• Dzień Flagi na dębickim Rynku

Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem. Kochamy Polskę z całych sił! Chcemy byś również kochał ją i Ty!

Te słowa radośnie rozbrzmiewały na dębickim Rynku, gdzie dnia 29 kwietnia odbyły się uroczystości z okazji Dnia Flagi. W happeningu wzięły udział dzieci z miejskich przedszkoli oraz z klas zerowych ze szkół podstawowych. W obchodach tych, z ogromnym zaangażowaniem, uczestniczyli również najmłodsi uczniowie naszej szkoły.

• Międzypokoleniowe spotkanie w klasie trzeciej

W dniu 27 kwietnia odbyło się w naszej szkole międzypokoleniowe spotkanie uczniów klasy trzeciej, ich dziadków, rodziców.

Uczniowie przygotowali z tej okazji program artystyczny. Powrócili w nim do wspomnień z dawnych lat, oraz zaprezentowali bajkę pt”Smok ze smoczej jamy”.

Na zakończenie występu wnuczęta wyśpiewały słowami piosenki ”Na cześć młodości” życzenia dla swoich dziadków. Następnie wręczyły przygotowane upominki.

• Dzień Flagi

"Czerwień - to miłość

Biel - serce czyste...

Piękne są nasze

Barwy ojczyste"

Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej przypada 2 maja. Uczniowie naszej szkoły uczcili jeden z symboli narodowych, tworząc symboliczną flagę z białych i czerwonych kartek papieru. Eksponowanie Biało-czerwonej to wyraz naszego patriotyzmu i dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

• Dzień Ziemi

W dniu 22.04 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasy 4a zaprezentowała wykonane samodzielnie ekologiczne kapelusze, a klasa 4b sposób ubierania eko.

Starsi uczniowie z odwiedzającym naszą szkołę Panem Burmistrzem Mariuszem Szewczykiem wzięli udział w sprzątaniu okolicy.

• Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Dębicy

22 kwietnia uczniowie klas pierwszej i drugiej oraz oddziału zerowego odwiedzili Muzeum Regionalne w Dębicy.W towarzystwie przewodników zwiedzili wystawę etnograficzną ,,Dom na podgórzu..",,,Radio Nostalgia" oraz ,,Dzieje dębickiego garnizonu".Uczniowie zapoznali się również z ekspozycją zewnętrzna.Dużym zainteresowaniem cieszyły się modele wozów bojowych,kuchni polowej,helikoptera, czołgów.Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawostek związanych z życiem na wsi w ubiegłym stuleciu oraz obowiązkach żołnierza w koszarach i podczas wojny.Wizyta w muzeum szczególnie na najmłodszych wywarła duże wrażenie,a zadawane pytania świadczyły o zainteresowaniu tematem.

• Wielkanocne podchody

Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w wielkanocnych podchodach. Samorzad uczniowski przygotował wskazówki dla każdej klasy. Poszczególne koperty były ukryte w skrytkach. Na koniec zabawy dzieci znajdowały jajka.

Sylwia Węgrzyn

• Sukces Jakuba Kądzielawy

Jakub Kądzielawa z kl. VIII a zajął I miejsce w V edycji podkarpackiego konkursu literackiego „Są gdzieś okna, które płoną cały czas”.

Reportaż Kuby został doceniony przez jury za pomysłowość formy, szczerość i oryginalność ujęcia tematu.

Ogłoszenie wyników odbyło się podczas gali finałowej w Zamku Kazimierzowskim

• Sukces Amelki

Amelka Matuła, uczennica klasy ,,O”, zdobyła II miejsce w VI Logopedycznym Konkursie Językowym ,,Czyżyki”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Dębicy. Nasza utalentowana uczennica, zaprezentowała się w wierszu Kaliny Jerzykowskiej ,,Czyżyk”.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Wycieczka do Dębna

Niewielki zamek w Dębnie idealnie pasuje do naszego wyobrażenia o dawnych siedzibach rycerskich. Otoczony fosą był trudny do zdobycia, a jedyna droga do zamku wiodła przez most zwodzony. Wybudowany został w latach 1470-80 w stylu gotyckim, ale kolejni właściciele przekształcili go na siedzibę renesansową. Fundatorem zamku był Jakub Dębiński - kanclerz koronny.
            W dniu 6 kwietnia uczniowie klas początkowych i klasy zerowej uczestniczyli na zamku w Dębnie w ciekawych lekcjach: „Zanim giermek stał się rycerzem” i „Tajemnice zamkowej kuchni i spiżarni”.

• Sukces Hani

Jedna z najmłodszych uczennic naszej szkoły – Hanna Pieczonka z klasy ,,O”, została laureatką Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Wybieram Zdrowie”, organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Dębicy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Wiosenne sprzątanie w klasie 0

,Panie Bałaganie, my Pana już nie chcemy! Jednym słowem – bez Pana obecności po prostu świetnie się czujemy”! – jednogłośnie stwierdzili uczniowie klasy zero, po przeprowadzonych zajęciach.

Z roku na rok można zaobserwować, jak dobre maniery młodszego pokolenia zaczynają zanikać, zapomina się, że życie w społeczeństwie kulturalnym i dobrze wychowanym, jest miłe i przyjemne. Dlatego też, Pani Joanna Stelmach wraz z Panią Aleksandrą Smagacz zorganizowały dla najmłodszych uczniów naszej szkoły warsztaty pod hasłem - ,,Szkoła dobrego wychowania”. Pierwsze zajęcia o tematyce ,,Sprzątam po zabawie” już za nami. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach. Uczniowie uważnie wysłuchali opowiadania, którego główny bohater lisek Fenek zrozumiał, iż bałagan utrudnia życie i warto utrzymywać porządek. Wszyscy ochoczo włączali się w pogadankę, a burza mózgów pod hasłem - ,,Jak ut

• Szkolny konkurs ekologiczny

,Ziemia jest tylko jedna"

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych zapraszają uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie ekologicznym organizowanym w naszej placówce z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Odbędzie się on w trzech kategoriach:

- klasy I - IV - plakat dotyczący Dnia Ziemi (format A3)

- klasy IV- VI - zabawka ekologiczna

• Sukces Bartka

"Woda to nasz skarb" - taki był temat przewodni międzyszkolnego konkursu dla najmłodszych oraz młodzieży. Konkurs został zorganizowany przez Wodociągi Dębickie przy współpracy z Niepubliczną Szkołą Podstawową i Przedszkolem Weldon School, Strefą Aktywnego Wypoczynku Fun&Sport oraz ZSZ nr 1 w Dębicy.

Poniedziałek 20.05.2024