• Europejski Dzień Języków Obcych

• 26. września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 10 w Dębicy zorganizowane zostały obchody tego święta. Miały one na celu ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych. Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena, Zosia i Alannah z klasy siódmej - przygotowały plakat na temat korzyści płynących z nauki języków obcych oraz prezentację na temat Chorwacji.

• Dzień Chłopaka w kl. IV

• Dzień Chłopaka w kl. IV  był  doskonałą okazja, aby w radosnej atmosferze przekazać  Chłopakom piękne życzenia oraz upominki.

Wszystkiego najlepszego! Bądźcie szczęśliwi!

Koleżanki z klasy, wychowawczyni i rodzice

• Sukces Leny i Nadii

• 22 września w Miejskiej Bibliotece w Dębicy odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pt. ,,Ja i Europa.'' Uczennica klasy 2a Nadia Sidor zajęła II miejsce w kategorii klas 1-3. Pracę przygotowała pod kierunkiem Pani Anny Chruściel.

Uczennica klasy 4 Lena Stelmach zajęła I miejsce w kategorii klas 4-8. Pracę przygotowała pod kierunkiem Pani Jolanty Wójcik.

• Klasa 5 na ognisku

• Po południu się spotkaliśmy I super czas ze sobą spędziliśmy. Kiełbaski smażyliśmy, W różne gry się bawiliśmy, Kiedy ciemno się zrobiło, Wtedy dopiero fajnie się bawiło. Przy latarkach leśne zakamarki poznawaliśmy, Kiedy w zaklepanego się szukaliśmy. DZIĘKUJĘ rodzicom za pomoc w organizacji ogniska. Wychowawca Barbara Ligęska

• Dziś dziewczynki z II B swoim kolegom sto lat śpiewają.

Cóż  to za okazja? Chłopcy Święto swoje mają!

Z okazji tego Dnia niezwykłego, życzymy Wam Kochani wszystkiego najlepszego,

humoru radosnego i aby codziennie spotykało Was coś magicznego!!!

Wasze koleżanki wraz z wychowawczynią

• KONKURS PLASTYCZNY pt. „Palenie szkodzi zdrowiu”

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym w ramach kampanii Światowego Dnia Rzucania Palenia organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dębicy.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII z podziałem na kategorie wiekowe:

I kategoria: uczniowie klas IV-VI

II kategoria: uczniowie klas VII-VIII

Cele konkursu:

1. Zachęcanie uczniów do promowania zdrowego stylu życia;
            2. Popularyzacja wiedzy na temat szkodliwości używania wyrobów tytoniowych na zdrowie, w tym i e-papierosów;
            3. Kreowanie wizerunku człowieka, który nie pali papierosów;
            4. Inspirowanie uczniów w zakresie twórczego promowania niepalenia papierosów;

Zasady regulaminowe:

1. Samodzielnie wykonana praca plastyczna o tematyce antytytoniowej;
            2. Format prac: A3 lub A4
            3. Technika plastyczna: dowolna
            4. Każda zgłoszona praca powinna być oznaczona w sposób umożliwiający identyfikację ucznia tj. imię i nazwisko, wiek, imię i nazwisko opiekuna ucznia, nazwę szkoły;
            5. Do każdej pracy musi być załączone „Zgoda przedstawiciela ustawowego niepełnoletniego uczestnika na udział w konkursie”
            6. Organizatorzy nie odsyłają prac przesłanych na konkurs;

Termin:

Prace konkursowe należy przesłać (decyduje data stempla pocztowego) do Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej, ul. Parkowa 2, 39-200 Dębica lub dostarczyć osobiście wychowawcy klasy, pedagogowi szkolnemu do dnia 10 listopada 2023 roku.

• Projekt "Klasa w terenie"

• Wrześniowa pogoda dopisuje i rozpieszcza. Korzystając z ciepłych, słonecznych dni trzecioklasiści odwiedzili nowe, ciekawe miejsce - ,, Alpaki z małej łąki” realizując tym samym 4 zadanie projektu,,Klasa w terenie”. Celem wyprawy była rekreacja i odpoczynek na świeżym powietrzu jak również zaciekawienie dzieci otaczającą je naturą , nauka szacunku i wrażliwości dla żywych stworzeń.

Alina Kudra

• Nocka w szkole

• Nowy rok szkolny siódmoklasisci rozpoczęli od nocki w szkole. Był to czas na integrację i zabawę, jednak głównym punktem programu byló wspólne oglądanie "Pana Tadeusza ".

• Miasto z dotacją na halę dla „Dwunastki”

• Dębica znalazła się w gronie samorządów, które otrzymają dotacje z Programu Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych.

Dzięki dofinansowaniu przy Szkole Podstawowej nr 12 powstanie w przyszłym roku boisko wielofunkcyjne z zadaszeniem. Do miejskiej kasy na to zadanie wpłynie 2 765 532 zł.

Więcej na: https://tiny.pl/cd1d9

• Obiady w naszej szkole będą wydawane od dnia 11.09.2023r.

Cena za obiad : 5 zł. Kwota do zapłaty za miesiąc wrzesień : 75 zł.

W miesiącu wrześniu wpłata do 18.09.2023r. Od października wpłatę za obiady należy dokonać w nieprzekraczalnym terminie do 10-go każdego miesiąca wyłącznie w formie przelewu na rachunek bankowy:

Bank Pekao S.A. O/Dębica

W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę

• 12.09.2023

godz. 16.30 klasy 1-4

godz. 17.00 klasy 5-8

Po spotkaniu z wychowawcami odbędzie się zebranie trójek klasowych

• To już pewne!!!

• Nasza szkoła będzie miała swoją halę sportową Celem "Olimpii", czyli programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej, co jednocześnie umożliwi sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

• Inauguracja roku szkolnego 2023/24

• "Wszystko, co dobre, szybko przemija.

To, co nieznane, wzbudza obawy.

Jednak nadzieja ma w sobie tę siłę,

by czasem spojrzeć przez różowe okulary..."

Z nadzieją i optymizmem zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2023/24.

Pan Dyrektor Grzegorz Nowacki wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom oświaty i rodzicom życzył powodzenia oraz owocnej pracy.