• Klasy czwarte na lodowisku

We wtorek 29 marca klasy 4a i 4b wraz z nauczycielem wychowania fizycznego p. Tomaszewskim i wychowawcami wybrały się na miejskie lodowisko.Dla niektórych było to piewsze spotkanie z łyżwami,inni doskonalili swoje umiejętności.Lekcja wychowania fizycznego na lodzie udała się na medal.Było zabawnie i edukacyjnie.Czwartoklasiści na pewno będą chcieli powtórzyć takie zajęcia ,które były okazją do aktywnego spędzania czasu i promowania zdrowego stylu życia.

• Lodowisko

30.03.2022 uczniowie klas 8a i 8 b pod opieką p. Sylwii Węgrzyn i p. Grzegorza Tomaszewskiego wybrali się na miejskie lodowisko w ramach lekcji wychowania fizycznego. Ucznowie pokazywali swoje umiejętności na łyżwach. Niektórzy mieli okazję spróbować łyżwiarstwo po raz pierwszy, z bardzo dobrym skutkiem

• Sukcesy Gustawa Gizy

Uczeń naszej szkoły po raz kolejny odniósł sukces w konkursie modelarskim. Gustaw Giza, uczeń klasy piątej, w XVI Konkursie Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2022” zdobył Grand Prix za dioramę Miasto 44; a także pierwsze miejsca w kategoriach: model plastikowy, artyleria, figurki (PF), dioramy lądowe, science-fiction.

• Dzień Patrona Szkoły - Armii Krajowej

Społeczność naszej szkoły obchodziła 23 marca Dzień Patrona – Armii Krajowej. Na uroczystość przybyły władze miasta oraz dyrektorzy placówek należących do Rodziny Szkół Armii Krajowej i Bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego.

Dzień Patrona był planowany 14 lutego, ale ze względu na pandemię a później ferie zimowe musiał być przesunięty. Uroczystość odbyła się w kilka dni po 80. rocznicy pojawienia się symbolu Polski Walczącej na ulicach Warszawy w 1942 roku.

• Pierwszy dzień wiosny

,,Coraz dłuższe dni nastają, sroga zima odjechała,

A do życia powolutku budzi się przyroda cała”

Nareszcie nadeszła Wiosna! 21 marca, w dniu jakże długo wyczekiwanym przez wszystkich, uczniowie klas 0 i III radośnie świętowali pierwszy dzień kalendarzowej Wiosny. W ich salach dało się czuć powiew wiosennej świeżości, pojawiły się tematyczne kolorowe dekoracje, a w kąciku przyrodniczym zakwitły hiacynty i prymulki. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania. Uczniowie wraz z wychowawcami, podczas licznych spacerów szukali oznak nadchodzącej pory roku, poznali wiersze i piosenki o tematyce wiosennej oraz projektowali strojne suknie dla Pani Wiosny. Jednakże punktem kulminacyjnym wiosennego święta było wyjście barwnym korowodem do ogrodu szkolnego, na czele z Marzanną. Zebrane wokół słomianej panny dzieci, donośnymi okrzykami - ,,Marzanno, Marzanno Ty zimowa p

• Teatr Edukacyjny

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbył się występ dla klas 0-8 pt. „Savoir – Vivre – Nauka Dobrego Wychowania i Etykiety”. Spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem przypominającym uczniom, czym są zasady dobrego wychowania oraz kiedy i gdzie należy je stosować. Podczas występu poruszane były zagadnienia takie jak: znajomość obyczajów i form towarzyskich, ubiór na każdą okazję, zasady dotyczące komunikacji, zwroty grzecznościowe, pojęcie faux pas czy tematy tabu. W trakcie przedstawienia nie zabrakło elementów muzycznych oraz tanecznych. Ponadto starsi odbiorcy klas mieli okazję uczestniczyć w konkursach i zadaniach mających na celu podkreślenie istoty dobrego wychowania.

• Dzień Kobiet w oddziale przedszkolnym

Marzec pięknie się wystroił,

W kole między dziećmi stoi

I gromadkę uśmiechniętą

Pyta: jakie dzisiaj święto?…

Każda okazja do sprawiania sobie nawzajem przyjemności jest dobra. Dlatego 8 marca, w Dniu Kobiet, chłopcy z klasy ,,0” złożyli koleżankom z grupy życzenia, wręczyli kwiaty oraz poczęstowali słodkościami. Ten jakże miły gest, sprawił dziewczynkom wiele radości

• Dzień Kobiet w klasie V

Chłopcy z klasy V zadbali o to, by ich koleżanki poczuły się 8 marca wyjątkowo, złożyli życzenia, oraz wręczyli im kwiaty i słodycze. Pamiętali również o paniach nauczycielkach i z obsługi.

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich Kobiet w dniu ich święta!

• Dzień Kobiet w IV B

"Dla dziewcząt, które znam

moc życzeń dzisiaj mam.

Dużo zdrowia, szczęścia i miłości oraz kwiatów i radości."

Takie to życzenia otrzymały uczennice klasy IVb oraz wszystkie uczące panie w dniu swojego święta

Monika Pociask

• Dziękujemy!

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

Ks. Mieczysław Maliński

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu z głębi serca dziękują wszystkim Darczyńcom za życzliwość i bezinteresowną chęć niesienia pomocy ofiarom rosyjskiej agresji w Ukrainie.

Dzięki Państwa zaangażowaniu udało nam się zebrać ponad 50 paczek pampersów, ponad sto opakowań chusteczek nawilżanych, 120 opakowań kaszek, 47 opakowań mleka modyfikowanego, zebraliśmy również środki higieniczne: szampony, mydła, kremy pielęgnacyjne oraz żywność, słodycze i odzież. W sumie zapełniliśmy 12 kartonów.

• WAŻNE!

W związku z wprowadzeniem stopnia alarmowego BRAVO oraz zakazem wpuszczania osób postronnych do budynku szkoły , prosimy rodziców którzy zapisują dziecko do klasy I czy oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2022/2023 o składanie wypełnionych kart w wyznaczonym miejscu ( przy wejściu ).

Przy drzwiach głównych do budynku szkoły będą również udostępnione dla rodziców wydrukowane karty zapisu, które należy wypełnić i wrzucić do skrzynki.

Poniedziałek 20.05.2024