniesiony elektroodpad mieszkańcy Dębicy otrzymają nasiona rośli miododajnych.

• BIESIADA LITERACKA POWRACA

19 maja w naszej szkole odbyła się XX Biesiada Literacka, recytatorski konkurs dla wychowanków przedszkoli i uczniów klas szkół podstawowych z klas 0 –III, pod hasłem ”Zawitała wiosna...”. W konkursie wzięło udział 57 recytatorów.

Prezentacje uczestników konkursu wysłuchało i oceniło jury w składzie: pani Anna Szela -Giza, pani Monika Rojek -Kałek, pani Małgorzata Minorczyk.

• "Z lekturą za pan brat"

Uczniowie klasy IVA wzięli udział w konkursie literackim na najciekawszy komiks i kartkę z pamiętnika. Natomiast uczniowie klasy IVB projektowali okładkę do książki.

Kategoria:

Kartka z pamiętnika

I miejsce - Liliana Pokrywka

Komiks

I miejsce - Milena Ciurkot

II miejsce - Maria Żybura

Okładka

• Konkurs "Zdrowy Styl Życia"

Troje uczniów klasy szóstej Viktoria Gonet, Emilia Kudroń i Grzegorz Wolańczyk reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Językowo-Plastycznym „Zdrowy Styl Życia”, który odbył się 13 maja w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Nauczyciele języka angielskiego zorganizowali go w ramach działalności wynikającej z przynależności do Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Warunkiem przystąpienia do konkursu było przygotowanie w języku angielskim komiksu lub historyjki obrazkowej związanej ze zdrowym trybem życia, a następnie udział w warsztatach językowych. Grzegorz Wolańczyk zdobył drugie miejsce, a Viktoria Gonet wyróżnienie. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego!

• 3 maja Święto Konstytucji

W 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się uroczystości na dębickim Rynku. Następnie uczestnicy przeszli na Plac Solidarności, gdzie została odprawiona Msza święta w intencji Ojczyzny. Na zakończenie złożono wiązanki kwiatów na Placu Gryfitów. Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli naszej szkoły. Poczet Sztandarowy godnie reprezentowali uczniowie klasy VII: Artur Król, Michał Orechwo, Filip Socha i Igor Sosnowski

Poniedziałek 20.05.2024