• Powitanie wiosny.

• Uczniowie klasy szóstej planowali spędzić pierwszy dzień wiosny w plenerze, szukając jej zwiastunów – niestety pogoda spłatała im psikusa. Nie popsuło to jednak nikomu humoru – był to mile spędzony czas.

• 21 marca Dzień Kolorowej Skarpetki

• Uczniowie klasy szóstej przyłączyli się do akcji upowszechniania wiedzy na temat osób z Zespołem Downa. Pamiętajmy, każdy z nas jest wyjatkowy!

• Wkrótce zawita do nas wiosna!

• Wkrótce zawita do nas Pani Wiosna Radosna

Szaro – bure zniknie, ani się obejrzysz jak wszystko zakwitnie!

My najmłodsi uczniowie doskonale to wiemy i nie próżnujemy!

Zwiastunów Wiosenki poszukujemy…

Sadzimy, siejemy, obserwujemy, z promieni słoneczka radość czerpiemy

• Dzień otwarty

• 10 marca odbył się w naszej szkole dzień otwarty.

Gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów wraz z opiekunami, którzy przybyli, by poznać nas i naszą szkołę. Był to czas na zabawę, eksperymenty oraz poznanie przyszłych koleżanek i kolegów. Dla naszych gości wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali kreatywne zajęcia  z masą solną, podczas których chętni wykonywali baranki wielkanocne. Nasi mali goście mogli również skorzystać z malowania twarzy czy fotobudki, co czynili bardzo chętnie. Na przyszłych uczniów czekały również zagadki matematyczne, gry i doświadczenia chemiczne, przygotowane przez nauczycieli przedmiotowców.

Drodzy przyszli pierwszoklasiści! Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i do zobaczenia już we wrześniu!

• Żywa lekcja biologii

• Dnia 3 marca uczniowie klas 4-6 brali udział w żywej lekcji przyrody i biologii pt. ,,Płazy obalamy mity, edukujemy i bawimy" przeprowadzonej przez Klaps - Art z Krakowa. Podczas zajęć uczniowie oglądali ciekawe okazy płazów nie tylko występujących w Polsce, zdobyli wiedzę na temat budowy, sposobu odżywiania i miejsca występowania tych zmiennocieplnych kręgowców.

Renata Kukułka,Monika Pociask

• Mental H(w)ealth Project Zwolnieni z Teorii

• 1 marca klasy 7 i 8 uczestniczyły w projekcie Mental H(w)ealth Project Zwolnieni z Teorii przedstawionym w naszej szkole przez uczennice II Liceum Ogólnokształcącego:Julię Jaźwińską (naszą absolwentkę) i Hannę Bielę oraz I Liceum Ogólnokształcącego Natalię Kozek (naszą absolwentkę). Dzięki ciekawej prelekcji uczniowie dowiedzieli się wiele przydatnych informacji na temat zdrowia psychicznego.

Monika Pociask

• Święto Patrona Szkoły

• Armia Krajowa to patron naszej szkoły. W tym roku obchodzimy 81. rocznicę przekształcenia ZWZ w AK. Z tej okazji uczniowie klasy siódmej i ósmej przenieśli zgromadzonych w klimat czasów II wojny światowej.

Przedstawienie przygotowała Pani Anna Kościelniak, a występ chóru Pan Grzegorz Tomaszewski.

W uroczystościach wzięli udział Dyrektorzy Rodziny Szkół Armii Krajowej i Bohaterów Polskiego Państwa Podziemnego w Powiecie Dębickim oraz Pan Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy, który podziękował uczniom za interesujący program słowno-muzyczny.

• Zabawy z sylabami w 1b

• Uczennice klasy pierwszej wcieliły się w rolę nauczycielek i poprowadziły dzisiejszą lekcję. Były bardzo zaangażowane.

Agnieszka Szerszeń

• Co warto wiedzieć o chomiku?

• 14 lutego, uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią, mieli zaszczyt uczestniczyć w IV Maratonie Biologicznym, którego organizatorem jest I LO im. Władysława Jagiełły. Wysłuchali ciekawego wykładu na temat życia chomików europejskich, wygłoszonego przez dr hab. Inż. Magdalenę Hędrzak. Była to ciekawa lekcja biologii.

Wyjście było też  sposobem na integrację klasową przy wspólnym posiłku.

• Dzuiecięcy Uniwersytet Techniczny zaprasza!

•  Już 20 lutego  o godz. 10:00  rusza rejestracja na nowy, letni semestr Dziecięcego Uniwersytetu Techniczny w Dębicy, którego organizatorem jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

Bezpłatne zajęcia (wykłady i warsztaty) przeznaczone są dla dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat z terenu powiatu dębickiego.

Zapisy prowadzone są online, rozpoczną się 20 lutego o godzinie 10.00 i potrwają do 27 lutego (włącznie).

• Akcja ,,Misie Ratownisie”

• Uczniowie klasy ,,0” z wielkim zaangażowaniem  włączyli  się w akcję charytatywną  ,,Misie Ratownisie”,  pod patronatem  Prezydenta miasta Tarnowa oraz Radia RDN Małopolska, przeprowadzoną przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy.  Głównym jej celem była zbiórka pluszaków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych oraz pożarach. Maskotki zostaną przekazane do jednostek straży pożarnej oraz zespołów ratownictwa medycznego.

Miś Ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie lub odwrócenie uwagi czy nawiązanie kontaktu z dzieckiem, pluszak może okazać się bardzo użyteczny. Uczniowie klasy ,,0” naszej szkoły udowodnili, że los innych dzieci nie jest im obojętny.

Dzieciom oraz Rodzicom serdecznie dziękuję za zaangażowanie się w tę piękną akcję.