• Podaruj książkę bibliotece

• Zalegają na Twoich półkach książki, które przeczytane kurzą się? Warto dać im drugie życie i podarować naszej szkolnej bibliotece.

Joanna Stelmach

• Alojzjada 2024

• Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Szkołę Podstawową nr 10 do wspólnego świętowania Dnia Patrona ich placówki. W imieniny ksiedza profesora Alojzego Nosala drużyna uczniów z klasy siódmej wzięła udział w Alojzjadzie, czyli Dniu Nauki. Zmagania z pytaniami z języka polskiego, angielskiego i matematyki były okazja do wykazania się wiedzą i kreatywnością. Dziękujemy za zaproszenie

• Jak to jest być rycerzem?

• Przekonali się o tym piątoklasiści, którzy na lekcję historii przygotowali zbroje rycerskie. Szybko przekonali się jak ważna była rola giermka, który nie tylko pomagał się ubierać, ale też służył pomocą w każdej sytuacji.

• Serce z Internetu - czyli, czy można znaleźć przyjaźń w sieci?

Uczniowie klas VIa, VIb i VII wzięli udział w spektaklu pt. ”Serce z Internetu”, który odbył się w Domu Kultury Mors w Dębicy. Sztuka nawiązywała do wirtualnych znajomości zawieranych w Internecie. Uczniowie mogli się dowiedzieć jak łatwo jest pogrążyć się w wirtualnym świecie, jakie czyhają w nim zagrożenia, jakie są konsekwencje przemocy w sieci i z jakimi emocjami borykają się ofiary.

• Zajęcia kreatywne w klasie II b

• Makieta do lektury ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta”

• Kreatywnie na historii

• Uczniowie klasy siódmej mogli się wykazać kreatywnością w trakcie tworzenia makiet frontu z czasu pierwszej wojny światowej Trzeba przyznać, że wykonali fantastyczne prace. Jak widać, klockami można się nie tylko bawić, są doskonałym materiałem edukacyjnym.

• Klasy szóste w kinie

• W poniedziałkowy poranek klasy 6a i 6b wybrały się do kina Radość na film ,,Cudowny chłopak. Biały ptak''. Powieść graficzna którą zobaczyła młodzież pokazuje i uczy czym jest prawdziwe człowieczeństwo. Po kinie był czas na wspólną integrację i spędzenie czasu w wesołej atmosferze w pizzerii Pappas .

Monika Pociask

• Pomóż potrzebującym

• Szkolne Koło Wolontariatu zachęca wszystkich do włączenia się w tę akcję. Dary można składać w pudle na 1. piętrze lub u wychowawców Agnieszka Pociask

• Udział w konkursie pt”Odkryj Koperenika”

• Sześcioosobowa drużyna reprezentowała naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie pt. ”Odkryj Kopernika”.

W skład drużyny weszli uczniowie klasy IIa: Julia Malinowska, Nadia Sidor i Marcel Czernik oraz uczniowie klasy VII: Zuzanna Tarczoń, Magdalena Czudecka i Julia Stelmach.

Konkurs był wieloetapowy, dotyczył poszerzenia wiedzy młodzieży na temat pieniądza, usług bankowych związanych z oszczędzaniem.

Była to ciekawa przygoda, każdy uczestnik został nagrodzony.

Uczniów do konkursu przygotowały panie: Anna Chruściel i Agnieszka Pociask.

Anna Chruściel

• ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki. Bądź dobry dla ludzi”

• Uczniowie klasy II b z sukcesem zakończyli realizację I modułu projektu  ,,Czytam z klasą lekturki spod chmurki. Bądź dobry dla ludzi” pod HONOROWYM PATRONATEM – Ministra Edukacji Narodowej, Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty, Wydawnictwa ,,Dwukropek”, ,,Niezbędnika Nauczyciela” oraz ,,Mapy Karier”.

Kreatywne opracowanie lektury, które było fascynującą przygodą,  połączyliśmy                     z działalnością dobroczynną. Wybraliśmy lekturę autorstwa Marii Krϋger pt. ,,Karolcia”.           I tak,  jak  główna bohaterka wykorzystała magiczną moc niebieskiego koralika, aby zniknęły problemy i cierpienia innych ludzi ,  tak my,  naszą dobroczynność również niesiemy potrzebującym. Niebieski koralik nosimy  nie tylko jako ozdobę, którą wykonaliśmy na zajęciach,  lecz przede wszystkim  mamy go w naszych sercach.

Z zaangażowaniem włączyliśmy się w wiele akcji charytatywnych , m.in. w  akcję ,,OPATRUNEK NA RATUNEK”, zbierając materiały opatrunkowe oraz środki higieniczne dla szpitali misyjnych w Afryce. Swoją cegiełkę dołożyliśmy również na budowę ,,Hospicyjnego Domu dla Aniołków” w Skowierzynie na Podkarpaciu. Każdego roku gorliwie uczestniczymy  w zbiórkach nakrętek, aby te niepozorne kawałki plastiku zamienić np. na wózek inwalidzki. Tym razem naszą akcję prowadzimy wspierając ciężko chorego Kacperka.

W świąteczny czas,  ruszyliśmy z kolędą, składając życzenia całej społeczności szkolnej,        z koszyczkiem pełnym wypiekanych przez nas pierniczków. Akcja ,,Anioły” oraz ,,Życzliwość” sprawiła  wiele radości nie tylko  tym, którym ją dedykowaliśmy , ale również nam!

,,BĄDŹ DOBRY DLA LUDZI” -  DOBRO DO CIEBIE WRÓCI!

• Teatr Edukacyjny

• W poniedziałek 19 lutego 2024 roku w szkole odbył się występ Teatru Edukacyjnego pt. „Czym jest cyberprzemoc i jak jej unikać”. Uczniowie zostali wprowadzeni w problematykę cyberprzemocy ukazującej współczesną cyfrową rzeczywistość oraz niebezpieczeństwa jakie czyhają  w sieci podczas niewłaściwego korzystania z Internetu. Widzom przedstawiono niepokojące zjawiska takie jak: cyberagresja, stalking, szkodliwe grupy online, scam, patostreaming, czy happy slapping. W trakcie występów pojawiły się elementy muzyczne, ruchowe oraz krótkie historyjki prezentowane przez artystów, które aktywowały uczniów do czynnego udziału w przedstawieniu, podjęcia dyskusji oraz przemyśleń.

Marzena Mitek

• Święto Patrona Szkoły

• Armia Krajowa jest patronem naszej Szkoły. Z okazji 82. rocznicy przekształcenia ZWZ w AK uczniowie wzięli udział w akademii  pod hasłem „Pamięci ich będziemy godni”. Uroczystość zaszczycił burmistrz miasta Pan Mariusz Szewczyk.

Program przygotowała Pani Anna Kościelniak, o oprawę muzyczną zadbali Panowie Grzegorz Tomaszewski i Ryszard Barszcz.

• Dzień Babci i Dziadka w zerówce

Uczniowie zerówki mieli dziś okazję spędzić czas wraz z babcią i dziadkiem.  Przygotowali dla nich piosenkę i bukiet z wierszy a także krótki konkurs "Jaka to melodia?" Udało się również wspólnie wykonać ramki na zdjęcia. Dziękujemy za przybycie i aktywny udział w warsztatach. Rodzicom dziękuję za pomoc.

Agnieszka Szerszeń