• Pomoc dla Ukrainy

Dębica dla Ukrainy – ogłaszamy akcję pomocy

Miasto Dębica włącza się w pomoc Ukraińcom i ogłasza zbiórkę. Wśród najpilniejszych potrzeb są m.in. koce termiczne, śpiwory, żywność do szybkiego przygotowania i środki higieniczne.

Od dzisiaj ruszają trzy punkty, w których mieszkańcy Dębicy mogą przynosić produkty pierwszej potrzeby. Są to:

• Dzień Patrona Szkoły

80. rocznica powstania Armii Krajowej

14 lutego 1942 r. Naczelny Wódz gen. Władysław Sikorski wydał rozkaz o przekształceniu Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Pierwszym dowódcą AK został komendant główny ZWZ gen. Stefan Rowecki „Grot”. Decyzja o powstaniu AK była podyktowana koniecznością scalenia polskich konspiracyjnych oddziałów zbrojnych i podporządkowania ich rządowi RP w Londynie. Utworzona przed 80 laty AK jest uważana za największe i najlepiej zorganizowane podziemne wojsko działające w okupowanej Europie.

• Ferie czas zacząć !

Życzę wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz Pracownikom dużo wypoczynku podczas ferii zimowych. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mam nadzieję, że wszyscy wrócimy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze

• KARNAWAŁU CZAS…

Dzień 10 lutego, dla dzieci z klasy ,,0” od rana zapowiadał się niezwykle… Bowiem z utęsknieniem czekały one na doroczny bal karnawałowy. W tym dniu sala zerówki zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, kowbojów, duchów, motylków oraz innych barwnych postaci z kreskówek i baśni. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci bawiły się przednio. Były korowody, kółeczka, pociągi, węże, tańce w parach, a także liczne konkursy. Pląsy oraz wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Po zabawie dzieci udały się na słodki poczęstunek.

• Święto Babci i Dziadka w klasie 0 ,,A”

W zimowe, styczniowe dni, wpisane jest od dawien dawna święto szczególnie wyjątkowe, wzbudzające ogromne emocje. Jest to oczywiście Dzień Babci i Dziadka.

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków. To Oni czynią ich dzieciństwo bardziej radosnym, beztroskim i szczęśliwym. Babcia i Dziadek mają zawsze czas dla swoich wnucząt, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają.

• Wywiadówka

Zapraszamy Rodziców/Opiekunów na spotkanie z wychowawcami, które odbędzie się 2 lutego, on-line, na platformie Teams

klasy I - IV - godzina 16:30

lasy V - VIII - godzina 17:00

• Informacja

Informujemy, że cena za obiad wzrosła i wynosi 4,50 zł.

Z przyczyn niezależnych od szkoły, możliwość odbierania obiadów zostaje odwołana.

• Informacja

W związku z wprowadzonym nauczaniem zdalnym, dzień 7 stycznia (piątek) będzie dniem nauki. Zajęcia będą się odbywały zgodnie z planem lekcji na platformie Teams.

Dyrektor Grzegorz Nowacki

• Ósmoklasiści na teatralnej adaptacji „Opowieści wigilijnej”

17 grudnia 2021r. uczniowie klas ósmych pod opieką wychowawców wybrali się do Teatru „Maska” w Rzeszowie na spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. To ciekawa adaptacja utworu Karola Dickensa z ponadczasowym przesłaniem.

Główny bohater- Ebenezer Scrooge jest starym, nieżyczliwym, samotnym skąpcem. Mężczyzna nienawidzi Świąt, a dla majątku poświęcił miłość ukochanej dziewczyny, własne zdrowie i szacunek. Na szczęście historia dobrze się kończy, bo spotkania z duchami i magia Bożego Narodzenia powodują wewnętrzną przemianę bohatera. Atuty przedstawienia to: żywa akcja, dynamiczna muzyka, pomysłowa zmiana dekoracji, efekty specjalne w postaci ruszających się mebli, unoszących się duchów oraz włączenie w grę aktorską teatrzyku lalkowego. Całość dopełniły piękne kolędy, pastorałki i świąteczne życzenia. Warto oglądnąć tę sztukę.

• Święta już blisko

Najbardziej znanym współcześnie symbolem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest choinka. Choinka pełna błyszczących ozdób.

Można ozdoby kupić, ale najbardziej wartościowe są te, które wykonamy sami.

Uczniowie klasy trzeciej na swoich choinkach powieszą samodzielnie wykonane aniołki z masy solnej.

Poniedziałek 20.05.2024